shqiptarja.com
Tre muaj më parë burrin ia shtypi ruli, vetëhelmohet me fostoksinë 18-vjeçarja në Tepelenë
Sterilizimi i mjeteve kirurgjikale, SPAK nis marrjen në pyetje të aktivistëve të Nismës Thurje
aa.com.tr
“Turqia, aktore kryesore në procesin e Berlinit për paqen në Libi”
Albin Kurtit nga sot i fillon numërimi mbrapsht prej 15 ditësh - GazetaKNN
INTERVISTA/ “Ju rrëfej si amerikanët nuk e lanë Lulzim Bashën të udhëtojë dy herë në SHBA”
aa.com.tr
"Guernica 37" në Britani kërkon lëshimin e urdhër arrestit për Sisin
“BILD” fshin shkrimin kundër Lulzim Bashës
gazetamapo.al
Dyshimi/ Rama “non grata” në Kosovë? Nuk mori pjesë në dy ceremoni
Virusi misterioz i Kinës përhapet në qytete të tjera: Rritet numri i të prekurve
shqiptarja.com
10 vjet pa Panajot Panon, Meta përkujton legjendën e futbollit shqiptar: Frymëzim për brezat
lapsi.al
Si u ekzaltuan Endri Fuga e Taulant Balla para se Bild ta fshinte shkrimin
Reflektime mbi aktin e Agron Tufës
syri.net
‘BILD’ është serioze/ Balla e Fuga e pranojnë vjedhjen e zgjedhjeve
vizionplus.tv
BILD “zhduk” lajmin se Basha ka paguar para kundër integrimit të Shqipërisë në BE
insajderi.com
‘Bild’: A qëndron Rusia pas fushatës kundër anëtarësimit së Shqipërisë në BE?
ina-online.net
Fatmir Rexhepi i LDK-së: S’e shkarkojmë Konjufcën, Osmani e ka përkrahjen e deputetëve të LDK-së
Mesazhi i konferencës së Berlinit: Një shpresë e re për paqen në Libi
Privatizimi i parë i “Lamkosit”, më 2005-n
syri.net
Si e zhvati vendin e saj gruaja më e pasur në Afrikë
Skandali me faturimin online/ PPP/ Kompania kroate e lidhur me mikun e Ramës, “rrëmben” 6.2 milionë euro për faturimet e biznesit
shqiptarja.com
Rama takohet në Kiev me Ministrin e Punëve të Jashtme, Vadym PrystaikoNën flokët e dëborës, Rama nis misionin në Ukrainë si kryetar i Presidencës së O
koha.net
Soreca: 140 vende në Konferencën e Donatorëve për Shqipërinë
shqiptarja.com
Esat Pasha - korrespondentit të Berliner Tageblatt (1914) : Jam në dispozicion të Mbretit! Ismail Qemali është një sharlatan…
Turizmi optimist për 2020, por me doza të moderuara për shkak të tërmetit
lapsi.al
Bild ngre pikëpyetje për financimet ruse të Bashës (shkrimi i plotë)
Ku banon e keqja?
shqiptarja.com
Dëbora i uron mirëseardhjen, Rama nis misionin në Ukrainë i buzëqeshur (VIDEO)Rama nis misionin në krye të OSBE-së nga Ukraina për konfliktin (Axhenda
boldnews.al
“Bild” fshin artikullin e lobimit rus të PD/ Gazetari zbardh prapaskenat: Balla darkoi me…
kosova-sot.info
Vjen akuza e rëndë: Ja pse Edi Rama është shërbëtor i Serbisë
rtsh.al
Fuqitë botërore kërkojnë paqe për Libinë, samiti në Berlin për të mos pasur "një Siri të dytë"
kosova-sot.info
Vazhdon skandali i madh: Kështu Shpendi ia dha lejet për mbi 200 shtëpi luksoze Arbër Kryeziut
shqiptarja.com
Mot i kthjellët dhe me erë të fortë në veri, por nuk do të ketë reshje shiu
Mbahet mbledhja e parë e Kryesisë së Kuvendit të Legjislaturës VII
balkanweb.com
Çavuşoğlu takon homologun amerikan Pompeo
lexo.com.al
“Jo për gjë, por siç thotë Lulzim Basha “kur e shkruan Bild është e vertetë”, tani Bild thotë se Basha përdori 675 mijë euro kundër integrimit të Shqi
klankosova.tv
Merkel mbledh liderët botërorë për Libinë (VIDEO)
insajderi.com
Kontrata që Hoxhaj ia kishte dhënë akademisë së udhëhequr nga bashkëshortja e Weller
koha.net
Disa këshilltarë komunalë pajtohen që bizneset në Prishtinë të mos punojnë të dielave

Meta vijon “luftën” me Ramën/ “Fajtor që s’kemi Gjykatë Kushtetuese. Keqinformoi edhe Donald Lu për KED”

Top Channel 16.07.2019. 19:37

Meta vijon “luftën” me Ramën/ “Fajtor që s’kemi Gjykatë Kushtetuese. Keqinformoi edhe Donald Lu për KED”

Mospasja e një Gjykate Kushtetuese sipas presidentit Ilir Meta ka nisur me mos funksionimin e Këshillit të Emërimeve në drejtësi që bën vlerësimin, renditjen dhe listimin e kandidatëve, anëtarët e Gjykatës nga ku – tre anëtarë emërohen nga Presidenti i Republikës; po aq nga Kuvendi dhe Gjykata e La»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano