Balla: Nuk do të ketë qeveri tranzicioni dhe as zgjedhje të parakohshme
lajmi.net
Putin: Kim Jong-un udhëhiqet nga interesat kombëtare
Presidenti Ilir Meta nuk pranon kërkesën e opozitës: Jo publikimit të mbledhjes së Këshillit të Sigurisë Kombëtare
Kurti e Konjufca dorëzojnë padi për Thaçin e Veselin
zeriamerikes.com
Diskutim në Uashington: Zgjidhja e çështjeve të pazgjidhura në Ballkanin Perëndimor
Basha: Nuk ka zgjedhje më 30 qershor!
gazetamapo.al
Grabitja e Rinasit/ Policia nis kërkimin e parave me detektor
starplus-tv.com
NIS PROTESTA E OPOZITËS, PD DHE LSI BLLOKOJNË 5 AKSE RRUGORE, BASHA NË MILOT
kohajone.com
Sa kushton të bëhesh deputet
newsbomb.al
'Opozita nuk klonohet', Basha mesazh Ramës: S’ka zgjedhje në 30 qershor, do bllokohet çdo qendër votimi
ekonomiaonline.com
Në Ferizaj çertifikohen 25 pjesëmarrës në fushën e Gastronomisë dhe lidhën marrëveshje punësimi me hoteleri
Protesta e opozitës, trafik dhe goma të djegura
mia.mk
Klinton: Mos shpejtoni me impiçmentin, raporti i Maler është Uotergejt i ri
klankosova.tv
Drejtori i kompanisë Uniteti në Mitrovicë: Më parë jam kërcënuar nga personi që e ka ndihmuar Sami Lushtakun të arratiset
cna.al
SHBA dënon dekretin rus për qytetarët në pjesën lindore të Ukrainës
koha.net
Kosnett flet hapur, thotë se ndaj vendimeve të padrejta duhet protestuar paqësisht
koha.net
Nga 2010-a, Telekomi ia dha 70 mijë euro vëllait të Agim Çekut për një antenë në kulm të shtëpisë
sot.com.al
"Qenef dhe pisanjos që vjedh", ish deputetja e LSI nuk përmbahet ndaj Taulant Ballës
Gattusos i lëkundet stoli, Milani po mendon për zëvendësuesin, ëndrra është ….
Bllokuan 5 akset kryesore për 60 min, mbyllet protesta e opozitës, Basha: E sotmja sinjal paralajmërimi për Ramën
kohajone.com
Basha nga Miloti: Më 30 qershor nuk do ketë zgjedhje në asnjë qendër votimi
Basha: Mosbindja civile nisi sot! Më 30 qershor nuk do ketë zgjedhje pa opozitën, këtë e di edhe bufi Rama
kohajone.com
Basha mesazh Patozit dhe Ramës: Opozita nuk klonohet
cna.al
Kim Jong-un dhe Vladimir Putin zotohen për lidhje më të ngushta
syri.net
Basha i bindur: Zgjedhje pa opozitën më 30 qershor nuk ka Komentet
epokaere.com
Sfida e shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut
portalb.mk
Të persekutuar nga Pakistani, refugjatët myslimanë fshihen edhe në Sri Lanka
koha.net
Stavileci padit Kurtin për shpifje, i vë shumë etiketa
ALFRED PEZA/ Pse 30 Qershori nuk mund të jetë një “1997” e dytë! – AlpeNews
kosova.info
Problemet e Veselit me Haradinajn rrënjët i kanë te sondazhet e NDI, AAK para PDK’së - Kosova Info
kohajone.com
Nis mosbindja civile. Qytetarët bllokojnë rrugët kombëtare (VIDEO)
Kryemadhi nga Durrësi: Aksioni i sotëm paralajmërim për Ramën, zgjedhjet e lira zgjidhja e vetme Kryemadhi nga Durrësi: Aksioni i sotëm paralajmërim p
newsbomb.al
Bllokohet AUTOSTRADA në Durrës, Kryemadhi PARALAJMËRON Ramën: Akoma nuk e ke parë...
Aleatët e PD kërkojnë zgjidhje nga Meta: Na ul në tryezë me mazhorancën
balkanweb.com
Bllokohet autostrada Tiranë – Durrës, Kryemadhi: Nuk do ndalemi
Nisi bllokimi i 5 akseve kryesore, Basha u prin protestuesve në Milot
portalb.mk
Studim: Qëndrimet anti-islame të përhapura në Gjermani

“Selia e LDK-së po pushtohet nga rinia e Prishtinës”

Gazeta Blic 10.02. 20:18

“Selia e LDK-së po pushtohet nga rinia e Prishtinës”

Asambleistja e Kuvendit Komunal të Prishtinës,Vlora Dumoshi (LDK), është duke vazhduar t’i mbështesë të rinjtë që të jenë sa më shumë aktivë në jetën politike dhe po ashtu ata të jenë vendimmarrës dhe të vendosin për të ardhmen e tyre, sipas saj, rinia nuk është një stinë e jetës, është një çështje»»»

gazetablic.com
Epoka e re 06.02. 13:16

Vlora Dumoshi takon disa të rinj, diskutojnë për problemet e tyre 

Anëtarja e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), njëherësh asamblistja e Kuvendit Komunal të Prishtinës, Vlora Dumoshi, ka pritur në takim disa të rinj të cilët i kanë adresuar problemet e tyre në këtë parti. Sipas komunikatës së LDK-së, studentë e maturantë të Prishtinës e rrethinës ka»»»

epokaere.com
Kosova 06.02. 11:51

Plotë të rinj adresojnë probleme në LDK - Kosova.info

Anëtarja e kryesisë së LDK-së, njëherësh asambleistja e Kuvendit Komunal të Prishtinës, znj. Vlora Dumoshi në zyret e LDK-së ka pritur shumë të rinj të cilët problemet e tyre i adresuan në LDK.Studentë e maturantë të Prishtinës e rrethinës shtruan dhe diskutuan shumë tema që prekin të ardhmën e tyr»»»

Bota Sot 06.02. 11:35

Plotë të rinj adresojnë probleme në LDK

Kosova Foto galeri Anëtarja e kryesisë së LDK-së, njëherësh asambleistja e Kuvendit Komunal të Prishtinës, Vlora Dumoshi në zyret e LDK-së ka pritur shumë të rinj të cilët problemet e tyre i adresuan në LDK. Studentë e maturantë të Prishtinës e rrethinës shtruan dhe diskutuan shumë tema që prekin t»»»

botasot.info
Ekonomia-ks 06.02. 11:28

Të rinjë adresojnë probleme në LDK

Prishtinë, 6 shkurt - Anëtarja e kryesisë së LDK-së, njëherësh asambleistja e Kuvendit Komunal të Prishtinës, znj. Vlora Dumoshi në zyret e LDK-së ka pritur shumë të rinj të cilët problemet e tyre i adresuan në LDK. Studentë e maturantë të Prishtinës e rrethinës shtruan dhe diskutuan shumë tema që »»»

EO - Ekonomia Online 06.02. 11:27

Plotë të rinj adresojnë probleme në LDK

Anëtarja e kryesisë së LDK-së, njëherësh asambleistja e Kuvendit Komunal të Prishtinës, znj. Vlora Dumoshi në zyret e LDK-së ka pritur shumë të rinj të cilët problemet e tyre i adresuan në LDK. Studentë e maturantë të Prishtinës e rrethinës shtruan dhe diskutuan shumë tema që prekin të ardhmën e ty»»»

ekonomiaonline.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano