tvklan.al
“Srebrenica”, Rama: Mosndëshkimi nuk është opsion
gazetaexpress.com
Limaj i shpreh ngushëllime familjes Buzhala
POPULLI DUHET TË DALË NË LIRI POLITIKANËT NË KARANTINË
alsat-m.tv
Maas: Srebrenica nuk duhet të përsëritet
almakos.com
Përgjimi shokues/ Ali Ahmeti shan shqiptarët: “700 mijë nëna juve” (VIDEO)
botasot.info
Rikthimi i të larguarve, Balliu: Në PD nuk ka vend vetëm për ata që e shohin partinë për ta mjelur
kohajone.com
Inaugurohet rruga e re në Vainë të Lezhës. U bë për turizmin apo për oligarkët? (VIDEO)
hashtag.al
Mirela Kumbaro merr britanikun Edward Lear dhe e shndërron...në holandez
shqiptarja.com
Listat e hapura/ Emrat e Lulzim Bashës për zgjedhjet 2021
Fleckenstein nis punën si këshilltar i Ruçit: Mezi pres të ndihmoj Shqipërinë drejt integrimit në BE, si e prita propozimin
koha.net
Paralajmërohet shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme
lajmi.net
Zogaj: Osmani në linjë me Kurtin, kur të jesh në linjë me të gjithçka të falet
Listat e hapura: Emrat e Lulzim Bashës për zgjedhjet e 2021
koha.mk
ZGJEDHJET 2020: Kovid-19 larg prioriteteve politike
indeksonline.net
Pasuria e Visar Ymerit, dhe paratë e gatshme në institucione financiare
kallxo.com
Politikanët amerikanë e shohin Tik-Tok si një kërcënim, ja çfarë thonë ekspertët për të
Pse Evropa i konsideron të dyshimta testet e CoVID-19 që ia dhuroi Kosovës?
portalb.mk
Anëtarësimi në NATO paraqet tejkalim të pengesave për RMV-në
sot.com.al
“Mesditë 11 korrik 2020”, Artan Hoxha publikon pamjet nga Saranda dhe ngre alarmin: Çdo vit kanë humbur jetën...
shqiptarja.com
SHBA-ja dhe BE-ja dënojnë gjuhën e përdorur në parlamentin e Kosovës: Dhuna s’ka vend në shoqëritë demokratike, aq më pak ndaj një gruaje!
javanews.al
Kthimi i Ramës në kërkesën për listat e hapura është moment progresiv, në funksion të qarkullimit të elitave në Shqipëri -
Mjetet lundruese pa TVSH, Saranda destinacioni i parë që merr zhvillim, Rama: Më shumë turizëm e të ardhura, më shumë emër për Shqipërinë e bukur në E
lajmpress.org
Ëndërra për qeveri pa VMRO dhe pa BDI, është më e madhe se gjitha ëndërrat e Ali Ahmetit dhe Artan Grubit!
Ofendimet e Zaevit: Reagojnë partitë shqiptare
syri.net
Srebrenica: Historia dhe fotot e masakrës tronditëse
shqiptarja.com
Serbi, ushtria refuzon urdhrin e Vuçiç, mijëra qytetarë protestojnë kundër masave anticovid
balkanweb.com
Diferencim nga Maqedonia e Veriut për integrimin, Fleckenstein: Jo gjithmonë duhet vënë gishti te Tirana, BE të mbajë premtimin
alpenews.al
DETAJET/ A është proporcionali me lista të hapura i pajtueshëm me koalicionet parazgjedhore, pa ndryshuar elemente te tjerë të sistemit?
gazetablic.com
“Shqiptarët nuk vlejnë 5 pare”, Ahmeti dhe Sela i përgjigjen Zaev-it- Luajte eshtrat në varre, po na trazoni plagët
abcnews.al
Masakra e Srebrenicës, Rama flet si kreu i OSBE: Rishkrimi i keq i historisë sjell të njëjtat gabime
klankosova.tv
Çfarë thuhet në Kushtetuën e Kosovës për gjendjen e jashtëzakonshme?
newsbomb.al
Sistemi proporcional me lista të hapura, e shpjegon nënkryetari i KQZ: Zhduk partitë e vogla që mbijnë si ‘kërpudhat pas shiut’, por në vend të fletës
botasot.info
Qeveria jep 25 milionë dollarë grante për familjet që pësuan dëme nga tërmeti i 26 nëntorit
shqiptarja.com
Masakra e Srebrenicës/ Rama si kryetari i OSBE: Përgjegjësia për krimet u takon atyre që i kanë kryer! Të vihet drejtësi dhe të nxirren mësime
koha.net
Udhëheqësit botërorë përkujtojnë Srebrenicën
koha.net
Skënderbeu – identiteti historik shqiptar dhe shteti i tij
koha.mk
Camaj, Koliqi dhe shërbimet sekrete
ATA- Albanian Telegraphic Agency 03.07. 07:44

Reforma Zgjedhore/ Gjiknuri: Pres që bashkë me opozitën jashtëparlamentare të rinisim dakordësinë

TIRANË, 29 prill /ATSH – I. Vata/ Bashkëkryetari i Komisionit të Posaçëm të Reformës Zgjedhore Damian Gjiknuri tha sot se në mbledhjen e 6 majit do informojmë anëtarët e komisionit për ecurinë e deritanishme të procesit, duke shtuar se pret që bashkë me opozitën jashtëparlamentare të rifillojë sa m»»»

ata.gov.al
ATA - Albanian Telegraphic Agency 28.05. 15:34

Miratimi me konsensus i Reformës Zgjedhore primar për mazhorancën/ Në Kolegjin Zgjedhor gjyqtarë që e kanë kaluar Vetingun

TIRANË, 13 maj /ATSH – I. Vata/ “Dëshira jonë për të miratuar Reformën Zgjedhore me konsensus është primare për mazhorancën”, tha sot bashkëkryetari i Komisionit të Posaçëm të Reformës Zgjedhore, Damian Gjiknuri, në një intervistë televizive. Gjiknuri tha sot se opozita erdhi me idenë për të bojkot»»»

ata.gov.al
Balkanweb 28.02. 12:40

Propozimet e opozitës për reformën zgjedhore, Gjiknuri: Parimisht dakord, do konsultohemi me ekspertët

TIRANË Bashkëkryetari i Komisionit të Posaçëm për Reformën Zgjedhore, Damian Gjiknuri komentoi pas mbledhjes së tryezës për refomën zgjedhore, propozimet e PD për identikim, votim dhe numërim elektronik. Gjiknuri tha se do të shohin me kujdes propozimet, edhe pse në parim janë dakord me drafti,por »»»

balkanweb.com
Java News 11.02. 11:26

Tryeza katërpalëshe e reformës zgjedhore, mbërrijnë në Tiranë ekspertët e OSBE/ODIHR -

Ekspertët e ODHIR që do të asistojnë tryezën katërpalëshe të reformës zgjedhore kanë mbërritur në Shqipëri ditën e sotme. Sipas mediave informative, ekspertët do të zhvillojnë një takim me anëtarët e tryezës në orën 17:00 të kësaj të marte. Prania e tyre erdhi si kërkesë e dy bashkëkryetarëve, Rudi»»»

javanews.al
Gazetatema 11.02. 10:54

Mbërrijnë në Tiranë ekspertët e OSBE/ODIHR: Tryeza katërpalëshe për reformën zgjedhore

Ekspertët e ODHIR që do të asistojnë tryezën katërpalëshe të reformës zgjedhore kanë mbërritur në Shqipëri ditën e sotme. Sipas mediave informative, ekspertët do të zhvillojnë një takim me anëtarët e tryezës në orën 17:00 të kësaj të marte. Prania e tyre erdhi si kërkesë e dy bashkëkryetarëve, Rudi»»»

Oranews 11.02. 10:24

Reforma zgjedhore, ekspertët e OSBE-ODIHR mbërrijnë në Tiranë

Ekspertët e OSBE-ODIHR kanë mbërritur në Tiranë për reformën zgjedhore. Ata do të zhvillojnë takim me Këshillin Politik në orën 17:00 për reformën zgjedhore. Dy bashkëkryetarët e Komisionit Parlamentar për Reformën Zgjedhore Damian Gjiknuri dhe Rudina Hajdari i patën kërkuar zyrtarisht OSBE-ODIHR q»»»

Sot 25.01. 08:22

Ambasadorët e huaj takim për reformën zgjedhore me Rudina Hajdarin dhe Damian Gjiknurin: Procesi të mbyllet sa më shpejt

OSBE ka organizuar ditën e djeshme një takim në kuadër të reformës zgjedhore me dy bashkëkryetarët e Komisionit për Reformën Zgjedhore, Rudina Hajdarin dhe Damian Gjiknurin. Vetë Gjiknuri ka bërë me dije detaje nga takimi që patën me ambasadorët e huaj, i cili deklaroi se në takim është folur mbi z»»»

sot.com.al
Newsbomb 24.01. 11:55

OSBE në Tiranë, Gjiknuri dhe Hajdari takohen me ambasadorët

Damian Gjiknuri dhe Rudina Hajdari kanë pritur në një takim në Tiranë trupin diplomatik të ardhur nga OSBE. Në takimin e mbajtur në kryeqytet Gjiknuri dhe Hajdari, si kryetarë të Komisionit të Reformës Zgjedhore kanë informuar ambasadorët e OSBE në lidhje me zhvillimet e reformës zgjedhore. "Inform»»»

newsbomb.al
Bold News 14.01. 14:36

Reforma zgjedhore/ Gjiknuri: Do kërkojmë asistencën e ODIHR, ja për çfarë ramë dakort…

Bashkëkryetari socialist i Komisionit parlamentar për Reformën Zgjedhore, Damian Gjiknuri, u shpreh pas takimit me përfaqësuesit e opozitës së bashkuar, se është gjetur formula për të realizur një tryezë gjithëpërfshirëse dialogu me të gjitha palët, përfshi këtu edhe opozitës jashtëparlamentare. Gj»»»

boldnews.al
Syri 14.01. 14:35

Çfarë është Këshilli Politik, si u arrit deri aty dhe çfarë pritet taniGjiknuri: Reforma zgjedhore me ndihmën e ndërkombëtarëve Komentet

Përfaqësuesi i mazhorancës në tryezën e sotme të reformës zgjedhore, Damian Gjiknuri ëstë shprehur pas takimit, se ka një marrëveshje mes palëve politike. Sipas tij, do të kërkohet ndihma e ekspertëve të ODIHR-it. ‘Kemi një marrëveshje mes palëve politike, që opozita e bashkuar të përfshihet në dis»»»

syri.net
Koha 07.11.2019. 15:16

Në Shqipëri votat nuk do të administrohen më nga partitë

Tiranë, 7 nëntor – Bashkëkryetari i reformës zgjedhore, Damian Gjiknuri në një deklaratë për mediat nga Kryesia e Kuvendit ka bërë njoftimin e rëndësishëm dhe të shumëpritur prej vitesh sa herë në Shqipëri zhvillohen zgjedhje, atë të konkretizimit në letër të një prej zotimeve, njëherësh rekomandim»»»

koha.net
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.