Ngjarjet e datës 26 mars 2019 - Kosova Info
lajmi.net
Ngjarjet e ditës së sotme
sot.com.al
Thellohet skandali me lobimet e PD në SHBA, ja si opozita bllokoi në KQZ hetimin e thelluar, Klement Zguri jep sqarime në Kuvend
shqiptarja.com
Konkurrimi/ Ilir Butka: Platforma për drejtorin e QKK, vijimësi e reformës së nisur
Pompeo: Nuk do të qëndrojmë pasivë ndërsa Rusia përshkallëzon tensionet politike në Venezuelë
shqiptarja.com
Jemi 20 vjet më pas, por nuk do harrojmë!
shqiptarja.com
Ekskluzive/ 10 gjyqtarët e emëruar nga PD-LSI që bllokuan Gjykatën e Lartë
Të rinjtë marrin certifikata për programin “Trajnimi në Punë” - Arbresh.info
GJEOSTRATEGJIA E NJË PROTOKOLLI, META NË ITALI
Mbaron afati, opozita nuk regjistrohet në zgjedhjet e 18 qershorit
Mblidhet për herë të parë Asambleja Parlamentare franko-gjermane
Kosovë, përfundon pa marrëveshje takimi pozitë-opozitë për ‘demarkacionin’
“Nuk ka shans Rilindja të shkarkojë Ilir Metën”, Presidenti i zgjedhur konfirmon: S’do dekretoj qeverinë e votave të vjedhura
INDEP prezanton punimin për gratë në vendimmarrje
Bota Arabe kundërshton vendimin e ShBA-së për sovranitetin e Lartësive Golan
Varrezat e ushtarëve grekë dhe tkurrja e truallit shqiptar
Kandidatët që hyjnë në testimin e infermierëve, kjo është lista e plotë
Kryemadhi: Motiv, besim dhe zë shumicës së heshtur të shqiptarëve për të larguar kryeministrin e oligarkëve
koha.mk
Trajneri Tite i kundërpërgjigjet Trumpit
Të ndërhyjë Trump, Ballkani kërcënohet nga qeverisja e dobët
rtsh.al
Shqipëria bën detyrën, fiton 3-0 në Andorrë
rtsh.al
Shqipëria shënon ndaj Andorrës
rtsh.al
198-vjetori i Festës Kombëtare të Greqisë, në Ambasadën Greke në Tiranë
kallxo.com
Në Galerinë Kombëtare hapet ekspozita me vepra të artistëve francezë (Foto)
ina-online.net
Pas LSDM, edhe VMRO-ja hap shtab zgjedhor në Lagjen e Trimave në Kumanovë
ina-online.net
“AlternAtivA” sa më shpejt duhet ta braktisë qeverinë!
Donald Lu: Politika të bashkëpunojë për Kryeprokurorin, të largojmë të korruptuarit
ina-online.net
Aja Sofia e Stambollit mund të bëhet prapë xhami, paralajmëron Erdogan
ina-online.net
Shtypi gjerman kujton ndërhyrjen e NATO-s në ish-Jugosllavi
ina-online.net
Presheva e përshkruar nga Sami Frashëri, enciklopedi e përgatitur para 130 viteve
ina-online.net
Sulmohet drejtori i Shtëpisë së Shëndetit në Preshevë
Bursat italiane për studentët, si përzgjidhen kandidatët
cna.al
Dy vëllezërit indian u larguan nga Rinasi me avion privat
Imunitetin e ka në dorë Kryeministri
Ngjarjet e datës 26 mars - RTV21
ina-online.net
Qyteti i Ohrit dhe fati i banorëve të tij shqiptarë
Partizane në Luftë dhe në punë
tvklan.al
Ishin nisur drejt Gjermanisë, përfundojnë në Skoci
indeksonline.net
Krerët e shtetit, duartorkasin djemtë e kombëtares për ndeshjen me Bullgarinë
gazetamapo.al
Rudina Hajdari: Askush nuk më nxjerr dot nga PD-ja
cna.al
Trump: Prokurori Mueller veproi me ndershmëri në hetimin ndaj Rusisë
insajderi.com
Fillon hakmarrja e Izraelit kundër Gazës me sulme ajrore
cna.al
Rikthimi i "dashurisë" së thyher/ Zbulohet kush e detyroi Ramën të rikandidoj Veliajn
Ndizet debati në "360 Gradë", Ndoka: Rama paguan Toni Blair; Zheji: Është nder ta kesh këshilltar
periskopi.com
Jahjaga: Drejtësia më në fund dha verdiktin e saj për vrasjen e Donjeta Pajazitit
lajmifundit.al
“Lek i humbur”, komentuesi e kritikon, Rama i përgjigjet apshër
Mercedes-Benz prezanton 6 modelet e reja për publikun e Ballkanit
cna.al
“Çështja Babale”/ Salianji zbulon detaje të reja rreth përgjimeve
Anila Hoxha “sulmon” Arta Markun: S’ka drejtuar gishtin aty ku duhet
tetovasot.com
Shumë shqiptarë të masakruar në zonën e Rahovecit, askush i dënuar (VIDEO)

Ish-deputeti i PD: Rama i ka dhënë Rusisë naftën | BoldNews.al

Bold News 14.03. 21:55

Ish-deputeti i PD: Rama i ka dhënë Rusisë naftën | BoldNews.al

Ish-deputeti i PD-së, Ervin Salinaji i ftuar në ‘360 gradë’ deklaroi se prezenca ruse është prezentë në Shqipëri, dhe se këtë e ka pranuar dhe vetë kryeministri Edi Rama. Salianji tha se rusët nuk kanë aspak interes për opozitën në Shqipëri, por ajo që u intereson atyre është mazhoranca, e cila ju »»»

boldnews.al
Civitas 20.06.2018. 08:49

Tritan Shehu: Opinioni publik s’do lejojë prishjen e Teatrit

Deputeti i PD-së Tritan Shehu foli lidhur me çështjen e teatrit dhe incidentet e sotme në mbledhjen e komisionit të medies si dhe për çështje të politikës së jashtme. Shehu tha se qeveria është e prirur për të shkatërruar çdo traditë apo të kaluar që ka pasur Shqipëria. Deputeti Shehu gjithashtu pr»»»

Shqiptarja 19.06.2018. 17:29

Tritan Shehu në Report Tv: Opinioni publik s’do lejojë prishjen e teatrit, PD do e mbështesë - Shqiptarja.com

I ftuar në studion e Report Tv, në emisionin "45 minuta" të gazetarit Denis Minga, deputeti i PD-së Tritan Shehu foli lidhur me çështjen e teatrit dhe incidentet e sotme në mbledhjen e komisionit të medies si dhe për çështje të politikës së jashtme. Shehu tha se qeveria është e prirur për të shkatë»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano