koha.mk
PDSH: Zaevi na ftoi në Qeveri dhe ne pranuam
balkanweb.com
Me maska dhe distancë, konstituohet në kushte të pazakonta parlamenti i ri në Maqedoninë e Veriut
aa.com.tr
Gjermania dërgon fregatën e saj për operacionin në brigjet e Libisë
evropaelire.org
Konstituohet Kuvendi– nisin bisedimet për Qeverinë e re të Maqedonisë së Veriut
tvklan.al
Pylli i Semanit pesë ditë në flakë
indeksonline.net
Ministri Veliu priti në takim kryetarin e Komunës së Pejës Gazmend Muhaxheri
ekonomiaonline.com
Polici i Njësisë Speciale godet të riun me armë në kokë në qendër të Mitrovicës së Veriut
“Koalicionet me lista të hapura të mundshme, por pa vlerë”, nismëtari i referendumit, Pano Soko: Përpjekje për të mbajtur kryetarët e partive…
top-channel.tv
Tumën s’ka kush ta vizitojë/ Në Kamenicë të Korçës mungojnë turistët e huaj
top-channel.tv
Ekstradohet terroristi i ISIS/ 24-vjeçari nga Taxhikistani kërkohej nga Gjermania, u kap në Shqipëri
portalb.mk
U konstitua Kuvendi i Maqedonisë së Veriut, komisioni verifikoi mandatet e 120 deputetëve të zgjedhur
shqiptarja.com
Mashtrimi me 26 mijë euro, Gjykata lëshon urdhër-arrest për deputetin kosovar
koha.mk
Mësohen kundërshtarët e mundshëm të skuadrave shqiptare në LK dhe LE
abcnews.al
Petrit Vasili bëhet nostalgjik, poston foton e shkrepur 31 vite më parë në Romë
Kastrati e Abrashi inspektojnë punimet në rrugën “Nënë Tereza”
starplus-tv.com
SHKODËR, PESË RASTE TË REJA, 29 VIKTIMA NË TOTAL
exit.al
Sekuestrohet pasuria e dy shqiptarëve, pastronin paratë e bandës në Danimarkë
rtsh.al
Covid-19, Gjermania dhe Franca përgatiten për valën e dytë
indeksonline.net
Deputeti i LDK-së: Kjo ishte arsyeja pse i thash Kusarit që “Do t’i mbyllet goja”!
Rikthehet konsumi në Vuhan. Qendrat tregtare ofrojnë kupona deri në 71 mln USD tek banorët lokalë
syri.net
Dha burg përjetë për Lul Berishën, nuk kalon vetingun/ Liroi Lul Berishën, e kalon!
americaneye.al
Beteja e politikanëve me COVID-19: Kush ka mundur të shërohet dhe kush jo
vizionplus.tv
Konstituohet parlamenti në Shkup/ Nisin bisedimet për qeverinë e re
sot.com.al
Beteja me virusin/ Ja kush janë politikanët e infektuar me COVID-19 në Shqipëri
kohajone.com
Sulm ndaj Yllit apo për të futur televizionin nën kontroll?!
aa.com.tr
Mbahet seanca konstituive e Kuvendit të Maqedonisë së Veriut
shqiptarja.com
Kodra me ullinj e vreshta përfshihet nga zjarri në Hekal të MallakastrësFlakët vijojnë të 'përpijnë' prej ditësh kurorën e gjelbër të Semanit dhe Rubi
ata.gov.al
Shkelën masat antiCOVID, 8 masa administrative për individë dhe subjekte
cna.al
Foto- Skandali/E kujt është kjo vilë Zoti Basha?!
vizionplus.tv
Hyseni: Kemi garanci nga SHBA se dialogu do mbyllet me njohje reciproke
tetovasot.com
Alternativa e Gashit jep nënshkrimet për Zaevin kryeministër!?
ekonomiaonline.com
Postimin e Haki Abazit, Facebook e cilëson si “informacion të rremë”
insajderi.com
Protestat nuk janë burim infeksioni, por mosbesimi në këtë Qeveri, thotë Haki Abazi
tvklan.al
Zjarret vazhdojnë shkatërrimin
shqiptarja.com
Zv. kryeministri i Kosovës rezulton me Covid19, vetëizolohet në shtëpi
lapsi.al
Analiza/ Ballkani, shtete mafioze post komuniste
indeksonline.net
​Hajdari: Qeveria Hoti po punon për shtetin e kapur dhe kundër ligjit e Kushtetutës
boldnews.al
Përballet me Vetting, si ka ndryshuar pasuria e gjyqtarit Petrit Çomo
Studimi / Në Itali 2.5% e popullsisë ka antitrupa, 6 herë më shumë se numri zyrtar i të infektuarve
Brexit shkakton një valë emigracioni në Britani – Shqetësime për “ikje të trurit”, 30% janë larguar nga MB
lapsi.al
HISTORIA/ Si e izoluan socialistët Shullazin në qelinë e “Bis41”
aa.com.tr
"Stërvitja Turqi-Azerbajxhan i tregoi të gjithë botës unitetin mes dy vendeve"
aa.com.tr
Turqia kritika Bahreinit për vërejtjet ndaj ministrit të Mbrojtjes
gazetaexpress.com
Interpol: Krimet kibernetike kanë arritur nivel alarmant gjatë pandemisë
kohajone.com
Zjarri në kodrat e Molungut, pylli po digjet prej 3 javësh

PERSPEKTIVA E POPULLIT NË PËRDORIMIN E DREJTË TË GJUHËS SË INFORMIMIT

Tetova Sot 07.07. 22:10

PERSPEKTIVA E POPULLIT NË PËRDORIMIN E DREJTË TË GJUHËS SË INFORMIMIT

TAXHUDIN HAMIDI -TETOVË Kuran Suretul Huxhurat:6, “ O ju që keni besuar , nese ndënjë i pandërgjegjshëm u sjellë ndonjë lajm, ju shqyrtonie mirë, ashtu që të mos e goditni ndonjë popull pa e ditur realitetin , e pastaj të pendoheni për atë që keni bërë”. Hazreti Aliu si filozof ka thënë : “ Mos shi»»»

tetovasot.com
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.