alsat-m.tv
Меркел и Макрон домаќини на разговорите меѓу Белград и Приштина
mia.mk
Во Париз видео самит за односите меѓу Србија и Косово
Заев од Боговиње: Со Касами во владата, ОФИЦИЈАЛИЗАЦИЈАТА НА АЛБАНСКИОТ ЈАЗИК ЌЕ БИДЕ ЦЕЛОСНА
sitel.com.mk
Избори 2020: Заев ветува забрзан процес на преговори со ЕУ
kanal5.com.mk
Трамп збесна на Твитер по одлуката на Врховниот суд
kanal5.com.mk
Предизборната битка финишира со интензивирање на т.н бомбашки напади
kurir.mk
Скандали одамна се врзуваат за името на Петре Шилегов: Сомнеж дека одамна овозможил бизнис на фирма од кланот Заеви
mia.mk
Жерновски: Стоп за старата политика на новиот будимпештанец
makfax.com.mk
(Видео) Вучиќ од авион: Летам за Париз за да се борам за нашата Србија
mia.mk
Тачи в понеделник заминува за Хаг на интервју во Специјалното обвинителство за Косово
mia.mk
Спасовски: Нема напредок без систем во кој правдата ќе функционира неселективно и транспарентно
netpress.com.mk
Протести во Белград и Нови Сад, нови судири меѓу демонстрантите и полицијата
kanal5.com.mk
Аеродром воведе опција за лажно патување со авион , веднаш се пријавиле над 7000 ,,патници” (ВИДЕО)
kanal5.com.mk
Србија: Почна ли падот на „Диктаторот“ Вучиќ, како што го нарекува српската опозиција и демонстрантите? (видео)
sitel.com.mk
ПЦР тестови за граѓани на Србија, Црна Гора, БИХ и Косово, 8 починати, 163 новозаразени
kurir.mk
Полициски возила во колони пристигнуваат во Белград, се очекуваат нови протести (ВИДЕО)
Што видовме, а што не, во ТВ дуелите на Мицкоски и Заев
kanal5.com.mk
Болсонаро: Короната е како дожд, сите на крајот ќе бидат мокри
kurir.mk
Рекордни 60.000 заразени за 24 часа во САД
netpress.com.mk
Црна Гора прогласи епидемија во пет општини поради коронавирусот
mia.mk
Ѓоковиќ: Не сум сигурен дали ќе играм на УС Опен
Вучиќ: Полициски час од петок до понеделник, забрана на јавни собири
makfax.com.mk
Мосад осуетила ирански заговор за напади на израелските амбасади во целиот свет
mia.mk
Царовска: Мицкоски и голем број кандидати на ВМРО-ДПМНЕ се рециклирани кадри на Груевски
Како да не видела ништо: Шекеринска си тера кампања, но два дена молчи за „бомбата“!
mia.mk
Египет, Јордан, Франција и Германија: Анексијата ќе им наштети на нашите односи со Израел
netpress.com.mk
Македонските „екстремисти“ и „терористи“ згрозени, загрижени и горди, бараат расчитување на случајот „Атлантик“
netpress.com.mk
(ВИДЕО) УБК прислушувала и следела активисти, новинари, навивачки групи за да успее референдумот за промена на името, открива Палевски
VECER 06.06. 14:49

(Видео) Манчевски: Мицкоски мора да сноси кривична одговорност

Мицкоски мора да сноси кривична одговорност за прекршувањето на мерките, смета потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски. „Во она што се случуваше на улица Боемска има редица на кривични дела. Прво тој како и многу пати досега што се покажа не ги почитува мерките за заштитта од Ковид 19. Тоа се по»»»

Makfax 06.06. 16:37

(Видео) Манчевски: Мицкоски мора да сноси кривична одговорност

Мицкоски мора да сноси кривична одговорност за прекршувањето на мерките, смета потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски. „Во она што се случуваше на улица Боемска има редица на кривични дела. Прво тој како и многу пати досега што се покажа не ги почитува мерките за заштитта од Ковид 19. Тоа се по»»»

makfax.com.mk
Kurir 14.06. 19:02

Ковачки упати порака до раководството на СДСМ

Бројките на починати и заразени во Македонија секојдневно растат. Мерки нема. Власта крена раце од борбата со КОВИД-19 и свесно ја втурна државата во криза. Состојбата излезе од контрола поради неспособноста и неодговорниот однос на раководството на СДСМ, реагира Драган Ковачки. -Ја прогласија коро»»»

kurir.mk
Zurnal 17.06. 09:38

Изборната кампања почнува на 24 јуни, здравствени работници ќе бидат дел од специјалните избирачки одбори

Институциите и политичките партии со уверување до граѓаните и членовите на изборната администрација дека ќе обезбедат заштита од ширење на Ковид-19 за спроведување на изборите и гласањето на предвремените парламентарните избори. Целта е да се заштити здравјето на граѓаните, но и да се постигне пого»»»

zurnal.mk
Sitel 17.06. 09:58

Граѓаните да излезат на изборите, се подготвуваат комплетни мерки за заштита од Ковид-19

Институциите и политичките партии со уверување до граѓаните и членовите на изборната администрација дека ќе обезбедат заштита од ширење на Ковид-19 за спроведување на изборите и гласањето на предвремените парламентарните избори. Целта е да се заштити здравјето на граѓаните, но и да се постигне пого»»»

sitel.com.mk
MIA 19.06. 14:17

Прес-конференција на Коста Петров, потпретседател на СДСМ

Главен приоритет на СДСМ се граѓаните и нивната благосостојба. Во овие услови на глобална пандемија на коронавирусот и борбата со опасниот и непредвидлив непријател ве уверувам дека ќе одржиме безбедна кампања и 100 процентно безбедно гласање на 15 јули. Скопје, 19 јуни 2020 Главен приоритет на СДС»»»

mia.mk
Alfa 06.06. 01:18

СДСМ: Aко не се продолжи вонредната состојба избори на 5 јули ; ВМРО-ДПМНЕ: Брзи избори се масовно самоубиство

Дали Македонија живее во искривена реалност? Бројката на заразени расте со геометриска прогресија, а власта не се откажува од избори. Нови жаришта се појавуваат низ државата, а СДСМ делат маски и пропаганден материјал во време на пандемија и тоа на улиците. Последниот став на социјал-демократите е »»»

Kanal5 07.06. 10:25

СДСМ: Мицкоски мора да се соочи со кривична одговорност за серијата сериозни дела сторени на улица „Боемска"

Лицемерниот Христијан Мицкоски, од една страна на граѓаните се обидува да им продаде лажна загриженост за здравјето, а од друга страна вели дека не ги знае протоколите за однесување за време на коронакризата.Прегледи:3707 јуни 2020, 10:12СподелиСподелиМицкоски од континуиран непочитувач на мерките »»»

kanal5.com.mk
Makedonsko Sonce 15.06. 12:50

СДСМ денеска ќе одговори на предлогот на Мицкоски за избори во средината на јули

СДСМ денеска ќе излезе со став за предлогот на ВМРО-ДПМНЕ предвремените парламентрани избори да се одржат во средината на јули. Премиерот Оливер Спасовски во денешното гостување во „Утрински брифинг“ на Слободна ТВ, изјави дека раководството на СДСМ вчера имало состанок, кој ќе продолжи и денеска, »»»

Press24 06.06. 14:37

Манчевски: Мицкоски мора да сноси кривична одговорност за прекршувањето на мерките

Деновиве бевме сведоци на крајно неодговорно однесување од страна на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, но она што е уште пострашно е што во дел од неговите изјави тој апсолутно потсетува на едни поранешни времиња, кога власта предводена од ВМРО-ДПМНЕ беше и судија, и полиција, изречител на»»»

press24.mk
Net Press 05.06. 19:09

Има ли некој одговорен? Петровска наместо во самоизолација, држи прес во Влада

Дополнитениот заменик министер во МВР од редовите на СДСМ, Славјанка Петровска, на 1 јуни отиде во самоизолација откако тестовите за корона вирус на Мухамед Зекири, потпретседател на СДСМ и Сања Лукаревска, директор на УЈП беа позитивни. Но, денека таа држеше прес- конференција од Владата на која и»»»

netpress.com.mk
MMS 17.06. 07:49

Граѓаните слободно да излезат на избори, се подготвуваат комплетни мерки за заштита од Ковид-19

Институциите и политичките партии со уверување до граѓаните и членовите на изборната администрација дека ќе обезбедат заштита од ширење на Ковид-19 за спроведување на изборите и гласањето на предвремените парламентарните избори. Целта е да се заштити здравјето на граѓаните, но и да се постигне пого»»»

mms.mk
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.
Text

280 characters remaining