Dështimi i madh i BE me Kosovën
Saga “Balili” / Ra mburoja politike apo ranë provat kundër tij?
kallxo.com
20 vjet pas, Reçaku i harruar nga ndërkombëtarët
insajderi.com
"Kurrë nuk kam punuar për Rusinë"
syri.net
Intervista me Klement Balilin: Ja pse u vetëdorëzova taniBlend Fevziu, Baton Haxhiu, koherenca dhe Berat Buzhala Komentet
Basha zbardh planin: Qeveri tranzitore dhe zgjedhje të parakohshme parlamentare
“Kadastra”, Avokati zbërthen masakrën e përgatitur nga Rama : Presidenti ndali atentatin grabitës ndaj pronës
Olta Gixhari shpërthen në lot: Këtë rol s’do e pranoja kurrë
syri.net
Intervista me Klement Balilin: Ja pse u vetëdorëzova taniBasha: Kodi Zgjedhor nuk i zgjidh problemet e zgjedhjeve Komentet
Gashi: Nëse taksa është pengesa kryesore për miqësinë me SHBA, do të shqyrtohet
Konflikti Rama-Meta për dekretet/ Ballanca: Do të duhen të paktën 6 muaj që ta zgjidh Kushtetuesja
periskopi.com
Mirena: Qeveria të gjejë zgjidhje për taksën në bashkëpunim me amerikanët, askush s’i fajëson nëse hiqet
Beogradi “blindohet” për vizitën e Putin
koha.net
Haradinaj thotë se kryeministri shkon shumë shpesh në veri
kosovalive360.com
Pezullim i përkohshëm i taksës si kompromis për dialogun
preshevajone.com
William Walker: Tirana dhe Prishtina zyrtare duhet te kete nje qasje me te madhe në Luginen e Preshevës, jo per hater, por si obligim
Komandant Remi pas intervistimit në Hagë: U ftova si dëshmitar i dyshuar
shqiptarja.com
Arrestimi i Balilit/ Rama replika me komentuesit: U mërzit jashtë dhe hyri në burg, pse ofendon?! (FOTO)
alpenews.al
ALFRED PEZA/ Balili, si fillimi i ri i dekriminalizimit të politikës
cna.al
Fatmir Mediu akuza të rënda Edi Ramës/ Bashkëpuntor me Presidentin serb
Klement Balili: Ja pse vendosa të dorëzohem tani…
Gazeta Mapo – Sot është një nga gazetat më serioze dhe më të rëndësishme politike në vend
Kush është Aldo Ymeraj, hackeri 25 vjeçar që ngriti në këmbë autoritetet amerikane
balkanweb.com
Avokati: Vëllai dhe nipi i Balilit takuan drejtorin e Policisë
cna.al
Klement Balili do të trondisë të madh e të vogël me faktet e tij
Ministrja Gjonaj kërkon përgënjeshtrim, përgjigjet Zëri i Amerikës
koha.net
Pak pas qëndrimit të Putinit në Beograd, Erdogan shkon në Moskë
Baton Haxhiu: Nuk dua që Rama të degradojë karrierën si Berisha
telegrafi.com
Deputetja e VV-së: Taksa e Haradinajt do të përfundojë si Demarkacioni me Malin e Zi
balkanweb.com
Vetëdorëzohet Klement Balili, kush është ‘Eskobari i Ballkanit’
sot.com.al
Nga e mori vesh Berisha për kapjen e Klement Balilit? Flet zv.Ministri i Brendshëm
noa.al
“Eskobari i Ballkanit”, ndizet lufta politike për “dorëzimin” apo “arrestimin”
Ndoka: Qeverisja, me tepsi dhe lugë në brez!
Jamarber Malltezi: Ndërprerja e lejeve të ndërtimit, abuziviteti i  INUK-ut me ligjin, janë politika diku mes diktaturës dhe çme
cna.al
Basha: Arrestimi i Balilit kapitullim i  qeverisë Rama
shqiptarja.com
Përmirësimi i Arsimit në Shqipëri/ Akademia e Arteve dhe e Shkencave manifest: Të reformohet sistemi me themel
vizionplus.tv
Bushati apel Metës: Firmos për një diplomaci të denjë dhe efeciente
sot.com.al
Klement Balili në pranga, pse hesht Monika Kryemadhi?
Zbulohet plani/ Socialistët vendosin sot për për ministrat e rinj
"Ju flet Moska": Veprimtaria në Shqipëri e Gjykatës Speciale të Kosovës
Demokratët paralajmërojnë: Seanca e jashtëzakonshme, zbulohet…
Basha replikon me Ramën: Pse i djeg e vërteta Edi Ramës
cna.al
Detajet/ Negociatat me Klement Balilin kur ai nuk përdorte telefon
koha.mk
Kosova shënoi 20 vjetorin e masakrës së Reçakut, Haradinaj kërkon tribunal të Hagës për ngjarjen
VIDEO - Haradinaj: LDK të mos mungojë në procese nacionale
koha.mk
Hani me ofertë për zgjidhjen e kontestit tregtar midis Beogradit dhe Prishtinës
cna.al
Fotot me gazetarin Artan Hoxha/ Si ka ndryshuar Klement Balili
vizionplus.tv
“Mbështetje Shqipërisë për kryesimin e OSBE”
vizionplus.tv
Agron Duka: Mund të dalim vetëm
“Llogari me drejtësinë e SHBA & BE”, ç’skenar paralajmëron Lleshaj për Balilin?
boldnews.al
Lajthit ambasadori i OSBE-së në Tiranë
Investigimi i BOOM: Qumështi i baxhove jashtë kontrollit edhe në Fushë Mamurras
rtsh.al
Gjonaj: Punësimi në burgje, vetëm në bazë të meritokracisë
rtsh.al
Bushati në largim: Faleminderit Ramës dhe PS, por edhe mediave
rtsh.al
Në prag të seancës së jashtëzakonshme parlamentare
Vendimet e këshillave bashkiakë, online në 61 bashkitë e vendit
gazetablic.com
Zyrtare: Ekipi i Superligës së Kosovës transferon futbollistin serb!
rtsh.al
Aleatët e PD-së, Duka: Nëse nuk realizohet, të vetëm në zgjedhje
Berisha denoncon: Rama është peng, Balili i ka dhënë Ardi Veliut kopjet e orgjive në Santa Quaranta
shqiptarja.com
Dikur luftuan njëri-tjetrin për karrigen e bashkisë, sot Meta, Frrokaj e Tushaj bashkë në një foto
indeksonline.net
Carla Del Ponte: Tani është tepër vonë të dënohen komandantët e UÇK-së
cna.al
Klement Balili/ Nga vetdorëzimi në birucat e Komisariatit Nr.6
Marrëveshja e Prespës, tensionohen marrëdhëniet Moskë- Athinë
Muhaxhiri: Kryeministri duhet të synojë fleksibilitet – moslargimi i taksës 100% pas kërkesës amerikane e rrëzon Qeverinë Haradinaj dhe krijon rrugë p
Balili në pranga/ OSBE: Përgëzojmë Policinë e Shtetit!
[Video] Nis puna për ndërtimin e Unazës Bujqësore të Myzeqesë –FSHZH: Përfitojnë rreth 40 mijë banorë
Zëvendëskryetarja e Kuvendit znj. Vasilika Hysi mori pjesë në promovimin e CD-së dhe DVD-së, pjesë të librit “Muza e Parë” të “Artistes së Popullit”,
Haradinaj lëshon pe si për demarkacionin, tërheq taksën ndaj Serbisë?
insajderi.com
Birra dhe 16 orë intervistë – detaje interesante nga Gjykata Speciale për ish-krerët e UÇK-së
Vendim/ Asambleja e Stafit Akademik të Fakultetit të Shkencave Sociale: Mbështesim studentët
almakos.com
Rezarta Shkurta mbulohet në Abi Dhabi
syri.net
‘Qeveria Rama, Shqipëria po shkon drejt autoritarizmit me shpejtësi’ Komentet
Arrestimi i Balilit, Lleshaj: Sa keq, opozitarët përqeshin, partnerët duartrokasin!
kumanovapress.net
Afrim Gashi: Është përgjegjësi e madhe të udhëheqësh me kulturën në vend
Shpend Ahmeti në ekipin negociator për të mbijetuar politikisht
Hapen shtigjet për shqipen zyrtare, Xhaferi e dekreton, Ivanov e akuzon për shkelje
Meta takon Milanesin: Italia, mbështetëse e madhe e perspektivës europiane të Shqipërisë
“Meta do e dekretojë Ramën si ministër të Jashtëm”
“Llapaqenëri.” Nga Adi Krasta: Çfarë i shkaktohet vendit nëse do ketë një mandat tjetër gjysmëtepsie?
Operacione të dështuara për arrestimin e Balilit. Gjatë gjithë kohës fshihej në “sytë” e policisë…
Lirohet nga detyra prefekti i Elbasanit, kush e zë vendin e tij
Bushati-Milanesi: Partneriteti strategjik Shqipëri-Itali, garanci për bashkëpunimin ekonomik, tregtar, rajonal e global - Ministria per Evropën dhe Pu
Paçarizi: S’ka arsye që Kosova të ballafaqohet me një gjë që është më shumë embargo se taksë
Sot 27-vjetori i FRESSH, del FOTO ARKIV e 18 viteve më parë e festës me Metën dhe Kryemadhin
tvklan.al
Kuvendi, të mërkurën seancë të jashtëzakonshme
Haradinaj: A dini çka ka dashtë me thanë Isa Mustafa?
Rama: Presidentit francez i pëlqyen atletet e mia, kur të lë politikën do dizenjoj rroba…
Nga PD, tek kalimi me LSI-në: Lidhjet politike të Klement Balilit (dhe një reagim i “detyruar” i Ilir Metës. Monika dhe Petriti heshtin)
Lirohen nga taksa mallrat serbe që kanë hyrë në Kosovë para vendimit për masën 100%
aktuale.mk
Bekteshi filloi zbatimin e shqipes
Godet Vasili: Ore po a ka turp kjo Ministrja e Drejtesisë, apo kanë ikur të gjithë nga mendt
indeksonline.net
“E çuditshme, sot 20 vjetori i masakrës në Reçak, ndërsa po nis puna e Gjykatës Speciale për shqiptarët”
balkanweb.com
Zv.ministri: Strukturë për kapjen e personave më të kërkuar
exit.al
Zëri i Amerikës denoncon emërimet politike në administratë, Rama: Media kazani
alpenews.al
“ESCOBARI I BALLKANIT”/ Donald Lu-së i plotësohet “DËSHIRA”. Si e ka kërkuar ambasadori ARRESTIMIN e Balilit
ina-online.net
Shkup, MPJ i përgjigjet MPJ-së ruse për Marrëveshjen e Prespës
starplus-tv.com
VETËDORËZOHET I SHUMËKËRKUARI KLEMENT BALILI
Erdogan: Në zonën e sigurt në Siri nuk mund të marrin pjesë zgjatimet e PKK-së
Njerëz të Presidentit Trump, drejt Kosovës për investime
tvklan.al
38 destinacione të reja me çmime që nisin nga 9.99 Euro
Bushati falenderon Kryeministrin: Rama të ka drejtë të ndryshojë drejtimin politik të MEPJ
Parlamenti nis punimet me votimin e dekreteve “Meta” për ministrat
Kush është Klement Balili, si dështuan 15 operacione policore për kapjen e tij
Majlinda Bregu tregon arsyen pse iku në Sarajevë!
tesheshi.com
ARRESTIMI/ Si kaloi Balili nga PD te LSI dhe si i pati dy këmbët në tre parti
Vasili: A ka turp kjo ministrja e Drejtësisë?
Studentët e Elbasanit ngujohen. Nuk paguaj rektoratin as për Besën as për të gjatin
Aeroporti i Rinasit/ Disbalanca e madhe ekonomike e koncesionit, 84 milionë euro më shumë
indeksonline.net
Rusët thonë se kanë krijuar armën bërthamore që shkatërron gjysmën e botës
periskopi.com
Haradinaj: Pse LDK mos me qenë në dialog, ata veç Lutfi Hazirin e kanë pak ma ndryshe
cna.al
U vetemërua ministër i Jashtëm/ Topi “godet” Ramën
Vladimir Bizhga: Ja 13 variantet që diskutohen sot në Rusi për bisedën Legjendare Stalin-Pasternak
cna.al
Përplasja Rama-Meta/ Ish-presidenti jep alarmin
Pse ky film rus arriti të fitojë 9.8 milionë euro në vetëm një javë
aa.com.tr
"Erdoğan më 23 janar vizitë në Moskë"
aa.com.tr
Presidentja e Kroacisë nesër vizitë në Turqi
Nis revolta e socialistëve KUNDËR Ramës, Dade e para që flet troç: E majta duhet ribërë! Rama s’është zgjedhur, dhunues i PS, e ka kthyer në KAZERMË!
Italia mbështetje Shqipërisë për kryesimin e OSBE-së
insajderi.com
Një kanadez në Kinë dënohet me vdekje
botasot.info
Korçë-Ersekë- Boboshticë dhe në rrugën e Dardhës, qarkullimi bëhet pa zinxhir
Klevis Balliu: Duhet të kuptojmë se çfarë loje po luan Rama!
“Plas në rrjete”. Berisha: Balili u dorëzua por Rama dhe ministra janë pengje të tij! 
koha.mk
Shqipëria, në Enciklopedinë polake të vitit 1859
cna.al
Video/ Stafi i CNA.al përshëndet Ilir Metën
lapsi.al
Lej Feni i Bashkisë kundër studentëve protestues. Shikoni se ç’thotë!
aa.com.tr
Irani kërkon nga SHBA-të heqjen e sanksioeve para negociatave
ekonomiaonline.com
Themelohet Bordi i Ankesave ndaj vendimeve të Doganës dhe ATK-së
alsat-m.tv
Nis debati për votëbesimin e qeverisë së Ciprasit
kallxo.com
Haradinaj nuk shkon në Amerikë
starplus-tv.com
ZYRTARE, BALILI NË PRANGAT E POLICISË SË SHTETIT
Haradinaj nuk shkon në Amerikë - RTV21
ina-online.net
Grubi: VMRO-ja duhet të vendosë tabelë dygjuhësore para selisë
Erdogan: Trump konfirmoi tërheqjen dhe zonën e sigurt në Siri
“Balili si Tahiri, i mbështetur nga Rama” Pasuria e tij, përfshirë edhe resortin luksoz në Sarandë…
Kuvendi mblidhet nesër. Seancë e jashtëzakonshme për dekretet e ministrave
Konfirmohet/ Në kërkim për trafik droge, vetëdorëzohet Klement Balili
Ja ‘plas’ Spaho: S’ka arsye për seancë të jashtëzakonshme parlamentare nesër
Vuçiç: Me Thaçin flasim serbisht. Një herë gati u përleshëm fizikisht
cna.al
Klement Balili, Drejtori i Ilir Metës që rrezikon Presidentin
cna.al
Surprizat e Klement Balilit/ Tronditet skena politike shqiptare?
balkanweb.com
“Klement Balili të kapet pa ardhur ambasadorja e re e SHBA”
gazetablic.com
Haradinaj: Taksa nuk hiqet deri 2022
Ngrohja globale, përqindje e madhe e shkrirjes së akullnajave në Antarktikë
sot.com.al
“Ministrat flinin me dashnoret te hoteli i Balilit”, deklarata bombë që shokoi opinionin publik
portalb.mk
Zgjedhjet presidenciale, VMRO-DPMNE-ja paralajmëroi bojkot, LSDM: Mickoski anti-perëndimor kërkon alibi për humbjen
ina-online.net
A do bëheni burra najherë!
Delegacioni amerikan vazhdon kontaktet në Ankara për raketat “Patriot
Projeksionet e Goldman Sachs – “Nuk ka recesion, por pritet një ngadalësim i mprehtë”
ekonomiaonline.com
Përplasen Haxhiu dhe Bunjaku: “Pse po ikë” – “Spo len rend me fol”
Analiza nga Besnik Mustafai/ Ftesë për lexim të botimit “Demokracia nuk pret”. Frank Shkreli, një trashëgimtar i shkronjave të “Diellit”
Ja çfarë kushte vendosi Klement Balili për vetëdorëzimin…
Revoltohet Flamur Noka: Qeveri palaçosh. Duhet rrëzuar me çdo kusht…
Vasili: Hapni sytë para këtij mashtruesi, ky kryeministër i pacipë…
cna.al
Ekskluzive-detajet/Klement Balili ka dhënë intervistë para dorëzimit
NË 2019 DO PAGUHEN 110 MILARDË PËR OLIGARKËT E PPP
aa.com.tr
Fondacioni Maarif dhe Diyanet nënshkruajnë protokoll bashkëpunimi
Kush është Klement Balili dhe lidhjet e tij flagrante me politikën
rtsh.al
Brexit, apeli i fundit i Theresa May për deputetët
Përkujtohen të rënët e masakrës së Reçakut, sakrifica e tyre sinonim i lirisë
rtsh.al
Leshaj: Balili në duart e policisë!
rtsh.al
Vetëdorëzohet Klement Balili, "Eskobari i Ballkanit"
rtsh.al
Ndryshimet në qeverinë Rama, parlamenti të mërkurën në seancë të jashtëzakonshme
Ish-ministra me dashnoret! Ku gjendet serveri që ka regjistruar orgjitë në "Santa Quaranta"?
indeksonline.net
Rama: Nuk ka Shqipëri të Madhe, kjo që po bëjmë është për një kufi fluid
syri.net
Flamur Noka: Qeveri palaçosh! Balili e paralajmëroi vetëdorëzimin kur të vinte dosja nga Greqia!Demalia tregon takimin me Ramën në Gjermani: Më kërkoi
syri.net
Flamur Noka: Qeveri palaçosh! Balili e paralajmëroi vetëdorëzimin kur të vinte dosja nga Greqia!Ja 3 kushtet e Klemend Balilit për tu vetëdorëzuar Kom
aa.com.tr
UEFA nis proces kundër Chelsea-t për thirrje raciste të tifozëve
Balili kundër Metës, Haxhija kundër Berishës : Si po pozicionohet Rama për betejen finale
aa.com.tr
Erdoğan: Trump riafirmon tërheqjen dhe një zonë të sigurtë në Siri
Ancelotti: Hysaj qëndron tek “Napoli”
rtsh.al
Masakra e Reçakut, ngjarja që bëri botën të kthejë kokën nga Kosova
portalb.mk
Artan Grubi: VMRO-DPMNE do të vendosë tabelë dygjuhësore para selisë
portalb.mk
Lajmet nuk duhet të transmetohen pa verifikuar
balkanweb.com
Dogana e Kosovës në Durrës, Rama: Kjo kthen kufirin në informal
“Çfarë më ka thënë Donald Lu për mosndëshkimin e Berishës”
Rama edhe ministër i Jashtëm, Meta: Do të vendos brenda 7 ditësh
ULURITËSE/ 20 vjet nga masakra e Raçakut: si mbeti pa u ndëshkuar llahtara serbe
Më në fund: Klement Balili pas hekurave, qeveria merr meritat
Thellim i krizës institucionale/ Deutsche Welle: Anulohet vizita e rëndësishme në Gjermani…
Ramën e zënë hallet. I kërkon ndihmë Ruçit, ja çfarë kërkese ka…
portalb.mk
Ekonomia gjermane lëkundet, po vjen recesioni?
I shoqëruar nga Ardi Veliu, dalin detaje të reja nga vetëdorzimi i Klement Balilit
cna.al
Reforma zgjedhore/ Votimi elektronik, gati për zgjedhjet?
cna.al
Krimet e Rënda përfshihen në skandal/ Favorizuan “gjyqtarin e seksit”
syri.net
PD, Spaho: S’ka arsye për seancë të jashtëzakonshme parlamentare nesër Komentet
Jeta e mbretit mollos Pirro / Thirrej “shqiponjë” nga ushtarët e tij
Vritet në Siri Xhihadisti Kosovar që Nuk iu Pranua Pendimi?
gazetaexpress.com
Ironia e Bregut: Kisha planifikuar takim me ministrin e Jashtëm, por duket se do me presë Rama
boldnews.al
“Eskobari”/ Meta, Tahiri, Hakiu, shefat e policisë, emrat që lidhen me Balilin
TIKA vazhdon ndihmat mjekësore për popullin somalez
Histeria e përbaltjes së universiteteve dhe pedagogëve!
Putini në dyert e Kosovës, Shqipëria zihet për një ministër të Jashtëm…
Abazi akuza të rënda ndaj Enver Hoxhajt: Është një copë e dështuar, pakurrizor dhe...
Nesip Kaçi/ Ataturku dhe Shqipëria
Përgjimet e Çukos/ Vasili: Prokuroria duhet të kishte filluar hetim penal për deputetët, drejtoreshën e kabinetit dhe…
Mbyllen minierat, banorët i rikthehen vreshtarisë
Mosshlyerja e borxhit, Spahiu: Ky është momenti kur Rama përballet me gënjeshtrën
“Ëndrra” e Donald Lu-së bëhet realitet
Rama ministër i jashtëm! Me qetësi dhe pa dashuri brenda afateve kushtetuese
“Zëri Amerikës”: Balili u vetdorëzua mes Finiqit dhe Sarandës
cna.al
“Baroni i drogës” në pranga/ Meta shfaqet i zverdhur në Lezhë
Zgjedhjet për kryebashkiakë dhe këshilltarë, KQZ vijon miratimin e rezultateve
aa.com.tr
Fillojnë aplikimet për "Bursat e Turqisë 2019"
Kërcënoi Haradinajn, 30 ditë burg për të dyshuarin si terrorist
'E njoftoi Berisha vetëdorëzimin e Balilit', deputeti: Lleshi i Ramës dhe Rama i leshit flasin për sukses
Noka: Vetëm një kryeministër qesharak e quan vetëdorëzimin arrestim
sot.com.al
“Cakaj”/ Konferenca e Kryetarëve merr vendimin për komisionin hetimor të DISK, Balla: Dakord, por...
Meta falenderon partnerët për dorëzimin e Balilit, Rama sulmon median si ‘kazan’
Erërat prishin rrjetin elektrik në Pejë,Istog,Kaçanik e Han të Elezit
ekonomiaonline.com
Veseli në Reçak: Serbia është dëbuar për të mos u kthyer më kurrë
tesheshi.com
Kryeministri italian: ose bashkë rreth migrantëve, ose një kolaps i BE-së
Qeveria shqiptare do t’u kushtojë prioritet vlerave historike dhe kulturore edhe në 2019
Certifikata e Sigurisë e Gent Cakajt – Pranohet në parim ngritja e komisionit hetimor për DSIK
epokaere.com
Të paktën...vetëm një lule mbi varrin e Ismail Qemalit!
cna.al
Skandali i emërimeve në administratë/ Si mashtron Rama
cna.al
Klement Balili “rrëzon” Ilir Metën/ Tunden prangat për Presidentin?
koha.mk
Shtyhet gjykimi për 27 prillin, pritet përgjigje nga Gjykata e Apelit për ankesat e refuzuara për amnisti
Klement Balili në pranga, reagon Rama: Një hap i madh përpara në luftën kundër krimit të organizuar dhe një përgjigje kuptimplotë, për të gjithë qentë
DETAJE/ Zbulohet me kë marshon Lulzim Basha drejt sheshit. Kush do i japë “urdhrat” në protestë
Wake Up/ Bregu nga Sarajeva komenton mos dekretimin e Gent Cakajt
ina-online.net
Bujar Osmani me Ali Ahmetin bëjnë shqiponjën: Çfarë fillim viti!
exit.al
Vetëdorëzohet në polici Klement Balili
‘Cakaj’, Komision Hetimor për DSIK/ Konferenca e Kryetarëve pranon kërkesën e opozitës, Balla: Dakord, por…
indeksonline.net
Nis zhvendosja e Ministrisë së Kulturës në Prizren
cna.al
UEFA bën gati revolucionin/ Pjesëmarrja në Champions League do të bëhet me ftesa
cna.al
Eskobari i Ballkanit vetëdorëzohet në polici/ Zbulohet kush e shoqëronte
lapsi.al
‘Eskobari i Ballkanit’ në pranga, merret në pyetje tek Drejtoria e Policisë në Tiranë
aa.com.tr
Pentagoni zgjeron misionin kufitar deri në shtator
ekonomiaonline.com
Banka Botërore mbi 60 milionë euro për projektet në bujqësi dhe zhvillim rural
Kuvendi mblidhet nesër, ish-presidenti: Ja si mund të bëhet ministër Rama
Vetëdorëzimi i Klement Balilit erdhi ashtu siç e kishte parashikuar gazetari…
aa.com.tr
Çaste vendimtare për Brexitin, sonte votojnë deputetët
boldnews.al
Vetëdorëzohet “Eskobari i Ballkanit”, 3 vjet në arrati dhe si u ndihmua nga Policia
syri.net
Avari në linjën Shijak - Shkozet, mbeten pa energji disa fshatra
kallxo.com
Pesë trupa teatrale garojnë në edicioni e sivjetëm të Festivalit ‘Talia e flakës’
lajmpress.com
GAJUR KADRIU S’KA TË NDALUR: Tabela në shqip edhe në Manastir (FOTO)
Jemi me Presidentin Ilir Meta vjen deklarata nga Kryetari i Unionit Demokristian Mbarëkombëtar në Kosovë
Berisha: Dorëzohet Klement Balili në Prokurorinë e Krimeve të Rënda
Meta takon Tsipras: Marrëdhëniet shqiptaro-greke t’i trajtojmë në mënyrë konstruktive
epokaere.com
E kujt është qeverisja: personale e Ramës apo e socialistëve?
alpenews.al
“DORËZOHET ESKOBARI I BALLKANIT”/ Ish-kryeministri i “veshur si polic”: Klement Balili është nisur me…
aa.com.tr
Katari do të diskutojë me bllokun e udhëhequr saudit “pa parakushte”
aa.com.tr
Gjermani, greva e personelit të sigurisë shkakton kaos në aeroporte
boldnews.al
“Dosja 339”, kazani që po vlon për Edi Ramën. Kush i nxori përgjimet?
balkanweb.com
Pronat e Balilit, kush i dha 21 Ha tokë dhe historia e “Santa Quaranta”
koha.net
Vetëvendosje e Nisma në Fushë Kosovë braktisin seancën me akuza për shkelje ligjore
Rama ministër i Jashtëm?, ish-presidenti interpreton Kushtetutën: Mund të behet vetëm nëse…
Koncesionet do pushtojnë 22 kala në Shqipëri, mbi bedenat e tyre do të dalë “tymi i qofteve”
Nishani: Një Kryeministër provokator ndaj Kushtetutës dhe Presidentit apo…?!!!
syri.net
Dorëzohet Klement Balili!Nishani: Kryeministri nuk mund të jetë edhe Ministër Komentet
Të tjera telashe për Unazën e Tiranës, ankimohet tenderi për mbikëqyrjen
shqiptarja.com
Konstituohet KED, gati përzgjedhja e kandidatëve për Gjykatën Kushtetuese
aa.com.tr
“Shtohen kërkesat që CIA të publikojë raportin për vrasjen e Khashoggit”
Shkaku i tërbimit të Ramës ndaj Zërit të Amerikës
gazetainfokus.com
20 vjet pas masakrës së Reçakut William Walker këshillon të mos dëgjohen ndërkombëtarët, por votuesit
Sulmi ndaj Zërit te Amerikës, është vetëdeklarimi i rënies së Ramës!
preshevajone.com
Kurti: Thaçi me shokët e tij fjalë të medha për Preshevën, por nuk jane serioz. Prishtina dhe Tirana po e perdorin Luginen për populizëm
ekonomiaonline.com
Kurti në 20-vjetorin e masakrës së Reçakut: Gjykata Speciale e padrejtë dhe një etnike
koha.mk
Zaev-Hoxhaj: Mbledhja e përbashkët e dy qeverive në mars
sot.com.al
Kush ishte personi me të cilin je konsultuar për postin e rëndësishëm? Majlinda Bregu tregon emrin e ish ministrit të Ramës
aa.com.tr
Priten takime të nivelit të lartë mes Koresë së Veriut dhe SHBA-ve
shekulli.com.al
Artan Murati: Kosova nuk ka strategji bisedimesh me Serbinë
Personazhet e Tiranës së viteve ’30/ Kush ishin Shaban Qosja, Kizi Pazarit, Lymi Tutit…
Të punosh sipas “kronotipit”
lajmpress.com
Zyra e Kryeministrit tregon se a i është refuzuar viza amerikane Haradinajt
Edi Rama nuk mban më/ Shpall “kazan” edhe Zërin e Amerikës
‘Banket’ me 300 hamburger/ Trump, “festë” në Shtëpinë e Bardhë
Modeli grek vjen në Tiranë, Rama emëron veten ministër të Jashtëm
ina-online.net
Ilir Meta tentativa për të përçarë PS?!
Ëngjëll Musai: “Zëri i Amerikës”, Rama dhe “konet e salloneve të rilindjes”
Iniciativa për mbrojtjen e të drejtave të njeriut
“Zëri Amerikës” nxjerr korrupsionin, kryeministri e “shpartallon” si dikur Enver Hoxha
ina-online.net
Tsipras përballet me votëbesim të mërkurën, debatet parlamentare nisin sot
ina-online.net
Vuçiqi merr detyra nga shërbimet sekrete ruse
ina-online.net
Viti 2018, 32% më shumë turistë çekë vizituan Shqipërinë
ina-online.net
Vuçiqi thotë se në një takim me Thaçin ishin afër rrahjes: Hajredin Kuçi iu sul Daçiqit…
shekulli.com.al
“Studentët të tejkalojnë 8 kërkesat, të sjellin ndryshimin e madh politik”
sot.com.al
Ndërkombëtarët vënë në rresht opozitën, Borchardt e Soreca i shkojnë në zyrë Bashës, prishin planet për bojkot parlamentar
Reçaku sinonim i lirisë së Kosovës
Heshtja e ambasadorëve perëndimorë ndaj banditizmit policor
Prostitucioni vlon me "lejen" e bosëve të politikës
Punën privati, luksin shteti
Mafiozët e biznesit përfitojnë miliona me taksën "patriotike"
Alarmante, bllokohen shkollat
sot.com.al
Konflikti për pronën, 52 vjeçari i sapokthyer nga Suedia vret vjehrrin, vjehrrën e më pas veten
Pa politika kombëtare, vendimmarrja është arbitrare
sot.com.al
Prapaskenat e luftës së Metës me reformën në drejtësi, nga ankesat tek ndërkombëtarët, te sulmet ndaj organeve të reja përmes LSI
sot.com.al
Taulant Balla “shpërthen” ndaj presidentit: Sjellja e Metës e papranueshme, është i trembur nga afrimi i SPAK
Lexoni faqen e parë të gazetës “Panorama” dhe “Panorama Sport”
syri.net
Rama të merret me defektet e qeverisjes, sulmet ndaj 'Zërit të Amerikës' janë propagandë e qullët Komentet
shqiptarja.com
Zgjedhjet lokale 2019/ Lista me humbësit e mëdhenj pjesë e ekipit të Bashës
sot.com.al
Dashnorët e funeraleve
Pas dorëheqjes së Kim Yong-ut, Banka Botërore është e vështirë të zbatojë politikën "Amerika e para"
syri.net
VIDEO/ Një elektricist në Steblevë, Librazhd
Monika Kryemadhi zbulon sondazhin e LSI: Ne jemi rrotë më rrotë me PS, kurse PD…
Katër deputetë të Shqipërisë vëzhgojnë zgjedhjet në Rusi
Deputeti më i ri i LSI-së `shkel` urdhrin e Vasilit: Do ta marrim kryeministrin
Trump-i nuk synon të shpallë emergjencë kombëtare për ndërtimin e murit në kufirin ShBA-Meksikë
Meta: Të forcojmë vlerat dhe virtytet tona
Kërkohet ndihmë: Ballkanit i duhet një dorë për të përballuar krizën e emigrantëve të BE-së.
ina-online.net
Djali i dëshmorit vendos lë vendlindjen: Vendi për të cilin luftoi babai im, sot nuk ka vend pune për mua
Luan SHMILLI / Mirësevjen në Shqipëri, zonja Klinton!
