lexo.com.al
Shenjat e horoskopit më të zjarrta në se ks
balkanweb.com
‘Anti-shpifja’ për shqyrtim në Komisionin e Venecias, ish-deputetja e opozitës: Akti i KiE zbulon fytyrën e qeverisë
Lars-Gunnar Wigemark merr detyrën e shefit te EULEX Kosova
klankosova.tv
Daçiq i përgjigjet Grenellit: Ndërprerja e fushatës për çnjohjet s`mund të jetë kompromis për taksën
portalb.mk
RMV, si erdhi te “ringjallja” e antisemitizmit
gazeta-shqip.com
“Fatura e tërmetit 1 mld euro”/ Rama zbulon planet: Javën tjetër takoj Merkel!
24-ore.com
Rama në Itali: Konferenca e Donatorëve do të jetë një sukses, deri tani rreth 1 miliard euro për Programin e Rindërtimit
koha.mk
Grenell: Kosova ta heqë taksën, Serbia ta ndalë fushatën kundër njohjeve
klankosova.tv
Info Magazine: Thirrjet e Richard Grenell 
cna.al
Çfarë halli ka Luli që po del doktori
shqiptarja.com
Kokaina, gazetari investigative apo gazetari politike?
portalb.mk
Lazarevski: Koncensionari i “Drisllës” ishte i detyruar të investonte 70 milionë euro, por na la me grumbuj mbeturinash
balkanweb.com
30 mijë USD për të shkuar në SHBA e Kanada, ja sa vite burg rrezikojnë 35 anëtarët e grupit të strukturuar kriminal që trafikuan mbi 1 mijë persona
lexo.com.al
”Turizmi i lindjes” përballet me kufizime të reja nga DASH
epokaere.com
Krasniqi: Vizita e Grenellit mos ka të bëjë me termocentralin ‘Kosova e re’ dhe ‘Trepçën’
cna.al
Richard Grenell “ultimatum” Kosovës dhe Serbisë
ekonomiaonline.com
Andrewvs: Kosova model për vendet e rajonit se si trajtohen të burgosurit
aa.com.tr
Media saudite nuk heq dorë nga gjuha akuzuese ndaj Katarit
gazetablic.com
Mushkolaj: Vetë ardhja e Grenell, është sinjal që LDK-ja e VV-ja duhet të bëhen bashkë
klankosova.tv
Mesazhet e Richard Grenellit në Kosovë: Heqja e taksës, tejkalimi i përplasjeve politike
Zhvillohet faza finale e konkursit të interpretuesve të fjalimeve parlamentare. Fjalimet e viteve 1920-1924 rikthehen në Kuvendin e Shqipërisë
shqiptarja.com
Nallbani tregon dokumentin për qiranë e Asllan Rusit: Reka dhe Demi të paaftë, të kthejnë topat e volejbollit
Rama nga Roma: Italia ndër miqtë më të afërt pas tërmetit
tetovasot.com
“A bën ta bëjmë një dua që kjo marrëveshje u arrit”, Thaçi rrëfen bisedën me Ismail Bardhin dhe Adnan Ismailin (VIDEO)
aktuale.mk
Kurti ia shuan shpresat Nismës, siguron numrat për formimin e Qeverisë
shqiptarja.com
‘Unitetit politik në Preshevë i bashkohet një parti tjetër’, Cakaj takon Arifin: Të bashkuar për interesin kombëtar
shqiptarja.com
Hapet qendra e re shëndetësore e Gostimës, Manastirliu: Premtim i mbajtur, standard i ri shërbimi për 13 mijë banorë
Braçe i “hakërrehet” futbollit: S’ka para pa garë, ulërijnë pa paguar taksa!
lexo.com.al
Ndihma për tërmetin/ Rama mesazh pas takimeve me Conte e Di Maio: Momentet e vështira s’do ti kapërcenim pa ju
Amnistia, përfitojnë edhe ata që janë dënuar deri në 31 dhjetor
boldnews.al
“E thithte kokainën si i pangopur”/ Salianji-Allës: Hiq dorë nga droga se po ngatërron edhe njerëzit…
kosova-sot.info
Ja kush e quan antishqiptar Edi Ramën, kjo është kërkesa për Kosovën
Petrit Vasili: Rama me paketën anti – shpifje kërkon të mbulojë skandalet e qeverisë
shqiptarja.com
Nga çmimet e stolisura te dollitë me shampanjë, kush e meriton letërsinë?
boldnews.al
Banka e Shqipërisë, e pashqetësuar për oligarkun e Putinit në “OPT Bank Albania”
shqiptarja.com
'Po gënjeni', Gjonaj debate me Fatjona Dhimitrin tek 'Media' për dekretin e Metës: Nuk jam në Prokurori'Media' rrëzon dekretin e Metës për paketën 'An

TËRMETI TRAGJIK/ Rama nga Durrësi: 72 ndërtues pritet të nisin rikonstruktimin e pallateve që iu dëmtuan

Alpe News 05.12.2019. 23:21

TËRMETI TRAGJIK/ Rama nga Durrësi: 72 ndërtues pritet të nisin rikonstruktimin e pallateve që iu dëmtuan

Janë 72 ndërtues që pritet të nisin rikonstruktimin në pallatet e tyre që pësuan dëme gjatë tërmetit të 26 nëntorit. Ministri Bledi Çuçi, drejtues i operacioneve për menaxhimin e fatkeqësive natyrore tha se janë 12 ndërtues që presin të marrin lejet dhe 60 të tjerë që kanë paraqitur dokumentacionet»»»

alpenews.al
You can read more about this at Osservatorio Italiano