koha.net
Mosplotësimi i kërkesave çon në grevë 24-orëshe punëtorët e Aeroportit
infoglobi.com
A po shpërndahet sot Kuvendi i Kosovës
Resul Sinani tregon për të ardhmen e tij politike - Arbresh.info
ekonomiaonline.com
Fisnik Ismaili lë politikën pasi Bahtiri iu bashkua VV-së
Kurthi i 13 marsit kundër UÇK-së në Strazhë të Likovës
periskopi.com
Pacolli: Agim Bahtiri nuk mund t’i bashkohet VV’së, kemi bërë shumë për të
gazetablic.com
Ekskluzive: Labinot Tahiri e Resul Sinani nesër aderojnë në këtë parti politike
koha.mk
Labinot Tahiri e Resul Sinani nesër aderojnë në AAK
MOSKË – Maas nxit Rusinë dhe Ukrainën të rifillojnë bisedimet për paqe
Trump: Vende të tjera duhet ta luftojnë ISIS
zeriamerikes.com
Vuçiç: Ëndrrat tona boshe nuk kanë lidhje me realitetin
kohajone.com
Mafia e qeveritare e votave mbyll dosjen e Dibrës. Pse heshtin ndërkombëtarët?
kohajone.com
Analisti kroat: Reforma në drejtësi zgjat me dekada
shqiptarja.com
Dosja '184' s'ka prokuror, Arta Marku çon dosjen në prokurorinë Dibër
boldnews.al
Koalicioni Për Shqipërinë do ndryshojë rregullat e lojës së përfitimit të shtetit nga burimet minerare dhe ato hidrokarbure!
lapsi.al
Historia/ Fundi i paralajmëruar i “Dosjes 184” për vjedhjen e votave të Dibrës
gazeta-shqip.com
Spanjollët quajnë Kokëdhimën ‘gladiator’, ja çfarë shkruajnë për shembjen e lokalit (Fotot)
Syla: Kosovës s`i duhet qeveri si e Haradinajt
syri.net
‘Shembet restoranti i gladiatorit’/ Ja si e përcjell media spanjolle prishjen e lokalit të Mihal Kokëdhimës
kohajone.com
Kjo verë e thatë politike për qeverinë dhe Ramën
koha.net
Komunat nuk përfillin obligimin ligjor për takime me qytetarë
PD opozitë me Martin Henze, reagon anëtari i CDU: Është askushi
lajmi.net
Haradinaj e tepron me 100 përqindëshin, thotë se Çarshia e Gjakovës po frymon si shtet
syri.net
Merkel sigurohet nga Johnson, do arrijë marrëveshjen e 'Brexit' në 30 ditët e ardhshme
gazeta-shqip.com
Shifrat/ Cakaj nxjerr paaftësitë e Ditmir Bushatit si Ministër i Jashtëm
gazetablic.com
Veton Surroi ironizon me zgjedhjen e ambasadorëve për Shqipëri, zbulon kriterin qesharak
insajderi.com
Urdhërohet arrestimi i Radojiçiqit në Kosovë, ai dyshohet se fshihet në Serbi
portalb.mk
“Vërtetmatësi”: Kërkesa e VMRO-DPMNE për zëvendësimin e Ruskoskës ka për qëllim vjetërsimin e lëndëve të PSP-së
gazetablic.com
Zhvillim i ri rreth koalicionit LDK- VV: Partia e Albin Kurtit nis të lëshoj “pe”
indeksonline.net
Daut Haradinaj i mahnitur me mobilizimin në kryeqytet: Kjo dëshmon që fitorja është e sigurtë në rrugëtimin tonë
periskopi.com
Millaku: Do të jetë ditë e shënuar shpërbërja e Kuvendit të Kosovës
lajmi.net
Shkeljet e ministrisë për bukën e ushtarëve të FSK-së
KKZ Gostivar: Janë parashtruar nëntë lista për anëtarë të këshillit dhe shtatë kandidatura për kryetarë të komunave
syri.net
Transferimi i '184'-ës në Dibër/ Çollaku kujton fjalët e Palmer: Rama, sfidë amerikanëve Komentet
kohajone.com
Cilët na u dhimbsën më shumë, turistët spanjollë apo punëtorët e skelës?
Ekskluzive: LDK-ja në këtë ditë cakton kandidatin për kryeministër, këta janë pretendetët
gazetaexpress.com
LDK reagon për emërimet e ambasadorëve, tregojnë pse refuzuan ta thërrasin mbledhjen për intervistimin e Nait HasanitTe fundit

“O fol e mba, o dh.. e ha”/ Patozi i përgjigjet Bashës me gjuhën e Ramës

Bold News 17.07. 17:29

“O fol e mba, o dh.. e ha”/ Patozi i përgjigjet Bashës me gjuhën e Ramës

Astrit Patozi, i cilësuar nga opozita si “paterica” e Edi Ramës në votimet e 30 qershorit, i është përgjigjur kryedemokratit Lulzim Basha lidhur me vendimin e gjykatës së Durrësit. Këtë të mërkurë, gjykata e Durrësit i konsideroi të pavlefshme zgjedhjet lokale të zhvilluara në këtë qytet, në 30 Qer»»»

boldnews.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano