Serbia ‘presion’ BE-së: Duam datë konkrete për anëtarësim
John Kerry kërkon fundin e luftës civile në Siri
Dëbimi i diplomatëve rusë nga 21 shtete, Kremlini kërcënon me hakmarrje
Nuk duam politikë… Pse jemi dashuruar me politikanin-menaxher?
Ngjarjet e datës 10 dhjetor 2018 - RTV21
BE-Turqi, nis një kapitull të ri për negociatat e anëtarësimit
Kristo MËRTIRI / Pse nuk harrohet trishtimi i profesor Ahmet Kamberit?
preshevajone.com
Merre me mend BIA lejon deputeten e Kosoves Vlora Citakun te hyjne ne Serbi, kurse deputetin kosovar (serb) nuk e lejon?!
Obama-Hollande takohen nesër në Uashington
Rama, me politikën e tij , heq dorë nga 21 janari dhe Gërdeci
Imamët në gjyq: Tahiri nëse nuk u ka bërë gjë muslimanëve, të mos ketë frikë
Merre me mend BIA lejon deputete e Kosoves Vlora Citakun te hyjne ne Serbi, kurse deputatin kosovar (serb) nuk e lejon?!
sot.com.al
Ka bërë dy operacione në Ankara, ja si është gjendja e efektives Ina Nuku (Foto)
insajderi.com
Ekskluzive: Grupet kriminale serbe që rrezikojnë veriun pas themelimit të Ushtrisë së Kosovës
ekonomiaonline.com
10 thënie motivuese nga udhëheqës biznesi
Hetimet për lotin e parë të Unazës së Madhe
Flet deputeti i PD Luçiano Boçi: Në Elbasan, Rilindja inkurajon krimin për të grabitur vota për pushtetin
portalb.mk
Ministri francez Le Maire: Protestat janë katastrofë për ekonominë e Francës
koha.mk
Anëtarët e Kongresit të Manastiri i vranë dhe ua zhdukën varret
shekulli.com.al
CNN: Mafia italiane “Ndragheta” ka qarkullim vjetor sa buxheti vjetor i Kroacisë
koha.mk
Erdogan: Nuk kaluan pa u vërejtur përpjekjet për eksploatimin e gazit në Detin Mesdhe
insajderi.com
Olluri tregon si ndodhi që t’i falen tinëz katër hidrocentralë KEDS-it
Prof. Dr. Lush SUSAJ/ Bujqësia përballë falimentimit dhe dekadencës
Shtypi gjerman për negociatat: Përmbajtja para shpejtësisë
Panairi i Librit në Lajpcig, Kumbaro: Letërsia, urë lidhëse përtej kufijve
insajderi.com
“KEDS na mashtroi, vazhdon të jetë monopol në distribuimin dhe shpërndatjen e energjisë”
koha.mk
Hong Kongu, qyteti më i vizituar në botë
Udhëheqësi i protestës është pasiguria!
insajderi.com
Si e kujton Dardan Sejdiu protestën e VV-së ndaj privatizimit të KEDS?
tetovasot.com
Shqiptarë apo 20%?
kallxo.com
Dy tifozë të arrestuar pas ndeshjes Ballkani - Gjilani
insajderi.com
Olluri: Duhen protesta dhe ngritje qytetare ndaj KEDS-it
Nuk ndalet Z Mobile Prishtina, mposht Golden Eagle Yllin për fitoren e 11-të radhazi
insajderi.com
Sejdiu: KEDS është duke na rrjepur, po na sheh si donerin e tyre
Viti 2018, vit i dështimit evropian të Kosovës për shkak të korrupsionit
koha.net
Pas ankesave, OSHP-ja kthen në rivlerësim tenderin e Komunës për treg në Gjilan
Preshevë, Rama: Atë që i japim tjetrit asnjë s’mund t’na mohojë
koha.net
“Messi i vogël” detyrohet të largohet sërish nga shtëpia
Nafta, e shtrenjtë në Kosovë
periskopi.com
Masa për policin grek të arrestuar, Prokuroria kërkon “detyrim me paraqitje”
ina-online.net
Kosova po planifikon viza për serbët dhe boshnjakët?!
Vendorët e Lezhës: Referendum për Shëngjinin, të jetë Bashki!
Ish-agjenti i CIA-s: Publikimi i “sekreteve” të SHISH-it një çmenduri!
ina-online.net
Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë nesër për vizitë në Shkup
exit.al
Shqipëria e fjetur – Plaçkitja e thesareve nënujore
PD kërkon të përdorë protestën e studentëve, ja thirrja në rrjetet sociale që i nxjerr zbuluar (FOTO) - Shqiptarja.com
boldnews.al
Rama dhe Toni Blair bisedime për t’u shitur ujin shqiptar italianëve
koha.mk
Maqedonia temë kryesore në shtypin grek
BE “përzgjedh” bashkitë që do të monitorojë, Vora në listë. Vlahutin në Durrës e Kavajë
I vjedhin mushkën, por hajduti e hedh në gjyq
tesheshi.com
Nis samiti i Bashkëpunimit të Gjirit në Riad, emiri i Katarit “nuk shkel” aty
Genc MELONASHI/ Mbesa, Santa Claus-i dhe Palma
boldnews.al
Presione dhe favore, Arta Marku kërkon në KLP tre “besnikët” e saj (Emrat)
"Dimri i vetmisë së madhe doktor, studentët s'të lanë të afrohesh as te gardhi i protestës e jo më t'i flisje me gishtat përpjetë"
Edi Rama po imiton Gruevskin, protesta-anti-protesta
kallxo.com
Vetëvendosjes i shtohen 30 anëtarë në Lipjan
Kush është Driton Sulejmani, drejtori i Muzeut Natyroro-Shkencorë të Republikës së Maqedonisë në Shkup, nga radhët e Lëvizjes Besa?
koha.mk
Rehabilitimi i vonuar i pishtarëve të persekutuar
Zhduket 56-vjeçarja në Fier, familjarët apelojnë për ndihmë
Unaza e Madhe, Basha: Këtu ka vjedhje, nuk ka projekt zhvillimi
insajderi.com
Pushteti i pamundur i burokracisë evropiane
​Një ish-ushtar i UÇK-së është intervistuar nga hetuesit e Speciales
syri.net
FOTO/ Me gomerë, si transportohet droga në bregun e Vlorës Komentet
Mesi shënon dy gola në një ndeshje me goditje dënimi
Liberalizimi - në shpinë të breshkës...
gazetablic.com
Haradinaj bashkë me zyrtarët e lartë të AAK-së, po qëndrojnë në bjeshkët e veriut të Kosovës
syri.net
LIVE/ Nis protesta e banorëve të Unazës së re, dita e 36Afera e Unazës së re/ Përse gjurmët e Gjiknurit dhe Qendros, të çojnë direkt te Edi Rama Komen
koha.mk
Alarm për fluks të ri emigrantësh
Elona Shahini/ Albtelecom me tarifat e reja do të fitojë afërsisht 42.500.000 lekë/muaj
Rama kërkon dialog me studentët nga Facebook-u
koha.mk
Me para publike nisi Kisha e Gruevskit në shesh
Rama: Të tentojmë një strategji të përbashkët student-qeveri
aa.com.tr
Fillon Samiti i Këshillit të Bashkëpunimit të Gjirit
Kosova e zhytur në korrupsion!
Dubai, prezantohet avioni më i madh në botë
Projekti i “Unazës së Re”, Basha: Të nisë hetimi, të arrestohet Gjiknuri!
Kryesia e PD për statutin, Imami: Të përcaktohet, kur jep dorëheqjen kryetari
Veseli nderon vëllezërit Bytyçi: Të çojmë përpara amanetin e dëshmorëve
Grupi i njohur amerikan, koncert në Tiranë
aa.com.tr
“Netanyahu po përpiqet të normalizojë marrëdhëniet me Arabinë Saudite”
Qeveria me ditë të numëruara, Majko: Do rishikojmë raportet me LSI
Vendparkimet nëntokësore e vetmja zgjidhje për Fierin
Të përndjekurit: Dje në errësirë, sot në hijen e pushtetit që i dhanë votat
cna.al
Protesta si shans i fundit!
Kurti: Qeveria dështoi në agjendën evropiane duke mohuar lëvizjen e lirë të qytetarëve
alpenews.al
“POLICËT E KËQINJ GREK”/ Trazirat që krijuan në SHQIPËRI. Nga i dyshuari për VRASJE tek…
cna.al
Vasili “shuplakë’ Ramës/ Është bërë si qentë e rrugës
boldnews.al
Skandali “1.7 ton” që fali Donika Prela, si u eleminuan fizikisht dy nga tre skafistët
Vasili: Qytetarët treguan sot se janë më të fortë se Edi Rama
rtsh.al
"Kina, nje gravitet i epokes se re", promovohet në Kukës libri i ish ambasadorit Gëzim Podgorica
rtsh.al
Beograd, rrihet politikani i opozitës, në protestë mijëra persona
Viti i Kulturës Austri- Shqipëri, Zamir Kabo koncert në piano
FOKUS – Shkrirja e akullit të Groenlandës në nivele të paprecedenta
portalb.mk
Fotografia e vjetër një vit servohet sikur në të është Gruevski në kufirin shqiptar
Fotot/ Manipulatori votave i bashkohet protestës së studentëve (njihuni me militantin e PD-së)
boldnews.al
Rusia paralajmëron SHBA-në që të mos sulmojë trupat siriane
Hipoteka me shërbim të ri, Gjonaj: Shkurtohen afatet
Ditari i panjohur i Qerim Panaritit për Fan Nolin
Meta: Forca e LSI-së, kujdesi i saj ndaj qytetarëve çdo ditë, jo vetëm në fushatë
Partia Socialiste Europiane konfirmon Timmermans kandidat për komisionin e BE
Cilët janë? Profilet e dy studentëve në protestën që gjunjëzoi qeverinë
Nga aksidenti në trafik mbeti e palëvizshme, Irena fajëson ngjarjet e 27 Prillit (Video)
Liria po vjen nga Kryengritja e Tarifave
Alekseyeva vlerësohet “gjigante” e lëvizjes për të drejtat e njeriut
indeksonline.net
Albin Kurti krerët e shtetit i quan gënjeshtare mashtrues, thotë se janë zullmuqar
Rusia kërkon nga Lista Serbe të bllokojë demarkacionin me Malin e Zi
Rouhani: Vullneti absolut i Iranit është të zhvillojë marrëdhëniet e sinqerta me Turqinë
portalb.mk
Regjistrimi i popullsisë pa grafë etnike lë hapësirë për shkeljen e Marrëveshjes së Ohrit dhe Kushtetutës
aa.com.tr
Turqia dhuron 16 tonë ndihma ushqimore në Libi
epokaere.com
Pas mbështetjes së ShBA-së nuk duhet të kemi hamendje për ushtrinë
Presidentët Trump, Putin dakord për bashkëpunim kundër ISIS-it
ekonomiaonline.com
As pas dy vjet e gjysmë nuk zgjidhet rasti i dy fëmijëve të mbytur në Kolovicë, familja kërkon drejtësi
koha.mk
Paradokset e historisë(2): Relativizimi i anës tjetër të medaljes
Kosova pret lirimin e Haradinajt
Maksim TUFA: Hashashi mësyn në shkolla
Monika Kryemadhi ishte në SHBA kur u regjistrua kompania e tenderit të unazës?!
“Santiago Bernabeu” hap dyert për “Superklasiken” latine
Flet pedagogu: PD të tërheqë eksponentët e saj nga protesta
Kroaci, kritika për planin e dhënies me qira të vendpushimeve ish-jugosllave
insajderi.com
Këshilltari i Haradinajt pret nga Mogherini t’i reagojë Vuçiqit
telegrafi.com
OPEC vendos të shkurtojnë prodhimin ditor të naftës
Zgjedhjet e 18 qershorit – Balla në Elbasan: PD të lërë mënjanë interesat e ngushta
Bosnjë, sipërmarrësit përballen me pengesa burokratike
Pamje nga kryevepra e Lionel Messit ndaj Espanyolit
boldnews.al
HARTA/ Këto rrugë do të bllokohen nesër në Tiranë, shkak derbi kryeqytetas
portalb.mk
Nëse thoni se ekonomia po fundoset, duhet të tregoni pse
Gjiknuri në Fier: Dixhitalizim fondit të të dhënave teknike të hidrokarbureve
314 të punësuar nga Zyrat e Punës vetëm në katër ditë
KANADA – Scholz: Tarifat amerikane të gabuara dhe të jashtëligjshme
Ende e pazgjidhur çështja e ngrohjes për banesat e reja në Prishtinë
periskopi.com
Protesta të mëdha në Beograd, mbi 40 mijë njerëz kërkojnë rrëzimin e Vuçiqit
BELGJIKË – Qeveria në prag të kolapsit për paktin e migracionit
boldnews.al
Rrëzimi i helikopterit, Nishani takim me Llallën për të nisur hetim
botasot.info
Kush e kundërshtoi prishjen e xhamisë në Shkodër?
cna.al
Udhëtimi i Ramës në Turqi/ Tritan Shehu: Trego arsyet pse ike nga Shqipëria
syri.net
Terreni është krijuar, PD vetëm duhet të japë goditjen finale ... Komentet
Yildirim: Jemi të vendosur që të vazhdojmë bashkëpunimin rajonal Iran-Rusi-Turqi
Kosovë/ Rrethohet godina qeveritare dhe Kuvendi, policia në gadishmëri
syri.net
Nis marshimi i studentëve drejt Ministrisë së Arsimit Komentet
ina-online.net
Shqiptarët bëjnë mrekullinë për Musain!
Saranda Hasani vjen me klipin e ri në bashkëpunim me reperin suedez
aa.com.tr
Armenia në zgjedhje të parakohshme parlamentare
koha.mk
Thaçi: Nuk ka autonomi për serbët, nuk ka ndarje të Kosovës e as shkëmbim të territorit
Përplasja tregtare Kosovë-Serbi
gazeta55.al
Rama nis fushatën e mbylljes së mediave që nuk bleu dot
aa.com.tr
Emiri i Katarit nuk merr pjesë në Samitin e Gjirit
ANALIZA: Lufta tregtare Kosovë-Serbi
ekonomiaonline.com
Uzurpimi artistik
Rama: Rekomandimi, rezultat i modernizimit të Policisë së Shtetit dhe luftës kundër kanabisit, PD dështoi
Përdhosi bustin e Skënderbeut, i thyhet hunda autorit
Tillerson: Trump i padisiplinuar dhe nuk e do leximin
Ish-agjenti jep detaje të tmerrshme për Baton Haxhiun
Qesharake, kush janë deputetët e VV-së që merren me xhindet e Burdushit
AXHENDA NDËRKOMBËTARE 09.12.2018
Titujt ekonomikë të shtypit të shkruar, 9 dhjetor 2018
insajderi.com
Rita Ora mahnit publikun e veshur kuq e zi në Berlin [FOTO]
indeksonline.net
Ngjarjet që do ta shoqërojnë ditën e sotme në KosovëTemat:
Milionat që blenë votat e 23 Qershorit
boldnews.al
Daçiç i këndoi për ditëlindjen Ramës “O sole mio”
sot.com.al
Britanikët vënë alarmin: Strukturat shtetërore në Shqipëri po dekonspirojnë agjentët e SHISH, po publikohen informacione sekrete
sot.com.al
Studentët vijojnë protestën, i lënë afat qeverisë deri të martën të plotësojë kërkesat, refuzojnë dialogun me Nikollën
Meta: Rama donte ta merrte timonin i vetëm që në 2009, por…
sot.com.al
Plasin akuzat, mediat nxjerrin fakte për përfshirje të Veliajt dhe Kryemadhit në protestën e studentëve, ja dyshimet ndaj Arlind Qorit dhe LRI
sot.com.al
Kryepeshkopi Janullatos: Kam marrë kërcënime nga grupe ekstremiste të dy vendeve, më rrezikohet jeta
sot.com.al
Grekët shkaktojnë sërish tensione, dhjetra persona mblidhen në Bularat për Katsifas dhe përplasen me policinë, shoqërohet kreu i OMONIA
Nishani pret mbretin e Jordanisë: Terrorizmi sfidë ndërkombëtare
sot.com.al
Kur liderët tanë kërkojnë privatizimin e Dhjetorëve
sot.com.al
Patetizmi i politikës para fillimit të konceptit "jashtë politikanë nga interesat e mia"!
KLSH kallëzon në prokurori ish-drejtorin dhe 2 ish-përgjegjës të ALUIZNI-t Rural (Jug) TIRANË
boldnews.al
Dogana e Shqipërisë dhe e Kosovës bashkohen në prill
boldnews.al
“Besa”, seriali dramatik për mafian shqiptare
Luan Rama: LSI qëndron në anën e qytetarëve, synimi ynë të ruajmë solidaritetin dhe humanizmin
Bode: Skandali CEZ, çdo shqiptar do të paguajë nga xhepi 1.1 milion lekë
Përgatitet qelia për Damian Gjiknurin
Kosovë-Kuvendi seancë të jashtëzakonshme për demarkacionin, pas tre shtyrjeve
Kreu i PS Përrenjas jep dorëheqjen, kalon tek LSI
A do ndodhë me SPAK-un shqiptar si me DNA-në rumune?
zeriamerikes.com
Protesta në Serbi pas sulmit mbi një politikan të opozitës
boldnews.al
A eshte Eni Vasili e Shqiperise si Virginia Vajello e Kolumbise, ish-e dashura Pablo Escobar?
Serri Tushi/ Vërmikaset, gra heroina, gra të sacrificës
Xhindi: Ditët e energjisë së gjelbërt Sensibilizim për uljen e ndotjes
gazetablic.com
Lutfi Haziri vazhdon “betejën” me Ramush Haradinajn
Diplomatët serb: Prishtina mbetët partneri strategjik i SHBA-sëTemat:
Rama në 15-vjetorin e FIA: Shqipëria, vend konkurrues në rajon
koha.mk
Aktivitetet për jetësimin e Autonomisë shqiptare (3)
periskopi.com
Lutfi Haziri tregon listën me dhurata për Krishtlindje që PAN ia solli Kosovës
Zamira Çavo:“Fushata elektorale shndërrohet në tregun më të madh të dinjiteteve njerëzore”
insajderi.com
Shteti i Vuçiqit që përkrahë mercenaret e rrezikshëm, maltreton deputetin e moderuar serb
Mafia, historia e origjinës dhe nga e mori emrin në Itali!
Lezhë, Tushaj në lagjen e Spitalit: Brenda mandatit zgjidhim problemin e infrastrukturës
Prof. Dr. Shefqet Muçi: “Venecia” i tha “JO” draftit të Komisionit Parlamentar për reformën në drejtësi
Trump largon shefin e stafit të Shtëpisë së Bardhë
Shënime nga festat…
indeksonline.net
Përdorimi i dinarit serb po i shkakton humbje buxhetit të KosovësTemat:
americaneye.al
“Studentët duhen dëgjuar”. Këshilla e deputetit francez për qeverinë shqiptare - American Eye
Blushi: Socialistët e vrarë në 21 janar i nxori në pritë Edi Rama
Bashkim Koçi/ Udha e Zotkajve…
ina-online.net
Haradinaj paralajmëron masa edhe më të rrepta kundër Serbisë
Reagon Shefi i NATO-s: Aleanca do ti përgjigjet Rusisë kundrejt çdo kërcënimi
Itali, rritet mbështetja për ligën e veriut
koha.mk
Në Shqipëri janë zbuluar mbi 50 tonë mish pule nga Brazili me salmonelë
koha.mk
“Difernjuz”: Maqedonia më 11-12 qershor 2018 hyn në NATO, gjithçka është në duart e Koxias dhe SYRIZA-s
Fund vjeshtë në Dardhën Korçare
Gara në PD, Myslym Murrizi humbet besimin e Bashës
epokaere.com
TEZAK, ENDE ZEMRAT I KEMI TË ÇARA
Serbia merr veprim të papritur
boldnews.al
Berisha: Çfare fshihet prapa fushatës së fundit të sulmeve të ulta të llum-kazani
koha.net
Veseli vazhdon vizitën në Uashington, takime në Shtëpinë e Bardhë, Pentagon dhe Kongres
Gjykata Kushtetuese letër Nishanit e Metës: Ambasada e SHBA po na bën presion me revokim të vizave
Edi Rama kërkon 71 vota për mocion besimi ? Petrit Vasili: LSI jo pjesë e marrëveshjeve parapolitike
kallxo.com
Mijëra protestues kundër dhunës politike në Beograd
Ferizaj, nis fushata e edukatës seksuale (VIDEO)
rtsh.al
Tubim patriotik në Gjirokastër: Greqia të parandalojë vrasjen e shqiptarëve
Drejtori i INFOCIP, Shella: Kryeministri duhet të kishte folur në fushatë
boldnews.al
VIDEO/ Parisi në flakë, Trump tallet sërish me Macron
koha.mk
Shtetësia dhe etnia
botasot.info
Çelja e negociatave, deputeti francez vlerëson progresin e Shqipërisë
Nora Malaj: Zëri i grave shqiptare, si zëri i forcës dhe i ëndrrës për fëmijët tanë
Besnik Kelmendi përfaqëson në mënyrē dinjetoze jo vetem CDU e qytetit te tij por edhe Kosovën
Kryeministri Rama pritet nga Erdogan! Presidenca e Turqisë publikon fotot e takimit
Skandali me publikimin e sekreteve të SHISH, mediat e huaja publikojnë pagesat e parave
Pse u zgjodh Kosova për betejën e vitit 1389
Sa mirë që ne nuk jemi vend i botës së tretë!
Lind Delija, artisti i zemrës
Shqiptaro-amerikanët: Asnjë regjim nuk është sjellë kështu me Frashëllinjtë
Mbyllet protesta, studentët refuzojnë dialogun: Më parë të plotësohen kushtet!
insajderi.com
Deputetët e PDK-së që fajësuan Evropën dhe BE-në për mos liberalizim vizash
Nëna e Kacifas:“Do të vras Edi Ramën”. Garda e policia shtojnë rojet dhe sigurinë rreth Ramës
epokaere.com
Kur mësuesin e varrosin bashkëluftëtarët
Blogerët: Vetëm Putin është prej… sheqeri!
boldnews.al
Skandali i Unazës/ I “përzgjedhuri” i Gjiknurit me 15 kompani fiktive, njëra quhet “Bukë e Djath”
FOTOT+ EMRI/ Protesta, njihuni me pedagogen militante, që shkon sa te PD, sa te LSI
boldnews.al
Rama bën kokë turku Nikollën, Lali Eri bëhet gati për kryeministër
Dekriminalizimi, Balla: Jepini fund bojkotit. PD: Të iki Meta njëherë
gazeta55.al
Kasneci i Veliajt, qemalstafasi, djali i komitetaxhiut të 1997-s zjarrfikësi i studentëve
"The Independent" - Shqipëria publikon në internet të dhënat e agjentëve sekretë të SHISH-it
boldnews.al
“Habilaj”/ Prokuroria kërkon 3 ish-zyrtarë, Berisha nxori emrin e një zyrtari tjetër, ja sa persona po hetohen
koha.mk
PUSHTIMI I AFGANISTANIT. 38 vjetori i gabimit vdekjeprurës
Ceca befason, thotë se në koncert ishin 10 mijë persona - RTV21
Mossad: Terroristët do sulmojnë Papa Françeskun për Krishtlindje
‘Bomba’ e ditës: PSG detyrohet të shes Mbappen ose Neymarin
Çmimi i Energjisë elektrike rritet. PD: Gjiknuri gënjeu qytetarët
Pajtim Bello / Qeveria transparente me CEZ. Po me shqiptarët?!
Nis protesta e banorëve. Basha dhe deputetë e LSI të Unaza e Re (VIDEO)
