alpenews.al
1.15 MILIARDË EUROT/ Tërbimi i liderëve të opozitës dhe paralelja me Klubin e Selanikut të Çajupit
lajmi.net
Këto janë dy marrëveshjet e para që do nënshkruhen në mbledhjen e përbashkët të qeverive shqiptare
Florian Dushi emërohet zëvendësministër i Drejtësisë
Vota e emigrantëve, zbardhet debati në komision. Majko: Një e drejtë që duhet t’ua japim, ja si do votojnë
exit.al
SHBA-të për dialogun Kosovë-Serbi: Nuk përjashtohet ideja e shkëmbimit të territoreve
Arrestohen për vepra të ndryshme penale 3 persona në Korçë dhe Pogradec
tetovasot.com
Milloshoski ia dorëzoi Ruskoskës audioincizimin që e lëshoi në komisionin kuvendor
kallxo.com
Florian Dushi propozohet për zëvendësministër të Drejtësisë
kallxo.com
Ish-polici i dyshuar për vrasjen në kazinon e Suharekës nuk dëshiron të gjykohet në Prizren
aa.com.tr
Erdoğan: Operacioni në Idlib, çështje kohe
lexo.com.al
Durrës/ Nis ndërhyrja pilot për rihapjen e 19 bizneseve ekzistuese të dëmtuara nga tërmeti
cna.al
“E vetmja shtëpi që nuk preket në Astir”/ Klevis Balliu denoncon prokuroren dhe dosjet e bujshme që ka mbyllur
Albin Kurti: Do heqim tarifën ndaj Serbisë dhe do zbatojmë reciproritetin
ekonomiaonline.com
“HIB Pertol” shpërblen konsumatorët besnik, Skender Hajdin bëhet fitues i një veture BMW
newsbomb.al
Klevis Balliu tregon dokumentin para Gjykatës: Kjo është shtëpia e Elisabeta Imerajt, e vetmja që nuk prishet në Astir! (Zbulon dosjen që i dha në dor
BRUKSEL – Sassoli: PE do të kontribuojë për mbështetjen e Ballkanit Perëndimor
shqiptarja.com
PD: Ja foto se si u shpëtua nga shembja shtëpia e prokurores në Astir, 'shpërbleu' Veliajn duke e 'falur' për pishat
alpenews.al
KËRCËNOI DREJTORIN E BURGJEVE DHE GJYQTARIN/ Izolohet në 41-bis për 3 muaj i burgosuri "i famshëm" i Drenovës (EMRI)
“Tërmeti” administrativ, si shpëtimtar i 1.15 miliardë eurove
Tryeza e Reformës zgjedhore, e nevojshme për të rikthyer dialogun politik
Dita Kombëtare e Japonisë, ambasadori Ito: Marrëdhëniet me Shqipërinë po forcohen, rritje e shkëmbimeve të nivelit të lartë
Përkujtohet patrioti i shquar Luigj Gurakuqi në 141-vjetorin e lindjes
“Golden Fleece 20″/ Batalioni i III i këmbësorisë stërvitje të përbashkët me SHBA dhe vendet e rajonit
epokaere.com
Gjeopolitika etnike e Putinit: Kosova, fushëbeteja e parë (2)
Shqipëria zëvendëson Britaninë? Mediat britanike, ironi me Tiranën: BE e ka lënë në altar!
“Zarfi sekret që erdhi nga Vjena”- Ish-shefi i Zbulimit me Jashtë rrëfen ‘pseudonimet’ e Mehmet Shehut dhe replikon me Nexhmijen: Shënimi i dyshimtë i
ina-online.net
Edhe Bujar Osmani do të dëshmojë për “Monstrën”
Ekzekutime mafioze dhe trafiqe, kush janë të shënjestruarit e OFL-së
shenja.tv
Rasti “Monstra”, kërkohet të dëshmojë edhe Bujar Osmani
javanews.al
“Aventurë e pazakontë me helikopter mbi majat e alpeve”, Rama publikon pamjet e magjishme në Valbonë (VIDEO) -
epokaere.com
Ish-ushtari tregon çka u kishte thënë Adem Jashari kur i pa serbët duke ardhur (Video)
boldnews.al
Zbardhet pasuria e gjyqtarit Astrit Shema, burime financiare të pamjaftueshme
sot.com.al
“Zv.ministre bëni kujdes”, Spartak Braho zbulon në mes të komisionit 'frikën' e tij të madhe: Kam biseduar edhe me Lleshajn për një rast flagrant! Kjo
shqiptarja.com
Grenell reagon ashpër: SHBA e hapur për idenë e shkëmbimit të territoreve – gënjeshtër e kulluar, Palmer: Dy vendet të vendosin parametrat e dialogut
gazetamapo.al
Maksimizimi i votës – Opozita me formulë të re për zgjedhjet
tvklan.al
Braho i përgjigjet Metës: Mazhoranca nuk bën grusht shteti kundër vetes
balkanweb.com
“Baby-bomber”, Haaland pushton Champions, vendos rekord të pabesueshëm
aa.com.tr
Fëmijët palestinezë emërohen me emrat e qyteteve të pushtuara për t'i kujtuar ato

Mosplotësimi i kërkesave çon në grevë 24-orëshe punëtorët e Aeroportit

Koha 22.08.2019. 06:43

Mosplotësimi i kërkesave çon në grevë 24-orëshe punëtorët e Aeroportit

Me një duartrokitje e kanë përfunduar grevën punëtorët e aeroportit ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”. Të mërkurën, në ditën e tretë të grevës, ata pasi që kanë qëndruar për gjashtë orë jashtë terminalit të Aeroportit, në ora 14:00, janë shpërndarë të qetë. Shkaku i grevës, të mërkurën, jan»»»

koha.net
You can read more about this at Osservatorio Italiano