EKONOMSKA KRIZA: EU smanjuje uvoz čelika, Ukrajina najteže pogođena
UKRAJINI preti ekonomska kriza kada Evropska unija prepolovi kvotu za uvoz čelika, kažu u Kijevu i dodaju da će ih ove mere koštati milijardu evra godišnje. Brisel je nedavno objavio da će, počev od 1. jula, smanjiti uvoz čelika za 47 odsto i uvesti carinu od 50 odsto na ostatak uvoza. Francuska, Š»»»
Mađarski portal o „rasipanju novca“: Kako su milijarde iz Budimpešte preko kancelarije u Beogradu potrošene na Zapadni Balkan
Mađarska agencija za razvoj izvoza (skraćeno HEPA, ranije Mađarska nacionalna trgovačka kuća) ne spada među organizacije koje su u javnosti naročito istaknute. Kompanija koja potpada pod Ministarstvo spoljnih poslova i spoljne trgovine uglavnom je bila pod rukovodstvom Mađara Leventea, bivšeg držav»»»
Orban: "Mi smo tigrovi, a ne zečevi"
Bivši mađarski premijer Viktor Orban ocenio je da je Mađarska ušla u period političkih promena nakon izbora i poručio da će opozicija i desnica morati da se reorganizuju u snažan politički pokret. U intervjuu za Mađar Nemzet, Orban je naveo da je prethodnih 16 godina vladavine njegove stranke preds»»»
Svet kakav poznajemo više ne postoji: Tramp ruši globalni poredak
U senci rata sa Iranom, administracija američkog predsednika Donalda Trampa ubrzava povlačenje SAD-a iz brojnih međunarodnih organizacija, što mnogi vide kao veliki zaokret u američkoj spoljnoj politici i sistemski rast skepticizma prema multilateralizmu. Nakon što je prvog dana svog drugog mandata»»»
Zelenski: 2026. došlo do primetne promene u balansu dejstava na prvoj liniji fronta
KIJEV - Ove godine je došlo do primetne promene u balansu dejstava na prvoj liniji fronta, a posebno danas su pokazatelji aktivnih dejstava Odbrambenih snaga Ukrajine dnevno veći nego kod ruskih snaga, izjavio je ukrajinski predsednik Volodimir Zelenski. “Takođe želim da danas zahvalim našim vojnic»»»
„Putin im je dostupan koliko i telefonska slušalica“: Kremlj ima predlog za evropske lidere
Portparol predsednika Ruske Federacije Dmitrij Peskov, komentarišući rasprave u Evropi o mogućim kontaktima sa Moskvom, izjavio je da evropski lideri koji žele dijalog sa Vladimirom Putinom mogu jednostavno da ga pozovu. „Te priče su negde u vazduhu, ali Putin im je dostupan tačno onoliko koliko je»»»
Пресуда против Евроклира могла би да паралише ЕУ
ПАРИЗ – Лидер француске странке „Патриоте” Флоријан Филипо оценио је да би пресуда Московског арбитражног суда у спору Централне банке Русије против белгијског депозитара Евроклира могла да изазове озбиљне последице по Европску унију и њене планове у вези са руском имовином. Филипо је, коментаришућ»»»
Hrvatska "otvara" vrata srpskim vozačima: Šta kažu prevoznici i zašto ovo ne rešava gorući problem
Slušaj vest Vozači kamiona sa Zapadnog Balkana, među kojima najviše ima srpskih državljana, uskoro bi mogli lakše da ulaze u EU preko Hrvatske. U Hrvatskom saboru je pre neki dan usvojen zakon o strancima, kojim se otvara mogućnost uvođenja posebnih viza za profesionalne vozače iz zemalja regiona, »»»
Ne zna se ko je jadniji: Ponižavaju plenumaše, blokaderi gaze jedni druge
Meni su podjednako jadni i Zeleno-levi front i Demokratska stranka i takozvana pro-EU opozicija, poručio je Vidojković Besomučni obračuni među blokaderima se nastavljaju, a čak su i blokaderske uzdanice Marko Vidojković i Nenad Kulačin u svom podkastu „Dobar, loš, zao“ rekli za takozvanu studentsku»»»
Muke sa EES-om uoči turističke sezone: "Rešenje fleksibilan pristup ili će se ljudi odlučiti za Crnu Goru, Albaniju, Tursku..." - KoSSev
Sistem ulaska/izlaska iz Evropske unije (EES) suočava se sa značajnim izazovima od njegovog uvođenja – od tehničkih problema do zastoja na graničnim prelazima i kašnjenja na aerodromima širom Evrope. U susret letnjoj sezoni, zemlje koje žive od turizma, ali i turisti, strepe od gužvi »»»
Naslednik Marine Le Pen želi da vodi Francusku, sada mu je evropski tužilac zakucao na vrata
Suzana Sibinović Novinar noćne redakcije Među osumnjičenima je i predsednik RN-a Žordan Bardela, koji ima velike šanse da nasledi Le Pen ako joj bude zabranjeno kandidovanje na izborima 2027. godine Bardela insistira na patriotizmu i evropskoj saradnji, poručujući svojim pristalicama da nema altern»»»
"Znaš li ti ko sam ja?" Vučić staje na kraj bahatim krimosima
U Srbiji nema zaštićenih, niti će ih biti! Država se ponaša odgovorno i profesionalno. Ovu snažnu poruku poslao je svim građanima predsednik Srbije Aleksandar Vučić iz Palate Srbija sa konferencije za novinare koju je održao zajedno sa direktor»»»
Studenti u Utisku nedelje: Samostalan izlazak naše liste na izbore jedina moguća opcija za pobedu
Četvoro studenata, koji su bili gosti večerašnjeg Utiska nedelje, kazali su da su sigurni u pobedu svoje liste ukoliko bi nastupila samostalno na izborima, a otkrili su i šta zameraju opoziciji i zašto usvajanje Memoranduma o Kosovu nema nikakve veze sa njihovim odnosom prema EU. Gosti autorke i vo»»»
Саудијска Арабија осудила напад дроном на нуклеарну електрану у УАЕ
Министарство спољних послова Саудијске Арабије саопштило је да та земља осуђује најновије нападе дронова на Уједињене Арапске Емирате, који су данас изазвали пожар у нуклеарној електрани Бараках. "Министарство спољних послова изражава најоштрију осуду Краљевине Саудијске Арабије због напада дронови»»»
Kalas: Trampova administracija ne voli ujedinjenu Evropi jer je smatra geopolitičkom silom s kojom mora ravnopravno da razgovara
Visoka predstavnica Evropske unije za spoljne poslove Kaja Kalas izjavila je danas u Talinu da administracija predsednika SAD Donalda Trampa ne voli ujedinjenu Evropi jer je smatra geopolitičkom silom s kojom mora ravnopravno da razgovara i pozvala zemlje EU da bilateralne dogovore postižu kroz zaj»»»
Фон дер Лајен хвали „динамичну нову еру” у односима ЕУ и Индије
Током друге деонице европске турнеје индијског премијера Нарендре Модија, он је посетио шведски Гетеборг како би се састао са својим шведским колегом Улфом Кристерсоном, шефицом Европске комисије Урсулом фон дер Лајен, као и са европским и индијским пословним лидерима. Индијски премијер Нарендра Мо»»»
KREMLJ ZNA KOGA NEĆE IZ EU NA PREGOVORIMA SA RUSIJOM! Merc: Mi ćemo sami odlučiti ko će razgovarati sa Moskvom!
Slušaj vest Šefica evropske diplomatije Kaja Kalas ne bi trebalo da bude pregovarač sa Rusijom, jer to nije u njenom interesu, izjavio je portparol predsednika Rusije Dmitrij Peskov novinaru televizije Rusija jedan Pavlu Zarubinu. Predstavnik Kremlja podsetio je na reči ruskog lidera da tu ulogu mo»»»
Institucionalna kriza ugrožava sredstva iz fondova EU i ekonomski razvoj Kosova
Politički zastoj i odugovlačenje formiranja institucija ozbiljno ugrožavaju mogućnost da Kosovo dobije stotine miliona eura iz Plana rasta Evropske unije za Zapadni Balkan, upozoravaju poznavaoci prilika, navodeći da bi zbog usporenih reformi, čestih izbora i nedostatka institucionalne stabilnosti »»»
Dijalog mora biti prioritet za novu Vladu Kosova bez obzira ko će je voditi
Dijalog sa Srbijom mora biti prioritet za novu Vladu Kosova bez obzira na to ko će biti na vlasti, smatraju kosovski analitičari, saglasni da svako odlaganje nanosi štetu Kosovu, piše Teve 1. Politički analitičar Fitim Mulolli ukazao je da nastavak dijaloga treba da bude prioritet nove vlade bez ob»»»
Kremlj: Rusija razmatra nastavak dijaloga sa Evropom
Portparol Kremlja Dmitrij Peskov izjavio je danas da bi Moskva mogla da nastavi dijalog sa Evropom u vezi sa ruskim ratom u Ukrajini, preneo je ukrajinski list Kijevski indipendent (The Kyiv independent). Peskov je rekao da je Kremlj zainteresovan za nastavak komunikacije i izrazio nadu da će na kr»»»
Tri evropska aerodroma među najvećim zagađivačima sveta
Slušaj vest Tri evropska aerodroma su imenovana među najvećim zagađujućim čvorištima u svetu, uprkos tome što su tvrdili da su posvećeni postizanju neto nulte emisije do 2050. godine. Novo istraživanje globalnog analitičkog centra ODI Global, u partnerstvu sa organizacijom Transport and Environment»»»
Чаушић у Риму са делегацијом цивилне заштите о зједничком учешћу на пројектима ЕУ
Помоћник министра и начелник Сектора за ванредне ситуације Министарства унутрашњих послова Лука Чаушић разговарао је данас у Риму са делегацијом цивилне заштите Владе Италије, коју је предводио шеф Управе цивилне заштите Фабио Чичилијан, о досадашњој сарадњи две земље у области цивилне заштите и уп»»»
Austrija podigla lestvicu: Ambiciozni ciljevi za smanjenje zagađenja
Austrija je postavila neke od najambicioznijih energetskih i klimatskih ciljeva na svetu, uključujući 100 odsto obnovljive električne energije do 2030. godine i klimatsku neutralnost do 2040. Međutim, postizanje ovih ciljeva zahtevaće jače usklađivanje između mehanizama sprovođenja i raspoloživih r»»»
Moskva: Juroklir nam duguje 249 milijardi dolara odštete
Dvesta pedeset milijardi dolara (249,7), prema odluci arbitražnog suda u Moskvi iza zatvorenih vrata u petak, Centralnoj banci Rusije (CBR) trebalo bi da isplati Juroklir. Isplata predstavlja naknadu za "nezakonitu zabranu upravljanja i raspolaganja sredstvima i hartijama od vrednosti CBR, deponova»»»
Kremlj šalje jasnu poruku: "Rusiju štiti nuklearni arsenal"; Evropa polako menja kurs?
Nuklearno oružje je temelj nacionalne bezbednosti Rusije, izjavio je portparol Kremlja Dmitrij Peskov. Prema njegovim rečima, koje je preneo ruski medij Vesti, ruski nuklearni arsenal štiti zemlju od pretnji po njeno postojanje. "Nuklearna energija ne može biti ugrožena, niti njeno postojanje. To n»»»
"Rumunija je spremna"; Da li Evropa dobija novu državu?
Moldavska predsednica Maja Sandu bi "lično" bila za ujedinjenje Rumunije i Moldavije, a ni tamo nemaju ništa protiv. Koliko je taj projekat uopšte realan? Visoki predstavnici vlasti Rumunije i Moldavije očigledno gaje i veliku međusobnu naklonost. Početkom maja moldavska predsednica Maja Sandu i nj»»»
POPRAVITE SAJT
POPRAVITE SAJT https://www.t.me/izolovano POPRAVITE SAJT https://www.t.me/izolovano POPRAVITE SAJT https://www.t.me/izolovano»»»
POPRAVITE SAJT https://www.t.me/izolovano POPRAVITE SAJT https://www.t.me/izolovano
POPRAVITE SAJT https://www.t.me/izolovano POPRAVITE SAJT https://www.t.me/izolovano POPRAVITE SAJT https://www.t.me/izolovano POPRAVITE SAJT https://www.t.me/izolovano»»»
POPRAVITE SAJT https://www.t.me/izolovano POPRAVITE SAJT https://www.t.me/izolovano
POPRAVITE SAJT https://www.t.me/izolovano POPRAVITE SAJT https://www.t.me/izolovano POPRAVITE SAJT https://www.t.me/izolovano POPRAVITE SAJT https://www.t.me/izolovano»»»
POPRAVITE SAJT
POPRAVITE SAJT https://www.t.me/izolovano POPRAVITE SAJT https://www.t.me/izolovano POPRAVITE SAJT https://www.t.me/izolovano»»»
POPRAVITE SAJT https://www.t.me/izolovano POPRAVITE SAJT https://www.t.me/izolovano
POPRAVITE SAJT https://www.t.me/izolovano POPRAVITE SAJT https://www.t.me/izolovano POPRAVITE SAJT https://www.t.me/izolovano POPRAVITE SAJT https://www.t.me/izolovano»»»
Banke koriste AI, ali i dalje čovek donosi konačnu odluku
Veštačka inteligencija sve je prisutnija u finansijskom sektoru, od detekcije prevara do procene kreditne sposobnosti. Ipak, eksperti upozoravaju: tehnologija je tu da pomogne, a ne da zameni ljude. Malo ko od nas primećuje kada nam banka odobri ili odbije zahtev za kredit za delić sekunde. Iza te »»»
Tri evropska aerodroma među najvećim zagađivačima sveta
Slušaj vest Tri evropska aerodroma su imenovana među najvećim zagađujućim čvorištima u svetu, uprkos tome što su tvrdili da su posvećeni postizanju neto nulte emisije do 2050. godine. Novo istraživanje globalnog analitičkog centra ODI Global, u partnerstvu sa organizacijom Transport and Environment»»»
Brnabić oštro reagovala na istup Borka Stefanovića
"Tako i danas. Kuka i moli da EU kazni Srbiju ne bi li se oni, nekako, ponovo dokopali vlasti", istakla je Brnabić Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić reagovala je na istup zamenika predsednika Stranke slobode i pravde (SSP) Borka Stefanovića, u kojem se obraća predsednici Evropske kom»»»
Obraza bez! Brnabić postavila Borka Stefanovića "na mesto"
Predsednica Narodne skupštine Srbije, Ana Brnabić oglasila se na mreži Iks povodom objave Borka Stefanovića u kojoj se on obraća Ursuli fon der Lajen, predsednici Evropske komisije. Brnabić, kao i uvek nije ostala nema na besmislice opozicije, koje na svakodnevnom nivou imamo priliku da vidimo i ču»»»
Брнабић: Стефановић моли ЕУ да казни Србију како би се опозиција докопала власти
Председница Народне скупштине Републике Србије Ана Брнабић реаговала је на мрежи Икс на обраћање Борка Стефановића председници Европске комисије Урсули фон дер Лајен, оцењујући да део опозиције поново тражи притисак споља против Србије како би дошао на власт. Повод за реаговање била је објава Стефа»»»
VUČIĆ PRISUSTVOVAO SASTANKU SA AZERBEJDŽANSKIM PRIVREDNICIMA: Najavljen veliki i važan zajednički projekat (VIDEO)
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić otputovao je u službenu postu Azerbejdžanu. Prisustvovao je sastanku sa predstavnicima azerbejdžanskih kompanija, odakle se i obratio. Nakon što je razgovarao sa predsednikom te države Ilhamom Alijevim, usledio je sastanak sa predstavnicima azerbejdžanskih kompani»»»
KREMLJ ZNA KOGA NEĆE IZ EU NA PREGOVORIMA SA RUSIJOM! Merc: Mi ćemo sami odlučiti ko će razgovarati sa Moskvom!
Slušaj vest Šefica evropske diplomatije Kaja Kalas ne bi trebalo da bude pregovarač sa Rusijom, jer to nije u njenom interesu, izjavio je portparol predsednika Rusije Dmitrij Peskov novinaru televizije Rusija jedan Pavlu Zarubinu. Predstavnik Kremlja podsetio je na reči ruskog lidera da tu ulogu mo»»»
Vučić pozvao investitore: Ulažite, Srbija ima stabilnu ekonomiju i kurs
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se pre sastanka sa predstavnicima najvećih azerbejdžanskih kompanija. Predsednik kaže da je srećan što ih je sve vidio i zahvalio se što danas prisustvuju skupu te da se pažljivo potraže nove prilike u raznim oblastima. - Nisam se šalio kada sam pominjao v»»»
"OBRAZA BEZ": Ana Brnabić postavila Borka Stefanovića "na mesto"
PREDSEDNICA Skupštine Srbije, Ana Brnabić oglasila se povodom objave Borka Stefanovića u kojoj se on obraća Ursuli fon der Lajen, predsednici Evropske komisije. - Ovako isto je kukao američkom ambasadoru i molio da pomere proglašenje nezavisnosti tzv. Kosova kako bi Boris Tadić pobedio na izborima.»»»
VUČIĆ POZVAO INVESTITORE: Ulažite, Srbija ima stabilnu ekonomiju i kurs
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić obratio se pre sastanka sa predstavnicima najvećih azerbejdžanskih kompanija. Predsednik kaže da je srećan što ih je sve vidio i zahvalio se što danas prisustvuju skupu te da se pažljivo potraže nove prilike u raznim oblastima. - Nisam se šalio kada sam pominjao v»»»
Brnabić o Stefanoviću: "Kuka i moli da EU kazni Srbiju ne bi li se oni, nekako, ponovo dokopali vlasti"
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić reagovala je na to što se Borko Stefanović obratio predsednici Evropske komisije Ursuli fon der Lajen povodom hapšenja načelnika beogradske Policijske uprave Veselina Milića. "Ovako isto je kukao američkom ambasadoru i molio da pomere proglašenje nezavisnos»»»
Azerbejdžan istinski prijatelj Srbije! Vučić nakon sastanka sa Alijevim poslao snažnu poruku iz Bakua
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas u Bakuu sa predsednikom Azerbejdžana Ilhamom Alijevim. Predsednik Aleksandar Vučić je rekao da je ovaj sastanak bio produktivan, kao i da se raduje još jednom razgovoru koji će uslediti, kao i da je Azerbejdžan istinski prijatelj Srbiji. Vučić se o»»»
VUČIĆ SE OBRATIO IZ BAKUA: Predsednik prisustvovao sastanku sa azerbejdžanskim privrednicima (VIDEO)
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić otputovao je u službenu postu Azerbejdžanu. Prisustvovao je sastanku sa predstavnicima azerbejdžanskih kompanija, odakle se i obratio. Nakon što je razgovarao sa predsednikom te države Ilhamom Alijevim, usledio je sastanak sa predstavnicima azerbejdžanskih kompani»»»
Nvidia veća od Nemačke
Tržišna vrednost kompanije Nvidija dostigla je 5,7 biliona dolara i premašila je projektovani BDP Nemačke, najveće evropske ekonomije. Još jači pokazatelj koncentracije kapitala dolazi iz poređenja pet najvećih američkih kompanija, čija ukupna vrednost sada prevazilazi kombinovani BDP pet najvećih »»»
Obraćanje predsednika Srbije: Vučić govori direktno iz Bakua (VIDEO)
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić na sastanku sa predstavnicima azerbejdžanskih kompanija Sastanak sa predstavnicima azerbejdžanskih kompanija: Ministar finansija Azerbejdžana Sahil Babajev je rekao da su odnosi Srbije i njegove zemlje najjači u istoriji, i da se trgovinski odnosi dinami»»»
Peskov: Evropljani mogu da pozovu Putina telefonom
Blic "U interesu Kaje Kalas je da ne bude pregovarač", rekao je Peskov Putin je u ponedeljak lično došao po svoju učiteljicu Veru Gurevič u hotel u kojem je odsela u Moskvi i pozvao je na večeru Portparol Kremlja Dmitrij Peskov izjavio je danas komentarišući rasprave u Evropi o načinima dijaloga sa»»»
Захарова: Кијев извео нови масовни напад уз Евровизију и подршку ЕУ
Кијевски режим, уз пратњу песама Евровизије и финансирање од стране европских спонзора, извршио је још један „масовни терористички напад”, изјавила је данас портпаролка руског Министарства спољних послова Марија Захарова, коментаришући масовни напад дроновима током протекле ноћи у Московској област»»»
Калас: ЕУ је сила коју Вашингтон не може да игнорише
Администрација америчког председника Доналда Трампа не подржава јединствену Европску унију (ЕУ), јер је ЕУ геополитичка сила коју Вашингтон не може да иргнорише, изјавила је данас Висока представница ЕУ за спољну политику и бездност Каја Калас позвавши државе чланице да не слабе Унију билатералним »»»
Peskov: Putina teoretski moguće videti za volanom automobila u susednoj traci na putu
MOSKVA - Portparol predsednika Rusije Dmitrij Peskov nije isključio danas mogućnost da predsednik Rusije Vladimir Putin može da se videti za volanom automobila u susednoj traci na putu. Putin je u ponedeljak lično došao po svoju učiteljicu Veru Gurevič u hotel u kojem je odsela u Moskvi i pozvao je»»»