VUK VELEBIT, PREDSEDNIK PUPIN INICIJATIVE, NA MEĐUNARODNOM SKUPU U TRSTU: Verujem da će Srbija i Trst ponovo imati veoma uspešnu ekonomsku priču u budućnosti
Slušaj vest Naime, u Trstu je održan međunarodni skup posvećen razvoju indo-mediteranskog ekonomskog koridora (IMEC) pod nazivom "Prioritetne aktivnosti za interoperabilnost severnog Jadrana i povezivanje Balkana", o ulozi severnog Jadrana u novoj logističkoj arhitekturi između Evrope, Bliskog isto»»»
Iran brutalno prozvao Trampa: "Ovo je 'Epski strah', a ne bes" VIDEO
Portparol IRGC-a Ebrahim Zolfagari ismejao je Donalda Trampa, poručivši da se rat dobija na terenu, a ne na društvenim mrežama, uz novu oštru poruku iz Teherana. Portparol iranske Revolucionarne garde (IRGC) Ebrahim Zolfagari ismejao je američkog predsednika Donalda Trampa u poruci na engleskom jez»»»
"Car" je upozorio: Posledice će biti katastrofalne; Ovo je prekidač za katastrofu
Kontroverzni preduzetnik Dejvid Saks, koji u administraciji Donalda Trampa obavlja ulogu svojevrsnog "cara" za veštačku inteligenciju i kriptovalute, upozorio na moguće katastrofalne posledice ako se rat sa Iranom nastavi. Kako piše magazin "Fortune", Saks je, govoreći u "All-In" potkastu, istaknuo»»»
Petar Petković: Stradanje Srba 2004. na Kosovu ne sme da se dogodi nijednom narodu
Blic Povod za nasilje bila je lažna optužba za utapanje albanske dece, što je iskorišćeno kao izgovor za pogrom U nasilju je ubijeno osam Srba, ranjeno više od 900, proterano više od 4.000, uništeno ili teško oštećeno 935 kuća i 35 crkava Slušaj vest 0:00/ 0:00 Direktor Kancelarije za Kosovo i Meto»»»
Inicijativa IZRAZ uputila žalbu povereniku protiv Vodovoda u Zrenjaninu: Zašto se ne objavljuju svi rezultati o analizama vode?
Zrenjaninska inicijativa IZRAZ saopštila je danas da je uputila žalbu Povereniku za informacije od javnog značaja protiv Javnog komunalnog preduzeća „Vodovod i kanalizacija“ Zrenjanin zbog toga što nije postupilo po poslatom zahtevu. „Preduzeće nije u zakonskom roku odgovorilo na postavljeno pitanj»»»
Građani tužili banke zbog troškova obrade kredita i dobili novac – sada moraju da ga vrate i to sa kamatom
1 Vrhovni sud je 2018. godine odlučio da banka nema pravo da naplaćuje usluge obrade kredita. Do kraja 2021. više od 200.000 građana podnelo je tužbe protiv banaka potražujući novac nazad. Dobijali su presude, sve dok Vrhovni kasacioni sud nije preinačio svoj stav. Banke sada traže da građani vrate»»»
"CILJ JE BIO EGZODUS SRPSKOG NARODA SA KiM" Petković: Niko nije odgovarao za jedan od najvećih zločina u modernoj istoriji
DIREKTOR Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da stradanje kakvom su bili izloženi Srbi na Kosovu i Metohiji 2004. godine ne treba i ne sme da se dogodi nijednom narodu ili društvenoj grupi i da živo se sećajući na te potresne događaje, za čitavo čovečanstvo pamtimo i ne»»»
ЕУ може да разговара са Русијом само о енергетским питањима
Председник Европског савета Антонио Кошта рекао је да ће ЕУ бити потребан дијалог са Русијом о Украјини и европској безбедности, али у будућности и искључио је могућност разговора о енергетским питањима „Мислим да ћемо морати да разговарамо са Русијом у будућности. Не о енергетским питањима, већ о »»»
GODIŠNJICA TRAGEDIJE U KOČANIMA: Ispovest komšije koji je spasio više od 30 devojaka iz ženskog toaleta: "Čuo sam kako vrište i mole za pomoć" (FOTO/VIDEO)
Svi događajiOd najnovijegOd najnovijeg Hronološki 14:44 "Cela situacija je ličila na ratno stanje" Ne propustiteSeverna Makedonija"CELA SITUACIJA JE LIČILA NA RATNO STANJE!" Obeležavanje godišnjice tragedije u diskoteci "Puls" u Kočanima: "Ovo su prizori koji će nas pratiti celog života" 14:28 Unut»»»
INCIDENT U ZABJELU: Uhapšeni Marko i Miloš Jaćimović zbog nasilničkog ponašanja
Slušaj vest Marko Jaćimović i Miloš Jaćimović iz Crne Gore uhapšeni su zbog sumnje da su počinili krivično delo nasilničko ponašanje, izvršeno iz mržnje prema licu zbog njegove nacionalne pripadnosti. Jaćimovići se sumnjiče da su 15. marta, oko jedan sat nakon ponoći, učestvovali u tuči u naselju S»»»
Jovanović (Novi DSS): Desnica koju je stvorila služba kriva za najveće nacionalne katastrofe Srba
"Nikakva tajna nije da je Služba državne bezbednosti napravila Srpsku radikalnu stranku 90-ih godina. Aleksandar Vučić je bio deo režima koji nije reagovao kada je pala Krajina 1995. i koji je povukao vojsku i policiju sa Kosova i Metohije", rekao je Jovanović u podkastu "Albatros", navodi se u sao»»»
Petković: Stradanje Srba ne sme da se dogodi nijednom narodu
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da stradanje kakvom su bili izloženi Srbi na Kosovu i Metohiji 2004. godine ne treba i ne sme da se dogodi nijednom narodu ili društvenoj grupi i da živo se sećajući na te potresne događaje, za čitavo čovečanstvo pamtimo i ne»»»
Trese se na Kubi
Zemljotres jačine 5,8 stepeni po Rihterovoj skali pogodio je Kubu, saopštio je Evropsko-mediteranski seizmološki centar. Kako se navodi, epicentar zemljotresa bio je na otvorenom moru, na dubini od 12 kilometara i udaljenosti od 95 kilometara od Gvantanama. Neposredno nakon ovog zemljotresa, usledi»»»
Јевтић: Решење о закону о странцима осигурава опстанак Срба на КиМ
Потпредседник Српске листе Далибор Јевтић изјавио је данас да су захваљујући постигнутим решењем о примени закона о странцима привремених приштинских иниституција сачуване српске институције у АП Косово и Метохија, школство и здравство, и истакао да то представља први корак ка остварењу циља, а то »»»
Prekid saradnje Srbije sa Evrodžastom: „Od 200 aktivnih predmeta ima i onih od kojih ova vlast naročito strepi“
Visoki savet tužilaštva nije produžio mandat Gordani Janićijević, javnoj tužiteljki Vrhovnog javnog tužilaštva, koja je šest godina bila tužiteljka za vezu sa Eurodžastom, agencijom Evropske unije za pravosudnu saradnju u krivičnim stvarima, sa sedištem u Hagu. Pošto srpskoj tužiteljki nije produže»»»
Kamate udarile u plafon, ali profiti banaka i dalje rastu
Za šest najvećih banaka u Srbiji 2025. godina bila je berićetnija nego prethodna, iako su u 2024. ostvarile istorijski najveće profite. Prema nerevidiranim finansijskim izveštajima banaka, top šest banaka i po veličini aktive i po profitu, zaradile su neto 1,19 milijarde evra, odnosno 139 milijarde»»»
Због кризе на блиском истоку руски производи све конкурентнији
Затварање Ормуског мореуза зауставило је око 50 одсто глобалног извоза ђубрива, што је потенцијално пореметило сезону сетве и изазвало кризу са храном у Европи и Азији. Цене азотних ђубрива порасле су за 30 одсто од избијања сукоба. Русија, која чини приближно 20 одсто глобалног тржишта овог произв»»»
У току разговори Кине и САД о Трамповој посети
ПЕКИНГ - Кинеско Министарство спољних послова саопштило је да је у току комуникација са председником Сједињених Америчких Држава Доналдом Трампом и америчким званичницима о датумима његове посете Кини, пренели су државни медији. То министарство је истакло да за сада нема додатних информација у вези»»»
Dalibor Jevtić: Rešenje o zakonu o strancima prvi korak koji osigurava opstanak Srba na Kosovu i Metohiji
BEOGRAD - Potpredsednik Srpske liste Dalibor Jevtić izjavio je danas da su zahvaljujući postignutim rešenjem o primeni zakona o strancima privremenih prištinskih inistitucija sačuvane srpske institucije u AP Kosovo i Metohija, školstvo i zdravstvo, i istakao da to predstavlja prvi korak ka ostvaren»»»
Savetnici za astmu u apotekama pomažu obolelima da lakše prebrode sezonu alergija
BEOGRAD - Počela je sezona alergija kada polen drveća, trava i korova osobama sa astmom otežavaju bolest. U velikom broju apoteka širom Srbije savetnici, posebno obučeni farmaceuti pomažu osobama sa astmom odgovarajući na pitanja da li pravilno koriste pumpice, savetuju ih kako da malim promenama u»»»
Petković: Stradanje kakvom su bili izloženi Srbi 2004. ne sme da se dogodi nijednom narodu
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas, povodom 22. godišnjice pogroma nad srpskim stanovništvom, da stradanje kakvom su bili izloženi Srbi 2004. godine ne treba i ne sme da se dogodi nijednom narodu. „Živo se sećajući na te potresne događaje, za čitavo čovečanstv»»»
STIŽE HILJADE MARINACA, OTKRIVENO GDE JE SADA DESANTNI JURIŠNI BROD! Pentagon na Iran poslao ponos američke vojske "USS Tripoli", nosi stelt avione F-35 (FOTO)
Slušaj vest Američki ratni brod "USS Tripoli" za koji se veruje da prevozi hiljade marinaca i pomorskog osoblja na Bliski istok približava se Malajskom moreuzu kod obala Singapura dok se kreće ka tom regionu u kojem traje traje rat Izraela i SAD protiv Irana. CNN prenosi da su to pokazali podaci o»»»
Vučićeva obećana o prosečnoj plati se "srozala" sa 1.400 u 2027. godini, na 1.320 u 2030.
Prosečna plata će 2030. godine iznositi 1.320 evra – tako je najavio predsednik Srbije Aleksandar Vučić predstavljajući strategiju “Srbija 2030”. Ne tako davno, najavljivala se veća plata, i to u kraćem periodu – 1.400 evra do 2027. godine, podseća Nova ekonomija. Projekcije su, kako ocenjuje ovaj »»»
Vučićeva obećana o prosečnoj plati se "srozala" sa 1.400 u 2027. godini, na 1.320 u 2030.
Prosečna plata će 2030. godine iznositi 1.320 evra – tako je najavio predsednik Srbije Aleksandar Vučić predstavljajući strategiju “Srbija 2030”. Ne tako davno, najavljivala se veća plata, i to u kraćem periodu – 1.400 evra do 2027. godine, podseća Nova ekonomija. Projekcije su, kako ocenjuje ovaj »»»
Sankcije im ne mogu ništa: Najveći ruski proizvođač zlata beleži vrtoglavi rast prihoda
Najveći ruski proizvođač zlata Polyus izvestio je u ponedeljak da je 2025. godinu završio s prihodima većim za približno petinu, budući da su visoke cene zlata na globalnom tržištu nadoknadile slabiju prodaju. Prihodi su tako porasli za 19 odsto, na 8,7 milijardi dolara, pokazuju rezultati poslovan»»»
"ŠTA SU HTELI, DA ME UBIJU?!" Vučićeva brutalna poruka blokaderima: Nemaju plan, a misle da su mnogo
Nekolicina blokadera okupila se ispred televizije na kojoj je sinoć gostovao predsednik Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je sinoć da će se Srpska napredna stranka (SNS) boriti da pobedi u svih 10 lokalnih samouprava na predstojećim lokalnim izborima i da uradi nešto za građane, navodeći d»»»
Danas salušanje tri narodne poslanice zbog sukoba sa policijom kod suda u Novom Sadu - Autonomija
Poslanice se terete za napad na službeno lice u vršenju dužnosti tokom blokade suda u novembru 2024. godine. One se neće pozivati na imunitet. Saslušanje narodnih poslanica Danijele Nestorović, Jelene Milošević i Dragane Rakić zakazano je za danas novosadskom sudu. Kako je saopštila Stranka slobode»»»
NSPRS: Nije posao nastavnika da podržava vlast i njene ideološke narative o prošlosti
Nezavisni sindikat prosvetnih radnika Srbije (NSPRS) osudio je danas kampanju režimskih tabloida protiv Vladimira Jevtića, nastavnika istorije u Osnovnoj školi „Stevan Joksimović“ u Rogačici. „Učešće na javnim skupovima, saradnja sa nevladinim organizacijama i korišćenje aktivnog biračkog prava, od»»»
"Rešenje o zakonu o strancima prvi korak koji osigurava opstanak Srba na KiM"
Istakao je da to predstavlja prvi korak ka ostvarenju cilja, a to je opstanak i ostanak Srba na KiM. Jevtić je rekao da je prvi dan primene zakona o strancima protekao normalno i bez ikakvih problema. ''Mi smo ovim rešenjem omogućili da hiljade Srba nesmetano nastave da rade, da studenti nastave da»»»
Petković povodom martovskog pogroma Srba na KiM: Masovni linč
"Na današnji dan 2004. godine započeo je višednevni talas nasilja albanskih ekstremista usmeren protiv Srba, čiji je cilj bio egzodus našeg naroda sa Kosova i Metohije i uništenje svega što podseća na naše državno i nacionalno prisustvo na tom području", naveo je Petković u sapštenju koje je objavi»»»
Srbija druga u regionu po kapacitetu vetroenergije
Srbija je po snazi kapaciteta energije vetra druga u regionu, pokazuje regionalna analiza koju je objavilo Udruženje Obnovljivi izvori energije (OIE) Srbija. Hrvatska je trenutno lider u kapacitetu vetroenergije u regionu sa 1.264 megavata (MW) instalisanih kapaciteta, Srbija je na drugom mestu sa »»»
Доћи ће дан за дијалог: Све више гласова из ЕУ за разговор са Русијом
Председник Европског савета Антонио Кошта признао је да ће ЕУ бити потребан дијалог са Русијом о Украјини и европској безбедности „не сада“, већ у будућности, и искључио је могућност разговора о енергетским питањима. „Мислим да ћемо морати да разговарамо са Русијом у будућности. Не о енергетским пи»»»
EU raspisala tender: nabavlja se oprema za Regionalni centar za upravljanje otpadom u Novom Sadu
Ilustracija (Foto: Pixabay / prvideotv) Delegacija Evropske unije u Srbiji objavila je tender za nabavku opreme za uspostavljanje Regionalnog sistema upravljanja otpadom koji će obuhvatiti Novi Sad i još sedam opština.Reč je o nabavci širokog spektra opreme namenjene budućem Regionalnom centru za u»»»
TRAGIČAN KRAJ POTRAGE ZA NESTALIM MILJANOM (52): Policija tragala za njim MESEC DANA, automobil zatekli na ČUDNOM MESTU odmah po njegovom nestanku
Slušaj vest Telo Podgoričanina Miljana Vešovića pronađeno je danas nakon jednomesečne potrage, potvrđeno je Portalu RTCG iz Regionalnog ronilačkog centra. Kako je saopšteno, telo je pronađeno kod ušća Morače u Skadarsko jezero. Miljan Vešović (52) iz Podgorice nestao je u subotu 14. februara uveče,»»»
RUS (48) "OPERISAO" PO CRNOJ GORI, 2 PUTA MENJAO IME! Osumnjičen za krađu nakita vrednog oko 500.000 evra iz zlatare u Tivtu
Slušaj vest Policija u Tivtu identifikovala je i procesuirala ruskog državljanina D.S. (48) zbog sumnje da je provalio u zlataruiz koje je ukrao zlatni nakit vredan oko pola miliona evra, dok se nastavlja potraga za eventualnim saučesnicima u ovom krivičnom delu. Akcija je realizovana u saradnji po»»»
Šta donose izmene Zakona o trgovini - Novi prikaz "snižene" cene i veća kontrola prodavaca
Ilustracija (Foto: Robert Kneschke/shutterstock.com) Država planira da izmeni i dopuni važeći Zakon o trgovini. Trgovina na otkupnom mestu, način isticanja snižene cene, trajanje promotivne ponude, trgovina na tradicionalnim manifestacijama, neki su do predmeta izmena i dopuna ovog zakona.Vlada Srb»»»
PROJEKAT OD MILIJARDU KM MENJA REPUBLIKU SRPSKU: Gasovod stiže u 18 gradova, radovi počinju u avgustu
Slušaj vest U toku je proces gasifikacije Republike Srpske, projekat vredan 1,02 milijarde konvertibilnih maraka koji se finansira iz budžeta i predstavlja najveću investiciju u istoriji, a čiji je rok za završetak četiri godine, rekao je direktor kompanije "Sarajevo-gas" Nedeljko Elek. - Mi smo sv»»»
STIGLO ZAHLAĐENJE U BiH: Od -6 na Bjelašnici, do 14 u Mostaru
Slušaj vest Širom Bosne i Hercegovine danas je stiglo najavljeno zahlađenje koje je donelo osetan pad temperature, naoblačenje i padavine. Jutros je u većem delu zemlje bilo oblačno, dok je kiša već registrovana u zapadnim i severozapadnim krajevima. Tokom prepodneva padavine su uglavnom bile slabe»»»
Crna Gora danas zatvara još jedno pregovaračko poglavlje
Crna Gora bi danas na Međuvladinoj konferenciji trebalo da zatvori još jedno pregovaračko poglavlje – Transevropske transportne mreže, čime će zatvoriti 14 od ukupno 33 poglavlja. Crna Gora je pristupne pregovore je Crna Gora otvorila 2012. godine. Vlasti planiraju da sva ostala poglavlja zatvore d»»»
Petar Petković: Stradanje Srba 2004. ne sme da se dogodi nijednom narodu
BEOGRAD - Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da stradanje kakvom su bili izloženi Srbi na Kosovu i Metohiji 2004. godine ne treba i ne sme da se dogodi nijednom narodu ili društvenoj grupi i da živo se sećajući na te potresne događaje, za čitavo čovečanstvo pa»»»
UN izvestiteljka za N1: Srbija je jedan od najjačih saveznika Izraela i to čini bez imalo stida
Frančeska Albaneze, Specijalna izvestiteljka Ujedinjenih nacija za stanje ljudskih prava na okupiranim palestinskim teritorijama, za N1 je rekla da je srpska vlada „jedan od najjačih i najodlučnijih saveznika Izraela, bez imalo stida“. Albaneze: Zaustavlja se vrlo jednostavno, primenom međunarodnog»»»
Nove izmene za sve potrošače! Oznake na rafovima promenjene, ovako ćete razlikovati domaće proizvode - Ministar Glamočić o detaljima odluke
Slušaj vest Na policama prodavnica u Srbiji uskoro će se pojaviti nova oznaka 100% iz Srbije, koja će kupcima jasno signalizirati da je proizvod u potpunosti domaći. Cilj ove oznake je da se domaća roba lakše prepozna i da potrošači imaju više poverenja u ono što kupuju. Jednim pogledom na ambalažu»»»
Amazon i Temu dobili opasnu konkurenciju: Prodaju gotovo sve, dostava besplatna, roba stiže isti dan
Slušaj vest Na ovaj način JD.com dodatno širi poslovanje izvan domaćeg tržišta i cilja tržišnog lidera Amazon. JD.com želi da internacionalizuje poslovanje, a prošle godine je dogovorio kupovinu nemačkog trgovca elektronikom Ceconomy, vlasnika brendova MediaMarkt i Saturn, za 2,2 milijarde evra. La»»»
Računi za struju najviše oštetili građane: Prava potrošača uglavnom samo na papiru, a najčešće ih krše komunalna preduzeća
Potrošači u Srbiji postaju sve svesniji svojih prava, ali se retko odlučuju da ih koriste, jer je njihovo ostvarivanje i dalje otežano. Stručnjaci navode da trgovci često odbijaju reklamacije bez ozbiljne kontrole, dok inspekcija ima ograničena ovlašćenja. Poseban problem predstavljaju komunalni ra»»»
'ŠTA SU HTELI, DA ME UBIJU?!' Vučićeva brutalna poruka blokaderima: Nemaju plan, a misle da su mnogo jaki!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je sinoć da će se Srpska napredna stranka (SNS) boriti da pobedi u svih 10 lokalnih samouprava na predstojećim lokalnim izborima i da uradi nešto za građane, navodeći da politički protivnici nemaju ni plan ni program, već pribegavaju političkom rasizmu. - »»»
Iran pogodio i jak zemljotres MAPA
Iran je danas pogodio zemljotres jačine 4,5 stepeni po Rihterovoj skali, saopštio je Evropsko-mediteranski seizmološki centar (EMSC). Epicentar zemljotresa bio je na otvorenom moru, na dubini od 10 kilometara i udaljenosti od 37 kilometara od grada Mora. Za sada nema izveštaja o povređenima ili mat»»»
Košta: Proširenje EU na Zapadni Balkan je glavni prioritet, ali potrebne su reforme
Blic Košta smatra da će i prilikom proširenja EU na Zapadni Balkan biti potreban prelazan period Kako je rekao, EU mora da ima i osećaj hitnosti kada je reč o proširenju Slušaj vest 0:00/ 0:00 Predsednik Evropskog saveta Antonio Košta izjavio je danas da je za Evropsku uniju proširenje, odnosno ula»»»
Nushi: Razlaz Kurti–Osmani dogodio se zbog funkcije
Nol Nushi iz Socijaldemokratske partije izjavio je da je do razlaza između premijera Albina Kurtija i predsjednice Vjose Osmani došlo zbog jedne funkcije, ističući da njihov odnos nikada nije bio istinski dobar i da kao političke figure nemaju zajedničkih tačaka. Nushi je dodao da je Kurti počeo da»»»
NBS: Kreditni rejting Srbije po S&P – na investicionom nivou „BBB-“ sa stabilnim izgledima
1 U svom izveštaju, kako je preneo NBS u saopštenju, agencija navodi da je Srbija zadržala povoljne izglede rasta bruto domaćeg proizvoda u srednjem roku uprkos neizvesnostima u domaćem i međunarodnom okruženju i nedavnom povećanju svetske cene nafte. Agencija navodi da je poboljšana eksterna i fis»»»
Кина: у току разговори са САД о Трамповој посети
ПЕКИНГ - Кинеско Министарство спољних послова саопштило је да је у току комуникација са председником Сједињених Америчких Држава Доналдом Трампом и америчким званичницима о датумима његове посете Кини, пренели су државни медији. То министарство је истакло да за сада нема додатних информација у вези»»»