makfax.com.mk
Состанок меѓу Ким и Путин до крајот на април во Русија
kanal5.com.mk
СДСМ: 27 милиони евра, заслужено завршија во рацете на производителите на тутун
mia.mk
Русија забрани извоз на нафта во Украина
kapital.mk
Скопје предложен за европски стартап град за 2019 година
makfax.com.mk
ФСБ: Речиси 1.500 странски милитанти пристигнале во Европа од Блискиот Исток
kapital.mk
За 10 години Хрватска загуби 26 милијарди евра од БДП и 180.000 работни места
makfax.com.mk
Иванка Трамп одби да работи во Светска банка
mia.mk
Албанската Влада издвои 100.000 евра за обновата на Нотр Дам
kurir.mk
Ваква е состојбата на патиштата ширум Македонија
mia.mk
Курти: Косово има потреба од избори и нова влада
press24.mk
Димитров оптимист дека ќе го фатиме возот за ЕУ годинава
makfax.com.mk
(Видео) Светските знаменитости во боите на Франција
makfax.com.mk
Момировски: Бараме да се истражи апликацијaта што СДСМ ја користел за прибирање податоци од граѓаните
alfa.mk
И власта и опозицијата согласни – бојкотот не е опција
mia.mk
ЕУ ќе преземе правни мерки против САД поради Куба
mia.mk
„Тајм“ ја објави листата на 100 највлијателни луѓе за 2019 година
mia.mk
Во Кочани и три соседни општини во домашни услови ќе гласаат 113 болни и изнемоштени лица
kapital.mk
Сашо Василевски: МЕПСО започна голема инвестициска офанзива, инвестираме 150 милиони евра за поквалитетна електрична енергија
Димитров се сртена со новиот постојан претставник на УНДП, Сахакјан
makfax.com.mk
Москва верува дека Дамаск треба да ја задржи контролата над североисточна Сирија
makfax.com.mk
Партијата на Медведчук ќе го поддржи Зеленски ако се залага за мир во Донбас
makfax.com.mk
Лавров ги повика САД и ЕУ да ги спречат провокациите од косовските Албанци
kapital.mk
Помина самитот на земјите од средна и југоисточна Европа и Кина, останаа главоболките за ЕУ
mia.mk
Најпосакувани туристички дестинации за 2019 година
mia.mk
Турскиот министер за одбрана разговараше со неговиот американски колега за купување на С-400
kurir.mk
Куноска за Заев: Неговата нескриена самобендисаност и осветољубивост е само сојузник на сивилото
mia.mk
Трамп стави вето на резолуцијата за завршување на американското присуство во Јемен
mia.mk
Пожарот во Нотр Дам: Ветени милиони за обнова на катедралата
mia.mk
Конгресот побара „Дојче банк“ да сведочи за Трамп, демократите во исчекување на целосниот текст на извештајот на Малер
kanal5.com.mk
Портрет на кандидатот Блерим Река
КАКО ДА СЕ СОВЛАДА АЗИСКИОТ ЏИН? ЕВРОПСКАТА УНИЈА ПОДГОТВУВА НОВИ ПРАВИЛА ЗА ИГРА СО КИНА
РAЗМЕНА НА ТЕРИТОРИИ НА БАЛКАНОТ – КОЈ ЌЕ ГИ СОБИРА СРЧИТЕ
ДУШАН ПЕТРИЧИЌ: НЕРВОЗАТА НА УЗУРПАТОРИТЕ Е ДОБАР ЗНАК
СУСПЕНДИРАЊЕ НА ПАРТИЈА НЕ Е САМОСУСПЕНДИРАЊЕ
makfax.com.mk
Судбината на „мерцедесот“ на Груевски ќе се знае по изборите
kanal5.com.mk
Турција и САД ги „испеглале“ разликите околу турската набавка на руските ракети С-400
mia.mk
Абас ќе се сретне со Нетанјаху ако состанокот се одржи во Москва
alsat-m.tv
Хан: Иванов да не се меша во судски постапки
mia.mk
Песков: Се уште не знаеме каде и кога ќе се сретнат Путин и Ким
kanal5.com.mk
Хан: Иванов да не се меша во судските постапки
alfa.mk
Пожарот во Нотр Дам целосно изгаснат- Макрон вети обновување на катедралата, милијардерите не штедат
mia.mk
Турција ќе направи корекции, ако САД докажат закана од С-400
makfax.com.mk
Исламска држава планирала серија масакри во стилот на парискиот „Батаклан“ низ цела Европа
makfax.com.mk
Руските ракетни системи „С-400“ ќе ја осигураат безбедноста на Турција
mia.mk
Пратничките од ДОМ остварија средба со австриските Зелени
kapital.mk
Хрватска му пркоси на Брисел со прифаќање на кинескиот капитал
mia.mk
Амнести Интернешнал бара ослободување на мигрантите затворени во Либија
mia.mk
Словенечкиот премиер ја обвини Еврокомисијата за пристрасност кон големите земји
mia.mk
Турски министер за финансии: Трамп зазеде разумен став за С-400
mms.mk
Владини функционери поседуваат акции во големите компании

РКЕ домаќин на Генерално собрание на енергетските регулаторни тела од регионот

Kapital 15.04. 09:27

РКЕ домаќин на Генерално собрание на енергетските регулаторни тела од регионот

На Генералното собрание ќе присуствуваат претседателот на РКЕ, Марко Бислимоски и претседателот на Претседателството на ERRA, Март Отс. Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) денеска и утре ќе биде домаќин на Генералното собрание и на состаноците на Комитетот за цени и тарифи и Комитетот за лиц»»»

kapital.mk
Kanal5 15.04. 08:52

Генерално собрание на енергетските регулаторни тела од регионот

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) денеска и утре ќе биде домаќин на Генералното собрание и на состаноците на Комитетот за цени и тарифи и Комитетот за лиценцирање и конкурентност на Регионалната асоцијација на енергетските регулатори (ЕРРА) Прегледи:315 април 2019, 08:50СподелиСподелиЕРРА,»»»

kanal5.com.mk
MMS.mk 15.04. 08:16

Генерално собрание на енергетските регулаторни тела од регионот

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) денеска и утре ќе биде домаќин на Генералното собрание и на состаноците на Комитетот за цени и тарифи и Комитетот за лиценцирање и конкурентност на Регионалната асоцијација на енергетските регулатори (ЕРРА). ЕРРА, со седиште во Будимпешта, е стручна асоциј»»»

mms.mk
MIA - Makedonska Informativna Agencija 15.04. 07:41

Генерално собрание на енергетските регулаторни тела од регионот

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) денеска и утре ќе биде домаќин на Генералното собрание и на состаноците на Комитетот за цени и тарифи и Комитетот за лиценцирање и конкурентност на Регионалната асоцијација на енергетските регулатори (ЕРРА). Скопје, 15 април 2019 (МИА) – Регулаторната коми»»»

mia.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano