Minić: Vuković je samo izgovorio ono što dio te politike godinama misli
Опширније Краће T.R. Predsjednica Foruma žena Demokrata Valentina Minić ocijenila je da se pojedini politički akteri samo formalno ograđuju od stavova Ivana Vukovića, tvrdeći da su ga „pustili niz vodu“ zbog političke štete, a ne zbog suštinskog neslaganja sa njegovim odnosom prema vjeri, litijama »»»
Kapović: Nisam se pojavio na sjednici jer se ne odazivam na pozive neozbiljnih pojedinaca
Reagovao na optužbe predsjedavajućeg Odbora za bezbjednost i odbranu Nikole Zirojevića Nisam se pojavio na sjednici Odbora za bezbjednost i odbranu jer mi ne pada na pamet da se odazivam pozivu neozbiljnih pojedinaca kojima je mjesto na ulici, poručio je ministar odbrane Dragan Krapović, a saopšten»»»
Krapović: Ne pada mi na pamet da se odazivam pozivu neozbilj
Kako dodaje, činjenica da poslanik Zirojević ni poslije više pokušaja nije uspio da predsjedava sjednicom Odbora za bezbjednost i odbranu jasno ilustruje o kakvom se cirkusantu radi Nijesam se danas pojavio na sjednici Odbora jer mi ne pada na pamet da se odazivam pozivu neozbiljnih pojedinaca koji»»»
Radunović izabran za predsjednika Opštinskog odbora PNP Budv
Za koordinatorku Foruma žena imenovana je, dodaju, Nataša Španjević, medicinska sestra u Domu zdravlja Budva Iz partije Dragoslava Šćekića saopšteno je da je sinoć u Budvi, "u atmosferi zajedništva, odlučnosti i snažne vjere u političke promjene", formiran Opštinski odbor Pokreta narodnog povjerenj»»»
"Ne pada mi na pamet da se odazivam pozivu neozbiljnih pojedinaca kojima je mjesto na ulici a ne u Skupštini"
Опширније Краће M.V. Čitaj mi: Nijesam se danas pojavio na sjednici Odbora jer mi ne pada na pamet da se odazivam pozivu neozbiljnih pojedinaca kojima je mjesto na ulici, a ne u Skupštini Crne Gore, rekao je ministar odbrane Dragan Krapović (Demokratska Crna Gora). Sjednica Odbora za bezbjednost i »»»
U aprilu potrošnja manja 20,54 odsto, prosječan račun 31, 78
''Domaćinstva na Žabljaku bilježe najnižu prosječnu potrošnju u vrijednosti od 20,15 eura, dok je najveća prosječna potrošnja prethodnog mjeseca očitana u Kotoru, gdje su domaćinstva u prosjeku potrošila električne energije u vrijednosti od 37,25 eura” Domaćinstva su u aprilu 2026. godine potrošila»»»
Abazović: Mafija još jednom poražena na sudu
Опширније Краће M.V. Čitaj mi: Ponosan sam što sam, uprkos mnogim opstrukcijama, demaskirao nakaradni sistem i učinio da građani saznaju ko su ljudi koji su kreirali kriminalni imidž naše države, rekao je čelnik GP URA Dritan Abazović. Osnovni sud u Ulcinju presudio je u korist Dritana Abazovića po»»»
Boljević upoznao Delegaciju EU sa projektom modernizacije iz
Najveća novina koju bi donio model glasanja koji Boljević predlaže jeste štampanje listića na biračkom mjestu. Vještak za telekomunikacije Predrag Boljević predstavio je danas (15. maj) Delegaciji Evropske unije u Podgorici projekat modernizacije izbornog procesa u Crnoj Gori. Boljević je upoznao p»»»
Pad prihoda, a rast zaduženja: Budvanska rivijera imala pad prihoda od dva miliona, gotovina od osam miliona se istopila
Kompanija uzela novi kredit od devet miliona Profit se topi, dugovi rastu, gotovina “nestaje” sa računa, a modernizacije nema, to je bilans poslovanja Hotelske grupe Budvanska rivijera u 2025. godini, prema finansijskim rezultatima koji su dostavljeni Poreskoj upravi Crne Gore. Ti podaci pokazuju d»»»
Boljević upoznao Delegaciju EU sa projektom modernizacije izbornog procesa u Crnoj Gori
Vještak za telekomunikacije Predrag Boljević predstavio je danas (15. maj) Delegaciji Evropske unije u Podgorici projekat modernizacije izbornog procesa u Crnoj Gori. Boljević je upoznao predstavnicu Delegacije sa detaljima projekta, posebno načina na koji bi novi model izborni proces učinio efikas»»»
Proslavlja se 105 godina Vrtića – JPU Vukosava Ivanović Maša
Slavi se 105 godina postojanja predškolstva u Baru – 105 godina vedrine, igre, znanja i ljubavi. Iza ovog velikog jubileja stoje godine rada, truda, topline i zajedništva svih koji su vjerovali da je srećno i bezbrižno odrastanje najjači temelj budućnosti Danas je Dan vrtića, odnosno JPU “Vukosava »»»
Milatović - Husar: Parlamentarna saradnja važan oslonac evropskog puta Crne Gore
Predsjednik države se astao sa šefom estonskog parlamenta Parlamentarna saradnja između Crne Gore i Estonije važan je segment ukupnih bilateralnih odnosa i dodatan podsticaja evropskoj integraciji Crne Gore, poručeno je u razgovoru crnogorskog predsjednika Jakova Milatovića sa predsjednikom estonsk»»»
Šavnik obilježio Dan Evrope; Jakić: Kultura nije samo čuvanje tradicije, već i prostor gdje mladi razvijaju ideje i učestvuju u oblikovanju društva
Povodom obilježavanja Dana Evrope danas je u Kući Pekića u Šavniku organizovana izložba radova učenika osnovnih i srednjih škola nastalih u okviru likovnog konkursa posvećenog Evropi i evropskim vrijednostima. “Evropske vrijednosti često je najlakše predstaviti kroz kreativnost, ideje i poruke mlad»»»
PEN centar: Krapović krši temeljne principe demokratskoga poretka i šalje zastrašujuću poruku svim novinarima i novinarkama
Iz Crnogorskog PEN centra oglasili su se danas poručujući da smatraju neprihvatljivim napad ministra odbrane Dragana Krapovića na novinarku Portala ETV Kaćušu Krsmanović, kao i na cjelokupnu redakciju Portala ETV i Televizije E. Kako podsjećaju, u svom reagovanju na novinarski tekst o nepravilnosti»»»
Milatović-Husar: Parlamentarna saradnja ključan oslonac evro
Sagovornici su ocijenili da intenzivnija saradnja između parlamenata doprinosi razmjeni iskustava u sprovođenju reformi, jačanju demokratskih institucija i usklađivanju zakonodavstva sa pravnom tekovinom Evropske unije Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović sastao se danas, u okviru zvanične posjete»»»
Milatović sa Husarom: Parlamentarna saradnja važan oslonac evropskog puta Crne Gore
Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović sastao se danas, u okviru zvanične posjete Republici Estoniji, sa predsjednikom Parlamenta Republike Estonije Laurijem Husarom. Kako je saopšteno iz kabineta predsjednika, tokom sastanka istaknuta je važnost snaženja parlamentarne saradnje između Crne Gore i Es»»»
Pokret narodnog povjerenja formirao Opštinski odbor u Budvi
Опширније Краће K. R. Pokret narodnog povjerenja nastavio je širenje partijske infrastrukture formiranjem Opštinskog odbora u Budvi, za čijeg je predsjednika izabran Svetozar Batko Radunović, zaposlen u Jedinici hitne medicinske pomoći u Budvi, navodi se u saopštenju. Za potpredsjednike su izabrani»»»
HIFA OIL nastavlja investirati: Podgorica dobila novu modernu pumpu
Hifa Oil Koncern nastavlja jačati svoje prisustvo na regionalnom tržištu otvaranjem nove benzinske pumpe u Donjoj Gorici, na adresi Bulevar 21. maj u Podgorici. Otvaranje nove lokacije predstavlja nastavak širenja maloprodajne mreže kompanije u Crnoj Gori i još jedan važan korak u razvoju poslovanj»»»
Radunović izabran za predsjednika Opštinskog odbora PNP, Drobljak, Odalović i Bubanja potpredsjednici
Iz partije Dragoslava Šćekića saopšteno je da je sinoć u Budvi, "u atmosferi zajedništva, odlučnosti i snažne vjere u političke promjene", formiran Opštinski odbor Pokreta narodnog povjerenj a, čime je, poručujuk, nastavljeno širenje njihove organizacije i dalje jačanje partijske infrastrukture šir»»»
NVO i aktivisti: Protest protiv najavljenog nastupa “Baje Ma
“Njegovi nastupi su zabranjivani u Hrvatskoj i Federaciji Bosne i Hercegovine, jer se tekstovi njegovih pjesama smatraju govorom mržnje”, navodi se u iazjednickom saopštenju NVO i građanskih aktivista Tridesetri nevladine organizacije i aktivisti saopštili su da protestuju protiv javnih nastupa i p»»»
Milatović i Husar: Estonija podržava evropski put Crne Gore i ratifikaciju pristupnog ugovora
Опширније Краће T.R. Predsjednik Crne Gore Jakov Milatović sastao se tokom zvanične posjete Estoniji sa predsjednikom Parlamenta Estonije Laurijem Husarom, a u razgovoru je istaknuta važnost jačanja parlamentarne saradnje kao podrške evropskim integracijama Crne Gore. Husar je poručio da će estonsk»»»
Šaljaj i Salter razgovarali o političkoj participaciji i pol
Satler je izrazio spremnost za nastavak saradnje i pružanje podrške kroz komunikaciju sa relevantnim institucijama u cilju unapređenja položaja romske zajednice u Crnoj Gori. Predsjednik Romskog savjeta Mensur Šaljaj održao je sastanak sa ambasadorom Evropske unije u Crnoj Gori Johanom Satlerom, na»»»
Popović: Imunitet, a ne nevinost – to je istina o Đukanovićevom slučaju u Bariju
Опширније Краће M.V. Čitaj mi: Čini mi se ovoliki stepen nervoze kod Mila Đukanovića nije slučajan. Kako god, želim mu mirne penzionerske dane a vidim da mu je gubitak vlasti preteško pao, rekao je bivši lider Narodne stranke Predrag Popović. On je to poručio u izjavi za Portal RTCG nakon Đukanović»»»
Grupa NVO i građanskih aktivista: Opština Pljevlja da odustane sada i ubuduće od organizovanja nastupa Baje Malog Knindže
Više nevladinih organizacija i aktivista protestuju protiv javnih nastupa i promocije pjevača Mirka Pajčina, poznatijeg kao Baja Mali Knindža, čije pjesme sadrže nacionalističke, šovinističke i ratnohuškačke poruke koje veličaju ratne zločine i zločince i podstiču etničku i vjersku mržnju. Njihovo »»»
Ambasada Švedske u utorak otvara pop-up ambasadu u Evropskoj kući: Jednodnevni događaj posvećen predstavljanju njenih vrijednosti i prilika za mlade
Ambasada Švedske u utorak, 19. maja,u Evropskoj kući u Podgorici otvara svoju pop-up (privremenu) ambasadu, jednodnevni događaj posvećen predstavljanju Švedske, njenih vrijednosti i prilika za mlade. U saradnji sa Delegacijom Evropske unije u Crnoj Gori, program uključuje izložbu “Sweden in General»»»
Opština Tuzi: Neistiniti navodi o uklanjanju zastava i pokuš
Poručuju da Malesija nema potrebu nikome da dokazuje svoju privrženost građanskoj i nezavisnoj Crnoj Gori Opština Tuzi saopštila je da su navodi o navodnom planiranju ili pokušaju uklanjanja crnogorskih zastava postavljenih povodom obilježavanja 20 godina obnove nezavisnosti Crne Gore netačni i pre»»»
Milatović zatražio dodatnu podršku Estonije na evropskom putu
Iz kabineta Milatovića su kazali da je razgovor dvojice predsjednika bio usmjeren na dalje produbljivanje prijateljskih i savezničkih odnosa Crne Gore i Estonije, jačanje političkog dijaloga, kao i unapređenje sveukupne saradnje u oblastima od strateškog značaja Crna Gora značajno napreduje u prego»»»
Vučić: Ne tražimo vam ni Pljevlja, ni Prevlaku, ni Jadran, a vi tako....
Srpski predsjednik je poručio da nije Srbija otela 14 odsto crnogorske teritorije, da nije tražila ni Pljevlja ni Berane ni bilo koje drugo mjesto u Crnoj Gori, niti će. Istakao je da Srbija nikad nije Crnu Goru niti bilo koga u Crnoj Gori optužila za genocid, dok su političari iz Crne Gore tri put»»»
Opština Tuzi: Nije tačno da smo planirali uklanjanje crnogorskih zastava
Opština Tuzi je saopštila da navodi da su planirali ili pokušali da uklone crnogorske zastave postavljene povodom obilježavanja 20 godina od obnove nezavisnosti Crne Gore, nijesu tačne i predstavljaju dezinformaciju. „Manja grupa ljudi danas pokušava da od Tuzi stvori pogrešnu sliku grada koji ne p»»»
U današnjoj akciji AmCham-a u Podgorici sakupljeno 200 kg otpada
ESG komitet (tijelo za promovisanje i implementaciju standarda zaštite životne sredine društvene odgovornosti i korporativnog upravljanja) Američke privredne komore u Crnoj Gori organizovao je danas akciju prikupljanja elektronskog i drugog specifičnog otpada. Tokom akcije u Podgorici je prikupljen»»»
Vučić Crnoj Gori: I dalje vas doživljavamo kao braću, ali ne optužujte Srbiju za ono što sama nije činila
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da Srbija poštuje crnogorsku nezavisnost i suverenitet, ali da ne prihvata, kako je naveo, “višegodišnju kampanju optužbi” protiv Srbije i njenog rukovodstva. Vučić je za portal Borba govorio o odnosima dvije države, pitanju Kosova, NATO-a, položaju Sr»»»
Odgođena sjednica Odbora, nijesu došli Krapović i predstavnici većine
Sjednica Odbora za bezbjednost i odbranu, na kojoj je trebalo da se raspravlja o Informaciji o stanju u Vojsci Crne Gore (VCG), nije danas održana zbog nedostatka kvoruma. Na sjednicu nije došao ministar odbrane Dragan Krapović, načelnik Generalštaba VCG Miodrag Vuksanović, kao ni članovi Odbora i»»»
MVP: Krajnje vrijeme da se politički diskurs u regionu oslobodi narativa o navodnoj ugroženosti bilo koga u Crnoj Gori
Crna Gora nema potrebu da vodi polemike o svojoj državnosti sa bilo kim. Ona je starija od mnogih evropskih država, međunarodno priznata još u XIX vijeku i obnovljena demokratskom voljom svojih građana 2006. godine, poručili su iz Ministarstva vanjskih poslova Crne Gore. <<<MSP Srbije: Vu»»»
U aprilu potrošnja manja 20,54 odsto, prosječan račun 31, 78 eura
Domaćinstva su u aprilu 2026. godine potrošila 112524396 kWh (kilovatsati) električne energije, što je 20,54 odsto manje u u odnosu na potrošnju ostvarenu u martu 2026. godine, a u odnosu na april 2025. godine potrošnja je manja za 4,29 odsto, saopštila je Elektroprivreda Crne Gore. “Prosječan apr»»»
Privredna komora Crne Gore partner CIM FORUMA: Podrška kreativnim industrijama i novim poslovnim idejama
Privredna komora Crne Gore i CIM Forum 2026 nastavljaju saradnju i ove godine, potvrđujući zajedničku posvećenost razvoju kreativnih industrija i jačanju njihovog značaja u savremenoj ekonomiji. Saradnju su ozvaničile predsjednica Privredne komore Crne Gore Nina Drakić i direktorica CIM Foruma Kri»»»
Vučić: Mi smo htjeli da živimo u istoj državi sa Crnom Gorom, niste nam smetali
Srbija poštuje Crnu Goru, njene građane i odluku o nezavisnosti, kazao je predsjednik Srbije Aleksandar Vučić, ističući da od zvanične Podgorice očekuje poštovanje prava srpskog naroda i srpskog jezika. On je, povodom reakcija nakon što je objavio da je odbio da prisustvuje proslavi Dana nezavisnos»»»
Evo koliko je iznosio prosječni račun za struju u aprilu
Prosječan aprilski račun za električnu energiju za domaćinstva na nivou Crne Gore, ukoliko se izuzmu neočitana mjerna mjesta u objektima koji nijesu stalno nastanjeni, iznosi 31,78 EUR, saopšteno je iz Elektoprivrede (EPCG). „Domaćinstva na Žabljaku bilježe najnižu prosječnu potrošnju u vrijednosti»»»
Istraživanje PKCG: Poslovni ambijent na nivou prošlogodišnjeg
Predsjednica Privredne komroe, Nina Drakić, kazala je na prezentaciji da se u poređenju sa ranijim godinama može uočiti da je dostignut određeni nivo stabilnosti u percepciji ključnih uslova poslovanja, što može biti rezultat smanjenja poremećaja i postepenog konsolidovanja ukupnog ekonomskog i ins»»»
Milatović u Talinu: Važno da Crna Gora što prije uđe u EU, treba nam podrška Estonije na tom putu
„Razgovor dvojice predsjednika bio je usmjeren na dalje produbljivanje prijateljskih i savezničkih odnosa Crne Gore i Estonije, jačanje političkog dijaloga, kao i unapređenje sveukupne saradnje u oblastima od strateškog značaja“, saopšteno je iz Kabineta predsjednika. Ocijenjeno je da, navode iz Ka»»»
Milatović i Karis u Talinu: Novi impuls bilateralnim odnosim
Razgovor dvojice predsjednika bio je usmjeren na, kako kažu, dalje produbljivanje prijateljskih i savezničkih odnosa Crne Gore i Estonije, jačanje političkog dijaloga, kao i unapređenje sveukupne saradnje u oblastima od strateškog značaja U okviru zvanične posjete Republici Estoniji, predsjednik Cr»»»
Tri pacijenta sa teškim oblikom HAE godinama bez terapije: Udruženje traži hitnu reakciju Ministarstva zdravlja
Tri pacijenta u Crnoj Gori koji boluju od najtežeg oblika rijetke bolesti – hereditarnog angioedema (HAE) – već godinama čekaju profilaktičku terapiju koja sprečava napade i direktno im spasava život. Iz Udruženja pacijenata poručuju da više nema vremena za odlaganje i zahtijevaju hitnu reakciju Mi»»»
Knežević: Naredni period će pokazati hoće li doći do političkih promjena u Crnoj Gori i drugačijeg pristupa prema Srbiji
Lider Demokratske narodne partije Milan Knežević rekao je da će "naredni period pokazati da li će doći do političkih promena u Crnoj Gori i drugačijeg pristupa prema Srbiji" "Nisam bio protiv nezavisnosti Crne Gore već protiv privatne države", naglasio je Knežević za RTS. Knežević je oštro kritikov»»»
Milatović u posjeti Estoniji
Ova posjeta, dodaju u saopštenju, ima i kontinuitet u intenzivnom političkom dijalogu između dvije zemlje, imajući u vidu da je predsjednik Estonije Alar Karis boravio u zvaničnoj posjeti Crnoj Gori u junu 2025. godine, što je dodatno potvrdilo prijateljske odnose i zajedničku posvećenost evropskoj»»»
Vučić: Samo nas ne tjerajte da se radujemo politici koja je uperena protiv Srbije
Опширније Краће M.M.Lj. Lider Srbije Aleksandar Vučić poslao je poruku javnosti Crne Gore, poručivši da je "malo naivno, ali sasvim iskreno rekao da Crnoj Gori želi svu sreću i uspjeh, ali da tom glamuroznom činu ne želi da prisustvuje". On je kazao da je zbog toga "razapet na krst" od strane medij»»»
U aprilu potrošnja manja 20,54 odsto, prosječan račun 31, 78 eura
Elektroprivreda Crne Gore (EPCG) saopštila je da su domaćinstva u aprilu 2026. godine potrošila 112524396 kWh (kilovatsati) električne energije, što je 20,54 odsto manje u u odnosu na potrošnju ostvarenu u martu 2026. godine, a u odnosu na april 2025. godine potrošnja je manja za 4,29 odsto. „Prosj»»»
MVP: Krajnje vrijeme da se politički diskurs u regionu oslob
“Istovremeno, želimo jasno da poručimo da Crna Gora ne slavi bilo čiji poraz niti bilo kakvo “razdvajanje od Srbije”. Naprotiv – slavimo slobodu na kojoj smo utemeljeni, kao i pravo obje države da samostalno odlučuju o svojoj budućnosti. Zato jednako poštujemo i savremenu, nezavisnu Srbiju i pravo »»»
Vučić: Nijesam nikog uvrijedio, a "razapet sam na krst"
Опширније Краће M.M.Lj. Lider Srbije Aleksandar Vučić poslao je poruku javnosti Crne Gore, poručivši da je "malo naivno, ali sasvim iskreno rekao da Crnoj Gori želi svu sreću i uspjeh, ali da tom glamuroznom činu ne želi da prisustvuje". On je kazao da je zbog toga "razapet na krst" od strane medij»»»
Bečić u Donjoj Gorici: Nema povratka politici koja je razarala Crnu Goru
Nema povratka politici koja je razarala institucije, dijelila narod, hranila kriminalne mreže i trošila državu za interese privilegovanih pojedinaca, pporučio je predsjednik Demokrata Aleksa Bečić, razgovarajući sa žiteljima Donje Gorice. Kako su kazali, Demokratska Crna Gora nastavila je terenske»»»