evropaelire.org
Kosova fton UEFA-n të largojë Serbinë nga ndërhyrjet në futboll
shqiptarja.com
2400 vjet më parë, roli i mbretit ilir Aleksandër Molosi në skenën politike epiriote
cna.al
“E ke deklaruar gruan e tretë”/ Qytetarët tallen me zëvendësin e Kryemadhit
sot.com.al
Gjon Bruçi: Lulzim Basha një sharlatan politik, heqjen e simboleve komuniste po e përdor si barkë shpëtimi
sot.com.al
Komunistët irritohen me Bashën: Vetëm neofashistët kërkojnë heqjen e simboleve të PPSH, po luan blofin e radhës
sot.com.al
Thellohet lufta, LSI tjetër goditje ndaj PD për refuzimin e 13 tetorit, Basha vijon të injorojë thirrjet e Kryemadhit
sot.com.al
Kapja e reformës, SHBA-BE nxjerrin blof presidentin, çdo akt ligjor dhe rregullore në sistemin e drejtësisë të hartuara nga EURALIUS e OPDAT
sot.com.al
Dalin shifrat, udhëtimet e Metës nga SHBA në Egjipt u kushtuan shqiptarëve 530 mln lekë, ja sa shpenzuan pushtetarët e tjerë
sot.com.al
Vihet nën kontroll zjarri në Shëngjinin dhe arrestohen 2 persona, flakët prezente edhe në disa zona të tjera të vendit
kohajone.com
Vjosa Osmani, femra e parë si kandidate për kryeministre, e diplomuar në SHBA
sot.com.al
Ish- kryebashkiakët valë tenderash në prag të largimit, 26.084 kontrata u firmosën në 4 vite nga pushteti vendor
sot.com.al
Na pushtoi fashizmi, por shpërtheu antifashizmi!
sot.com.al
Shqipërisë i mungojnë liderët vizionarë
Emiratet “injorojnë” Kashmirin, nderojnë Modin me “Urdhërin Zayed”
gazetamapo.al
Video/ Shpërthim i fuqishëm, në flakë karburanti i madh në Lezhë
periskopi.com
Haradinaj nga Shkupi shfaqet krah Zaevit
rtsh.al
Shënkoll, shpërthen një pikë karburanti
kohajone.com
Edi Rama duhet të përgjigjet për Vorën
syri.net
U vranë nga komunistët dhe u tërhoqën zvarrë nëpër Shkodër/ Berisha: Një nderim për dy martirë të lirisë Komentet
gazetainfokus.com
Mendimi interesant i Albin Kurtit për Fatmir Limajn
gazetainfokus.com
Albin Kurti për Kadri Veselin, “Edhe popujt tjerë që njerëz të shërbimeve sekrete kanë vendosur në pozita udhëheqëse kanë paguar çmime të rënda”
monitor.al
“Biznesi po lulëzon në Ballkan”
shqiptarja.com
Frederik Stamati mes formulave të restaurimit: Si i bëra bashkë 8123 pjesët e Mburojës së Apolonisë
kohajone.com
Jorida Tabaku: PPP janë borxh publik
lapsi.al
Fjetja 700 euroshe! Ish-deputetja: Çuditën botën me babëzinë e tyre, hip-zbrit avionëve…
Superliga/ Fitojnë Skënderbeu, Tirana dhe Teuta
lexo.com.al
E zonja e shtëpisë së Teto Ollgës: Kemi ruajtur çdo objekt si në filmin “Zonja nga qyteti”
portalb.mk
Shekerinska dhe Remenska paralajmëruan padi për njërin portal në RMV për “Reket”
newsbomb.al
Mblidhet Samiti i G7-tës, liderët europianë përballë Trump
balkanweb.com
Gjonaj paguante hotel mbi 700 euro nata?Orjola Pampuri: E turpshme
shqiptarja.com
U rrëzua teksa udhëtonte me motorr në Shëngjergj/ Turisti çek nxirret me helikopter nga përroi
lexo.com.al
Kukës, nis puna për zëvendësimin e shtyllave elektrike në fshatra
shqiptarja.com
Zjarr pranë fabrikës së çimentos në Fushë-Krujë, rrezikohen disa banesa
koha.mk
Vrasja e Hasan Prishtinës dhe “irredentizmi” i Ferhat bej Dragës (4)
koha.mk
KUJTIM MORINA: Kosova mbetet vendi më i bukur për mua
shqiptarja.com
'700 euro nata dhoma e hotelit', Rama i përgjigjet akuzave për ministren Gjonaj: Gjellë e prishur kazanesh
exit.al
Ekspozita ‘Anonymous’ – Arti i rrugës kundër censurës, korrupsionit dhe autokracisë

PD: Rama ka vënë nën kontroll shumicën e mediave me tenderë dhe kërcënime

NOA 18.04. 16:09

PD: Rama ka vënë nën kontroll shumicën e mediave me tenderë dhe kërcënime

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, ka reaguar sot lidhur me raportin e publikuar gjatë ditës së sotme sa i përket lirisë së medias dhe fjalës së lirë në Shqipëri. Siç thuhej në raport, Shqipëria ka zbritur me 7 vende dhe për këtë PD bën përgjegjës kreun e qeverisë Rama në bashkëpun»»»

noa.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano