exit.al
SHBA i dhuron 5 aparatura poligrafike qeverisë shqiptare
klankosova.tv
Ismet Kryeziu: Normale takimet mes Kurtit dhe Mustafës, presidenti s’do duhej të ishte ngërç mes VV e LDK
shqiptarja.com
Qindra të rinj festojnë shpalljen e Tiranës si 'Kryeqyteti Europian i Rinisë 2022'
tetovasot.com
Fenomeni Kurti dhe injoranca e atyre që nuk kishin dhe nuk kanë ide!
Deklaratat kundër ambsadorëve/ Kocijancic: Krejtësisht të papranueshme
rtsh.al
Byroja Kombëtare e Hetimit, SHBA dhuron 5 makineri të së vërtetës
exit.al
Raporti i OSBE-së, korrupsioni sfida kryesore në Shqipëri
sot.com.al
Porosia e Ramës për Aleksandar Vuçiç kur të takojë presidentin Macron, Partia Demokratike bën reagimin e ashpër
lexo.com.al
BE mbështet turizmin, zhvillohet ceremonia e dorëzimit të 16 granteve të fazës së dytë
Nënstacioni 110 kV në Gjirokastër/ Vendosen pajisje krejtësisht të reja
periskopi.com
Mustafa kundër Kurtit pas takimit: Do të flasim me Listën Serbe, nga ta varet edhe Qeveria
gazeta-shqip.com
Yuri Kim voted as the next US Ambassador to Albania
Azgan Haklaj: Referendum për mbrojtjen e Republikës, demokracisë, shtetit të së drejtës dhe vlerave perëndimore të Shqipërisë
rtsh.al
EMRAT/ SPAK drejt konstituimit, të hënën Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të votojë 8 prokurorët e parë
rtsh.al
Siguria ushqimore, AKU rreth 2 mijë kontrolle në një javë
kosova-sot.info
Ish agjenti dhe dëshmitari i Speciales, ka një porosi për Hashim Thaçin dhe Ramush Haradinajn
aa.com.tr
Britania refuzon të tërhiqet nga Arkipelagu Chagos
lexo.com.al
Të hënën emërohen 8 prokurorët e parë të SPAK, shpallet gara për drejtuesin e Prokurorisë Anti-Korrupsion
gazetablic.com
Eksperti i Kushtetutës ia shuan ‘ëndrrat’ Nismës: S’mund ta pengoni certifikimin e zgjedhjeve në asnjë formë
exit.al
DASH: Respektimi i ligjit është mbi të gjitha
boldnews.al
Shqipëria do të bëhet një vend normal vetëm kur zgjedhjet të bëhen sa herë i “kërkon sovrani”
shqiptarja.com
A duhet të ketë ‘Pajtim Kombëtar’? Historianët Milo dhe Zeqo: Pa u caktuar palët dhe objektivi s’mund të flitet për të
ina-online.net
Ja pse Ziadin Sela nuk mori pjesë në manifestimin e Qeverisë për 22 Nëntorin!?
Reagon Luan Rama pas deklaratës së ‘DASH’: Jam dakort me ata… respektimi i ligjit është mbi të gjitha!
javanews.al
LSI, nyja kyçe për PD-në
Kurtit i shkon porosia: Tërhiqe fjalën, ose kjo ndodh
kosova.info
Brenda dy vjetësh 11 gra dhe një vajzë janë vrarë brenda familjes
ANALIZA: Ku qëndron ‘hileja’ e Francës me negociatat?
Pendarovski në Beograd: E ardhmja e Ballkanit Perëndimor është Bashkimi Evropian
gazetamapo.al
Trump nderon të atin e Angelina Jolie: Je një aktor i shkëlqyer!
syri.net
Deklaratat dhe telefonata Meta-Palmer/ Reagon 'DASH', nuk përmend 'Venecian'Shoqëria Civile peticion qeverisë: Tërhiq menjëherë ligjin për Antishpifje
Vuçiq: Mini-Shengeni ishte ide e imja
shqiptarja.com
Kryegjyshata çel galerinë 'Omer Kaleshi', Baba Mondi rrëfen pse po hap portat e artit në institucion
infoglobi.com
The Velvet Revolution a Journey to Freedom of Czechs and Slovaks
syri.net
Kush e kërcënoi zëdhënësin e Presidentit, çfarë po ndodh me GJK/ Petrit Vasili në SYRI TVThirrje edhe organizatave ndërkombëtare/ Shoqëria Civile peti
aa.com.tr
Turqi, sirianë vlerësojnë kushtet në kampet e refugjatëve
Portieri Velii flet në prag të derbit: Shkëndija, skuadër cilësore, por jo e pamposhtur
syri.net
Kush e kërcënoi zëdhënësin e Presidentit, çfarë po ndodh me GJK/ Petrit Vasili në SYRI TVNuk ndalet Rama/ Autorizon Vuçiçin të flasë në emër të Ballka
exit.al
KED dhunoi Kushtetutën—Muçi nuk duhet të ishte lejuar të kandidonte për Gjykatën Kushtetuese

Asambleja e Akademisë “rrëzon” Presidentin Meta, Gjinushi nga sot kryetar

Shqiptarja 18.10. 15:45

Asambleja e Akademisë “rrëzon” Presidentin Meta, Gjinushi nga sot kryetar

Kryesia e Akademisë së Shkenca ka miratuar sot statutin e ri të këtij institucioni, duke u bazuar në ligjin e ri “Për Akademinë e Shkencave të Shqipërisë” (hyrë në fuqi në 8 tetor). Akademikët kanë shqyrtuar me dyer të mbyllura dekretin e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, i cili nuk e ka njohur»»»

shqiptarja.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano