Dvospratni autobus sa srpskim putnicima sleteo sa auto-puta u Bugarskoj
Dvospratni autobus sa 84 putnika sleteo je rano jutros sa auto-puta „Trakija“ u Bugarskoj, potvrđeno je za N1 iz bugarske policije. U incidentu nema povređenih. Nezgoda se dogodila oko pet sati ujutru, na 90. kilometru auto-puta, u smeru ka Sofiji. Autobus je iz za sada neutvrđenih razloga probio z»»»
Osmani: Kurti je htio poniziti LDK
Kandidatkinja Demokratskog saveza Kosova (LDK) za predsjednicu Vjosa Osmani izjavila je da su Samoopredjeljenje i lider te stranke Albin Kurti željeli poniziti LDK prijedlogom o političkom sporazumu. Osmani je rekla da se Kurti ponašao kao da više cijeni manjinske stranke nego LDK. "Ponuda ne samo »»»
Na planini Stolovi vatra se širi, gašenje otežano, u Srbiji aktivno 25 požara
Član Dobrovoljnog vatrogasnog društva „Padobranac“ Predrag Matović izjavio je danas FoNetu da požar na planini Stolovi, kod Kraljeva, još nije ugašen i da se širi, kao i da su vatrogasci i dalje smenjuju na terenu. „Požar i dalje traje, nije ugašen. Nažalost, požar nije vidljiv sa delova teritorije»»»
Универзитет у Београду међу 600 најбољих на Шангајској листи
Универзитет у Београду саопштио је да се и ове године налази на Шангајској листи најбољих универзитета на свету. У најновијем издању најстарији универзитет у Србији налази се у групи између 501. и 600. места. Како се наводи у саопштењу, према најновијем издању Шангајске листе (ARWU-The Academic Ran»»»
CENA SUNCOKRETA IDE IZNAD 40 DINARA? Evo šta očekuje poljoprivrednike
MINISTAR poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Dragan Glamočić sastao se sa poljoprivrednim proizvođačima i predstavnicima Udruženja "Asocijacija 2022", a zajednička ocena sa sastanka je da akontna cena od 40 dinara po kilogramu za suncokret ne odražava realno trenutno stanje na tržištu i da oček»»»
POGLEDAJTE NAJJEZIVIJI SNIMAK IZ SRCA POŽARA! Ovako izgleda PAKAO na zemlji - Vatrogasce opkolio plamen, horor scene iz Omiša (VIDEO)
Na snimcima se vide ogromni plameni jezici koji gutaju rastinje, dok se vatrogasci nalaze praktično u samom srcu požara. Vatra se velikom brzinom širila preko terena, a gust dim i visoka temperatura dodatno su otežavali gašenje. Dramatični snimci iz samog središta velikog požara koji je zahvatio po»»»
SUNOVRAT POSLE ĐOKIĆA I BLOKADERA: Univerzitet u Beogradu drastično pao na Šangajskoj listi, teror koji su sprovodili UNAZADIĆE GENERACIJE!
Univerzitet u Beogradu pao je na Šangajskoj listi i sada je u grupi univerziteta od 501. do 600. mesta. Posle više od godinu i po dana maltretiranja koje su sprovodili blokaderi na čelu sa Vladanom Đokićem, ovaj rezultat ne čudi nikoga. Pre samo 10 godina Beogradski univerzitet bio je između 201. i»»»
Zukorlić nakon jedinstva Islamske zajednice: Na redu je političko ujedinjenje Bošnjaka Sandžaka
Ministar za pomirenje, regionalnu saradnju i društvenu stabilnost i predsjednik SPP-a Usame Zukorlić pozdravio je potpisivanje Povelje o vraćanju jedinstva Islamske zajednice, ocijenivši da je riječ o historijskom koraku za muslimane Sandžaka i Srbije. Zukorlić je poručio da je ovim, kako je naveo,»»»
Москва оборила 598 украјинских дронова у једном од најмасовнијих напада ове године
Руско Министарство одбране саопштило је данас да је током ноћи противваздушна одбрана пресрела и уништила 598 украјинских дронова изнад руских региона и вода Азовског и Црног мора, преноси ТАС, наводећи да је реч о једном од „најмасовнијих напада ове године”. Према саопштењу руског Министарства одб»»»
Intervencija vredna milijarde nije bila dovoljna: Japanski jen ponovo slabi
Dve nedelje nakon istorijske valutne intervencije SAD i Japana, sprovedene prodajom evra bez znanja evropskih monetarnih vlasti, jen je izgubio približno polovinu tada ostvarenog dobitka. To ponovo dovodi u pitanje koliko administrativne mere mogu da promene osnovne tržišne trendove, prenosi Poslov»»»
Dvospratni autobus sa srpskim putnicima sleteo sa auto-puta u Bugarskoj
Dvospratni autobus sa 84 putnika sleteo je rano jutros sa auto-puta „Trakija“ u Bugarskoj, potvrđeno je za N1 iz bugarske policije. U incidentu nema povređenih. Nezgoda se dogodila oko pet sati ujutru, na 90. kilometru auto-puta, u smeru ka Sofiji. Autobus je iz za sada neutvrđenih razloga probio z»»»
Cena suncokreta pod znakom pitanja, Glamočić se sastao sa poljoprivrednicima: "Očekujemo više od 40 dinara po kilogramu"
Blic Ove godine pod suncokretom je 3,5% više površina nego prošle, a žetva je tek počela i zavisi od vremenskih uslova Cene suncokreta u regionu variraju, a ni tamo žetva još nije završena, što utiče na nestabilnost cena Slušaj vest 0:00/ 0:00 Ministar poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede Dragan»»»
Li Džae Mjung predlaže dijalog sa Severnom Korejom o okončanju rata i nuklearnom programu
SEUL - Predsednik Južne Koreje Li Džae Mjung pozvao je danas Severnu Koreju na dijalog o zvaničnom okončanju Korejskog rata i načinima za zaustavljanje razvoja nuklearnog programa Pjongjanga, obećavši da će raditi na uspostavljanju trajnog mirovnog režima na Korejskom poluostrvu. Li je to rekao u g»»»
KAD JE ZLATO U PITANJU, DOGOVOR JE LAK: Vlast i opozicija udružile snage - Londonu stiže zahtev za 31 tonu zlatnih rezervi
VLADA i opozicija Venecuele dogovorile su se da zajednički rade na povratku oko 31 tone državnih zlatnih rezervi. Vlada i opozicija Venecuele dogovorile su, posle dve nedelje pregovora uz posredovanje Sjedinjenih Američkih Država, da zajednički rade na povratku oko 31 tone državnih zlatnih rezervi,»»»
Lompar: Potpuno saglasje studenata i opozicije nije moguće, stranke sačuvale režim
Profesor Filološkog fakulteta u Beogradu Milo Lompar ocenio je danas da potpuno saglasje studentskog pokreta i opozicionih aktera nije realno ni moguće, i dodao da su opozicione stranke svojim delovanjem tokom prošle godine "u izvesnom smislu sačuvale režim". "To se dogodilo od januara do marta 202»»»
Тринаестогодишња девојчица преминула након пада са деветог спрата
Тринаестогодишња девојчица преминула је јутрос у Палерму након пада са деветог спрата зграде у Улици Виа деи Неброди, јављају италијански медији. Екипе Хитне помоћи стигле су на место несреће и покушале реанимацију, али, како наводи италијански дневник „Фато котидијано“, девојчица није давала знаке»»»
Putin: "Odnosi Moskve i Pjongjanga dostigli neviđen nivo"
Predsednik Rusije Vladimir Putin uputio je čestitku predsedniku Severne Koreje Kim Džong Unu povodom godišnjice oslobođenja te zemlje od japanske okupacije. Putin je istakao da su odnosi Moskve i Pjongjanga dostigli neviđeni nivo sveobuhvatnog strateškog partnerstva. On je u telegramu istakao da je»»»
Tragedija u Palermu: Devojčica (13) preminula nakon pada sa 9. sprata
Blic Ekipe Hitne pomoći pokušale su reanimaciju, ali bez uspeha Incident se dogodio u jednoj od glavnih ulica u Palermu, Via dei Nebrodi Slušaj vest 0:00/ 0:00 Trinaestogodišnja devojčica preminula je jutros u Palermu nakon pada sa devetog sprata zgrade u Ulici Via dei Nebrodi. Kada su ekipe Hitne »»»
UKRAJINSKI FLAMINGO POGODIO SRCE RUSKE SVEMIRSKE INDUSTRIJE! Objavljen snimak lansiranja, sprženi giganti u Samari, dronovi seju haos i mrak po Krimu! (VIDEO)
Ukrajinske rakete "Flamingo" pogodile industrijsku zonu fabrika "Progres" i "Aviakor" u Samari, istovremeno, napadi dronova izazvali požar i mrak na Krimu Ukrajinske rakete FP-5 "Flamingo" pogodile su industrijska preduzeća vazduhoplovno-kosmičkog sektora u Samari, u Rusiji, u subotu, 15. avgusta, »»»
МУП: На непријављеном скупу у Ваљеву приведено 11 особа
Министарство унутрашњих послова саопштило је да је на непријављеном јавном окупљању које је у Ваљеву одржано од 19.00 до 20.50 часова у пику догађаја било присутно око 3.500 грађана, који су у тај град стигли са територије целе Србије, као и да је током окупљања приведено 11 особа. У саопштењу се п»»»
У Србији активно 25 пожара — на четири локације ангажовани сви расположиви капацитети
На територији Србије тренутно је активно 25 пожара на отвореном простору, при чему су на четири локације — у Делиблатској пешчари, на планини Столови, код Бујановца и код Бојника ангажовани сви расположиви капацитети. Ситуација на Столовима је непромењена – пожар и даље није локализован, а ватра ни»»»
"Ovo je rezultat rada rektora i njegove bande" Jovanov: Nakon što su upropastili Univerzitet, traže da im se da država
Milenko Jovanov, šef poslaničkog kluba SNS-a, oglasio se povodom vesti da je Univerzitet u Beogradu nastavio da pada na prestižnoj Šangajskoj listi U objavi na Iksu, on je napisao sledeće: "Ovo je rezultat rada rektora i njegove bande, koji su Univerzitet umesto nauci, nastavi i studentima podredil»»»
Универзитет у Београду пао на Шангајској листи: резултат блокадерског деловања
Универзитет у Београду пао на Шангајској листи и сада је у групи универзитета од 501. до 600. места. Дуготрајне блокаде и политика утицале су на овакав резултат, сматрају многи, мада су и блокадерски медији објавили ову информацију. Шеф посланичке групе СНС-а Миленко Јованов оштро је реаговао на па»»»
MUP UPOZORIO NA INTERNET PREVARE: Jedan klik vas može skupo koštati, evo kako da se zaštitite
Blic Prevaranti koriste nove tehnologije kako bi lažirali poruke, linkove i stranice, čime obmanjuju žrtve i dolaze do ličnih i finansijskih podataka Jedan pogrešan klik može omogućiti pristup kriminalcima vašim nalozima ili bankovnim računima Slušaj vest 0:00/ 0:00 Ministarstvo unutrašnjih poslova»»»
Trinaestogodišnja devojčica preminula nakon pada sa devetog sprata u Palermu
PALERMO - Trinaestogodišnja devojčica preminula je jutros u Palermu nakon pada sa devetog sprata zgrade u Ulici Via dei Nebrodi. Kada su ekipe Hitne pomoći stigle na lice mesta, pokušana je reanimacija, ali bez uspeha, jer devojčica nije davala znake života, prenosi italijanski dnevnik "Fato kotid»»»
Od blokada do propasti Univerziteta - sada bi da im se preda država! - Jovanov razobličio Đokića i blokadere
Šef poslaničke grupe SNS Milenko Jovanov razobličio je blokadere i njihovog ''papu'' Vladana Đokića! Jovanov je reagovao na strmoglavi pad na šangajskoj listi Univerziteta u Beogradu, gde je sada u grupi univerziteta od 501. do 600. mesta, a to se dogodilo za vreme dok je na čelu Univerziteta Vlada»»»
Jovanov o padu BU na Šangajskoj listi: "Rezultat rada rektora i njegove bande"
"Ovo je rezultat rada rektora i njegove bande, koji su Univerzitet umesto nauci, nastavi i studentima podredili politici, blokadama i sopstvenim političkim ambicijama. Odgovornost snose i studenti blokaderi koji su mesecima sprečavali normalan rad fakulteta, uvereni da je važnije baviti se politiko»»»
Godina prođe, nasilje blokadera nikad... Probajte da pronađete razliku između skupa 2025. i 2026. go
Godina je prošla, ali prizori sa blokaderskih skupova, po svemu sudeći, kao da se ponavljaju Snimci iz 2025. godine ostaju kao podsećanje na ono što se dešavalo na ulicama i kakvo su sve nasilje sprovodili blokaderi tokom skupa u Valjevu. Međutim, ni godinu dana kasnije nije mnogo bolja slika. Na b»»»
Пожар код Невесиња под контролом, активна жаришта код Новог Горажда - боља ситуација у Херцег Новом
Ситуација на пожариштима у Невесињу, Новом Горажду и Херцег Новом јутрос је повољнија, али пожари нису у потпуности угашени. Код Невесиња и даље се санирају преостала жаришта, док су код Новог Горажда активни пожари у Копачима и Доњој Сопотници. У Херцег Новом ватра је активна на више локација, али»»»
Vjosa Osmani: Samoopredeljenje za predsednika Kosova traži totalno nebitnu osobu
Bivša predsednica Kosova Vjosa Osmani, koja je bila i kandidat za predsednika Kosova na listi Demokratskog saveza Kosova (DSK) na izborima 7. juna, izjavila je kako predsednik pokreta Samoopredeljenje i v.d. premijera Aljbin Kurti za predsednika Kosova traži „totalno nebitnu osobu“ „Naime Samoopred»»»
Lompar: Potpuno saglasje studenata i opozicije nije moguće, stranke sačuvale režim
Profesor Filološkog fakulteta u Beogradu Milo Lompar ocenio je danas da potpuno saglasje studentskog pokreta i opoziciopnih aktera nije realno ni moguće, i dodao da su opozicione stranke ;svojim delovanjem tokom prošle godine „u izvesnom smislu sačuvale režim“. To se dogodilo od januara do marta 20»»»
Bruka! Univerzitet u Beogradu pao na Šangajskoj listi: Eto šta su nam uradili Đokić i blokaderi!
Političar Vladan Đokić i blokaderi direktno su krivi za najnoviji strmoglavi pad Univerziteta u Beogradu na Šangajskoj listi. Naime, Univerzitet u Beogradu pao je na Šangajskoj listi i sada je u grupi univerziteta od 501. do 600. mesta, a to se dogodilo za vreme dok je na čelu Univerziteta Vladan Đ»»»
Godina prođe, nasilje blokadera nikad; Ponavljaju se scene nasilja sa blokaderskih skupova VIDEO
Godina je prošla, ali prizori sa blokaderskih skupova, po svemu sudeći, kao da se ponavljaju, pišu mediji. Snimci iz 2025. godine ostaju kao podsećanje na ono što se dešavalo na ulicama i kakvo su sve nasilje sprovodili blokaderi tokom skupa u Valjevu. Međutim, ni godinu dana kasnije nije mnogo bol»»»
Menja se „Svoj na svome“: Nova pravila za kuće preko 400 kvadrata i upis stanova
1 Vlada Srbije poslala je Narodnoj skupštini izmene zakona o evidentiranju i upisu nepokretnosti. Najveća promena odnosi se na porodične kuće veće od 400 kvadrata, ali Predlog donosi važne novine i vlasnicima stanova. Nova pravila primenjivaće se i na postupke koji do njihovog stupanja na snagu ne »»»
RASTE BROJ MRTVIH U INDONEZIJI! Urušile se zgrade i kuće, ljudi u PANICI bežali ka brdima, scene su JEZIVE: "Odjednom je počelo da se trese" (VIDEO)
Najmanje 20 mrtvih u zemljotresu koji je pogodio Indoneziju rano jutros, došlo je do urušavanja zgrada i kuća, Snažan zemljotres jačine 7,7 stepeni Rihterove skale pogodio je istočnu Indoneziju rano u subotu, usmrtivši najmanje 20 ljudi, izazvavši paniku i urušavanje zgrada i kuća u regionu sklono»»»
Univerzitet u Beogradu pao na Šangajskoj listi; Đokić i blokaderi uništili obrazovanje u Srbiji
Za ovo su direktno krivi rektor Univerziteta Vladan Đokić, kao i studenti-blokaderi koji su sistemski radili na razaranju ove institucije. Ako bi ne daj Bože došli na vlast, tako bi uništili i srozali čitavu zemlju, navode mediji. Kako su mediji ranije pisali, za manje od pet godina "vladavine" Vla»»»
Ko je kome brat: Srbija dala vakcine, helikoptere i otvorena vrata – Crna Gora ovako vratila
Kada se skloni ta zavesa, ostaje surova računica i jednostavan bilans činjenica: šta je ko dao, a šta je ko vratio. Pitanje ko je kome zaista brat u relacijama između Beograda i Podgorice ne meri se usiljenim izjavama na konferencijama za štampu, već ponašanjem u krizama i postupcima kada se lome v»»»
Ko je kome brat: Srbija dala vakcine, helikoptere i otvorena vrata – Crna Gora ovako vratila
piše: Dražen Živković, glavni i odgovorni urednik Prve televizije i osnivač portala Borba Postoji trenutak u odnosima dve države kada diplomatske fraze, protokolarni osmesi i isprazne priče o „najboljim mogućim odnosima“ više nisu dovoljni. Kada se skloni ta zavesa, ostaje surova računica i jednost»»»
Ovo su uradili političar Đokić i studenti-blokaderi! Univerzitet u Beogradu pao na Šangajskoj listi
Univerzitet u Beogradu pao je na Šangajskoj listi i sada je u grupi univerziteta od 501. do 600. mesta, prenose mediji Za ovo su direktno krivi rektor Univerziteta Vladan Đokić, kao i studenti-blokaderi koji su sistemski radili na razaranju ove institucije. Ako bi ne daj Bože došli na vlast, tako b»»»
Струја у региону до 700 евра, гас готово двоструко скупљи него прошле године – како стоји Србија
Цене електричне енергије у региону значајно су више него прошлог лета, а у вечерњим сатима на берзама достижу и више од 700 евра по мегават-сату. Истовремено, цена гаса на европском тржишту готово је двоструко виша него у истом периоду прошле године. На раст цена утичу суша, ниски водостаји и смање»»»
DŽAVID KAHARI: Nacionalizam, šovinizam, fašizam i pomirenje - Autonomija
"Najopasniji nacionalizam rijetko počinje riječima: mrzimo druge. Mnogo češće počinje rečenicom: mi smo ugroženi" O nacionalizmu, šovinizmu i njihovim posljedicama ne pišem samo na osnovu onoga što sam pročitao u knjigama. Imao sam priliku da ih osjetim u vremenu u kojem je gotovo svaka izgovorena »»»
Kosovo: Posmrtni ostaci tri osobe pronađeni u masovnoj grobnici u Maloj Kaludri
Posmrtni ostaci tri osobe pronađeni su u masovnoj grobnici u Maloj Kaludri, opštini Zubin Potok, a moguće je da pripadaju žrtvama rata na Kosovu 1999. godine, saopšteno je iz Policije Kosova.“ „Dana 14. 8.2026. godine, nadležne policijske jedinice pronašle su posmrtne ostatke tri osobe, koje su, pr»»»
Na Šangajskoj listi za 2026. najbolji Harvard i univerziteti iz SAD, Univerzitet u Beogradu pao na listi
BEOGRAD - Prema najnovijem izdanju Šangajske liste (ARWU- The Academic Ranking of World Universities), Univerzitet u Beogradu (BU) rangiran je u grupi od 501-600 najboljih univerziteta na svetu, objavljeno je danas na sajtu BU. To znači da je najstariji univerzitet u Srbiji pao na listi u odnosu na»»»
Milovanović: Uprkos tehnološkom napretku nemoguće tačno utvrditi kada će doći do zemljotresa
BEOGRAD - Bez obzira na tehnološki napredak, odgovornost i disciplinu nije moguće tačno predvideti kada će doći do zemljotresa, izjavio je danas geolog Dragan Milovanović. Milovanović je za Tanjug rekao da je razlog intenzivnih zemljotresa koji pogađaju Italiju, Grčku, Tursku i Avganistan to što af»»»
MUP upozorava na Internet prevare: Ne nagađajte, proverite sumnjivi link ili poruku
BEOGRAD - Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP) Srbije upozorilo je danas na Internet prevare, čija žrtva može postati svako ko koristi telefon, računar, društvene mreže ili elektronsko bankarstvo, i apelovalo na građane da provere ako nisu sigurni da li su poruka, link ili internet stranica bezbe»»»
KO JE KOME BRAT? Evo šta je sve Srbija dala Crnoj Gori, a šta dobila zauzvrat
POSTOJI trenutak u odnosima dvije države kada diplomatske fraze, protokolarni osmijesi i isprazne priče o „najboljim mogućim odnosima“ više nijesu dovoljni. Kada se skloni ta zavjesa, ostaje surova računica i jednostavan bilans činjenica: šta je ko dao, a šta je ko vratio. Pitanje ko je kome zaista»»»
STUDENTI BLOKADERI I ĐOKIĆ DIREKTNO KRIVI! Univerzitet u Beogradu pao na Šangajskoj listi
TAKO bi nam uništili i srozali i zemlju ukoliko dođu na vlast. Univerzitet u Beogradu pao na Šangajskoj listi sada je u grupi univerziteta od 501. do 600. mesta Na listi top 10 svetskih univerziteta su i Prinston, Oksford, Kolumbija, Univerzitet u Čikagu i Kalifornijski institut za tehnologiju (Kal»»»
STIŽE JOŠ JEDNA NOVČANA POMOĆ! Doneta odluka o dodeli 10.000 dinara, evo ko ima pravo na vaučere
GRADSKO veće Niša donelo je zvaničnu odluku povodom nove pomoći građanima u vidu vaučera u iznosu od 10.000 dinara. Gradsko veće Niša donelo je novu odluku o izdvajanju 10 miliona dinara iz gradske kase za podršku građanima Niša prilikom kupovine bicikala. Kao se ističe ova nova mera jednokratne no»»»
KO JE KOME BRAT: Srbija nam dala vakcine, helikoptere i otvorena vrata – Crna Gora vratila priznanjem lažne države Kosovo, istjerivanjem srpskog jezik
Postoji trenutak u odnosima dve države kada diplomatske fraze, protokolarni osmesi i isprazne priče o „najboljim mogućim odnosima“ više nisu dovoljni. Kada se skloni ta zavesa, ostaje surova računica i jednostavan bilans činjenica: šta je ko dao, a šta je ko vratio. Pitanje ko je kome zaista brat u»»»
ČIST FAŠIZAM SRĐANA MILIVOJEVIĆA! Funkcioner Demokratske stranke preti: Ošišaćemo na ćelavo sve žene iz opozicije koje ne žele da podrže studentsko bl
Objava Ivana Atanaskovića na društvenoj mreži Iks, u kojoj je, govoreći o ženama koje su posle Drugog svetskog rata optuživane za saradnju sa okupatorima, podsetio na praksu javnog šišanja glava, izazvala je talas oštrih reakcija i novi sukob unutar opozicionog i blokaderskog kruga. Pojedini članov»»»