shqiptarja.com
Masat ndaj Covid19/ Mblidhet sot në sallën e emergjenca në Rinas task-forca për koronavirusin
kosova-sot.info
Skandali me Xhamajkën, akuza e rëndë: Ja dy personat përgjegjës për mashtrimin...
Lexoni faqen e parë të gazetës “Panorama” dhe “Panorama Sport”
kosova-sot.info
“Fshesa” në Ministrinë e Jashtme, Konjufcës i vjen kërkesa urgjente për Shkëlqim Devollin
periskopi.com
I hyn thellit Metro: Ofron edhe dokumente që dëshmojnë se vetura e Haxhiut ishte e parkuar në trotuar
koha.net
Rreth 25 mijë fëmijë më pak të lindur pas luftës krahasuar me 20 vjetët e fundit të paraluftës
IRAN – Rohani: Nuk po konsiderojmë të braktisim marrëveshjen bërthamore
Klosi: 6,7 milionë turistë të huaj hynë në Shqipëri këtë vit
ina-online.net
Dega e BDI-së në Gostivar propozoi kandidatët për deputetë, ja emrat
gazetablic.com
Albin Kurti për herë të parë përballë do ta ketë kryeministren serbe, Bërnabiq
FOTO/ Artistët spanjollë, koncert në Durrës dhe Vlorë
shqiptarja.com
Frikë nga koronavirusi, mbyllet për dy javë shkolla private
4 liritë themelore të BE-së/ Merkel mbështetje projektit rajonal
telegraf.al
Frank Shkreli: Të jetosh brenda gënjeshtrës apo brenda të vërtetës
insajderi.com
Si i kishte bërë presion Hashim Thaçi Policisë së Kosovës, për të dërguar gaz lotsjellës në Shqipëri (Dokument)
ina-online.net
Zekiri ja në cilën njësi dëshiron të sfidojë konkurrentët e tij në politikë?!
balkanweb.com
Tragjedia me tre viktima në Kumanovë, Pandarovski dhe Zaev shprehin ngushëllime
hashtag.al
Vuçiç: Serbia do përballet me ultimatum për Kosovën këtë vit
insajderi.com
Punësime me lidhje familjare në Policinë e Kosovës - Kjo është lista
lexo.com.al
Korça, potencial për të ofruar një paketë turistike edhe më të plotë
javanews.al
Kthejani universitetin studentit! -
tvklan.al
Bardhi: Karantina po ndërtohet në Kavajë
lexo.com.al
VOA: Mbi 50 mijë italianë në karantinë
Rama në Konferencën e Sigurisë në Mynih, takon kryeministrin e Kuvajtit
Çuçi: Dhimitër Tolis, garancia jonë për ta ndryshuar faqen e Dropullit
insajderi.com
Cilat janë lidhjet e Rashit Qalajt me njerëzit e SHIK-ut dhe çfarë favore ai kreu për ta?
kallxo.com
Halil Matoshi nuk i ktheu laptopin dhe telefonin, të blera me buxhetin e shtetit
tvklan.al
Strukturat akomoduese me yje të rreme
periskopi.com
Edhe ministri i Kurtit vazhdon me avazin e Haradinajt: Vizat mund të liberalizohen këtë vit
kosova-sot.info
115 vrasje të pazbuluara pas luftës në Pejë
shqiptarja.com
Ky vend i bukur dhe qesharak
koha.net
Sulmi në shisha-bar në Shtutgart, lëkund sigurinë e gjermanëve
telegraf.al
Miranda Rira: Pushohet nga puna kordinatori për të drejtën e informimit, nuk ju bind kryetarit të komanduar
lexo.com.al
Ekonomitë më të mëdha botërore po shkojnë drejt recesionit, koronavirusi ka ndikimin e tij
lexo.com.al
Ky vend i bukur dhe qesharak
botasot.info
Sot në fshatin Llugë të Besianës iu dha lamtumira e fundit Nazmi A. Bulliqit, babait të deputetit të Kuvendit të Kosovës, prof. Shpejtim Bulliqit
shekulli.com.al
Sondazhet/ Social Demokratët drejt fitores në zgjedhjet e Hamburgut
kosova.info
In memoriam, Dr. Safet BEQIRI, gjeniu i shkencës, kirurgjisë dhe humanizmit
tetovasot.com
“Bota po përballet me një sprovë të vështirë”, Elvis Naçi mesazh shqiptarëve për koronavirusin
E pritshme: Basha vendos mbështetje për “2 marsin” e Metës
kosova.info
Blerja armëve të fuqishme nga Rusia, Vuçiq: Nuk pres sanksione nga ShBA-ja
tetovasot.com
Nxehet “lufta” për listat zgjedhore, Muki “lufton” për në zonën 6
balkanweb.com
Trump: Ambasadori Grenell do të vazhdojë angazhimin në bisedimet Kosovë-Serbi
koha.mk
Pse mëngjesi i kripur është më i mirë se ai i ëmbël Privacy Overview
gazetamapo.al
Spastrimi etnik në Itali nga Tito, kopje e manualit të Vaso Kubriloviç, kundër kosovarëve!
telegrafi.com
Në Bjelovar të Kroacisë, shqiptarët hapin Qendrën Kulturore
Balluku takon Gjeneralin James Jones: Mbështetje nismave të qeverisë shqiptare në fushën energjetike dhe të teknologjisë së komunikimit
shekulli.com.al
Studimi/ Punëtorët e huaj u “dyndën” në Shqipëri në vitin 2019
shqiptarja.com
Dy të infektuar në Venecia me koronavirus, anulohen karnavalet'Infektimi' i Lombardisë nga koronavirusi, shënohet viktima e tretë! 132 të prekur në It

Deputeti i VV-së e ‘publikon’ një sondazh: Albin Kurti po prin për kryeministër

Gazeta Blic 22.08.2019. 06:50

Deputeti i VV-së e ‘publikon’ një sondazh: Albin Kurti po prin për kryeministër

Liburn Aliu i Vetëvendosjes ka thënë se kanë qenë veprimet e bashkërenduara opozitare gjatë këtij mandati me LDK-në që kanë bërë që këto dy parti të afrohen. “Vetëvendosja vazhdon të ketë qëndrimin e njëjtë për LDK-në e Isa Mustafën. Por, ne i kemi bashkërenduar hapat me LDK-në si opozitë gjatë kët»»»

gazetablic.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano