kanal5.com.mk
Ковид ситуацијата во светот-одново на сцена рестиктивните мерки
makfax.com.mk
Германија го прекори Ердоган за навредите упатени кон Макрон
makfax.com.mk
Лавров: Грција и Турција да го решат територијалниот спор преку дијалог
netpress.com.mk
Ердоган повика на бојкот на француските производи
zurnal.mk
„Комерсант“: Посетата на Лавров е знак дека Москва сака да го зачува влијанието на Балканот
makfax.com.mk
Песков: Ситуацијата со Ковид-19 е тешка, Путин ги добива сите информации
makfax.com.mk
(Видео) Бајден ги помеша Џорџ Буш и Доналд Трамп
makfax.com.mk
Бајден: Русија е клучна закана за САД
makfax.com.mk
Претседателот на Азербејџан: Ќе го решиме конфликтот по воен и политички пат
netpress.com.mk
САД ги јакнат врските во регионите на Индија на Пацификот
netpress.com.mk
САД објавија дека Ерменија и Азербејџан се обврзале на ново „хуманитарно примирје“ од понеделник
КАРОЛИНА АСТЕРУД ВО 5 ТОЧКИ И 3 КЛУЧНИ ПОЕНТИ - ШТО Е ТЕХНОКРАТСКИ КОВИД ФАШИЗАМ
kanal5.com.mk
Пицула: СДСМ го избра вистинскиот пат за да се спроведат прогресивни промени
netpress.com.mk
Турција: Навредливите карикатури на Пророкот се користат за заплашување на муслиманите
kanal5.com.mk
РОЈТЕРС: Ердоган за Макрон - му треба лекарска помош за менталното здравје
telma.com.mk
На европски тло најтешка е ситуацијата во Чешка
makfax.com.mk
Иран ја осуди нормализацијата на односите меѓу Израел и Судан
БАН не го уважува СТАВОТ на Меѓународниот славистички комитет
kurir.mk
Протести во Полска поради строгите мерки за коронавирус
sitel.com.mk
Интензивирање на комуникацијата за надминување на недоразбирањата со Софија
netpress.com.mk
Заев-Хоти: Ако има потреба повторно ќе има ПЦР-тестови на границите
makfax.com.mk
Јанша го поддржа Трамп: На светот му треба силен американски претседател
puls24.mk
Филип Петровски: После Стража има 100 знамиња од кои ниту едно македонско, едно албанско да пипнеме ќе падне владата
netpress.com.mk
Франција го блокираше договорот за увоз на течен гас од САД
telma.com.mk
Заев ветува автопат до Косово до 2023-та
mms.mk
Заев очекува автопатот до Приштина да се заврши за две ипол години
telma.com.mk
Европа во нова жестока битка со Ковид
press24.mk
Георгиевски за БГНЕС: Сакаме зближување со Бугарија, треба да ги признаеме заслугите на Заев
zurnal.mk
Лавров во работна посета на Белград на 28 и 29 октомври
netpress.com.mk
Кина и Германија стануваат велесили а влијанието на САД слабее, оцени Путин – подготвен е за заедничка истрага за Навални
netpress.com.mk
Трамп објави интервју пред телевизијата и порача „Погледнете ја оваа пристрасност“
mia.mk
Милан со убедлива победа против Селтик на стартот во Лигата на Европа
kanal5.com.mk
ЕУ со критики до СЗО,бара промени во управувањето со епидемијата
zurnal.mk
15 јубилеј на Универзитет Американ Колеџ Скопје
press24.mk
Заев- Сасоли: Северна Македонија е подготвена да стане следната успешна приказна на проширувањето на ЕУ
press24.mk
Прогласени победниците на „Наградата за социјално претприемништво 2020“ (Social Impact Award 2020)
zurnal.mk
Берлин порача: Србија да не си „пyka во нога“, ако сака да влезе во ЕУ, нeка го пpизнae Косово
zurnal.mk
Постојаните членки на СБ на ОН со различни ставови за иднината на УНМИК
zurnal.mk
АФЕРА го тресе Косово: Од Државната каса исчезнаа 2, 7 милиони додека траеше пауза за ручек
netpress.com.mk
Светска банка: Македонија е во најдлабока рецесија досега
press24.mk
Русија предупредува дека САД подготвуваат уште една револуција - откриваат која држава е „на ред"
press24.mk
Јакимовски до Каракачанов: Ако си маж дојди ти на чело на полкот да рушиш- ќе те кренеме на клоци

Во експлозијата во Бејрут се уништени 85 000 куќи и станови

Kanal5 19.09. 18:00

Во експлозијата во Бејрут се уништени 85 000 куќи и станови

Либанската војска денеска објави дека завршила со расчистувањето и проценката на штетите во населбите во Бејрут уништени во експлозијата на почетокот на август, наведувајќи дека има 85.744 оштетени „единици“, вклучително и домови, болници и училишта.Прегледи:683Објавил:Administrator19 септември 202»»»

kanal5.com.mk
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.