kanal5.com.mk
И покрај критиките , за еден ден 20 држави нарачале милијарда дози од руската вакцина
mia.mk
ОН го поздрави договорот меѓу Израел и ОАЕ, Иран го оквалификува како срамен
mia.mk
Помпео пристигна во Виена
press24.mk
Српски епидемиолог предупредува: Лечење дома е опасна пракса и може да има страшни последици
alsat-m.tv
Брнс му честиташе на Заев за мандатот
mia.mk
Дачиќ за апсењето азербејџанскиот амбасадор во Србија: Белград нема да се меша, тој не е уапсен овде
alsat-m.tv
На 19 годишнината од Охридскиот договор, партиите се со поделени ставови за реализирањето на овој документ
kanal5.com.mk
Путин триумфално ја промовира руската вакцина, светот се сомнева во нејзиниот квалитет
zurnal.mk
Зошто МВР ја тргна банкарската гаранција од милионските тендери за нафта?
makfax.com.mk
„Тајмс“: Франција запира само 20 отсто од илегалните мигранти со чамци
mia.mk
Ахмети: Разговорите за формирање влада продолжуваат, ДУИ е фактор на стабилност за државата
ХАРАДИНАЈ можен претседател на Косово
mia.mk
Персоналот се уште ги избегнува лондонските финансиски области
makfax.com.mk
Унгарија купува ракети од САД за милијарда долари
mia.mk
Украинското дуо Ткаченко – Лопатински, Гала концерт и балетот Болеро на Националната опера и балет на „Охридско лето“
kanal5.com.mk
Малолетната ќерка на Моника Белучи стана заштитен лик на Долче и Габана
netpress.com.mk
Помпео ги предупредува европските сојузници да не соработуваат со Русија и со Кина
puls24.mk
ВО УЧК ВРИЕ: Се закануваат со повторување на 1998 и 1999 година!
kanal5.com.mk
Макрон против секакво надворешно мешање во Либан
mia.mk
Помпео: Русија се обидува да го растури сојузништвото на САД со Европа
makfax.com.mk
(Видео) Тројца убиени и 110 уапсени во немирите во Индија
makfax.com.mk
Руската вакцина веќе ја бараат 20 земји
netpress.com.mk
Трета ноќ протести и судири во Белорусија, уапсени координаторите
mia.mk
Американските политичари ги осудија „безумните“ насилствата извршени од власта во Белорусија
mia.mk
Азар за руската вакцина против Ковид-19: Важна е ефективноста а не да се биде прв
kanal5.com.mk
ООН праќа 50 илјади тони брашно во Либан
mia.mk
Трамп планира да го покани Путин на самитот на Г7
makfax.com.mk
(Видео) Разорна експлозија погоди американски конвој, шиитите ја презедоа одговорноста за нападот
И СКРЖАВЦИТЕ ЗАДОВОЛНИ И ЧЛЕНКИТЕ НА БРОЈ
БИТКАТА ЗА ХОНГ КОНГ: НОВА ЕПИЗОДА ВО ЛАДНАТА ВОЈНА (2)
ЗА РУШАЧКИТЕ РАБОТИ
КОИ СЕ СУДИКИТЕ МИХАЈЛОВА И ПЕТРОВСКА НА КОИ ВЛАДИМИР ПАНЧЕВСКИ ИМ ДАВАЛ ПРЕДМЕТИ НА РАКА
ДРЖАВНИ ПАРИ ЗА ИЗБОРНИ ИНФОРМАЦИСКИ ВОЈНИ (2)
НИКИЦА КОРУБИН: НОВИТЕ ПРАТЕНИЦИ ДА ЗНААТ ДА ЗНААТ ДЕКА ИМ СЛУЖАТ НА ГРАЃАНИТЕ
ЛУКАШЕНКО ИЗЈАВИ ДЕИКА СВОЈАТА ВЛАСТ ЌЕ ЈА БРАНИ СО СИТЕ СРЕДСТВА И ТОА ВЕТУВАЊЕ ГО ИСПОЛНИ
ЕДНОУМИЕ И БЕЗУМИЕ
Трамп бара КОМПРОМИСНО РЕШЕНИЕ ЗА КОСОВО кое нема да ја понижи Србија
netpress.com.mk
Белоруската опозиција не ја признава победата на Лукашенко, тој обвини три европски земји за организирање на протестите
makfax.com.mk
Макрон го потврди убиството на шест Французи во Нигер
makfax.com.mk
Советникoт на Трамп: Кинески хакери ги напаѓаат САД пред изборите
makfax.com.mk
Советник од Белата куќа: Кинески хакери ја таргетираат изборната инфраструктура во САД
netpress.com.mk
Белата куќа обвини дека кинески хакери ја напаѓаат изборната инфраструктура на САД
mia.mk
ТикТок американскиот „државен непријател“ број еден
kanal5.com.mk
Шефот на американската дипломатија на европска турнеја , ќе бара отфрлање на Хуавеи
netpress.com.mk
Втор ден од насилните протести во Бејрут, армијата негира дека пукала врз демонстрантите
kurir.mk
ВМРО-ДПМНЕ: Скопје повторно станува како Бејрут, запалени автомобили на секој чекор, СДСМ не реагира
“Убивавме Срби на Косово за да направиме мафијашка муслиманска држава“
kurir.mk
Последиците се уште покатастрофални: По експлозијата во Бејрут остана кратер длабок 43 метри (ВИДЕО)
netpress.com.mk
Видео конференција за помош на Либан
ОВК се закани и побара Хоти ДА СТАВИ КРАЈ НА ДИЈАЛОГОТ СО СРБИЈА
netpress.com.mk
Филипче наместо да се крие зад штури соопштенија, да се извини за случајот Геријатрија и да преземе одговорност

Затворена најстарата француска нуклеарна електрана

MIA 02.07. 12:28

Затворена најстарата француска нуклеарна електрана

Најстарата нуклеарна електрана во Франција е затворена по четири децении работење и долгогодишни кампањи на антинуклеарни активисти, објави порталот ЕУобсервер. Париз, 2 јули 2020 (МИА) – Најстарата нуклеарна електрана во Франција е затворена по четири децении работење и долгогодишни кампањи на ант»»»

mia.mk
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.