cna.al
Protesta te Bregu i Lumit/ Tabaku i bën thirrje Veliajt
Në Doku Kino në Prizren u mbajt premiera e filmit “KOPE” nga regjisori Baris Karamuco, projekt i dalë nga Heritage Space
syri.net
Emra dhe FOTO/ Qeveria zbulon sa paguhen spiunët shqiptarë Komentet
Kosovë/ Bytyqi: Stadiumi një mundësi e mirë për të rinjtë e Malishevës
koha.mk
Zaev: Socialdemokratët dhe socialistët evropianë nga anëtaret e BE-së janë krenarë që ishin me Republikën e Maqedonisë në luftën për demokraci
Politika në ABC News/ Studentët përballë qeverisë
Muharrem XHAFA*/ Një datë e shquar historike, që i dha fund monarkisë në Shqipëri!
Nëna e Kostandinos Kacifas: Do të vras Edi Ramën!
Rudina Hajdari: Duhet ti bashkohemi studentëve. Ministri Majko: Përgëzoj studentët e protestës
balkanweb.com
Ledina Çelo zbulon shtëpinë e saj të dekoruar për festa (Foto)
zeriamerikes.com
Ceremoni në Bularat për Kacifas, protestë në Gjirokastër për vrasjen e shqiptarëve në Greqi
Lindita Nikolla: Pse dola tek protestuesit, dua dialog jo ultimatume
Vëllaznimi fiton derbin e Rrafshit të Dukagjinit, eliminon Besën nga Kupa pas ekzekutimit të penalltive
Limaj kërkon mbështetje më të madhe për prodhuesit vendor - RTV21
Basha e Berisha: Dita e Rinisë gjen sot dhjetorin e dytë
insajderi.com
Mac Miller pas vdekjes nominohet në "Grammy Awards"
Nuk ka veting për politikanët, PS rrëzon nismën e PD-së
epokaere.com
Nuk jam nga ata që pranojnë të nënshtrohen e ta shtrembëroj të vërtetën
vizionplus.tv
Topalli akuzon: Basha ka shitur PD-në, studentët jane opozita e vërtete
gazetaexpress.com
Shpend Ahmeti frikësohet bashkëpunimit VV-LDK, kujton kohën kur Kurti s'lejonte të nderohej Rugova
koha.mk
ORIENT EKSPRES, mbreti i trenave dhe treni i mbretërve
gazetaexpress.com
Shkonte në Bularat, shoqërohet në polici kreu i OMONIA-s për Himarën
Thaçi thotë se ka mbështetjen e Tony Blair për marrëveshjen përfundimtare Kosovë-Serbi
boldnews.al
Protesta e studentëve/ Dikur ish-ministre e Ramës, sot ajo e godet hapur: Renditemi në fund për investimet në Arsim!
Paralajmërimi i Haradinajt për Serbinë: Taksa 100% nuk do të jetë e vetmja - RTV21
sot.com.al
I përfshirë në vrasje, anti-terrori arreston në Gjirokastër kreun e OMONIA-s dhe 5 persona të tjerë (EMRI+FOTO)
Thaçi: Tony Blair mbështet dialogun për një marrëveshje përfundimtare - RTV21
Drita pa problem ndaj Minatorit, kualifikohet edhe Ferizaj
rtsh.al
Basha: Vetting në politikë ose parlamenti do të rrëzohet
rtsh.al
Nikolla në Java: Po punojmë për plotësimin e kërkesave të studentëve!
rtsh.al
Shkarje në trupin e rrugës Kukës-Peshkopi
rtsh.al
Formimi profesional rrit mundësinë e punësimit
Prishtina deklason Lirinë, kalon në çerekfinale të Kupës
24-ore.com
Kush është Landi i Zarës, vendi nga vjen Annegret Kramp-Karrenbauer, kryetarja e re e CDU-s
Gjosha: Gratë e Shqipërisë, i bashkohen LSI për një familje më të fortë
Kërkohen hetime për hyrjen e mallrave serbe me mbishkrimin "Kosova Metohiju" - RTV21
24-ore.com
Annegret Kramp-Karrenbauer u zgjodh kryetare e re e CDU-së
24-ore.com
Merkel: “Koha për një kapitull të ri”
aa.com.tr
Gjermani, kryetarja e re e CDU-së përpiqet të ndërtojë ura mes rivalëve
aa.com.tr
Putin dhe Netanyahu zhvillojnë bisedë telefonike
kallxo.com
Pas ankesave të studentëve kryetari i Kamenicës pezullon vendimin për ndarjen e bursave
balkanweb.com
Kush është inxhinieri që braktisi Londrën për Eni Vasilin (Foto)
gazeta55.al
Xhixho: Nuk do lejojmë që Edi Rama të na largojë nga Shqipëria
Apeli: Të bëhet vetting edhe në Arsim. E vetmja negociatë, plotësimi i kërkeaave
Fotot/ Eni Vasili zbulon partnerin misterioz
cna.al
Përkujtimi i 8 Dhjetorit
Cipras takohet me Putinin në Moskë, kërkon përfshirjen e Greqisë në “Rrymën Turke”
shekulli.com.al
NATO: Ushtria e BE do të ishte e tepërt, ushtria e Kosovës, sipas Kushtetutës
Ceca vjen në Mitrovicë, MPJ dhe Policia e Kosovës thonë se ka të drejtë hyrje në Kosovë si qytetare e thjeshtë
shekulli.com.al
“Unaza e Re”, prokuroria hap dosjen, edhe SHBA po heton për falsifikimin
Gjiknuri i përgjigjet opozitës: Iku koha e qeverisjes suaj kur shisnit Shqipërinë me letra fallco
Hoxha kërkon mbështetjen e Bundestagut gjerman për liberalizimin e vizave
portalb.mk
Maqedoni, duhen masa radikale për një mjedis më të pastër
“Dhjetori i dytë”/Demokratët përkujtojnë lëvizjen studentore të 28 viteve më parë!
Çlirimi i gazeve arrin nivelin më të lartë
gazeta55.al
Valvulat e shkarkimit, Kali i Trojës në protestën e studentëve
TURQI – Mozaikë antikë të kontrabanduar kthehen nga SHBA
balkanweb.com
Të rinjtë opozitarë bashkohen në Sarandë, thirrje për protesta
gazeta55.al
Forumet rinore të Sarandës krah studentëve protestues: bashkohuni me ta! 
Bajram Lamaj/ Taksat Vendore dhe sfidat menaxheriale në zbatimin e reformës administrative
boldnews.al
Iu ndalua hyrja në SHBA, ja çfarë shkruan “Washington Post” për Tom Doshin
gazetaexpress.com
“Dhjetori i Dytë” i Berishës….
portalb.mk
SHBA: Prokurorët akuzojnë ish-bashkëpunëtorët e Trumpit se kanë gënjyer për kontaktet ruse
Mitro Çela/ Rrota e ekonomisë dhe “Idhujt pa Krena” të FMN-së
Studentët ultimatum Nikollës: Plotëso kërkesat ose do futemi në grevë urie (FOTO/VIDEO)
aa.com.tr
Marrëveshja për armët bërthamore me rreze të mesme është arritur para 31 vitesh
Kush është Annegret Kramp-Karrenbauer, pasuesja e Merkel në krye të CDU-së
Ndahen postet, Kryeministrin e merr LDK, PDK më tepër ministri
Milazim Maraj: Kosova do të ketë ushtrinë e vet
tesheshi.com
Kriza ruso – ukrainase, Lavrov: Gjermania nuk pse të jetë ndërmjetëse
Lëvizja studentore dhe futja e ushtarakëve në radhët e Policisë
gazetaexpress.com
Liria dhe keqpërdorimi i saj
Deutsche Bank shkrihet me Commerzbank? – Mediat gjermane: Ministria e Financave është duke “orkestruar” planin
Ekspozitë fotografike në 175-vjetorin e lindjes së Mehmet Pashë Dërrallës
gazeta55.al
SKËNDERBEU, HEROI SEMANTIK I SHQIPTARËVE TË ÇDO KOHE
Meta, në Konferencën Kombëtare të Urdhrit të Mjekut Veterinar me temë “Mjeku veterinar shqiptar dhe sfidat për të ardhmen”
Zyrtarë të sigurisë në Kosovë vizitojnë Letoninë
periskopi.com
Në prag të formimit të Ushtrisë, intensifikohen takimet me delegacione të huaja
Ahmetaj në Gjirokastër, nismë për promovimin e bizneseve të reja
Lubonja: Shqipëria që do Edi Rama, një mashtrim i popullit
ina-online.net
A do të ketë 80 deputetë për finalen e ndryshimeve kushtetuese?
portalb.mk
Gurët e fundit prej “Kalasë” po bien në oborrin e Ivanovit
gazeta55.al
Aleksandri i Madh, njeriu legjendë, prejardhja e tij epirore, dëshmitë dhe faktet!
Prof. Dr. Agron F. Fico: Miqësia ime me Kadarenë dhe Agollin
ina-online.net
Komandant Malisheva: Na tradhëtuan në Kumanovë, janë edhe njerëz të përfshirë në politikë dhe shërbime inteligjente
Xi, partia, shteti: Vertikalja e re e pushtetit kinez
Sot luhen katër ndeshje të Kupës së Kosovës, spikat derbi mes Lirisë dhe Prishtinës
ina-online.net
Ky është amerikani që i dha bekimin formimit të Ushtrisë së Kosovës
ina-online.net
Kërcënohet një drejtor i një ndërmarrje të fuqishme
ina-online.net
Komandant Malisheva për Interaktiv: Ja pse shkuam në Kosovë dhe si na tradhëtuan? (VIDEO)
gazetablic.com
Mosmiratimi i buxhetit nuk mund të çojë vendin në zgjedhje
Prof. Asc. Sazan GURI/Relativiteti i kohës në Shqipëri
Shqiptarët bëjnë mrekullinë për Musain!
Këto shenja të Horoskopit “qeverisin botën”
Kuvend/ Berisha i përgjigjet Ramës: O injorant Bypass i Shkodrës nuk ishte digë, por autostradë
Prishtina në Prizren, për ta kompletuar misionin
Ja çfarë pritet të ndodhë sot në Kosovë
boldnews.al
Dy aksidente në Fier, një i vdekur dhe një i plagosur
Kastriot ISLAMI/ Kryeministrat në takimin me Merkel, janë në krye të regjimeve oligarkike
sot.com.al
Skandali me tenderin e Unazës së Re, ARRSH pezullon punimet, SHBA dhe prokuroria nisin hetimet ndaj kompanisë
sot.com.al
Ndryshimet e reja në ligjin për Policinë e Shtetit, efektivët duhet të pajisen me certifikatë sigurie, ja detajet
sot.com.al
Fleckenstein: Shqipëria i ka përmbushur detyrat për hapjen e negociatave, e mirëpresim në BE
Greqia në bisedime me BE-në për lidhjen me gazsjellësin “Rrjedha Turke”
Presidenti Nishani mikpritet nga Presidentja e Republikës së Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitarović
Shuplaka gjermane stopon Ballkanin
sot.com.al
Studentët vijojnë masivisht protestat, vendosin 8 kushte ndaj Ministrisë së Arsimit, nuk lejojnë ndërhyrjen e PD-LSI
sot.com.al
KLSH kontroll në Entin Kombëtar të Banesave, zbulohet shpërdorimi i fondeve për ndërtimin e banesave sociale
sot.com.al
Varrezat e ushtarëve grek në Shqipëri, si vija e kuqe e Vorio-Epirit ?
syri.net
Siri/ SHBA dhe Britania e Madhe thonë se sulmi i rebelëve është histori e fabrikuar
Presidenti i Afganistanit: Emigrantët nuk kanë të ardhme në Europë, do të varrosim ISIS
Momenti i larjes së hesapeve për Afrin në Siri po afrohet. Në Ghouta 194 civilë të vrarë
Zgjidhet kreu i FRPD, Këlliçi: Jo garë por leksion demokracie
