mia.mk
Убиен поранешен припадник на ОВК, братот се сомнева во српската БИА
ДЕТАЛНО СВЕДОЧЕЊЕ за убиствата на Смилковско даде разузнавачот Синиша Алексовски
alsat-m.tv
Касами: Историски ден! Коалиција што ќе го продолжи патот кон ЕУ и НАТО
mia.mk
Република Српска со вето за одлуката за посета на Ѓукановиќ на БиХ
mia.mk
Мета го споменува случајот со Романија:Претседателот протестираше со народот
mia.mk
СДСМ: Се јави нарачателот на протестот против правдата, тоа што Груевски го нарачува Мицкоски го извршува, но нема да го спаси својот шеф од одговорно
mia.mk
Трамп ги продолжи санкциите против Кремљ поради ситуацијата во Украина
kurir.mk
Аналитичари за маршот против неправдите: Народот сплотен стоеше заедно со раководството што ја обнови ВМРО-ДПМНЕ
press24.mk
Кина има повеќе милијардери од Америка и Индија заедно: Во Кина се појавиле 182 нови, а во САД 59
mia.mk
Лавров и Рама подржуваат дијалог за Косово, но првиот бара формирање на ЗСО, вториот признавање од Србија
press24.mk
Мицкоски: Претседателот Трајковски покажа пример како вистински се претставува Македонија, дома и низ светот
sitel.com.mk
Косово: Три лица хоспитализирани под сомнение за коронавирус, едниот од Кина
press24.mk
Заев: „Блажени се тие што градат мир“- натписот на надгробната плоча на Трајковски аманет за сите политичари
alsat-m.tv
ДУИ се фали за нереализирани проекти?
sitel.com.mk
Има ли услови штипската болница да биде карантин за коронавирус?
sitel.com.mk
Утре почнува увид во избирачкиот список и рокот за собирање потписи за независни листи
sitel.com.mk
Новата методологија на маса пред министрите за надворешни на ЕУ
alfa.mk
И покрај „Коронавирусот“, 250 Македонци ќе патуваат за Милано, Венеција и Тоскана
kurir.mk
Експертите едногласни: Диригентот Заев три години го „траскал“ судството и обвинителството, одговорност мора да има!
makfax.com.mk
Кои се најпопуларни меѓу светските лидери?
Словенечка Нова24ТВ: КОРУПЦИЈА ВО МАКЕДОНИЈА, Заев протестира против себе, државни пари во блиски луѓе до владата
КОКАИН ОД ПОЛЕТО НА ФУНКЦИОНЕРСКАТА НАРЦИСОИДНОСТ
МЕМОРАНДУМОТ НА САНУ ВОСКРЕСНУВА ВО БАЊА ЛУКА
ЕУ ИЛИ ЕЕУ?
МАКРОН ИМ ДАДЕ „ХРАНА“ НА МАКЕДОНСКИТЕ НАЦИОНАЛИСТИ
КАКО Е ДА СЕ БИДЕ ЃУБРИШТЕ НА ЕВРОПА?
mia.mk
Рама и во Лондон го бранеше балканскиот мини Шенген
sitel.com.mk
Продолжуваат партиските преговори за предизборни коалиции
mia.mk
Лавров: Москва и Анкара планираат серија разговори за Идлиб
mia.mk
Васев: Ништо не е сменето во ВМРО-ДПМНЕ, тоа е партија симбол на криминалот и корупцијата
mia.mk
Марш за почит на деветмината жртви на екстремист во германскиот град Ханау
netpress.com.mk
Трамп ја поздрави победата на Сандерс во Невада и се мајтапи со демократите
makfax.com.mk
Русија негира дека шири дезинформации за вмешаност на САД во ширењето на коронавирусот
mia.mk
Луиџи ди Мајо: Мора да се запре војната во Либија, во спротивно нова мигратска криза во Европа
kanal5.com.mk
Невидена забава на Гвинет Палтроу во Холивуд – сите гости без грам шминка
mia.mk
САД: Русија шири дезинформации за новиот коронавирус
mms.mk
МВР билтен
kurir.mk
Златев: Јас немам ниту една вест која е антизападна, а СДСМ ме прогласува за антизападен медиум, бидејќи ги откривам нивните скандали
press24.mk
Гваидо повика на протести против властите во Венецуела

Албанскиот воен брод „Бутринти“ спаси 50 нелегални мигранти

MIA 24.04.2019. 13:50

Албанскиот воен брод „Бутринти“ спаси 50 нелегални мигранти

Албанскиот воен брод „Бутринти“ во текот на ноќта спаси нелегални мигранти во водите на Егејско Море, кои се наоѓале во моторен чамец, за кој постоела опасност да потоне. Тирана, 24 април 2019 (МИА) – Албанскиот воен брод „Бутринти“ во текот на ноќта спаси нелегални мигранти во водите на Егејско Мо»»»

mia.mk
Sitel 22.08.2019. 23:31

Албанскиот брод „Орику“ спаси 36 илегални мигранти во Егејско Море

Бродот „Орику“ на албанската воена морнарица, при патролирање во водите на Егејско Море, спаси 36 илегални мигранти кои се наоѓале во моторен чамец, јави дописничката на МИА од Тирана. Веста на Фејсбук ја објави министерката за одбрана Олта Џачка. – Спасени се 36 државјани на Авганистан, од нив 19 »»»

sitel.com.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano