Mashtruesit e tërmetit
ekonomiaonline.com
Osmani: S’kemi formë zyrtare rreth rastit të Xhamajkës
tvklan.al
Fermerët dhe prodhuesit në protestë
indeksonline.net
Daçiq: Xhamajka na ka njoftuar që nuk e ka njohur Kosovën
lajmi.net
Shkarkimi i konsujve, njohësit: Vendim i duhur por veprimet të ndërmerren në bazë të analizave
KEDS njofton për ndërprerje të rrymës, punohet në sigurinë e sistemit
lexo.com.al
Setien publikon listën, risi e madhe te Barça!
tetovasot.com
Koalicioni i “Zylqyflijes”
shenja.tv
(VIDEO) Ali Ahmeti, Bujar Osmani dhe Xhelal Bajrami dëshmojnë për rastin “Monstra”
shqiptarja.com
Greva e urisë së naftëtarëve/ Bankers: Ballshi nuk na ka paguar naftën, s'jemi ne shkaku i krizës
Mosnjohja nga Xhamajka, Osmani: Të jemi të kujdesshëm në deklarata deri në sqarimin e situatës
URA: Plan i sëmurë i Qeverisë së Malit të Zi, karantina nuk qëndron në qytet turistik
Borell pas Vuçiç, bisedë telefonike me Thaçin dhe Kurtin
boldnews.al
Denoncimi: Të arrestuarit për lëndët e rrezikshme në Vlorë janë miqtë e Ramës dhe Lelit
kosova-sot.info
Ish agjenti i SHIK-ut zbulon detajet shokuese: Kështu u hartua plani i ndarjes, ja si filloi gjithçka...
syri.net
I dërguari i posaçëm i BE/ Borrell bisedë telefonike me krerët e Kosovës dhe Serbinë
koha.mk
Shefat në Pollog, fytyra të reja në Shkup e Kumanovë
gazetaexpress.com
Serwer: Lajcak se ndihmon dialogun, nuk e mbajti premtimin për njohjen e Kosovës nga SllovakiaTe fundit
insajderi.com
Emri i Agim Veliut ia fute frikën në palcë Shpejtim Bulliqit, editon statusin
Konferenca Ndërkombëtare e Reduktimit të Dëmit/ Ekspertët: Ja si ndikojnë alternativat në shëndetin e duhanpirësve
syri.net
Zyrtarja e LSI i shkruan Gjonajt: Tregoji shokët, kush të 'shtrëngoi' të...
Opozita takim me raportuesen e PE-së, Isabel Santos: Zgjedhjet e lira kthejnë normalitetin
exit.al
Paketa anti-shpifje, europarlamentarja përshëndet pezullimin, qeveria e ka botuar në Fletore Zyrtare
kallxo.com
Kurti e Brnabiq në të njëjtën ngjarje në Londër
PE: Bëni detyrat e shtëpisë për integrimin, për zgjedhjet vendos politika
mia.mk
Kërkohet dorëheqje nga ambasadorja e Kosovës në SHBA për shkak të përhapjes së lajmeve të rreme për njohjen nga Xhamajka
kallxo.com
Vjosa Osmani flet për “skandalin” e njohjes nga Xhamajka
Naftëtarët në grevë, thellohet konflikti mes “Bankers Petroleum” dhe Rafinerisë: Autoriteti i Konkurrencës hesht
vizionplus.tv
Bilanci i djegies së mandateve/ Sukses apo vetëvrasje politike?!
portalb.mk
Ciolos-Spasovski: Maqedonia e Veriut është e gatshme të fillojë negociatat me BE-në”
gazetablic.com
Anëtari i LDK-së mbron Vlora Çitakun: Nuk e publikoi ajo lajmin për njohjen nga Xhamajka, s’ka përgjegjësi!
telegrafi.com
(Mos)njohja nga Xhamajka, Osmani thotë se të gjithë duhet të kenë kujdes me deklarata
koha.mk
Tenxherja me kapak prej teneqeje!
balkanweb.com
”I përkas Frontit të Reformës në Drejtësi”, Maliqi- Gjonajt: Nuk drejton dot Drejtorin e Burgjeve me të shkuar të errët, boshti jot i karrierës Rilind
tvklan.al
Rama: Mini-Shengeni, në të mirë të Ballkanit
tvklan.al
PS: Meta, si i akuzuar që sulmon gjyqtarin e çështjes
Karnavale në prag pranvere! Eventet gjatë fundjavës në Gjirokastër dhe Shkodër
“Kërcënimi më i madh i sigurisë”, Gjermania merr masa kundër ekstremistëve
ekonomiaonline.com
Zyrtari i LDK-së mbron Çitakun: Nuk e publikoi lajmin për njohje nga Xhamajka, nuk ka përgjegjësi
gazeta-shqip.com
Krimi i organizuar dhe pastrimi i parave, kush është agjenti i FBI që heton në Shqipëri
Meta: Të hënën do të kallëzoj Etilda Gjonajn! Të japë dorëheqjen, ka humbur besimin
shqiptarja.com
Eksluzive/ Kolaudoi 'përbindëshin' në Durrës, gjykata mbyll dosjen për Arben Qaton e LSI-së dhe ndërtuesin e resort 'Kamelia'
americaneye.al
Sormani: Derbin as që e mendoj, vëmendja është vetëm te Bylis

A e largoi Albin Kurti dje Adriatik Kelmendin nga emisioni i tij?

Periskopi 09.10.2019. 12:25

A e largoi Albin Kurti dje Adriatik Kelmendin nga emisioni i tij?

Në emisionin e mbrëmshëm që nuk u quajt Rubikon por ishte Rubikon ishte i ftuar Albin Kurti i Vetëvendosjes, kandidati që doli i pari në zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit. Por, në atë emision më shumë u vërejt mungesa e tij se prania e kryeministrit eventual të Kosovës. Në mungesë të Kelmendit, »»»

periskopi.com
Gazeta Blic 09.10.2019. 12:06

“Vetëvendosje të distancohet nga deklarata e Sali Zybës dhe të kërkojë falje”

Gjatë ditës së djeshme kandidati për deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje Sali Zyba, ka kërcënuar publikisht kryetarin e Prishtinës Shpend Ahmeti. Zyba në shkrimin e tij në rrjetin social Facebook shkruan se tash e tutje Shpend Ahmeti duhet ta zgjedhë vendin ku do të jet»»»

gazetablic.com
Kosova 09.10.2019. 11:56

A e largoi Albin Kurti dje Adriatik Kelmendin nga emisioni i tij, Rubikon?

Në emisionin e mbrëmshëm të Rubikon ishte i ftuar Albin Kurti i Vetëvendosjes, kandidati që doli i pari në zgjedhjet e parakohshme të 6 tetorit. Por, në atë emision më shumë u vërejt mungesa e tij se prania e kryeministrit eventual të Kosovës. Në mungesë të Kelmendit, emisionin Rubikon e drejtoi z.»»»

kosova.info
You can read more about this at Osservatorio Italiano