Burri iu kap në përgjime, Olta kapet duke ndarë para për vota
kallxo.com
ORCA: Studentët e Universitetit të Prishtinës përballen me shpenzime të mëdha
sot.com.al
Akuza 'bombë' e Lulzim Bashës për Olta Xhaçkën, zbulon skenarin 'tronditës', nxjerr në 'skenë' Edi Ramën
gazetamapo.al
Transitions Online: Rama po pyet nëse do përfundojë si Gruevski
periskopi.com
Vjosa Osmani për takimin sekret në Berlin: Kush po i diskuton këto tema
shqiptarja.com
U fshi nga faqja, Basha 'krenohet' me vendimin e Këshillit të Europës që u zhduk: Pa larguar Ramën nuk do të ketë zgjedhje
balkanweb.com
Basha denoncon: Ministrja Xhaçka ka shpërndarë para në Peshkopi
syri.net
VIDEO/ Salvini: Në Shqipëri, kryeministri po bën zgjedhje vetëm me partinë e tijBasha: Skenari i Ramës nuk janë zgjedhjet, por përplasja civile. Do të
syri.net
VIDEO/ Salvini: Në Shqipëri, kryeministri po bën zgjedhje vetëm me partinë e tijBasha: Çdo gjë që aventura e Ramës më 30 Qershor të ndalet, që farsa t
indeksonline.net
Faqja që promovon turizmin në Evropë: Kosova vendi që bjen në dashuri, njerëzit më mikpritës!
lapsi.al
Denoncimi/ Në Dibër të përfshirë në fushatë policia, ushtria dhe ata që dolën në përgjime
Kushi: Më 30 qershor do të triumfojë demokracia, kushtetutshmëria
sot.com.al
Harrojeni “Dosjen 184”, PD-ja jep paralajmërimin e fortë 4 ditë para zgjedhjeve: Po bëhen gati...
rtsh.al
Zgjedhjet e 30 qershorit, Rama nga Elbasani: PD- LSI po heqin nga puna edhe Presidentin!
vizionplus.tv
Rama: PD e LSI po heqin nga puna presidentin Meta
shqiptarja.com
30 Qershori/ Vijon shpërndarja e materialeve zgjedhore në Berat, Devoll e Fier, s'ka incidente
kohajone.com
Netanyahu: Izraeli ka shpëtuar 85 vende nga atentatet terroriste
kohajone.com
Veliaj: Vëzhguesit e Këshillit të Europës do te jenë të dielën në Tiranë
Më 30 qershor, Këshilli i Europës do jetë në Shqipëri
Edi Rama mban fjalimin i tmerruar, protestuesit e rrethojnë në Elbasan
kallxo.com
Nisin punimet për ndërtimin e një çerdheje dhe një shkolle në Istog
gazetamapo.al
Gjunkshi sfidon Lleshajn: Robert Aga nuk është larguar nga policia
portalb.mk
Intervistë me Petar Atanasovin: Desha të bëhem ministër sepse në arsim po bëhet pak
newsbomb.al
'PD drejt asgjësimit', Balla flet nga Elbasani: Basha e di shumë mirë, i thamë mos e hap atë derë o trim
boldnews.al
Trump dhe Putin takohen të premte në Osaka, ja tema mbi të cilën do diskutojnë
cna.al
“Nuk duhet të dilte në bregun e Lanës”/ Deputeti “kryqëzon” Bashën
lapsi.al
Denoncimi nga ish deputeti i PD: Policia ka shpërndarë armatime për 30 qershorin
Llesh kimiku vjedh aksionet e Europolit
RUSI – Takim Putin-May në kuadër të G20 në Japoni
RUSI – Kremlini: Takim Putin-Trump në Osaka
Leli: Vlora e turizmit me disa pole
insajderi.com
Pas Sami Lushtakut, edhe Sokol Bashota reagon ndaj vendimit të Kadri Veselit
klankosova.tv
Gazetari i Klan Kosovës: Nga e hëna fillon luftë politike mes Kosovës dhe Serbisë për “krizën humanitare”

Meta me përfaqësues të Bundestagut, diskutohet për integrimin dhe ekonominë

Gazeta Telegraf 11.01. 12:37

Meta me përfaqësues të Bundestagut, diskutohet për integrimin dhe ekonominë

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta ndodhet në Berlin, ku ka zhvilluar takime pune me përfaqësues të grupeve parlamentare në Bundestag. Gjatë takimeve është diskutuar për bashkëpunim ekonomik dhe ecurinë e procesit të Integrimit Europian. Zyra e shtypit të Kryetarit të Kuvendit bën me dije se Meta ka takuar»»»

Ina-online 10.06. 00:28

CDU-CSU: Të gjithë të pranojnë vendimin e presidentit Meta

10/06/2019 0 Nënkryetari i grupit parlamentar të Unionit Kristiandemokrat dhe Kristiansocial në parlamentin gjerman (Bundestag) Johann David Wadephul, reagoi të dielën në një deklaratë për redaksinë e Deutsche Welles ndaj vendimit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve ve»»»

ina-online.net
Syri 09.06. 16:20

Anulimi i zgjedhjeve, vjen reagimi zyrtar nga CDU/CSU Komentet

Një ditë pasi presidenti i Republikës Ilir Meta çdekretoi zhvillimin e zgjedhjeve lokale më 30 qershor, vjen reagimi zyrtar nga koalicioni qeverisës në Gjermani, CDU/CSU. Përmes një deklarate për media, nënkryetari i grupit parlamentar të Unionit Kristiandemokrat dhe Kristiansocial në parlamentin g»»»

syri.net
Balkanweb 09.06. 15:34

Zgjedhjet, Wadephul: Partitë të pranojnë vendimin e presidentit

Nënkryetari i grupit parlamentar të Unionit Kristiandemokrat dhe Kristiansocial në parlamentin gjerman (Bundestag) Johann David Wadephul, reagoi të dielën në një deklaratë për media ndaj vendimit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve vendore më 30 qershor. “Pas këtij ven»»»

balkanweb.com
Vizion Plus 09.06. 15:35

Wadephul: Partitë të pranojnë vendimin e presidentit

Nënkryetari i grupit parlamentar të Unionit CDU/CSU në Bundestag, Johann Wadephul ka komentuar situatën politike në Shqipëri ku ka theksuar se palët duhet të kërkojnë rrugën e pajtimit. Përmes një deklarate për mediat David Wadephul, ka reaguar këtë të dielë për vendimin e presidentit të Shqipërisë»»»

vizionplus.tv
RTV Oranews 09.06. 15:25

Nënkryetari i grupit parlamentar të CDU/CSU: Partitë të pranojnë vendimin e presidentit

Nënkryetari i grupit parlamentar të Unionit Kristiandemokrat dhe Kristiansocial në parlamentin gjerman (Bundestag) Johann David Wadephul, reagoi të dielën në një deklaratë për media ndaj vendimit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve vendore më 30 qershor. "Pas këtij ven»»»

Bota Sot 07.06. 22:08

Përgjimet e Bild/ Meta flet hapur: Ja çfarë më thanë gjermanët

Presidentit Ilir Meta ka dhënë ditën e sotme një intervistë për ‘Deutsche Welle’ në të cilën referuar krizës politike në Shqipëri. Meta shprehet se situata në të cilën gjendemi tani nuk është në favor për procesin e integrimit. Ai i bënë thirrje urgjente mazhorancës dhe opozitës të reflektojnë me n»»»

botasot.info
Gazeta 55 09.06. 15:24

Deklarata e Wadephul: Partitë të pranojnë vendimin e presidentit

Nënkryetari i grupit parlamentar të Unionit CDU/CSU në Bundestag, Johann Wadephul shprehet në një deklaratë, se ekziston një situatë e re politike në Shqipëri. Palët duhet të kërkojnë rrugën e pajtimit, thekson ai. Nënkryetari i grupit parlamentar të Unionit Kristiandemokrat dhe Kristiansocial në p»»»

Lajmpress 09.06. 16:01

Wadephul: Partitë të pranojnë vendimin e presidentit

Nënkryetari i grupit parlamentar të Unionit CDU/CSU në Bundestag, Johann Wadephul shprehet në një deklaratë, se ekziston një situatë e re politike në Shqipëri. Palët duhet të kërkojnë rrugën e pajtimit, thekson ai. Nënkryetari i grupit parlamentar të Unionit Kristiandemokrat dhe Kristiansocial në p»»»

NOA 09.06. 15:29

Wadephul: Partitë të pranojnë vendimin e presidentit për anulimin e zgjedhjeve

Nënkryetari i grupit parlamentar të Unionit CDU/CSU në Bundestag, Johann Wadephul shprehet në një deklaratë, se ekziston një situatë e re politike në Shqipëri. Palët duhet të kërkojnë rrugën e pajtimit, thekson ai. Nënkryetari i grupit parlamentar të Unionit Kristiandemokrat dhe Kristiansocial në p»»»

noa.al
Abcnews 09.06. 15:32

Zyrtari i lartë gjerman: Partitë të pranojnë vendimin e Presidentit

Nënkryetari i grupit parlamentar të Unionit CDU/CSU në Bundestag, Johann Wadephul shprehet në një deklaratë, se ekziston një situatë e re politike në Shqipëri. Palët duhet të kërkojnë rrugën e pajtimit, thekson ai. Nënkryetari i grupit parlamentar të Unionit Kristiandemokrat dhe Kristiansocial në p»»»

Panorama 09.06. 15:32

“Të gjithë duhet të pranojnë vendimin e Presidentit”, Nënkryetarit i Grupit CDU-CSU: Çdo gjë tjetër do ishte jo europiane dhe…

Nënkryetari i grupit parlamentar të Unionit Kristiandemokrat dhe Kristiansocial në parlamentin gjerman (Bundestag) Johann David Wadephul, reagoi të dielën në një deklaratë për media ndaj vendimit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve vendore më 30 qershor. “Pas këtij ven»»»

Albeu 09.06. 15:40

Gjermania: Jemi dakord për shtyrjen e zgjedhjeve, pranoni vendimin e Metës

Nënkryetari i grupit parlamentar të Unionit Kristiandemokrat dhe Kristiansocial në parlamentin gjerman (Bundestag) Johann David Wadephul, reagoi të dielën në një deklaratë për media ndaj vendimit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve vendore më 30 qershor. ‘Pas këtij ven»»»

Lajmifundit 09.06. 16:36

Shtyrja e zgjedhjeve, nënkryetari i Partisë së Merkel: Palët të pranojnë vendimin e Presidentit Meta - Lajmi i Fundit - Lajme

Nënkryetari i grupit parlamentar të Unionit Kristiandemokrat dhe Kristiansocial në parlamentin gjerman (Bundestag) Johann David Wadephul, reagoi të dielën në një deklaratë për redaksinë e Deutsche Welles ndaj vendimit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve vendore më 30 q»»»

lajmifundit.al
JavaNews 09.06. 18:33

Politikani gjerman Wadephul: Partitë të pranojnë vendimin e presidentit

Nënkryetari i grupit parlamentar të Unionit Kristiandemokrat dhe Kristiansocial në parlamentin gjerman (Bundestag) Johann David Wadephul, reagoi të dielën në një deklaratë për media ndaj vendimit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve vendore më 30 qershor. “Pas këtij ven»»»

javanews.al
Mapo 09.06. 15:29

Anulimi i zgjedhjeve, Wadephul: Partitë të pranojnë vendimin

Nënkryetari i grupit parlamentar të Unionit Kristiandemokrat dhe Kristiansocial në parlamentin gjerman (Bundestag) Johann David Wadephul, reagoi të dielën në një deklaratë për media ndaj vendimit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve vendore më 30 qershor. “Pas këtij ven»»»

gazetamapo.al
Shqiptarja 09.06. 15:40

Wadephul: Në Evropë, çdo qeveri duhet të pranojë një opozitë kritike, dhe çdo opozitë një qeveri efektive

Nënkryetari i grupit parlamentar të Unionit Kristiandemokrat dhe Kristiansocial në parlamentin gjerman (Bundestag) Johann David Wadephul, që edhe më herët ka mbështetur Lulzim Bashën në Shqipëri në vendimet e ndërmarra nga opozita, thotë se partitë tashmë duhet të pranojnë vendimin e presidentit Il»»»

shqiptarja.com
Opozita 08.06. 07:06

Meta për përgjimet: Personat përgjegjës të ndëshkohen

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka zhvilluar një vizitë në Berlin, ku është takuar me zyrtarë të rëndësishëm në parlamentin gjerman. Gjatë një interviste për DW, Meta është pyetur në lidhje me përgjimet e publikuara nga “Bild”, ku përfshihen zyrtarë të PS dhe Astrit Avdylaj. Meta është shprehur»»»

TV Klan 09.06. 18:17

Nënkryetari i CDU/CSU: Partitë të pranojnë vendimin e Metës për zgjedhjet

Nënkryetari i grupit parlamentar të Unionit Kristiandemokrat dhe Kristiansocial në parlamentin gjerman (Bundestag) Johann David Wadephul, reagoi të dielën në një deklaratë për media ndaj vendimit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve vendore më 30 Qershor. “Pas këtij ven»»»

tvklan.al
Portalb 09.06. 22:03

Nënkryetari i CDU-CSU: Të gjithë të pranojnë vendimin e presidentit Meta

Nënkryetari i grupit parlamentar të Unionit Kristiandemokrat dhe Kristiansocial në parlamentin gjerman (Bundestag) Johann David Wadephul, reagoi të dielën në një deklaratë për redaksinë e Deutsche Welles ndaj vendimit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve vendore më 30 q»»»

portalb.mk
Star Plus 09.06. 21:36

NËNKRYETARI I GRUPIT PARLAMENTAR TË CDU/CSU: PARTITË TË PRANOJNË VENDIMIN E PRESIDENTIT

Nënkryetari i grupit parlamentar të Unionit Kristiandemokrat dhe Kristiansocial në parlamentin gjerman (Bundestag) Johann David Wadephul, reagoi të dielën në një deklaratë për media ndaj vendimit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve vendore më 30 qershor. “Pas këtij ven»»»

starplus-tv.com
Sot 07.06. 22:12

6 përgjimet e publikuara nga 'Bild', Ilir Meta tregon prapaskenat: Ju tregoj se çfarë më thanë në Gjermani

Presidenti i vendit, Ilir Meta në një intervistë për DW-në tregon arsyet e vizitës së tij në Gjermani. I pyetur nëse ndonjë prej parlamentarëve të Bundestagut i ka përmendur atij çështjen e përgjimeve të publikuara nga Bild, Meta është shprehur se një gjë e tillë nuk ka ndodhur. Pjesë nga intervist»»»

sot.com.al
Koha Jone 09.06. 15:28

Gjermania mesazh të qartë: Të pranohet vendimi i Metës

Nënkryetari i grupit parlamentar të Unionit Kristiandemokrat dhe Kristiansocial në parlamentin gjerman (Bundestag) Johann David Wadephul, në një deklaratë për mediat ka reaguar ndaj vendimit të Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve vendore më 30 qershor. “Pas këtij vendimi »»»

kohajone.com
Gazetatema 07.06. 10:42

Meta, pasi mori "garancinë" për shtyrjen në tetor, mesazh nga Berlini: Çelni sa më shpejt negociatat

Presidenti Ilir Meta, i pranishëm sot në Takimin e 24-të Ndërkombëtar të Berlinit, dha një mesazh të fortë për BE-në, “Shumë i lumtur të merrja pjesë sot në Mëngjesin e Lutjeve në Berlin me temë: “Kërkojeni paqen dhe mos iu ndani asaj”. Theksova fort mesazhin për çeljen sa më shpejt të negociatave »»»

Indeksonline 09.06. 16:09

Gjermania: Jemi dakord për shtyrjen e zgjedhjeve, pranoni vendimin e Metës

Nënkryetari i grupit parlamentar të Unionit Kristiandemokrat dhe Kristiansocial në parlamentin gjerman (Bundestag) Johann David Wadephul, reagoi të dielën në një deklaratë për media ndaj vendimit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve vendore më 30 qershor. ‘Pas këtij ven»»»

indeksonline.net
Lapsi Lajme 09.06. 15:33

Gjermania mbështet vendimin e Metës për shtyrjen e zgjedhjeve në Shqipëri

Nënkryetari i grupit parlamentar të CDU/CSU në Bundestag, Johann Wadephul shprehet në një deklaratë, se ekziston një situatë e re politike në Shqipëri dhe se partitë duhet ta pranojnë vendimin e presidentit Meta për të shtyrë zgjedhjet. Nënkryetari i grupit parlamentar të partisë së Merkel Johann D»»»

lapsi.al
Gazeta Dita 09.06. 15:58

Nënkryetari i CDU/CSU: Partitë të pranojnë vendimin presidentit

Nënkryetari i grupit parlamentar të Unionit Kristiandemokrat dhe Kristiansocial në parlamentin gjerman (Bundestag) Johann David Wadephul, reagoi të dielën në një deklaratë për media ndaj vendimit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta për anulimin e zgjedhjeve vendore më 30 qershor, shkruan DW. “P»»»

Standard 09.06. 16:08

Gjermania mbështet shtyrjen e zgjedhjeve në Shqipëri…

Nënkryetari i grupit parlamentar të Unionit CDU/CSU në Bundestag, Johann Wadephul shprehet në një deklaratë, se ekziston një situatë e re politike në Shqipëri. Partitë ta pranojnë vendimin e presidentit, thekson ai. Nënkryetari i grupit parlamentar të Unionit Kristiandemokrat dhe Kristiansocial në »»»

24-ore 07.06. 11:21

Meta mesazh nga Berlini: Negociatat të hapen brenda qershorit

Presidenti Ilir Meta, i pranishëm në Takimin e 24-të Ndërkombëtar të Berlinit, dha një mesazh për BE-në, duke kërkuar që negociatat me Shqipërinë të hapen brenda muajit qershor. “Shumë i lumtur të merrja pjesë sot në Mëngjesin e Lutjeve në Berlin me temë: “Kërkojeni paqen dhe mos iu ndani asaj”. Th»»»

24-ore.com
Newsbomb 09.06. 15:29

Wadephul: Partitë të pranojnë vendimin e presidentit

Nënkryetari i grupit parlamentar të Unionit CDU/CSU në Bundestag, Johann Wadephul shprehet në një deklaratë, se ekziston një situatë e re politike në Shqipëri. Palët duhet të kërkojnë rrugën e pajtimit, thekson ai. Nënkryetari i grupit parlamentar të Unionit Kristiandemokrat dhe Kristiansocial në p»»»

newsbomb.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining