Vetëvendosja nuk mbështet tërheqjen e mjeteve nga Trusti

Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.
Indeks Kosovo 23.06. 13:11

Vetëvendosja nuk mbështet tërheqjen e mjeteve nga Trusti

Shefja e grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lila, theksoi se ky subjekt parlamentare nuk do të mbështet propozimin e PDK-së për tërheqjen e një përqindje nga Trusti. Deputetja Kusari-Lila tha se mazhoranca do të qëndron në shërbim të qytetarëve të Kosovës për gjetjen e zgjidhjes alt»»»

indeksonline.net
Arbresh Kosovo 23.06. 12:38

Vetëvendosja nuk mbështet tërheqjen e mjeteve nga TrustiTë ngjashme

Shefja e grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lila, theksoi se ky subjekt parlamentare nuk do të mbështet propozimin e PDK-së për tërheqjen e një përqindje nga Trusti. Deputetja Kusari-Lila tha se mazhoranca do të qëndron në shërbim të qytetarëve të Kosovës për gjetjen e zgjidhjes alt»»»

arbresh.info
RTK Kosovo 22.06. 17:33

Kusari-Lila: Opozita përgjegjëse për ndërprerjen e seancës

“Sot ajo çfarë ndodhi në seancë ishte humbja e kuorumit si pasojë e mospjesëmarrjes në votim të opozitës dhe kjo situtatë po përsëritet”. Kështu deklaroi kryetarja e Grupit Parlamentar të LVV-së, Mimoza Kusari – Lila. Pas ndërprerjes së seancës, ajo mbajti një konferencë për media ku deklaroi se is»»»

Kosova Sot Kosovo 14.06. 16:43

Kusari tregon si votoi Srpska për ligjin që afekton veteranët

Shefja e Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari – Lila, ka dalë në konferencë për media pas miratimit të projektligjit për pagën minimale. Kusari foli për mbështetjen që mori VV nga Lista Serbe, duke thënë se grupi parlamentar që ajo udhëheq, ka diskutuar vetëm me grupin multietnik dhe »»»

kosova-sot.info
Koha Kosovo 28.04. 23:17

Kusari-Lila: Opozita e bllokoi themelimin e komisionit për hetimin e krizës energjetike

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, deklaroi se opozita në Kuvend e ka bllokuar krijimin e komisionit parlamentar që do ta hetonte krizën energjetike në Kosovë. Kusari-Lila deklaroi në Interaktiv të KTV-së se orvatjet e partive opozitare për këtë bllokim vazhduan edhe gjatë seanc»»»

koha.net
Epoka e Re Kosovo 19.04. 15:32

Kusari-Lila e quan përpjekje të kundërligjshme formimin e Komisionit Hetimor

Shefja e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, e ka quajtur përpjekje të kundërligjshme formimin e Komisionit Hetimor, të propozuar nga PDK-ja. Në një konferencë për media, Kusari-Lila ka thënë se LV-ja nuk ka çfarë të fsheh në raport me këtë komision. “Sot ishim dëshmitarë të nj»»»

epokaere.com
Periskopi Albania 19.04. 12:15

Rozeta Hajdari viktimizohet: Po shantazhohem nga mediat

Ministrja e Tregtisë, Industrisë dhe Ndërmarrësisë, Rozeta Hajdari, është deklaruar sot në kuadër të Komisionit për Ekonomi në Kuvendin e Kosovës. Gjatë kësaj mbledhje të komisionit, deputeti i PDK-së, Ferat Shala, ka pyetur ministren për një mori çështjesh, ndër të tjerash edhe për disa trajnim që»»»

periskopi.com
Gazeta Blic Kosovo 19.04. 10:45

Përplasje në Komisionin për Ekonomi, ministrja Hajdari thotë se po “shantazhohet nga mediat”

Ministrja e Tregtisë, Industrisë dhe Ndërmarrësisë, Rozeta Hajdar, është deklaruar sot në kuadër të Komisionit për Ekonomi në Kuvendin e Kosovës. Gjatë kësaj mbledhje të komisionit, deputeti i PDK-së, Ferat Shala, ka pyetur ministren për një mori çështjesh, ndër të tjerash edhe për disa trajnime që»»»

gazetablic.com
EO - Ekonomia Online Kosovo 19.04. 10:11

Përplasje në Komisionin për Ekonomi, ministrja Hajdari thotë se po “shantazhohet nga mediat”

Ministrja e Tregtisë, Industrisë dhe Ndërmarrësisë, Rozeta Hajdar, është deklaruar sot në kuadër të Komisionit për Ekonomi në Kuvendin e Kosovës. Gjatë kësaj mbledhje të komisionit, deputeti i PDK-së, Ferat Shala, ka pyetur ministren për një mori çështjesh, ndër të tjerash edhe për disa trajnim që »»»

ekonomiaonline.com
Infokusi Kosovo 21.03. 13:56

30%-shi nga Trusti – Lëvizja Vetëvendosje bën publik vendimin

Lëvizja Vetëvendosje ka hedhur poshtë iniciativën ligjore të opozitës për ndryshimin e Ligjit për Fondet Pensionale. Në pyetjen se a do ta mbështesin propozimin e PDK-së për tërheqjen e 30% të Trustit, si ndihmë ekonomike ndaj qytetarëve, shefja e Grupit Parlamentar të LVV-së, Mimoza Kusari-Lila, k»»»

gazetainfokus.com
Kallxo Kosovo 21.03. 13:47

LVV kundër tërheqjes së parave nga Trusti Pensional

Lëvizja Vetëvendosje (LVV) nuk do ta mbështesë propozimin e Partisë Demokratike të Kosovës(PDK) për tërheqjen e një përqindje të parave nga fondi pensional. Kryetarja e Grupit Parlamentar të LVV-së, Mimoza Kusari Lila tha se ky propozim nuk do e ketë mbështetjen e LVV-së, sepse koncepti i Trustit k»»»

kallxo.com
Zeri Kosovo 21.03. 13:23

LVV-ja kundër një tërheqjeje tjetër nga Trusti

Lëvizja Vetëvendosje nuk do ta përkrah iniciativën e PDK-së, për t’i lejuar qytetarët për një tërheqje tjetër nga Trusti. Vetëvendosje nuk do ta përkrah këtë ide, pasi sipas tyre kjo rrezikon që pas disa vitesh qytetarët që mbushin 65-vjeç të përballen me probleme të kursimeve të tyre në Trust, tra»»»

Klan Kosova Kosovo 27.07.2021. 16:37

Të hënën mblidhet kuvendi, diskutohet për raportin 100 ditësh të punës së qeverisë

Kuvendi i Kosovës seancën e radhës do ta mbajë me 2 gusht pas kërkesës së Partisë Demokratike të Kosovës lidhur me raportin 100 ditësh të punës së qeverisë. Ushtruesja e detyrës së shefes së Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila, ka thënë se Qeveria e Kosovës e ka publikua»»»

klankosova.tv
RTV 21 Kosovo 22.09.2020. 14:14

Haxhiu e quajti karantinën “aushfic”, përplasen deputetët

Debat i ashpër po zhvillohet në komisionin hetimor për çështjen e pandemisë, pasi që deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu e ka quajtur karantinën “aushfic”. Lidhur me këtë ka reaguar kryetarja e këtij komisioni, Mimoza Kusari-Lila e cila tha se këto krahasime nuk mund të bëhen. Ndaj kësaj deklarate ka r»»»

rtv21.tv
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.