Qeveria fut në telashe universitetet, harron të miratojë tarifat e shkollimit
Mungojnë 30 miliardë lekë nga pazaret e kompanive koncesionare me drejtoritë e METE-s
tvklan.al
6 vjet burg për administratorin e “Rrugës së Kombit”
Deputeti i videos erotike brenda PD: Rama reagoi si Gadafi e Sadami ndaj VOA-s(dhe 'letra higjenike" New York Times e Berishës)
kosovalive360.com
Nisin bisedat informative të ish pjesëtarëve të UÇK-së në Hagë
Kryemadhi për DSIK: Do të dalin skandale të mëdha kur të hapen letrat e këtij "lakrori"
“Çfarë më tha Donald Lu për arrestimin e Berishës”
shqiptarja.com
Mbyllja e qeverisë/ Kontrollorët e trafikut ajror kanadez qerasin me pica kolegët e tyre amerikanë, që kanë mbetur pa rrogë
Veç shefes së kabinetit, cilët janë 4 deputetët që dalin në përgjime
Hapet gara për tenderin e Unazës, PD: Qeveria ka paracaktuar fituesin
almakos.com
Transfermarkt: Prishtina si klub, Ahmed Januzi si futbollist, janë më të vlefshmit në Superligë
portalb.mk
Vazhdojnë mosmarrëveshjet territoriale ndërmjet Rusisë dhe Japonisë
“Meta do e shkatërrojë Ramën, po shkon si cjapi tek kasapi”
alsat-m.tv
Kanada, riformatim i pjesshëm i qeverisë
lapsi.al
Prapaskena/ Ambasadori i Iranit “ndihmoi” Ramën të takojë Trump në fund të muajit
Zgjedhjet lokale të 2019, Patozi: Nuk besoj se opozita do të kthejë rezultatin, nuk po jep shenja
Paralajmërimi i Shehut: Pse kryeministri Rama s’do bëhet dot ministër i Jashtëm! Ekonomi: Gjykata Kushtetuese, përgjigje përfundimtare
Qeverisja me të rinj, Meta e Majko u emëruan kryeministër në moshën 30-vjeçare
Noviçok vendoset në listën e substancave të ndaluara
shqiptarja.com
Historike/ 'Ushtria' bashkon politikën në Kosovë, Kuvendi miraton me 106 vota transformimin e FSK-së
cna.al
Solidaritet me Tiranën/ Ngujohen Sudentët e “Aleksandër Moisiut”
Basha kundër Ramës: Sulmi ndaj VOA, akt i turpshëm i një të degraduari (harron Donald Lu dhe të dërguarit e DASH që i akuzonte si të korruptuar nga Ra
Salianji: Hetimi i dosjes 339 çon në arrestimin e Ramës!
balkanweb.com
Rama sulmoi VOA-n, Basha: Fasada ra, tani koha për ta shkulur
boldnews.al
I ftohti polar/ Në Shqipëri, 8 viktima në 2 javë
UNESCO, Shqipëria ndër vendet me shpenzimet më të ulëta në botë për kërkim dhe zhvillim
boldnews.al
Studentët e Durrësit marrin vendim për ngujim brenda universitetit
Ah Edi, Edi! Më vjen shumë keq për ty! Të paska ngatërruar “doktoresha” ilaçet…
Anëtarja e Kryesisë së LSI, Elona Guri: Edi, Zoti të dhëntë shëndet, se mendja…
zeriamerikes.com
Kryeministri Haradinaj në pritje të vizës amerikane
Pse Rama nuk mund të jetë Ministër i Jashtëm?
Taksa ndaj Serbisë dhe Bosnjës. SHBA i refuzon vizën Haradinajt
preshevajone.com
Ja tri arsye, se përse Ldk-ja dhe VV, duhet qëndrojnë larg “korigjimit”
lapsi.al
Edi Rama nuk mban më/ Shpall “kazan” edhe Zërin e Amerikes
Përgjimet për Çukon, Rama: "Zëri i Amerikës" përgojon dynjanë
rtsh.al
Greqi, Qeveria përballet të mërkurën me mocion besimi
rtsh.al
Reforma zgjedhore, BE i kërkon opozitës të kthehet në kuvend
Bojkoti, aleatët të ndarë. Vasili e Ndoka: Marrëdhënie të kushtëzuar me Parlamentin
Investigimi i BOOM: Nga kovat e bojës tek bidonat plastikë, si e mbledhin qumështin baxhot nga fermerët
sot.com.al
SHBA i refuzoi vizën amerikane? Reagon këshilltari i kryeministrit
PD: Skandali i publikuar nga VOA pjesë e Dosjes 339. Reagon edhe LSI
Dosja që “arreston” kryeministrin Rama
Mbledhja e shokëve të Kryesisë dhe ministri Jashtëm shoku Edi!
“Studentët nuk kanë besim.” Erisa Xhixho: Rama po mban peng Arsimin e Lartë
“Universiteti është i yni.” Ngujohet një tjetër Fakultet, bashkohuni nesër në orën 07:00 pranë…
syri.net
Mosdekretimi i Cakës/ Zv,kryetarja e LSI në syri.net: Meta veproi drejt, reagimi i Ramës mjeran Komentet
cna.al
Kryeministri duhej të vizitonte Shkozën jo zyrat e arkivave
koha.mk
Nga Interi i kinezëve te Juvja e Allegrit, Fabio Capello “ngel në klasë” Serie A
Vrasja e të tmerrshmit shqiptar në burg: E qëlloi një bashkëatdhetar
ina-online.net
Shqiptarëve të Velesit iu mohohet e drejta e arsimit në gjuhën amtare
almakos.com
Dy balerinët e Trupës së Baletit të Kosovës që i bashkoi profesioni
almakos.com
Cavani përjashton rikthimin te Napoli
kallxo.com
PDK-së në Rahovec i bashkohen dhjetëra anëtarë të rinj
starplus-tv.com
DY VIKTIMA NGA I FTOHTI, VIJOJNË TË BLLOKUAR FSHATRA NË VERI E VERILINDJE
gazetablic.com
Xhavit Haliti deklarohet për taksën 100 për qind ndaj Serbisë
Atentat me armë zjarri, plagosen dy persona…
alsat-m.tv
Poloni, mësohet motivi i vrasjes makabre të kryebashkiakut Adamowicz
preshevajone.com
Deputeti Hyda e akuzon keq Shaip Kamberit. Bugjeti i Bujanocit po plaqkitet, ju ndahet jaranave dhe bizneseve të kryetarit
Dervishi ironizon Ramën: 8 pengesa për kandidaturën e re për ministër për Europën dhe Punët e Jashtme!
cna.al
Meta i frikësuar nga drejtësia/ Balla e nxjerr “zbuluar”
‘On Top’/ Kadare, mbi 1300 botime në 45 gjuhë
Moti i keq në Gjirokastër, situata më e stabilizuar
Dua Lipa pranon publikisht se ka probleme me lëkurën
balkanweb.com
Ironia e Shkëlzen Berishës: Kryeministri takim pune me ministrin
Taksat e reja, ja sa do paguajmë në 2018-n
Ekipi negociator i Kosovës boton të mërkurën platformën për dialogun
balkanweb.com
‘Unaza’ 72 ditë në protestë/ Banori: Rama, e ke vendin në burg
Pse kjo sjellje e METËS? Habit Balla: Po afrohet krijimi i SPAK-ut, PO TREMBEN ata që kanë hall
sot.com.al
Rama me dy poste/ Balla presion Metës: Do e marrë përgjigjen në...
kallxo.com
Studentët paralajmërojnë bojkot të ligjëratave
evropaelire.org
Marrëveshje, jo kompromis me Serbinë
tvklan.al
Tsipras do ta provojё sёrish
‘LDK e LVV të gatshme të ulen më Vuçiqin, por jo edhe me neve’
insajderi.com
Vetëvendosja! midis gjuhës së Reshat Badallaj-Zhurianit dhe Vojisllav Sheshelit
Përplasja SHBA-Turqi: Trump kërcënon me shkatërrim ekonomik
koha.mk
LSDM: Të zezat e VMRO-DPMNE-së dhe politikat antiperëndimore të Mickoskit i pret humbje në çfarëdo lloj zgjedhje
alpenews.al
MASAKRAT NË FAMILJET SHQIPTARE NDËR VITE/ Nga Ritvani që VRAU 8 persona, tek babai që mbyti 3 fëmijët (FOTO)
starplus-tv.com
GREQI, DORËHIQET MINISTRI I MBROJTJES, SHKAK MARRËVESHJA PËR EMRIN E MAQEDONISË
Ministri Ahmetaj sqaron procedurën për tarifat e reduktuara dhe bursat në Universitete. 2 miliardë lekë mbështetje financiare për studentët.
Hoti e quan Ahmetin ‘bashkëkryesues të ekipit dekorativ’ - RTV21
insajderi.com
Ik nga Shqipëria Gent Cakaj, leje atje Ilir Metën me turpin e tij!
Superfuqia e Izraelit dhe siguria kibernetike e Yllit të Davidit
Rama ministër i Jashtëm? Shehu dhe Marku: De fakto nuk ndryshon asgjë
Prof. Niko Pano, shkencëtari dhe kolosi i Hidrometeorologjisë
almakos.com
Milani insiston për Piatekun
Letra e Kryetares së LSI Monika Kryemadhi për Ambasadorët
Hisen Berisha: Për “gajretin” futbollistit të “Partizanit” të Beogradit dhe për rendin e ri evropian pa Rusinë e Turqinë
aa.com.tr
Këshilli i Evropës dënon sulmet e jelekëve të verdhë ndaj gazetarëve
Bujqësia dhe pylltaria, dy komponentët kryesorë të jetës rurale | Zeri Popullit
Pyjet për Zhvillimin Ekonomik Lokal | Zeri Popullit
Studentët paralajmërojnë bojkot nëse nuk shkarkohen të punësuarit e NISMA-s
sot.com.al
Tsipras: Siç nuk hoqën dorë fqinjët për Marrëveshjen e Prespës, as ne nuk do të heqim dorë
epokaere.com
MË MIRË GJENERAL ME KOKË TË NGRËNË SE ROB ME BIOGRAFI TË PASTËR
ekonomiaonline.com
Studentët protestojnë para MAShT-it, rreth punësimeve partiake
americaneye.al
Basha i shmanget “sherrit” Rama-Meta
gazetablic.com
Mustafa i jep ‘goditjen’ e radhës qeverisë: Tërë ditën po na shani, natën po na lutni
starplus-tv.com
29 VITE NGA 14 JANARI I 1990, DEMOSTRATA E HESHTUR
Ceremonia e varrimit të Ismail Qemalit në Vlorë – 12 shkurt 1919
cna.al
Rama debat me Bushatin/ I bllokoi vizitën në Berlin?
cna.al
"Kërmilli i PD-së"/ Si ka ndryshuar në vite Edmond Spaho
aa.com.tr
Pompeo në Rijad, takon mbretin Salman dhe princin e kurorës
almakos.com
Mustafa: Veseli të veprojë si kryetar i Kuvendit, jo si shef i SHIK-ut
evropaelire.org
Arsimi në grevë

Dritë alarmi për partitë shqiptare

Koha 10.08.2018. 15:22

Dritë alarmi për partitë shqiptare

Shqiptarët në Maqedoni nuk do të donin të trajtohen më si mëhalla “të epërme” e “ të poshtme”, ku apartçikët e partive politike do të vendosnin sferat e tyre të dominimit tribal. Nëse te maqedonasit aktualisht ekzistojnë dy opsione politike që burojnë në disa ideologji, te shqiptarët edhe më pak ka»»»

koha.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining