Vlast na (ne)zasluženom godišnjem odmoru: Građani pred izbore na čekanju
Dok građani Bosne i Hercegovine svakodnevno zbrajaju cijene, čekaju rješenja za probleme i pitaju se kada će institucije početi raditi ono zbog čega postoje, politička scena uveliko je u tradicionalnoj augustovskoj pauzi, nakon čega ulazi u predizbornu kampanju.- Političarima je u interesu da se sa»»»
DRŽAVA ZA 500 LJUDI Život na ivici siromaštva pod nadzorom najskuplje političke elite u Europi
EKONOMSKI APARTHEJD: Kako preživjeti mjesec u zemlji gdje potrošačka korpa bježi prosječnoj plaći za duplo SARAJEVO — Ako želite razumjeti duboki ponor koji dijeli vladajuću elitu Bosne i Hercegovine od naroda kojim “upravlja”, ne morate gledati ekonomske grafikone. Dovoljno je prošetati ispred zgr»»»
Gdje je "čelična metla" da počisti javna preduzeća?
Smjenjuju se premijeri, ali obećanja ostaju ista. Uvesti red u javna preduzeća i ustanove, sankcionisati nerad i zaustaviti stranačko zapošljavanje. Ipak, najave takozvane „čelične metle“ u Republici Srpskoj godinama se ponavljaju, dok konkretni rezultati izostaju. Još 2009. godine tadašnji premije»»»
Nerin Dizdar o istrazi POSKOK-a: Poslove u Fondu sam obavljao po zakonu, nemam problem da se moj rad provjeri
Nerin Dizdar o istrazi POSKOK-a: Poslove u Fondu sam obavljao po zakonu, nemam problem da se moj rad provjeri Federalni ministar raseljenih osoba i izbjeglica Nerin Dizdar oglasio se povodom istrage Posebnog odjela za suzbijanje korupcije i organizovanog kriminala (POSKOK) pri Federalnom tužila pro»»»