mia.mk
БНС почна иницијатива за решање на статусот на Бошњаците во Србија
mia.mk
Опозицијата најави протест на 31мај, Рама за ден го одложи почетокот на изборната кампања
press24.mk
ВИДЕО: Силно торнадо сруши хотел - многумина на успеале да се спасат, спасувачите на терен
press24.mk
Села: Не поддржуваме закон за СЈО со кој се штитат големи политички мечки
press24.mk
Харадинај се пофали на фејсбук: На гости кај премиерот Зоран Заев и госпоѓа Зорица (ФОТО)
kurir.mk
Угинатите кучиња и мачиња уште ги закопуваме „кому иде“, за гробишта на миленици нема абер
mia.mk
Во голем број држави од ЕУ се одржуваат избори за ЕП, резултатите околу полноќ
mia.mk
Столтенберг: НАТО со нова воена стратегија поради Русија
Северна Кореја го нарече Бајден „будала со ниска интелигенција”
Италијанската полиција заплени спасувачки брод со мигранти
Расипан телефон: Еролд или Хисен, Муслиу или Мемети?
Шутирање на мали голчиња со мандатите на Груевски и Богоевски
mms.mk
(ФОТО) Охрид СОС: УНЕСКО статусот гори, институциите се чешлаат
alfa.mk
СДСМ пред одлука за најавената чистка – ќе замете ли метлата само во партиските дворови?
kanal5.com.mk
Кој ќе ја наследи Тереза Меј – Петмина кандидати со најголеми шанси
ВРСКАТА НА ХИПЕРБОРЕЈЦИТЕ (СЕВЕРЦИТЕ) ВО СВЕТОТ  ДЕЛ I
makfax.com.mk
(Видео) Експлодираше бомба во Лион, најмалку осум лица се повредени
„Охрид SOS“ ја обвини владата дека е директно одговорна за оценките на УНЕСКО
mia.mk
Меркел: Ја почитувам одлуката на Меј; Јункер: Храбра жена
makfax.com.mk
Сијарто ја обвини западна Европа за лицемерие и ја поддржа употребата на „Хуавеј“
mia.mk
Избори за ЕП: Неколку кандидати кои се „вон габаритите“ за просечен европратеник
mia.mk
ММФ: Трговската војна меѓу САД и Кина е на штета на потрошувачите
press24.mk
ФОТО:Васил Јанкула по извозени 800 км седна во претседателското столче
makfax.com.mk
Харадинај: Тачи го плаши мојата популарност
mms.mk
Иванов се сели во наместени станови, но нема да може да влегува секој
mia.mk
САД може да воведат санкции против Турција поради купувањето на рускиот С-300
mia.mk
Британската Влада го одложи гласањето за Брегзит, Меј ги брои последните денови на функцијата
kapital.mk
Благоја Дончев: Половина век произведуваме „фармација за градежништвото“
mia.mk
Атанасов: Поедноставни процедурите за увоз, поголема заштита на здравјето на луѓето
mia.mk
Хант: Меј ќе го пречека Трамп како премиерка
makfax.com.mk
Павле Богоевски најави оставка
mia.mk
МВР Билтен
Пратеничката Лилјана Затуроска на Проект на ЕУ за поддршка на медиумите во Сараево
slobodnaevropa.mk
ЕУ гласа за нов Европски парламент
mia.mk
САД може да испратат уште 5.000 војници на Блискиот исток заради тензиите со Иран
makfax.com.mk
„Вашингтон пост“: Како ЕУ го предаде Западен Балкан
mia.mk
Церар, Мас и Силва разговараа за перспективите на Западен Балкан
ПРЕД МОШТИТЕ НА ГРОБОТ НА СВЕТИ КИРИЛ ВО БАЗИЛИКАТА „СВ. КЛИМЕНТ РИМСКИ“ ВО РИМ
kanal5.com.mk
Брутално претепано момче во метрото во Њујорк , полицијата бара помош (ВИДЕО)
alfa.mk
Разрешен е првиот човек на Агенцијата за разузнавање, Пендаровски избра нови советници и соработници
ДУИ останува на ставот – ветинг е подобро решение од „метлата“
Транскрипт од прес конференција на МНР Димитров после средбата со МНР на Романија
mia.mk
Качински: Партијата на Ле Пен е поврзана со Москва
kurir.mk
Мицевски: ВМРО-ДПМНЕ секогаш работи во интерес на државата и на граѓаните, затоа придонесе во реформата на безбедносниот и разузнавачкиот сектор
kanal5.com.mk
Ерол Муслиу е новиот директор на Агенцијата за разузнавање

Путин на средба со Ким на 25 април, а ден подоцна со Си

MIA - Makedonska Informativna Agencija 23.04. 16:55

Путин на средба со Ким на 25 април, а ден подоцна со Си

Претседателот на Русија Владимир Путин ќе се состане со севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун во Владивосток на 25 парил, а ден подоцна со кинескиот претседател Си Џинпинг во Пекинг, соопшти денеска советникот на Кремљ Јуриј Ушаков. Москва, 23 април 2019 (МИА) – Претседателот на Русија Владимир Путин»»»

mia.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining