mms.mk
Леви – Друмер: Да не се заборави холокаустот и Еврејската заедница
netpress.com.mk
Оневозможен најопасниот злонамерен софтвер на светот
netpress.com.mk
ЕУ бара од „AstraZeneca“ да го објави договорот за вакцината
1.200.000 ДОЛАРИ за веренички прстен за ќерката на Трамп: Еве кој е нејзиниот избраник
slobodnaevropa.mk
Кој е Ентони Блинкен, новиот државен секретар на САД?
kurir.mk
Македонија се подалеку од вакцини против корона, за Европа се најавува една наместо две дози, кај нас нема никаква  
kurir.mk
Владата во обид да направи партизација на НБРМ: Кои се лицата предложени од Заев за високо платени позиции со мандат од 7 години?
kurir.mk
Паднаа во вода тврдењата на Заев дека сме немале вакцини од исток поради тоа што сме членка на НАТО, требало да се побараат!
Можат ли владите да ги протераат мразачите
makfax.com.mk
Зaпaден Балкан на листата на шест итни приоритети на новата администрација на САД и на Германија
makfax.com.mk
Ентони Блинкен е нов државен секретар на САД
press24.mk
Меркел призна дека коронавирусот во Германија излезе од контрола
mia.mk
Бајден уверен дека Северен поток 2 е лош договор за Европа
makfax.com.mk
Москва и Техеран заинтересирани за целосна обнова на нуклеарниот договор во Иран
kanal5.com.mk
Продолжуваат дилемите околу НАТО безбедносните сертификати
netpress.com.mk
Иран ја одобри руската вакцина „Спутник V“
netpress.com.mk
СДСМ е ноќна мора за македонски железници – патници се греат на плинска боца
makfax.com.mk
СЗО: Нови совети во врска со лекувањето на Ковид-19, тимот во Вухан започнува со работа
alfa.mk
Филипче размислува за набавка на вакцини против Ковид 19 од Кина
МИЦКОСКИ ГРЕШИ, РУСКАТА ВАКЦИНА НЕ Е АВТОРИЗИРАНА НИТУ ВО ГЕРМАНИЈА, НИТУ ВО ЕУ
„ЗЕТА ТЕЧЕ ГДЕ ЈОЈ БРАНА РЕЧЕ“ – ОПИС НА НЕКОГАШ СЕМОЌНИОТ БРАНЕ МИЧУНОВИЌ
НАСТАНИТЕ ОД 6 ЈАНУАРИ БЕА ПУЧ (2)
МАКЕДОНИЈА – БУГАРИЈА: ДЛАБОКА ДРЖАВА
СТРАНСКАТА ПОДДРШКА НЕ СТИВНУВА ЗА ЗЕМЈАВА ВО СПОРОТ СО БУГАРИЈА
ИНФЛАЦИЈА НА ДРЖАВНИ УДАРИ. ЗЕМЈАТАТА НА ИЛИЈА ЧВОРОВИЌ
Меркел го покани Бајден во посета на Германија
makfax.com.mk
Собранието го избра Насер Зибери за народен правобранител
kanal5.com.mk
Кери за враќањето на САД во Парискиот договор: Се враќаме понижени
netpress.com.mk
Гутереш: Светот се соочува со егзистенцијални закани
kanal5.com.mk
Путин: Не сум сопственик на луксузната палата, филмот на Навални е лага
netpress.com.mk
Провладиниот Ордановски за изјавите на Каракачанов: Ќе треба да најдеме начин да покажеме дека сме спремни да попуштиме
netpress.com.mk
Бајден го ограничи влезот во САД со укинувањето на одлуката на Трамп
kanal5.com.mk
Младите му се потсмеваат на Путин и неговата палата: И ние сакаме забава (ФОТО)
makfax.com.mk
Шефот на израелски Мосад ќе се сретне со Бајден за реформите на иранскиот нуклеарен договор
netpress.com.mk
По најавата за независност на Шкотска, Велика Британија соочена со политичка криза
netpress.com.mk
„Голема сличност во ставовите“ на Макрон и Бајден
makfax.com.mk
САД го критикуваа насилството на протестите во Русија, Кремљ предупреди на мешање во внатрешните работи
netpress.com.mk
Град Скопје злоупотреби благородна мисија на фотото на американскиот сенатор Сандерс
Извештај на ЕК за влијанието на кризата врз земјите на Западен Балкан – како стои Македонија
netpress.com.mk
ЕУ и САД ја осудија Русија за приведувањата на приврзаниците на Навални
netpress.com.mk
Русија ги обвини САД за поттикнување на простестите за Навални и насочување кон Кремљ
netpress.com.mk
Животниот пат на Лери Кинг, легендарниот водител кој интрвјуираше илјадници славни личности
netpress.com.mk
Чомовски до Заев: Правам интервју со аболициран криминалец
Заев: Немаме вакцини зошто сме членка на НАТО, Србија е за Кина и Русија, ама и они имаат од западните вакцини од „Фајзер“
kurir.mk
Вакцини нема, Филипче не знае кај тера!
netpress.com.mk
Хрватска ја прекина вакцинацијата против Covid-19 поради недостиг од вакцини
kanal5.com.mk
Битиќи на свеченото отворање на OECD центарот во Истанбул

Конгресот на САД изгласа историски закон за марихуаната

Kanal5 04.12.2020. 23:20

Конгресот на САД изгласа историски закон за марихуаната

Долниот дом на Конгресот на САД го одобри нацрт-законот со кој марихуаната ќе се отстрани од федералната листа на опасни дроги, историски чекор кон декриминализација на марихуаната во САД.Прегледи:1Објавил:Administrator04 декември 2020, 23:19СподелиСподелиТекстот бил прифатен со 228 гласа, а 164 пр»»»

kanal5.com.mk
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.