Politična policija? Zaradi sporne novele počilo med SDS in Svobodo
Have anything to say about this article?
You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.
CommentYour comment has been sent successfuly! Thank you.
Politična policija? Zaradi sporne novele počilo med SDS in Svobodo
Pobudniki referenduma o noveli zakona o parlamentarni preiskavi so v državni zbor vložili več kot 44.000 overjenih podpisov, kar zadostuje za razpis referenduma. Poslanci bodo o razpisu predvidoma odločali na izredni seji v četrtek, referendum pa bi lahko potekal jeseni. V političnem prostoru se je»»»
Politična policija ali odkrivanje korupcije? | 24ur.com
Predlagatelji referenduma noveli očitajo, da uvaja tako imenovano politično policijo ter posameznikom, ki so predmet parlamentarne preiskave, odvzema pomembne pravne varovalke. Po njihovem mnenju novela omejuje možnost izpodbijanja akta o odreditvi parlamentarne preiskave pred ustavnim sodiščem. V »»»
Po razkritju dokumentacije o obisku Jourove SDS zahteva razpravo na odboru in Accetov odstop
V SDS-u so po razkritju dokumentacije obiska nekdanje komisarke Vere Jourove v Sloveniji marca 2023 prepričani, da ta dokazuje politični vpliv na odločitev ustavnega sodišča o zakonu o RTV-ju, zato zahtevajo, da o tem razpravlja odbor za kulturo. Poslanka SDS-a Alenka Jeraj je na novinarski konfere»»»
Have anything to say about this article?
You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.
Comment