Maďarská prezidentka Nováková sa oficiálne vzdala postu, opozícia chce priame voľby

Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.
HN Online 12.02. 14:35

Maďarská prezidentka Nováková sa oficiálne vzdala postu, opozícia chce priame voľby

Maďarská opozícia si veľmi želá presadiť priame prezidentské voľby namiesto terajšej voľby hlavy štátu parlamentom, avšak šanca na takúto zmenu prakticky neexistuje. Maďarská prezidentka Katalin Nováková sa v nedeľu už aj oficiálne vzdala postu hlavy štátu. Uviedol to v pondelok portál 24.hu s odvo»»»

hnonline.sk
Teraz 12.02. 08:35

Orbán chce zrušiť priame voľby do Európskeho parlamentu

Viedeň 12. februára (TASR) — Maďarský premiér Viktor Orbán chce občanom krajín EÚ odobrať právo voliť poslancov Európskeho parlamentu (EP). V rozhovore s bývalým rakúskym kancelárom Wolfgangom Schüsselom, ktorého úryvky zverejnili v nedeľu noviny Presse am Sonntag, navrhol návrat k predchádzajúcemu»»»

teraz.sk
Aktuality 12.02. 08:31

Viktor Orbán chce občanom krajín EÚ odobrať právo voliť poslancov Európskeho parlamentu

Maďarský premiér navrhol návrat k predchádzajúcemu systému. V ňom miesto priamych volieb svojich zástupcov do Európskeho parlamentu vysielajú národné parlamenty. „Jedným z dôvodov našej slabosti je, že Európsky parlament nefunguje. Je to blázinec,“ povedal Orbán v rozhovore s bývalým rakúskym kance»»»

aktuality.sk
TV Noviny 12.02. 08:30

Orbán chce zrušiť priame voľby do Európskeho parlamentu. Je to blázinec, vyhlásil maďarský premiér

Orbán chce zrušiť priame voľby do Európskeho parlamentu. Je to blázinec, vyhlásil maďarský premiér Maďarský premiér Viktor Orbán chce občanom krajín EÚ odobrať právo voliť poslancov Európskeho parlamentu (EP). V rozhovore s bývalým rakúskym kancelárom Wolfgangom Schüsselom, ktorého úryvky zverejnil»»»

tvnoviny.sk
Trend 12.02. 08:19

Viktor Orbán chce zrušiť priame voľby do Európskeho parlamentu

Maďarský premiér Viktor Orbán chce občanom krajín EÚ odobrať právo voliť poslancov Európskeho parlamentu. V rozhovore s bývalým rakúskym kancelárom Wolfgangom Schüsselom, ktorého úryvky zverejnili v nedeľu noviny Presse am Sonntag, navrhol návrat k predchádzajúcemu systému, v ktorom namiesto priamy»»»

trend.sk
Topky 12.02. 08:17

Maďarský premiér chce zrušiť priame voľby do Európskeho parlamentu

"Jedným z dôvodov našej slabosti je, že Európsky parlament nefunguje. Je to blázinec," povedal Orbán. Európsky parlament volia priamo občania členských krajín Európskej únie od roku 1979 a je jedinou takou inštitúciou EÚ. Orbánova pravicový Maďarský občiansky zväz (Fidesz) má v EP v súčasnosti 13 p»»»

topky.sk
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.