ina-online.net
Zaevi pas 3 janarit nuk do të jetë më kryeministër
newsbomb.al
PRETENCA E PROKURORISË/ Basha i thotë me EMRA: Dy prokurorët e korruptuar dështuan! Askush s’do arrijë t’i mbyllë gojën Salianjit!
AAV/ Si u nda tregu i fluturimeve mes kompanive ajrore në tetor?
boldnews.al
Pretenca e prokurorisë për dosjen ‘Geron Xhafaj’, ish-ministri i Drejtësisë: Lajthitje e rëndë në objekt e në ligj
shekulli.com.al
Rusia dhe Ukraina pajtohen për armëpushimin mes tyre
telegrafi.com
Banka Morgan Stanley mbyll 1,500 vende të punës, pritet të kursej 200 milionë dollarë
balkanweb.com
Tërmeti katastrofik/ Ambasada e Katarit anulon pritjen me rastin e Ditës Kombëtare, solidarizohet me popullin shqiptar
sot.com.al
“Tërmeti nxori nga loja klasën politike, priten surpriza”, Rudina Xhunga befason me parashikimin: Do të përmbysen sisteme! (E PLOTË)
kallxo.com
Vjosa Osmani: Nobeli për Handke inkurajon përkrahësit e gjenocideve
ina-online.net
Ana: Kam qarë kur më kanë kërkuar miliona për lirinë e bashkëshortit tim
sot.com.al
Maqedoni, VMRO-DPMNE këmbëngul në ligj të ri për gjuhët
U thirr në Hagë, Kadri Veseli flet pas intervistimit në Gjykatën Speciale
ekonomiaonline.com
Shënohet progres në zgjidhjen e lëndëve të korrupsionit të profilit të lartë, 263 sosh u zgjodhën këtë vit
Lapidari i UÇK-së në Sllupçan, 16 vite u premtua – asnjëherë s’u ndërtua (VIDEO)
Përkeqësim në indeksin e zhvillimit njerëzor – Shqipëria humbet një pozicion në raportin e UNDP
shqiptarja.com
Rexhep Tajip Erdogan: I gatshëm për të dërguar trupa në Tripoli
gazeta-shqip.com
Srebrenica i kundervihet akademisë suedeze për Nobelin: T`ju vijë turp!
shekulli.com.al
Organizatat ndërkombëtare: BE të risë aksionet kundër ndotësve të Ballkanit Perëndimor
newsbomb.al
Dosja Babale, Salianji reagon pas vendimit të prokurorisë: S' më mposhtin dot, të më izolojnë jo e jo
Spaho për pretencën e dhënë nga Prokuroria: Po përpiqen të dënojnë denoncuesin
tetovasot.com
Tre rrënimtarët e mëdhenj të Durrësit-M. Hoti, L. Koka dhe V. Dako
lexo.com.al
“Nuk largohem nga UFC-ja pa u shpallur kampion bote”
boldnews.al
“Trafikantët po përpiqen të dënojnë denoncuesit”/ Spaho: Kol Hysenaj shërbëtor besnik i Ramës
telegrafi.com
Teknologjia si mjet për parandalimin e korrupsionit dhe promovim të qeverisjes së mirë
cna.al
Vendimi për Salianjin/ Spaho “shpërthen” në akuza ndaj Prokurorisë
“Shërbëtor besnik i maxhorancës”- PD reagon për seancën gjyqësore ndaj Salianjit: Mafia po ndëshkon denoncuesin
epokaere.com
Rugova: Nuk është fundi i botës nëse nuk arrihet marrëveshja me LV-në
epokaere.com
Marrëveshja LV-LDK duhet ta përfshijë edhe postin e presidentit
syri.net
Jepet pretenca për dosjen 'Babalja', ja dënimet e kërkuaraÇfarë duhet bërë tani që Rama tregoi gishtin e mesit Komentet
shqiptarja.com
Fier, mbyllet shkolla pas dëmeve nga tërmeti! Banorët kundër: Plasaritjet janë shkaktuar ndër viteDËMET - SHIFRAT/ Në Durrës inspektohen 6298 objekte,
periskopi.com
Deklarata Universale për të Drejta të Njeriut: Argumenti qesharak i refuzimit nga Arabia Saudite
cna.al
Zbulohet pasuria/ Kush janë tre kandidatët për kreun e SPAK
rtsh.al
Masat më të fundit për të mënjanuar dëmet nga tërmeti
newsbomb.al
Rezoluta e Unionit Ndërkombëtar Demokrat, Sekretari i Përgjithshëm i PD jep zgjidhjen e krizës: Zgjedhje të parakohshme në një ditë, parlamentare dhe
kallxo.com
Macron e Merkel e bëjnë Rusinë dhe Ukrainë të pajtohen për armëpushim
rtsh.al
Meta : Propozimet e PS-së për zhbllokimin e krijimit të Gjykatës Kushtetuese janë provokime!
Demush Shasha krahason konfliktin Rusi-Ukrainë me “Zajednicën”Të ngjashme

Teksti në formë integrale e “non pejperit” francez për ardhmërinë e zgjerimit të BE-së

Portalb 16.11. 20:25

Teksti në formë integrale e “non pejperit” francez për ardhmërinë e zgjerimit të BE-së

Franca ka dërguar të ashtuquajtur “non-pejper” në vendet anëtare të BE-së duke kërkuar “qasje të rinovuar” në procesin e zgjerimit ndaj vendeve të Ballkanit Perëndimor. Edhe nga Komisioni Evropian kërkohet që deri më janar 2020 të publikojë metodologji të re në procesin e aderimit, e cila do të apl»»»

portalb.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano