telegrafi.com
Svarqa: LDK nuk heq dorë nga posti i presidentit dhe kryeparlamentarit
klankosova.tv
Kristaq Kume pas takimit me Metën: Presidenti do të nisë një tur takimi me qytetarët
Një histori spiunazhi: Serbia nis hetimin ndaj zyrtarit rus, që u kap duke i dhënë ryshfet agjentit serb
tetovasot.com
Gjimnazi “7 Marsi “pjesëmarrës në Bullgari në kuadër të projektit ndërkombëtar Erasmus plus
boldnews.al
Ja pse mbështesim Lali Erin në nismën e tij mbi taksimin
insajderi.com
Donald Tusk zgjidhet kryetar i Partisë Popullore Evropiane, zotohet të luftojë populizmin
portalb.mk
Kosovë: Aktakuzë ndaj një gruaje për vepra terroriste
Projektrezoluta e PPE/ Thirrje për fillimin e bisedimeve të BE-së me Shqipërinë sa më shpejt të jetë e mundur
Nikolla: Meta frikë nga Reforma në Drejtësi, nuk do e lejojmë të shkelë Kushtetutën
lexo.com.al
Çfarë tregojnë sondazhet/ Zaloshnja: Pse Ilir Meta takoi Berishën
kohajone.com
Tropojë – Gjakovë, bukuri natyrore e vlera qytetarie
Mbi “sjelljen socialiste” dhe një votë e habitshme pro Saliut
sot.com.al
Tre ish-deputetet e PD-së nuk i ndahen ‘kavalierit’ Berlusconi
Greqia mbyll hotspotet/ Hap qendra për emigrantët, shpejton azilin dhe dëbimin
ina-online.net
Zoran Zaev si ndjehesh sot?
cna.al
“Monopartitizmi projekt i tyre që nga fillimi”/ Strazimiri akuza të forta qeverisë
gazeta-shqip.com
Shkodra dhe Vora, kush e qeveris Pushtetin Lokal?!
FOTO/ “Ditët e Alfabetit”, Gjinushi: Rëndësia e njësisë gjuhësore, faktor i rëndësishëm i identitetit kombëtar
Merkel nga Zagrebi: Çelje sa më të shpejtë të negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
rtsh.al
Ballkani Perëndimor, Merkel: Do të bisedoj me Macron për zgjerimin, BE të mos tërhiqet nga premtimet
gazetainfokus.com
Kusari Lila: Refuzimi i LVV-së për koalicion parazgjedhor ishte një dush i ftohtë
boldnews.al
PPE miraton rezolutën: Sa më shpejt të hapen negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut
Aferë e madhe spiunazhi mes Serbisë dhe Rusisë
cna.al
“Shkarkimi i Metës?”/ Strazmiri i kthehet qeverisë: As nuk nxihen dhe as nuk skuqen
gazetamapo.al
6 vite pa Sokol Olldashin, si e kujtojnë miqtë dhe bashkëpunëtorët
shekulli.com.al
Zaev: Dakort për vetingun por jo si Shqipëria, të mos mbetemi pa gjykata
Milot-Balldren, koncesioni që po mbërthen nga fyti buxhetin e ri
klankosova.tv
Më 2018, vetëm katërpërqind të ndërmarrjeve të mëdha (VIDEO)
koha.mk
Stoltenberg: Propozimi gjerman për përforcim të NATO-s mori mbështetje nga shumë aleatë
Kastriot Bimo: Madhështia dhe vlerat e Kongresit të Lushnjës
shqiptarja.com
Buxheti i shkurtuar rrezikon 'Milot-Balldren'/ Anila Denaj: Do pezullohen projekte të tjera, për shkak të mungesës së fondeve
kosova-sot.info
Zbardhet skenari kundër koalicionit Vetëvendosje-LDK, ky është plani i SHIK-ut
gazetaexpress.com
Veliaj taksë shqiptarëve që vijnë në TiranëTe fundit
tvklan.al
Kristaq Kume: Vendi po qeveriset jo sipas rregullave dhe demokracisë
Kurti pret në takim anëtarin e Bordit Këshillimor të Nivelit të Lartë të OKB’së
shqiptarja.com
EMRAT/ Kush ishin aktivistët e FRPD-së që mbajtën pankartat 'Rama ik' para ndeshjes Shqipëri-Francë
A nis të premten shkarkimi i Ilir Metës? Në Komision thirret edhe SHISH
“Liria s’është për shitje dhe siguria nuk është e lirë”- Fatmir Mediu në Mal të zi: Diskutime mbi të ardhmen e NATO-s
gazetablic.com
Flet lideri i LDK-së: Me Kurtin takohemi në fund të javës, pas certifikimit më shpesh

Cakaj: Mes agjendave rajonale dhe çështjes së Kosovës, Shqipëria qëndron me Kosovën

Klan Kosova 18.10. 22:52

Cakaj: Mes agjendave rajonale dhe çështjes së Kosovës, Shqipëria qëndron me Kosovën

Ministri në Detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka thënë se Shqipëria do të zgjedhë të qëndrojë me Kosovën nëse gjendet mes zgjedhjes së agjendës rajonale dhe çështjes të Kosovës. “Nënvizoj edhe njëherë që midis interesave të bashkëpunimit rajonal dhe çështjes së Kosovës për Shqipër»»»

klankosova.tv
You can read more about this at Osservatorio Italiano