mia.mk
Николовски: Источниот регион е добар пример дека кога се работи домаќински, има резултати
mia.mk
Петар Колев за МИА: ГДУ има јасна, кратка и концизна програма, целта е промена во општеството преку личен пример
kanal5.com.mk
Заев, Спасовски, Лукаревска и Зекири од Гази Баба: Татковината е обновена, продолжуваме да инвестираме и градиме, режимот и национализмот се минато
sitel.com.mk
Дали бројот на болни и смртни случаи ќе ја промени изборната кампања?
НОВИ „БОМБИ“: Заев си го смета СДСМ за приватна сопственост и не му требал Бранко, се фали и колку е богат
mia.mk
Заев на средба со лозарите во Неготино: Ќе продолжат инвестициите за нови приходи
mia.mk
Рама: Вучиќ може да оди и на Месечината, но на крај сепак ќе седне со легитимните власти на суверено Косово
kurir.mk
МАКЕДОНИЈА ВО ЗОНАТА НА САМРАКОТ…
makfax.com.mk
Дутерте го потпиша контроверзниот филипински закон за борба против тероризмот
mia.mk
МВР Билтен (ДПЛ)
mms.mk
МВР-билтен: Загина работник во каменолом, тешки повреди при пад во бездна и при судир на два велосипеда
kanal5.com.mk
Вечерва во „Само интервју“ гостин ќе биде Мендух Тачи
kurir.mk
Мицкоски во посета на неколку скопски општини, носителите на листи на ВМРО-ДПМНЕ на средби со граѓани
mia.mk
САД се заканија со запленување на иранската нафта за Венецуела
mia.mk
МВР Билтен (ДПЛ)
mia.mk
Ветераните на ОВК и поранешните политички затвореници организираат протест против Специјалниот суд за Косово
alsat-m.tv
Иако раководеше со локалната самоуправа, ДУИ не најде решение за дивата депонија во Липково
netpress.com.mk
Грција ја повика Турција да го задржи статусот на музеј на „Аја Софија“
mia.mk
СЗО: Критична ситуација со Ковид-19 на Блискиот Исток
mia.mk
Затворена најстарата француска нуклеарна електрана
mia.mk
ДФРЛаб: Фејсбук страници во Северна Македонија им нудат на корисниците „идентични содржини“
kanal5.com.mk
Тачи го нарече терорист кандидатот на ДУИ за премиер
makfax.com.mk
Ѓукановиќ за законот за геј-бракови: Влегуваме меѓу најразвиените демократии во светот
mia.mk
Германскиот Парламент се изјасни против израелскиот план за анексија на делови од Западен Брег
kanal5.com.mk
Во Италија рекордна заплена на дрога: Најдени 14 тони амфетамин , вреден милијарда евра (ВИДЕО)
mia.mk
Бајден: Онаму каде што Трамп беше кукавица, јас ќе бидам одлучен
kurir.mk
Носителите на листи на ВМРО-ДПМНЕ и утре се на средби со граѓани
mia.mk
Николовски од Берово: Горди сме што Европската комисија ја соопшти преговарачката рамка
makfax.com.mk
Франција се повлече од поморска мисија на НАТО, по инцидентот со Турција
mia.mk
Светската банка и дава 50 милијарди долари кредит на Африка
makfax.com.mk
Спасовски во Шуто Оризари: Режимот влечеше за уши, а ние влечеме кон нова развојна економија
kanal5.com.mk
Нови ,,бомби“ на Јутјуб со разговори на Мицкоски, Кичеец и Алексовска
mia.mk
За Трамп е лажен извештајот за руски исплати на Талибанците
Децата со цистична фиброза од болницата во Козле оставени на НЕМИЛОСТ И БЕЗ ГРИЖА?! (ФОТО)
alsat-m.tv
За пет пати зголемен бројот на мигранти споредено со лани
alsat-m.tv
Објавени нови два дела од разговорот на Мицкоски и Кичеец
mia.mk
МВР Билтен (ДПЛ)
makfax.com.mk
Борис Џонсон го предупреди Израел да не наметнува суверенитет на Западниот Брег
mia.mk
Николовски: За две ипол години поставивме силна основа за раст, сега е време за чист мандат
МОЌНА ФОТОГРАФИЈА НА ДАСКАЛИТЕ ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ И ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ
mia.mk
Првите патници пристигнаа на скопскиот аеродром по 3,5 месеци, за денеска планирани 28 лета
makfax.com.mk
Прво апсење по новиот закон во Хонгконг, маж имал знаме со натпис

РЕВОЛУЦИЈА ЗА ЧЕТИРИ ЦЕНТИ

Globus 19.11.2019. 09:29

РЕВОЛУЦИЈА ЗА ЧЕТИРИ ЦЕНТИ

Зголемувањето на цените на билетите за метрото во Чиле беше само искра што го запали генерациското незадоволство. Во други земји, причините се хетерогени, но споделуваат заеднички именител во корупцијата и игрите со голема моќ СТЕФАН СЛАВКОВИЌ ВИНОЖИТО Во Чиле има се па и виножито Четири центи. Пор»»»

Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.
Text

280 characters remaining