Erisa Xhixho: Shkarkimi i Manjanit, iniciativë e Ramës
Tirana e Shkodra me numrin më të madh të punëkërkuesve
Meta në Danimarkë: Evropa nuk do të jetë e plotë, dhe pa zgjerimin e BE-së, Ballkani nuk mund të jetë një rajon i sigurt dhe i q
Ligji për Arsimin, Blushi: Nuk e zgjidh xhunglën e teksteve. Mësuesit emërohen nga deputetët
Poeti Arben Duka: Dëgjojeni Blushin!
FITORJA E ‘KAZANIT’
Gjermania kufizon të drejtën e dyshtetësisë, si funksionon në vendet e tjera
Dritan Gina, ironi të fortë ndaj kryeprokurores: Po nëpërkëmbemi nga ‘shokët e partisë’, Shqipëri hesapi
KQZ nuk ndërpret mandatin e Prengës, kërkon materiale shtesë nga Prokuroria
BE i siguron Greqisë financimin, Varoufakis: Programi i reformave do dështojë
Protesta e studentëve mund të transformohet edhe si lëvizje politike? Arlind Qorri: Mund ta pësojë i gjithë sistemi politik!
boldnews.al
“Vdekja e 17-vjeçarit, rast i pastër i korrupsionit dhe krimit shtetëror. Kreu i PS dhe OSHEE, pronar i firmës”
Vladimir Bizhga/ Shpërbërja e Irakut, militantët islamikë zotohen për të kapur kryeqytetin
epokaere.com
Java e CEFTA-s në Kosovë mbahet edhe pa Serbinë e Bosnjën
koha.mk
Niveli arsimor i estradës shqiptare, njihu se kush ka diplomuar..
Referendumi në Katalonjë, kryeministri spanjoll fajëson qeverinë rajonale për trazirat
indeksonline.net
Komentuesit kosovarë kërkojnë që Ceca të vjen në Prishtinë e Gjakovë, jo në Veri të MitrovicësTemat:
kallxo.com
VIDEO - Në çfarë parregullsish hasi ATK në punishtet e ndërtimit?
gazetablic.com
Hajredin Kuçi ‘godet’ Kadri Veselin: PDK duhet të sillet si partia e parë
gazetablic.com
“Presidenti po e mashtron Luginën e Preshevës”
koha.mk
Shqipëria mungon në festën e SHBA-së
Kolonjë, Basha: Të ndërtojmë modelin e aleancës qytetare për t’ia kundërvënë koalicionit të krimit
gazetablic.com
Kuçi: Ata të cilët e kanë kundërshtuar kushtetutën në vitin 2008, sot po paraqiten si mbrojtës të saj
Kuvend – Rama: Vettingu, çelja e një kapitulli të ri
Bahri Omari, “Nderi i Kombit Shqiptar’’
Shqipëria, raport në Bruksel për integrim
Vërtet prisni që Arta Marku të hetojë skandalin korruptiv të tenderit të Unazës së Madhe?!
Dita e 4-t e protestës, nga kërkesat e shtuara tek refuzimi i Nikollës
indeksonline.net
Kurti e quan pozitive taksën, thotë se LVV është duke përgatitur diçka që do t’i ndihmojë shtetit!Temat:
kallxo.com
Albin Kurti: Kadri Veseli nuk është kryetar i të gjithë deputetëve të PDK-së
koha.mk
Lubomir Jovevski zgjidhet prokuror shtetëror publik
koha.mk
Lista e Belgjikës, thirret Januzaj, Nainggolan jashtë Botërorit
​Sulejman Krasniqi, shkrimtari i shqiptarisë që ngriti në mit figurat historike
Reagim i qytetarëve: Nuk jemi Arabi Saudite, nuk lejojmë të na bëhet gjaku ujë
Protesta e studentëve/ Ish-ministrja që u largua nga Rama: Na paska marrë….
ina-online.net
Lavrov: NATO dhe BE duan t’na nxjerrin telashe në Ballkan
Kolec TRABOINI/ Lazarati në tym – shteti në delir
Trump emëron kryeprokurorin e ri
Në përvjetorin e 74, Kosova jashtë mekanizmave ndërkombëtarë të rregullimit të Aviacioni Civil
Ushtria, nis më 14 dhjetor, bëhet për një dekadë (VIDEO)
Rrahim Pacolli: NATO të mbështesë krijimin e Ushtrisë - Arbresh.info
insajderi.com
Mijëra eurot e qejfit që do të shpenzohen për 15 ditët e fundit të vitit
U kap me patentat prej kapiteni të Tahirit, gjykata vendos për fatin e biznesmenit
koha.net
Hoti flet për dialogun Kosovë-Serbi, buxhetin 2019 dhe bashkëpunimin opozitar
ina-online.net
Lajm i madh: Presidenti amerikan nënshkruan dhënien e ndihmës ushtarake të SHBA-ve për Kosovën
Nënkryetari i LSI: Arta Marku të bllokojë pasaportat e Edi Ramës dhe Damian Gjiknurit, pret që të ikin si Gruevski?!
PARIS – Franca kërkon më shumë këmbime tregtare me Kinën
Kongresi i PES, Fleckenstein: Shqipëria ka kryer detyrat për hapjen e negociatave me BE
T’i bllokohet pasaporta Edi Ramës!
indeksonline.net
Protestë për shqiptarët e vrarë në Greqi: Vishuni me simbole kombëtare dhe ejani në GjirokastërTemat:
indeksonline.net
Maloku për udhëheqësen e re të CDU-së: Kosova fitoi një mike mbështetëse të madhe
Lista e plotë e nominimeve për “Grammy Awards 2019”
boldnews.al
Zbulohen emrat, ja politikanët që kanë marrë para nga George Soros
Abaz Hoxha, flet për pranverën e hidhur të vitit 1956/ Kur më provokuan : Enveri e hëngri në konferencën e Tiranës
Bektash Çela, përkthyesi i misionit anglez, që shfaqi filmin e parë në Tepelenë
KINË – Steinmeier: Të drejtat e njeriut janë baza e rendit ndërkombëtar
Gjirokastër/ BB takim sensibilizues kundër dhunës me bazë gjinore
koha.net
Dy ditë diskutime mes akuzash, për buxhetin që s’ka votat për miratim
Zenka: Askush nuk do mund të ndalojë shfaqjen e flamurit të një shtetit tjetër
gazetaexpress.com
Nasim Haradinaj - Hykmete Bajramit: Asaj t’i vie marre të dal në qytet ose të shkojë në Beograd
KF Këlcyra dhuron për familjen Rrapo, rikthehet buzeqeshja e fëmijëve
Analizë mbi tregtinë SHBA-Kinë - Arbresh.info
cna.al
Futbollisti brazilian që luajti në Berat rrëfen tmerrin e përjetuar/ Ai ka vetëm një lutje...
koha.mk
Annegret Kramp-Karrenbauer zgjidhet si udhëheqëse e re e CDU-së
insajderi.com
Fotoja që dëshmon afërsinë e Vuçiqit me luftëtarët mercenarë serb
Me 6 dhjetor 1689 ndërroi jetë, në Prishtinë, ipeshkviimzot Pjetër Bogdani
koha.net
Paralajmërimi i shefit të NATO-s për FSK-në, nuk shihet me shqetësim
POP 5Bashkë me tarifat, tani luftë mediokritetit në UniversiteteKomenteLajme të tjeraTË FUNDIT
exit.al
Shorti i KED në shkelje ligjore
cna.al
Basha kërcënon Ramën/ Beteja nuk ka mbaruar
Nesër këngëtarja serbe Ceca në Mitrovicë: Vetëm bashkimi e shpëton Serbinë
Askush nuk është i pazëvendësueshëm në PS
gazeta55.al
Klima: Ekstremet e motit shkaktuan humbje rekorde në vitin 2017
balkanweb.com
Unaza/ Vasili: Prokuroria e vdekur, t’i bllokohet pasaporta Ramës
insajderi.com
Gratë dominojnë në Grammy 2019
Zyrtari rus Lavrov: Situata në Kosovë, shqetësuese!
noa.al
Aeroporti, turizmi dhe mendësia e biznesit
Kryemadhi: Prokuroria e ka veprën penale tashmë dhe nuk ka më se çfarë pret, për të filluar hetimin e kësaj vepre korruptive
gazetablic.com
Edhe pas debatit dy ditor, shtyhet votimi i projektbuxhetit për vitin 2019
kosovalive360.com
Buxhet për “zhvillim ekonomik” apo “blerje të qetësisë sociale”
VestiSa plenarne sednice Skupštine
Deputeti i VV-së kërkon vendosjen e trupave amerikan në Jarinjë e Bërnjak
Forumi Ekonomik i Tiranës, kompani vendase dhe të huaja shprehin interes
kallxo.com
Isa Mustafa uron lideren e partisë së Merkelit
periskopi.com
Kush është Angela Merkel, fizikanja e heshtur që ndryshoi Gjermaninë?
Njazi Braçaj kërkon shokët
gazetaexpress.com
Njihet për reklamat e bukura, por “Coca-Cola” bën gafë në Prishtinë
kallxo.com
Deputeti i LDK akuzon ministrin Lekaj për tërheqje të mjeteve për rrugën Prishtinë- Podujevë
aa.com.tr
Annegret Kramp-Karrenbauer zgjidhet pasardhëse e Merkelit
Hetime në SHBA për firmën që fitoi tenderin 18 milionë euro te Unaza e Re
Ndotja, së shpejti vepër penale – Klosi: Ndalimi i makinave të vjetra, i diskutueshëm, por i nevojshëm
balkanweb.com
Protesta vazhdon, “Jelekët e verdhë” shtojnë kërkesat ndaj qeverisë
indeksonline.net
E VOGLA, NUK ËSHTË BAAASH E VOGËL!
Temat:
Zoti Gramoz kthehu tek shoku Gramoz
gazetablic.com
Listat e veteranëve dorëzohen në Gjykatë
aa.com.tr
Trump shpalos nominimet për ambasador në OKB dhe Prokurorin e Përgjithshëm
LDSHM përpjekje për të bashkuar opozitën shqiptare (FOTO)
insajderi.com
Surroi dhe Shllaku vazhdojnë turneun në PSD
insajderi.com
Kosova 2020: Harrojeni Evropën, mbyllni dritaret dhe merrni heroinë
boldnews.al
Skandali tenderit të Unazës ë re, arratiset miku i Damian Gjiknuri, përfaqësuesi i firmës falsifikuese
indeksonline.net
Trump zgjedh Prokurorin e Përgjithshëm të Amerikës dhe Ambasadorin e ri të OKB-së
Abazi: Imitimi i Fadil Hoxhës
insajderi.com
Vuçiqi i reagon intervistës së Haradinajt për Insajderin ku i qon mesazh Serbisë dhe idesë për luftën
ekonomiaonline.com
Deda thotë se ka pak buxhet për Kuvendin, reagon Hamza: Financojmë  sipas kërkesës
Maxhoranca rrëzon nismën PD për vetingun në politikë
Ambasada amerikane: Javën e ardhshme presim zgjedhjen e anëtarëve të KLGJ dhe KLP
Pengesa për OPEC – Vështirësohet ulja e prodhimit. Irani kërkon përjashtim
Parku Kombëtar i Shebenikut dhe potencialet e tij ekoturistike
gazetaexpress.com
Pas lajmit se do të shkojë në Hagë, lajmërohet Remi
insajderi.com
AKI e gjen Radojiçiqin, ai po bën qejf në Kopaonik
aa.com.tr
Turqia dhe SHBA zotohen për progres në marrëveshjen rreth Munbixhit
alpenews.al
TË DY NË GJYQ/ Lulzim Berisha përballet për herë të parë me ATENTATORIN e tij. Çfarë ndodhi
Fabregasi refuzon Marseillen, e do vetëm Milanin
Ministri Ekrem Mustafa prit në takim ambasadorin e Francës
Rama fton protestuesit në zyrë që të protestojnë - RTV21
Vetëm prangat në qeveri për vjedhjen e 18 milionë eurove qetësojnë publikun
epokaere.com
Më 17 dhjetor nis procesi i legalizimit të armëve

