AKU kontrolle në Tiranë,Berat dhe Dibër –  Më shumë se 1,7 milionë lekë gjoba, pezullohen 2 aktivitete
Rilindja nuk ndalet!!! kosto 15 milionë euro kilometri i rrugës që miratoi në Kuvend…
klankosova.tv
SHBA nuk i pengon përpjekjet e Francës e Gjermanisë për ‘ringjalljen e dialogut’ Kosovë – Serbi
rtsh.al
Klosi: Po lirojmë 20 përqind të hapësirave të zaptuara nga privatët në plazhe
rtsh.al
Çelet zyra e ADISA në Librazhd
cna.al
Bashkëshorti i dënuar për trafik droge/ Motra e deputetes emërohet prokurore
epokaere.com
Kritikohet projektligji i punës
cna.al
Video-Të gjitha “perlat” e Lulzim Bashës
Banorët e Çairit: Në City Mall jemi më të sigurt për shoping familjar, se në Point Retail Park
evropaelire.org
Vulin: Prishtina dhe Beogradi - si "krahasimi i Shtetit Islamik me BE-në"
boldnews.al
Dyshimet/ Gjykata Kushtetuese do të mbushet me “shoqëri civile” (Magjistratët e larguar)
aa.com.tr
Turqi, arrestohen 20 oficerë të Forcave Ajrore për lidhje me FETO-n
aa.com.tr
Raundi i 13-të i bisedimeve për Sirinë do të mbahet më 1-2 gusht
mia.mk
Komuna e Strugës: Kryetari Merko ia jep Qeverisë kompetencat në urbanizëm
Lulzim Basha drejt tërheqjes? Këshilltari i tij mediatik: Gati të hyjë në zgjedhje edhe me Ramën kryeministër, por do pastrojë njëherë PD-në nga “rebe
rtsh.al
Durrës, aksion për rikthimin e plazheve publike
insajderi.com
Kompania britanike me të hyra milionëshe, ndalon punën në Malishevë
Bill Gates është njeriu më i admiruar në botë, por Angelina Jolie zëvendësohet nga Michelle Obama si gruaja më e admiruar
gazetaexpress.com
Basha: Edi Rama një hajdut psikik. U dha miqve, nip e dajë mbi 500 milionë në vit me 2 koncesioneTe fundit
kallxo.com
‘KRU Prishtina’ kritikohet ashpër nga Komisioni Parlamentar për shkeljet që janë evidentuar nga Auditori, ‘Posta e Kosovës’ nuk paraqitet për raportim
boldnews.al
“Tahiri”, “Shullazi”, “Xhafaj”/ Donika Prela, si Edi Rama, ndihet e sulmuar nga Opozita (Video)
shqiptarja.com
Kabul, shpërthim në universitet, gjashtë të vdekur dhe 27 të plagosur
gazetainfokus.com
Ditë më parë u përmend rrëzimi i qeverisë, Haradinaj “nis” fushatën
aa.com.tr
Japonia kritikon Seulin për mospranim të arbitrazhit
ekonomiaonline.com
MAShT-i ndan mbi 1 milion euro për ndërtimin e Shkollës Fillore “Ali Asllani”, në Doganaj të Kaçanikut
mia.mk
Të njohura të gjitha dyshet për xhiron e dytë kualifikuese në Ligën e Evropës
lapsi.al
Rilindja nuk ndalet , kosto 15 milionë euro kilometri i rrugës që miratoi në Kuvend
Italia drejt zgjedhjeve? – Salvini dhe Di Maio nuk e pranojnë krizën në koalicion
kohajone.com
”Task-Forca” u rikthen qytetarëve mbi 14 plazhe publike
mia.mk
“Blic”: Putin, i përjetshëm? Kremlini ndërmori hap me të cilin lideri rus mund ta mbajë pushtetin
indeksonline.net
Qyteti i dy kontinenteve që bënë diferencën
vizionplus.tv
Huawei “sulmon” me rrjetin 5G, lidh 50 kontrata në Europë e Azi
Heronjtë nuk mjaftojnë
rtsh.al
Kriza politike në Itali, koalicionit i ka ardhur fundi
tetovasot.com
Bekteshi: Hapja e parkut Point Retail është dëshmi për trajtim të barabartë të investitorëve ndërsa do të rrisë atraktivitetin e vendit edhe si destin
Zyrtari i lartë amerikan: Serbia dhe Kosova të kthehen në tryezën e bisedimeve
botasot.info
Ndryshimet në Kodin Penal/ “Kush prish zgjedhjet, s’hyn në BE e SHBA”, tërhiqet PS
Kosova dhe Serbia duhet ta vazhdojnë dialogun - RTV21
Rrëfimi i ikonës së “Radio Tiranës/ Elsa Xhai: Emisionet që bënë historinë, vlerësimi për kolegët dhe lufta e Kosovës. Me Agron Çobanin kemi transmetu
Shoqëria civile në Shqipëri: “Populli shqiptar është i lidhur si vëllai me vëllanë me popullin turk”
cna.al
I varur nga familja e bashkëjetueses/ Hije dyshime mbi pasurinë e gjyqtarit të Velierës

Deputetët miratojnë raportin mbi deportimin e gylenistëve

Kosova Live 360 25.06. 20:02

Deputetët miratojnë raportin mbi deportimin e gylenistëve

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, dje në një seancë të jashtëzakonshme miratuan Raportin e Komisionit Hetimor ku janë evidentuar 31 shkelje të Ligjit në rastin e deportimit të gjashtë shtetasve turq me kërkesë të Turqisë, siç pohohej përkrahësve të liderit fetar turk, Fethullah Gulen, i cili gjendet»»»

kosovalive360.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining