Литовски: Решението со Бугарија не е во попуштање, невистинито и неприфатливо е дека имаме бугарски корени
kanal5.com.mk
Скандал во Брисел: Полицијата растурила оргии на 25 мажи , меѓу кои и унгарски европратеник
netpress.com.mk
Рекорден број починати во Русија, епидемијата се засилува во Мексико
mms.mk
Наместо во ЕУ, Заев не’ заглави во бугарскиот „Пазарџик“, рече Милошоски на протестот на ВМРО-ДПМНЕ
netpress.com.mk
Наместо во Европа, Заев ја заглави Македонија во бугарскиот „Пазарџик“! (ВИДЕО)
makfax.com.mk
Турција и Русија потпишаа договор за формирање заеднички центар за Нагорно-Карабах
mms.mk
Е-трговија и Ковид-19: Предизвици и можности!
ЗАЕВ ЈА ПОМИНА РЕКАТА РУБИКОН
СТАРАТА ВЛАДА ВО ПОДГОРИЦА ГИ КОРИСТИ ПОСЛЕДНИТЕ ДЕНОВИ – ЗАОСТРЕНИ ОДНОСИТЕ МЕЃУ ЦГ И РС
СТРАНСКОТО МЕШАЊЕ ВО МАКЕДОНСКИТЕ МЕДИУМИ НЕ СМЕЕ ДА ИМА ПОЛИТИЧКА ПОЗАДИНА
sitel.com.mk
Протест на ВМРО-ДПМНЕ во 11 градови во Македонија против владината политика во спорот со Бугарија
press24.mk
Се самоуби телохранител на Путин додека бил на работа
zurnal.mk
Опозицијата со 3.000 амандмани го блокираше предлогот за онлајн Собрание
makfax.com.mk
Ким Џонг-ун ја сопира трговијата со Кина поради корoнавирусот
press24.mk
ЕК: Руската вакцина Спутник V нема да се дистрибуира во ЕУ
kanal5.com.mk
НАТО налути дел од членките поради најавата за зголемување на платите
kanal5.com.mk
Клучна недела за евентуално надминување на бугарската блокада
press24.mk
Маричиќ: КПД Штип е пример како треба постојано да се унапредуваат условите и третманот на затворениците
kanal5.com.mk
„Фајненшел тајмс“: Бугарија се приклучи кон проблематичната европска група
makfax.com.mk
Портпаролот на Италегзит тврди дека Рим е подготвен да излезе од ЕУ за две години
makfax.com.mk
(Видео) Најџел Фараж спасил двајца мигранти од давење во Ла Манш
makfax.com.mk
Израелски претставник: Светот треба да му се заблагодари на Израел за убиството на Фахризаде
Неколку факти за ЈУГОСЛАВИЈА И НЕЈЗИНИТЕ МАКЕДОНЦИ
САД со охрабрување билатералните прашања да се решаваат надвор од евроинтеративниот процес, но и со поддршка за првата меѓувладина конференција до кра
netpress.com.mk
Фајненшл тајмс: Бугарија проблематична за ЕУ – поради кроупцијата
kanal5.com.mk
Борисов: Од резолуцијата на Европскиот парламент научив дека има македонско малцинство
telma.com.mk
Рикер до Заев: Решение за билатералните прашања да се бара надвор од процесот за интеграција
netpress.com.mk
(ВИДЕО) Зошто Каракачанов го нарече Заев „Бугарин кому бавно му работи умот“ или Како Заев се откажува од македонскиот јазик и посебноста
kanal5.com.mk
Борисов за FAZ:За непостоечкото македонско малцинство и жените и „Бугарите“ во МК
netpress.com.mk
Борисов: Фотографиите од мојата спална соба се земени со методи на КГБ
Бомгартнер: Франција со поддршка за ЗАЕДНИЧКИ РЕГИОНАЛЕН ПАЗАР на Западен Балкан
makfax.com.mk
(Видео) Протести и апсења низ Европа
Отворено писмо за ОБЕДИНУВАЊЕ ПРОТИВ РАЗНЕБИТУВАЊЕТО НА МАКЕДОНИЈА на професорките Улчар и Андовска
netpress.com.mk
Николоски: Не може Заев преку ноќ да избрише историја која што се случила пред 70-ина години и има сѐ уште живи сведоци
kurir.mk
Албанија денеска го одбележува Денот на независноста и Денот на знамето
netpress.com.mk
Шекеринска: Во Буџетот за 2021. средства за подмладување на Армијата и подобрување на стандардот на војниците
netpress.com.mk
Иран директно го прозва Израел за убиството на нуклеарниот физичар
kanal5.com.mk
Ковачевски : Обврските навремено ќе се сервисираат и во најголема криза ги исплаќавме редовно
netpress.com.mk
Бугарија воведува остри мерки против коронавирусот
netpress.com.mk
Лукашенко порача дека ќе отстапи од власта откако ќе се усвои новиот устав
makfax.com.mk
Чавушоглу: Третманот на нашиот брод е неприфатлив
netpress.com.mk
(ФОТО) Во терористички напад убиен водечки ирански нуклеарен физичар
За бугарските професори нема Македонци - Им пречи интервјуто на Менкиноски за правата на македонското малцинство
telma.com.mk
ЕУ добива две милијарди вакцини, ќе има и за Западен Балкан и за Африка
netpress.com.mk
Грчкиот амбасадор Јанакакис се сретна со претседателот на ДПА, Мендух Тачи
makfax.com.mk
(Видео) Анкара почна истрага за обидот за пребарување на турскиот товарен брод кај Либија
kapital.mk
ММФ: Справувањето со здравствената криза е клучно за заштита на економијата
kapital.mk
Намалување на енергетската зависност од еден извор и транзиција кон чистата енергија се клучните определби за Македонија

Земјите од регионот ги враќаат мерките за борба против ковид-19

Kanal5 20.10. 15:36

Земјите од регионот ги враќаат мерките за борба против ковид-19

Нема континент на земјината топка кој не се соочува со буквална експлозија на бројот на новозаразени од корона вирусот. Прегледи:1Објавил:Мирјана Трпческа20 октомври 2020, 15:35СподелиСподелиОва не се должи само на есенскиот бран на болеста, велат од Светската здравствена организација, туку и на то»»»

kanal5.com.mk
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.