Basha: Sapo të vijmë në qeveri do anulojmë ligjin për arsimin e lartë

youtube Makineritë e IMT-së të Bashkisë prishin ndërtesën ndërsa flet Basha youtube 28 nëntori/ Basha: Beteja për Shqipërinë europiane, nderimi më i madh për heronjtë (Video) instagram Basha homazhe te 'Dëshmorët e Kombit'/ Nderim atyre që dhanë jetën për pavarësi instagram Krasta ia thotë copë Bashës/ Ke tre njerëz të neveritshëm, që i mban pranë youtube Basha i përgjigjet Ramës: O i çmendur! O hajdut! O pleher! youtube Julian Deda nxjerrë bllof Bashën/ I dashur kryetar nuk ke asnjë artist në PD youtube Ristrukturimi i PD-së, më 15 dhjetor mblidhet Kuvendi Kombëtar youtube LIVE/ Basha në Berat, bashkëbisedim me të rinjtë youtube ‘Rama rrëzohet me votë’/ Kritikët- Bashës: Kjo është idiotësi video.syri.net VIDEO/ A do të ketë përgjime të reja nga PD? Ja çfarë thotë Basha Komentet cna.al Foto ekskluzive- Bashkëpunëtori i Bashës, trafikant droge/ CNA.al sjell të tjera detaje youtube Lulzim Basha sot në ora 21:00 në "360gradë" në Ora News, përballë Artur Zhejit dhe analistëve video.syri.net VIDEO/ Basha mesazh nga Helsinki: Çlirim të zgjedhjeve nga krimi youtube Basha në Vaun e Dejës: Në 2019 mund të ketë edhe zgjedhje parlamentare instagram Deklarata e fortë/ Avokati i njohur zbulon marrëveshjen e fshehtë mes Bashës dhe Soros youtube Megaskandal/ Avokati zbulon turpin e radhës të Bashës youtube Dhëndri i Enver Hoxhës bashkë me Aurela Isufin organizojnë dokumentar, për vuajtjet gjatë komunizmit youtube Dhëndri i Enver Hoxhës bashkë me Aurela Isufin organizojnë dokumentar, për vuajtjet gjatë komunizmit youtube Basha përgjigjet pa mbaruar fjalën Rama: Duhet të ishte në hetim, Ard Veliu në arrest video.syri.net Çfarë mendon ish-presidenti për Bashën? Ja përgjigja e Bujar Nishanit Komentet youtube Bashkëqeverisje dhe pakt i ri PD-PS?/ Reagon Basha
Hashtag 7h

Basha: Sapo të vijmë në qeveri do anulojmë ligjin për arsimin e lartë

Kreu i PD-së Lulzim Basha i pranishëm në protestën e banorëve të Unazës së Re, ka folur edhe për protestën e studentëve që kërkojnë të drejtat e tyre. Basha u shpreh se mbështet protestën e studentëve duke bërë edhe një premtin në momentin që do vijë në qeveri. Kreu i demokratëve deklaroi se do të »»»

Bota Sot 7h

Basha: Pro studentëve, do ta anulojmë ligjin e Arsimit të Lartë

‘I mbështesim studentët në protestën e tyre’. Kështu është shprehur kreu i PD-së Lulzim Basha në një deklaratë për mediat të bërë nga Unaza e re, ku është në mbështjetje të protestës së banorëve. ‘Ne jemi kundër ligjit për arsimin e lartë. Do ta anulojmë këtë ligj sapo të na besohet qeverisja me vo»»»

botasot.info
Bold News 8h

Basha nga Astiri: Mbështesim studentët, sistemi është kalbur

‘I mbështesim studentët në protestën e tyre’. Kështu është shprehur kreu i PD-së Lulzim Basha në një deklaratë për mediat të bërë nga Unaza e re, ku është në mbështjetje të protestës së banorëve. ‘Ne jemi kundër ligjit për arsimin e lartë. Do ta anulojmë këtë ligj sapo të na besohet qeverisja me vo»»»

boldnews.al
Gazeta 55 8h

Protesta e studentëve, Basha bën premtimin që të gjithë e prisnin

Kreu i PD-së Lulzim Basha në një deklaratë për mediat të bërë nga Unaza e re, ku është në mbështetje të protestës së banorëve, u shpreh se i mbështet studentët në protestën e tyre’ ‘Ne jemi kundër ligjit për arsimin e lartë. Do ta anulojmë këtë ligj sapo të na besohet qeverisja me votë. Jemi në mbë»»»

gazeta55.al
Syri 8h

Basha: Pro studentëve, do ta anulojmë ligjin e Arsimit të Lartë Komentet

18:06, 09/12/2018 ‘I mbështesim studentët në protestën e tyre’. Kështu është shprehur kreu i PD-së Lulzim Basha në një deklaratë për mediat të bërë nga Unaza e re, ku është në mbështjetje të protestës së banorëve. ‘Ne jemi kundër ligjit për arsimin e lartë. Do ta anulojmë këtë ligj sapo të na besoh»»»

syri.net
City News Albania 10h

Sulmi ndaj studentëve/ “Lëvizja për Universitetin” ultimatum Bashës

Pas sulmit fizik ushtruar ndaj studentëve që marrin pjesë prej disa ditësh në protestën para Ministrisë së Arsimit, ka ardhur reagimi i “Lëvizjes Për Universitetin”. Në një postim në rrjetet sociale, “Lëvizja për Universitetin” bën me dije se sulmet vijnë nga spektër politikë dhe në rastin më të ma»»»

cna.al
Lajmifundit 10h

“Lëvizja për Universitetin” thirrje Bashës: Tërhiqu nga aktet e dhunës

“Lëvizja për Universitetin” ka reaguar pas sulmeve të një pas njëshme që bëhen në drejtim të saj. Pas masivitetit të protestës stundetore, ndaj këtij grupimi ka nisur një sulm i fortë që tenton të përçajë organizimin. Vetë lëvizja ka sqaruar ditën e sotme situatën ku akuzon drejtpërdrejt kryetarin »»»

Top Channel 11h

Përplasje mes protestuesve, studentët nuk lejojnë pedagogun të marrë fjalën në tubim

Në ditën e 6 të protestës së studentëve dhe të 5-tës para Ministrisë së Arsimit nuk munguan incidentet. Situata u tensionua kur rreth orës 11 të paradites së të dielës tentoi të merrte fjalën pedagogu i Shkencave të Natyrës, Jani Marka. Ai i përket lëvizjes “Për Universitetin” dhe studentët i hoqën»»»

JavaNews 12h

Lëvizja për Universitetin: Po na sulmojnë eksponentët e PD, Basha të tërhiqet nga dhuna

Lëvizja Për Universitetin denoncon dhunën e ushtruar nga ata që i cilëson rrugaçët partiakë. ‘Sot, për të tretën ditë radhazi, studentë dhe veprimtarë të Lëvizjes Për Universitetin janë sulmuar fizikisht, kërcënuar dhe ofenduar nga rrugaçë partiakë, thuhet në një postim në Facebook. Goditje me çelë»»»

Periskopi 13h

Lëvizja Për Universitetin: 12 raste dhune në protestën e studentëve nga rrugaçët partiakë

Lëvizja Për Universitetin denoncon dhunën në protestën e studentëve nëpërmjet faqes së tyre në Facebook, ku thonë se janë regjistruar 12 raste dhune nga ata që kjo i konsideron si rrugaçët partiakë. Reagimi i plotë: Lëvizja Për Universitetin denoncon dhunën e ushtruar nga rrugaçët partiakë! Sot, pë»»»

periskopi.com
Lapsi Lajme 14h

‘Lëvizja për Universitetin’ thirrje Bashës: Tërhiqu nga aktet e dhunës ndaj studentëve

“Lëvizja për Universitetin” ka reaguar pas largimit me forcë nga studentët të pedagogut Jani Marka, pasi sipas tyre është pjesë e “Lëvizjes për Universitetin” të cilën ata e konsiderojnë si lëvizje të politizuar. Përmes një statusi në Facebook kjo lëvizje thotë se për të tretën ditë pjesëtarë të kë»»»

lapsi.al
Kohajone 14h

“Lëvizja për Universitetin” akuzon Bashën

“Lëvizja për Universitetin” ka reaguar pas largimit me forcë nga studentët të pedagogut Jani Marka, pasi sipas tyre është pjesë e “Lëvizjes për Universitetin” të cilën ata e konsiderojnë si lëvizje të politizuar. Përmes një statusi në Facebook kjo lëvizje thotë se për të tretën ditë pjesëtarë të kë»»»

Klan Kosova 14h

Studentët në Shqipëri: 12 raste sulmesh ndaj studentëve në protesta

Lëvizja Për Universitetin denoncon dhunën e ushtruar nga ata që i cilëson si “rrugaçë partiakë”. Sot, për të tretën ditë radhazi, studentë dhe veprimtarë të Lëvizjes Për Universitetin janë sulmuar fizikisht, kërcënuar dhe ofenduar nga rrugaçë partiakë, thuhet në një postim në Facebook. Goditje me ç»»»

Sot 14h

“Lëvizja për Universitetin” denoncon: 12 raste sulmesh nga rrugaçët partiakë ndaj studentëve

Lëvizja Për Universitetin denoncon dhunën e ushtruar në protestat e stundetëve, nga ata që i cilëson “rrugaçët partiakë”. Lëvizja Për Universitetin denoncon edhe atë që ndodhi me petagogun Jani Marka, të cilit iu hoq megafoni nga dora, pasi mori fjalën në protestë. “Sot, për të tretën ditë radhazi,»»»

sot.com.al
RTV Oranews 14h

Lëvizja Për Universitetin: 12 raste dhune në protestën e studentëve nga rrugaçët partiakë

Lëvizja Për Universitetin denoncon nëpërmjet faqes së tyre në Facebook, janë regjistruar 12 raste dhune nga ata që kjo i konsideron si rrugaçët partiakë. Reagimi i plotë: Lëvizja Për Universitetin denoncon dhunën e ushtruar nga rrugaçët partiakë! Sot, për të tretën ditë radhazi, studentë dhe veprim»»»

Lexo 14h

Lëvizja për Universitetin: Po na sulmojnë eksponentët e PD (Dhe një mesazh për Bashën)

???????????????????????????????????? Lëvizja Për Universitetin denoncon dhunën e ushtruar nga ata që i cilëson rrugaçët partiakë. ‘Sot, për të tretën ditë radhazi, studentë dhe veprimtarë të Lëvizjes Për Universitetin janë sulmuar fizikisht, kërcënuar dhe ofenduar nga rrugaçë partiakë, thuhet në nj»»»

Panorama 08.12. 11:14

Basha me ultimatum të fortë: Parlamenti ose do të pastrohet nga krimi, ose do rrëzohet

Me një thirrje të fortë për prindërit e studentëve të dhjetorit të 20018-s, për bashkim, kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka dhënë ultimatumin e fortë politik: “Le të japim sot ultiumatumin politik si testament të Azem Hajdarit dhe dëshirë e aspiratë e cdo shqiptari: Parlamenti shqiptar, ose do të pastr»»»

Channel One 08.12. 08:34

Makineritë e IMT-së të Bashkisë prishin ndërtesën ndërsa flet Basha

Ndërsa kreu i PD-së, Lulzim Basha dhe mbështetësit e tij nga Kamza dhe Paskuqani u shfaqën pasdite kundër projektit të Unazës së Madhe, Bashkia e Tiranës ka sjellë pamjet ku dëgjohen në sfond makineritë e Inspektoratit të Mbrojtjes së Territorit të Bashkisë së Tiranës, të cilat gjatë ditës së premt»»»

Gazeta Telegraf 06.12. 22:41

Basha thërret në takim 43 deputetët e zgjedhur të PD

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka thirrur në një mbledhje të 43 deputetët e sapo zgjedhur të opozitës. Burimet kanë bërë të ditur se takimi është kërkuar të zhvillohet në orën 11:30, teksa temë e bisedës do të jetë nisja e përgatitjes për legjislaturës e ardhshme si dhe diskutimi për fushatën e voti»»»

Top Albania Radio 06.12. 20:21

Valës së protestave masive i shtohen edhe banorët e ‘Bregut të Lumit’

Veç studentëve dhe banorëve të Astirit edhe Banorët e Bregut të Lumit u tubuan për të katërtën ditë me radhë kundër shembjes së banesave të tyre, ndërsa kërkojnë dëmshpërblim total. Ata akuzojnë qeverinë se po i trajton me dy standarde sa i përket shpronësimit. Edhe në Unazën e Re mbrëmjen e sotme »»»

Alpenews 05.12. 19:12

UNAZA E MADHE/ Largohen BANORËT e Astirit, PD sjell PROTETUES nga Kamza e Paskuqani

Opozita ka bllokuar edhe sot në mbrëmje qarkullimin e automjeteve në segmentin nga Pallati me Shigjeta deri te Dogana, duke protestuar kundër projektit të zgjerimit të Unazës së Madhe. Pjesë e kësaj proteste u bë edhe kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ndërsa në mungesë të banorëve që po pakësohen çdo»»»

alpenews.al
Citynews 04.12. 11:45

Avokati i njohur zbulon faktet tronditëse/ Si Soros po shkatërron PD-në prej pesë vitesh

Share Tweet Avokati i njohur Altin Goxhaj, vijon të hedhë akuza të forta nhë drejtim të kreut aktual të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, të cilin e cvilëson si një “ushtar” të Soros. Në një postim në rrjetet sociale, Goxhaj, bën edhe një krahasim mes Hitlerit dhe Soros, ndërsa thekson se “Hitleri»»»

cna.al
Scan - tv 03.12. 18:40

Opozita, kundër buxhetit 2019 – Basha: Qeveria legjitimoi zhvatjen e parave të qytetarëve

Pas miratimit nga Kuvendi të buxhetit për vitin 2019, kryetari i PD-së, Lulzim Basha, në një konferencë për mediat u shpreh se ky buxhet legjitimon zhvatjen e taksave të qytetarëve. Basha tha se zëri kryesor i shpenzimeve të këtij buxheti janë koncesionet dhe shpenzimet e luksit për makina dhe zyra»»»

Standard 02.12. 21:20

Protesta/ Basha: “Agai i Surrelit” kërkon të pasurohet nga banorët

Ka nisur protesta e paralajmëruar nga banorët e Unazës së Re. Këtë herë qëndresës së tyre i është bashkuar edhe kreu i PD-së, Lulzim Basha. Në një prononcim për mediat, Basha e cilësoi projektin e “Unazës së Madhe” si një aferë korruptive. “Do të vlerësoja nga fillimi, nevojshmërinë për qytetin, tr»»»

Epoka e re 02.12. 11:34

Basha nuk e përfshiu në listat e PD-së, Jozefina Topalli merr detyrë të re

Dy vite pasi nuk u përfshi në listat e Partisë Demokratike si deputete, Jozefina Topalli merr një detyrë të re. Ish kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë është emëruar si eksperte e misionit të OSBE-së në Malin e Zi. Lajmi bëhet me dije nga Parlamenti malazez, teksa thuhet se Jozefina Topalli ka zhvil»»»

epokaere.com
Gazeta Express 30.11. 18:13

Basha sërish në protestë: Këta banorë po nxirren nga shtëpitë e tyre para festave

Në ditën e 27 të protestës, kreu i opozitës Lulzim Basha u bashkua edhe sot me banorët e Unazës së Re.Basha tha se tre fakte kanë dalë në këtë segment, korrupsion me prokurimin, korrupsion me hartimin e projektit dhe korrupsion me pronat e qytetarëve. “Ditë pas dite, si media edhe opozita kanë zbar»»»

gazetaexpress.com
Vizionplus 30.11. 17:56

Unaza e Re/ Basha: Jemi me qytetarët, të anulohet projekti

Vijon protesta e banorëve të Astirit, të cilët preken nga projekti i Unazës së Re . Në ditën e 27 të protestës së tyre kanë qenë kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha edhe deputetë të. Basha në fjalën e tij para protestuesve ka ritheksuar faktin se do të jetë në krahë të banorëve të Astirit »»»

vizionplus.tv
Starplus-tv 30.11. 17:00

PD DO TË THËRRASË KUVENDIN ME 15 DHJETOR

Partia Demokratike pritet të thërrasë Kuvendin me 15 dhjetor. Kuvendi do të zgjedhë Këshillin Kombëtar dhe me pas do të vijojë proceduara për zgjedhjen e Kryesisë së PD. Burimet nga selia PD-së bëjnë me dije se për zyrtarizimin e datës pritet firma dhe zyrtarizimi i urdhrit nga kryetari i Partisë D»»»

starplus-tv.com
Balkanweb 29.11. 00:57

Basha feson Ditën e Flamurit me shqiptarët në Milano (Video)

Kreu i PD Lulzim Basha ka marrë pjesë në festimet e Ditës së Flamurit në Milano me komunitetin shqiptar që ndodhet atje. Kreu i PD-së është ftuar nga emigrantët në këtë ditë të veçantë. Basha ka qenë i shoqëruar nga bashkëshortja e tij si dhe nga dy deputetët e PD Bardh Spahia dhe Agron Shehaj. Bas»»»

balkanweb.com
Almakos 28.11. 15:45

Basha: Luftë çdo ditë për lirinë

Drejtuesit e Partisë Demokratike (PD), kanë zhvilluar homazhe në Varrezat e Dëshmorëve, me rastin e 28 Nëntorit, Ditës së Flamurit. Kreu i PD-së, Lulzim Basha tha se duhet luftuar çdo ditë për lirinë. “Përkulemi sot me nderim para sakrificave të mijëra shqiptarëve që dhanë jetën për lirinë. Nderim »»»

Telegrafi 28.11. 15:39

Basha: Luftë çdo ditë për lirinë

Drejtuesit e Partisë Demokratike (PD), kanë zhvilluar homazhe në Varrezat e Dëshmorëve, me rastin e 28 Nëntorit, Ditës së Flamurit. Kreu i PD-së, Lulzim Basha tha se duhet luftuar çdo ditë për lirinë. “Përkulemi sot me nderim para sakrificave të mijëra shqiptarëve që dhanë jetën për lirinë. Nderim »»»

telegrafi.com
24-ore 28.11. 12:11

PD, homazhe te Varrezat e Dëshmorëve. Basha: Luftë çdo ditë për lirinë

Partia Demokratike zhvilloi homazhe në Varrezat e e Dëshmorëve, me rastin e 28 Nëntorit, Ditës së Flamurit. Kreu i PD-së, Lulzim Basha u shpreh: “Përkulemi sot me nderim para sakrificave të mijëra shqiptarëve që dhanë jetën për lirinë. Nderim simbolit tonë kombëtar. Përkulemi me nderim para Ismail »»»

24-ore.com
Gazeta Shqiptare 28.11. 11:07

PD homazhe te Varrezat e Dëshmorëve, Basha: Luftë çdo ditë për lirinë - Gazeta Shqiptare Online

Partia Demokratike ka zhvilluar homazhe në Varrezat e Dëshmorëve, me rastin e 28 Nëntorit, Ditës së Flamurit. Lulzim Basha, kreu i PD-së u shpreh se është në krah të gjithë qytetarëve që janë ngritur për të mbrojtur liritë e tyre. “Përkulemi sot me nderim para sakrificave të mijëra shqiptarëve që d»»»

Shekulli 28.11. 11:05

PD, homazhe te Varrezat e Dëshmorëve. Basha: Luftë për lirinë!

PD, homazhe te Varrezat e Dëshmorëve. Basha: Luftë për lirinë! Publikuar më 28.11.2018 nga Xhentila Gjoshi Partia Demokratike zhvilloi homazhe në Varrezat e e Dëshmorëve, me rastin e 28 Nëntorit, Ditës së Flamurit. Kreu i PD-së, Lulzim Basha u shpreh: “Përkulemi sot me nderim para sakrificave të mi»»»

shekulli.com.al
NOA 27.11. 19:29

Basha voton për zgjedhjet brenda PD-së: Ofrojmë modelin kundër krimit në politikë

Kretari i Partisë Demokratike votoi këtë mbrëmje për zgjedhjet e brendshme në partinë që ai drejton, tek zyrat e Pd-së së në degën numër 8. Pas votimit, në një deklaratë të shkurtër për mediet, Lulzim Basha tha se ka nisur procesi i ofrimit të një modeli kundër infiltrimit të krimit në politikë. “B»»»

noa.al
Lajmpress 27.11. 00:31

Kush do jetë kandidati i opozitës për Tiranën, flet Basha

Në një kohë kur na ndajnë vetëm pak muaj nga zgjedhjet lokale të 30 qershorit, ende nuk dihen se cilën do të jenë kandidatët që do të garojnë për kreun e Bashkisë së Tiranës. Në një intervistë për emisionin ‘A Show’ në “News24” të Adi Krastës, kryetari i PD-së Lulzim Basha deklaroi se ende nuk ësht»»»

Newsbomb 26.11. 22:11

Moderatori ia thotë në sy Lulzim Bashës: Mbani afër 3 persona mizerabël, ata ...

Moderatoi Adi Krasta e ka rritur "tempin" e emisionit të tij mbrëmjen e sotme, me të ftuar të rradhës kreun e opozitës Lulzim Basha. Krasta i është drejtuar në një moment kryedemokratit, se mban afër tij 3 njerëz të administratave të kaluara të cilët kanë një imazh jo shumë të mirë në publik, shihe»»»

American Eye 26.11. 11:09

Basha: “Unaza e Re” një vijë e kuqe, nuk e lejojmë Ramën ta kalojë - American Eye

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përsëriti sot edhe njëherë akuzat se me projektin e Unazës së Re, po bëhet një mega-aferë korruptive. Ai përmendi shifrat tejet të larta të investimit në këtë projekt, ndërsa iu kundërvu Ramës, duke e akuzuar se me “diarrenë” e akuzave ndaj opozitës dhe»»»

americaneye.al
Albeu 24.11. 09:18

Deputeti i PD-së "kërcënon" Ramën: Nëse ngul këmbë, bëhem kryeministër

Deputeti i PD-së dhe biznesmeni i njohur, Agron Shehaj, ka qenë i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Zonë e Lirë”, prej nga ku ka folur mbi bizneset e tij të shumta që ka krijuar. Teksa po flinin mbi këtë çështje, Arian Çani ka thënë se me këto ritme që po ecën ai mund të bëhet një ditë kryeminis»»»

Opozita 22.11. 01:00

I riu vë me shpatulla pas muri Bashën/ Ju po na detyroni të ikim

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha është vënë me shpatulla pas muri nga një i ri gjatë forumit “Studentët për qeverisjen e mirë”. Gjatë fjalës së tij Basha foli për sukseset e tij si student në Hollandë. Pas kësaj i riu, që mori fjalën i tha se “Ju të gjithë si politikanë jeni të përfolur për »»»

Gazeta - shqip 21.11. 12:55

Zbulohen datat e zgjedhjeve për krerët e degëve të PD-së

Partia Demokratike do të zhvillojë zgjedhjet për kryetarët e degëve nga 23 nëntori deri më 2 dhjetor. Top Channel ka siguruar urdhrin e Bashës për organizimin e zgjedhjeve, ku përcaktohen këto dy data. “Në mbështetje të nenit 34 dhe 36 të Statutit të Partisë Demokratike, me qëllim organizimin dhe m»»»

Shqiptarja 20.11. 22:47

Udhëzimi i Bashës: 23 nëntor- 2 dhjetor, PD në zgjedhje për kryetarët e degëve - Shqiptarja.com

Zgjedhjet për kryetarët e rinj lokal të degëve të Partisë Demokratike do të zhvillohen nga data 23 nëntor deri më 2 dhjetor. Lajmi është bërë i ditur përmes një urdhri të firmosur këtë të martë nga Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha. Në njoftimin e urdhrit thuhet se në kuadër të riorganizi»»»

Gazeta Dita 20.11. 16:10

Kuvendi Kombëtar i PD-së mblidhet më 15 dhjetor

Lulzim Basha ka vendosur të thërrasë më 15 dhjetor Kuvendin Kombëtar, nga ku do të dalë ekipi i ri drejtues i partisë më të madhe ne opozitë. Kuvendi demokrat i mes dhjetorit do të jetë vetëm zgjedhor dhe për këtë arsye do të jetë vetëm 1 ditor. Ai do të caktojë Këshillin e ri Kombëtar, për t’i hap»»»

Kosova Sot 18.11. 18:55

Basha: Rama nuk ka pranga për të gjithë shqiptarët, të ngrihemi për ta rrëzuar

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka kërkuar nga të rinjtë e FRPD-së në Berat që të çohen në këmbë për të luftuar dhe larguar nga pushteti qeverinë e të majtëve, duke thënë kjo maxhorancë nuk ka pranga për të gjithë shqiptarët. Lideri i demokratëve shtoi gjithashtu se kur pushteti shkel me të dyja këmb»»»

Abcnews 17.11. 14:00

Basha: PD merr përvojën më të mirë

Si kishte paralajmëruar pak ditë më parë kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka pritur në një takim kreun e komitetit të seleksionimit të kandidaturave për anëtarë të parlamentit britanik si dhe një prej kandidatëve për deputet të Partisë Konservatore britanike. Qëllimi është marrja e praktik»»»

Gazetatema 13.11. 10:27

“Kush do të jetë kandidati i PD-së për Bashkinë e Tiranës, përballë Erion Veliajt?”

Lulzim Basha është pyetur mbrëmjen e djeshme, se kush do të jetë kandidati i PD-së për Bashkinë e Tiranës, që do të konkurrojë përballë Erion Veliajt. Basha tha se për momentin nuk ka ende asnjë emër, por ai u shpreh se opozita do ta fitojë Bashkinë e Tiranës. “E do me emër? E do sot ti? Sot s’ta t»»»

Tetova Sot 13.11. 01:30

Basha zbulon njeriun e PD-së që do vihet përballë Veliajt në zgjedhjet e qershorit

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar në studion e “360 Gradë” u pyet për kandidatin për bashkinë e Tiranës për zgjedhjet e 30 qershorit të vitit të ardhshëm si dhe nëse PD do t’i fitojë zgjedhjet apo jo. Gjatë një debati që ka pasur me gazetarin Denis Dyrnjaja, ky i fundit i është drejt»»»

tetovasot.com
Rilindja Demokratike 08.11. 13:31

Basha: Me Manfred Weber Shqipëria do të ketë një mbështetës të fortë në BE

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka uruar kandidatin zyrtar të PPE-së për President të Komisionit Europian. Zgjedhja e Manfred Weber është bërë në takimin e Partive Popullore Europiane që është mbajtur në Helsinki. ‘Me Manfred Weber Shqipëria do të ketë një mbështetës të fortë në BE!’, shkruan kreu i PD»»»

Gazeta Blic 24.10. 15:30

Basha përsërit: Zgjedhje të parakohshme

Lulzim BashaZgjedhjet Tetë muaj nga zgjedhjet lokale, kreu i PD-së, Lulzim Basha, i rikthehet idesë së zgjedhjeve të parakohshme. Në takimin me fermerë të Vaut të Dejës, lideri i opozitës iu rikthye propozimit të hershëm të tij duke e parë si mundësi mbajtjen në të njëtjën ditë të zgjedhjeve të per»»»

gazetablic.com
Alsat-M 24.10. 15:09

Shqipëri, Basha kërkon zgjedhje të parakohshme

Tetë muaj nga zgjedhjet lokale, kreu i PD-së në Shqipëri, Lulzim Basha i rikthehet idesë së zgjedhjeve të parakohshme. Duke iu rikthyer propozimit të hershëm të tij ai insiston si mundësi mbajtjen në të njëjtën ditë të zgjedhjeve të përgjithshme të parakohshme, me ato lokale që do të mbahen në qers»»»

alsat-m.tv
Aktuale 24.09. 13:20

Basha: Kuvendi i Shqipërisë, i përfshirë në rrjetin e pastrimit të parave të krimit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë konferencës që është duke u mbajtur, “Çlirimi i ekonomisë, platforma kundër korrupsionit dhe oligarkisë”, ka bërë dhe një deklaratë të fortë për marrëdhëniet mes krimit dhe politikës sipas një strategjie për të avancuar dhe pastruar paratë në ekon»»»

aktuale.mk
Koha 24.09. 12:34

Basha: Në Kuvend po legjitimohet pastrimi i parave të pista

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një konferencë me emrin “Çlirimi i ekonomisë, platforma kundër korrupsionit dhe oligarkisë”, deklaroi se “marrëdhënia mes krimit dhe politikës ka avancuar edhe në ekonominë shqiptare”. “Kemi të bëjmë me një krizë të trefishtë që ka kapluar vendin: po»»»

koha.net
Kosovapress 24.09. 11:59

Basha: Në Kuvend po legjitimohet pastrimi i parave të pista

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një konferencë me emrin “Çlirimi i ekonomisë, platforma kundër korrupsionit dhe oligarkisë”, deklaroi se “marrëdhënia mes krimit dhe politikës ka avancuar edhe në ekonominë shqiptare”. “Kemi të bëjmë me një krizë të trefishtë që ka kapluar vendin: po»»»

Albpress 19.09. 19:25

Basha takon artistët për mbrojtjen e Teatrit -

Aktivistë dhe artistë nga “Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit” kanë zhvilluar një takim me kryetarin e PD-së, Lulzim Basha. Takimi është zhvilluar në ambientet e selisë së PD. Në qendër të diskutimit ka qenë ligji për Teatrin, që shqyrtohet nesër në Parlament. Mazhoranca, një ditë më parë, pranoi në K»»»

albpress.org
ATA- Albanian Telegraphic Agency 21.08. 03:16

Basha fton qytetarët t’ i bashkohen protestës në 26 maj

TIRANË, 19 maj/ATSH-Maela Marini/ – “E nesërmja përcaktohet nga veprimi dhe mosveprimi ynë”, deklaroi sot, Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke ftuar qytetarët shqiptarë t’i bashkohen protestës kombëtare të 26 Majit. Nga selia e PD-së, Basha paraqiti dëshminë e gazetarit investigativ,»»»

Kosova 27.07. 13:12

Basha: Rama kërkon të shpëtojë të afërmit dhe veten nga burgu, nuk bëhemi pjesë e shkeljes së Kushtetutës

Kreu i PD-së Lulzim Basha, ka refuzuar kërkesën e mazhorancës për votimin e ligjit për Shkollën e Magjistraturës. Sipas Bashës, kjo kërkesë është një propozim qesharak, me të cilin kërkohet që ne të shkruajmë me duart tona, shkeljen e Kushtetutës prej tyre. Për Bashën, zgjidhja më e mirë është kthi»»»

RTV 21 24.06. 19:27

Kapet “Toyota” me 1.5 milionë euro - RTV21

Mbi 1.5 milionë euro ishin fshehur ne mjet, Basha e paralajmëroi Mbi 1.5 milionë euro ishin fshehur ne mjet, Basha e paralajmëroi Një sasi e madhe eurosh u sekuestrua këtë të diele në portin e Durrësit. Sipas burimeve të policisë, dyshohet se ne një mjet të importuar nga Europa, ishte fshehur shuma»»»

Civitas 20.06. 20:05

‘JO prishjes së teatrit, JO kullave’! Artistët sërish në protestë

Artistët janë mbledhur sërish ditën e sotme përballë teatrit Kombëtar, për të protestuar për mosprishjen e këtij institucioni. Edhe në ditën e 6-të të protestës, artistët i kanë bërë thirrje Ramës dhe kryebashkiakut Veliaj që të heqin dorë nga prishja e teatrit dhe ndërtimi i kullave. Në mbështetje»»»

Zeri Popullit 27.05. 22:53

Basha: Prej 5 ditësh jemi gati për dialog

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përsëriti se opozita është e gatshme për dialog, “për zgjidhjen që presin shqiptarët dhe jo monologje shterpë e fasadë”. “Jemi gati prej 5 ditësh për dialogun për zgjidhjen që presin shqiptarët dhe jo monologje shterpë e fasadë dhe t’i rikthehemi lojës »»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining