shqiptarja.com
Qëndrimi i Francës për negociatat/ Fajon sulmon Macron: Po bën lojë të ndyrë politike! BE po merret pengNegociatat/ Sot merret vendimi për Shqipërinë
Deklarata e Përbashkët Turqi-SHBA për Verilindjen e Sirisë: 13 pikat
klankosova.tv
Daçiq: Miliona rrena, një e vërtetë – flamuri shqiptar pas Kurtit
Të gjithë kundër Macron: “Plani B” i Gjermanisë, negociatat në dhjetor
balkanweb.com
FOTO/ “Mbi 350 avionë anglo-amerikanë në inkursione luftarake në qiellin shqiptar duke bombarduar forcat gjermane”,zbulohet dokumenti sekret
portalb.mk
Në vend të ndarjes, Merkeli propozoi shtyrje të datës së BE-së për RMV-në dhe Shqipërinë
lexo.com.al
Turizmi në Zonat e Mbrojtura, më shumë se 900 mijë vizitorë vetëm në periudhën janar-shtator
Bruksel, sot vendimi për negociatat e anëtarësimit për Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut
cna.al
Për ty Halim, që di këndim
monitor.al
Franca kërkon që qeveria e re e Kosovës ta heqë taksën ndaj Serbisë
LSI: Shqipëria nuk e meriton hapjen e negociatave, mos i ndiqni mediat kryesore në vend se ju genjëjenë
aa.com.tr
City gati të paguajë 60 milionë euro për 19 vjeçarin Haland
Mafia e ISSH dhe heshtja e Kuvendit dhe qeverisë/ Kreu i sindikatës së minatorëve denoncon pezullimin e pastrimit të skemës së pensioneve nga abuzimet
gazetainfokus.com
Ofensiva e Speciales, për çdo ditë nga dy të ftuar në Hagë
koha.net
Bizneset në Ferizaj kundërshtojnë monopolin për shitjen e arkave fiskale
rtsh.al
Meksikë, përleshje mes policisë dhe një një karteli droge
shekulli.com.al
Rishikohet ligji, 94 mijë objekte të palegalizueshme nuk shemben
boldnews.al
Bosët e drogës, krimi, korrupsioni e azilkërkuesit/ Pse Franca, Holanda, Danimarka e Spanja kundërshtojnë hapjen e negociatave
koha.mk
Pas Tetovës dhe Strugës, “Maqedonia nga antika deri te koha jonë” arriti edhe në Shkup
boldnews.al
U kap me 3400 euro të falsifikuara, arrestohet (EMRI)
Qeveritë po dështojnë të trajtojnë pastrimin e parave dhe mashtrimet ndërkombëtare
Brexit në parlamentin britanik, liderët e BE-së përkrahin marrëveshjen e re
shqiptarja.com
Nis aplikimi i tarifave të Trump ndaj Europës, përfshirë djathin Parmigiano dhe verërat franceze
3.400 Euro të falsifikuara, kapet një person
starplus-tv.com
VETËVENDOSJA EDHE NË SHQIPËRI, SYNON BASHKIMIN KOMBËTAR
gazetamapo.al
Raportet e atdhetarit Jahja Karavelija mbi shfarosjen e fisit arbror
starplus-tv.com
NGRIHET KAMPI PËR KLANDESTINËT
sot.com.al
A do ta marrim “PO-në” e shumëpritur nga BE-ja? Sot vendoset fati për çeljen e negociatave
Titujt ekonomikë të shtypit të shkruar, 18 tetor 2019
sot.com.al
Dosja “Xhisiela”/ Gjykata e Tiranës pushon çështjen, rrëzon akuzat e Taulant Ballës ndaj Lulzim Bashës
sot.com.al
Debate në Parlament, Balla shpërthen ndaj Berishës për negociatat, opozita akuza për pakt të fshehtë Rama-Basha
sot.com.al
Dështon plani “Berisha-Meta” për të përçarë demokratët në Parlament, Hajdari siguron firmat e 5 deputetëve, vuloset shkarkimi i presidentit
sot.com.al
Hapja e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë, Greqia dhe Bullgaria mbështesin integrimin e Ballkanit Perëndimor
sot.com.al
Rama vijon takimet në Bruksel, komisioneri Hahn kërkon hapje negociatash, shefja e KE e zhgënjyer me vendet skeptike

Shënim/ Një ish sigurims në aleancën për mbrojtjen e Demokracisë

CNA 19.06. 23:31

Shënim/ Një ish sigurims në aleancën për mbrojtjen e Demokracisë

Ish-sigurimisi, i cili e ka pranuar dhe vetë publikisht dhe që nga ky fakt iu pre dhe koka si president i mundshsëm i Shqipërisë, Artan Hoxha, është shafqur dje në Vlorë në takimin e kreut të PD-së të këtij qyteti dhe duket se është në krah të Fatbardh Kadillit karrigethyerit të Lulzim Bashës, që k»»»

cna.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano