balkanweb.com
Gjermania, muajin e ardhshëm organizon konferencën vijuese për Libinë
balkanweb.com
Turqi, Erdogan: Prania e Turqisë në Libi ka rritur shpresat për paqe
balkanweb.com
Milicët e Hafarit shkelin armëpushimin pas konferencës në Berlin
shqiptarja.com
Muralet meksikane që i dhanë formë artit amerikan
Frank Shkreli: Rëndësia e vlerave morale, sipas Martin Luther King-ut
14 vite nga vdekja e ish presidentit Rugova
Konsumi i kinezëve në Festën e Pranverës 2020
zeriamerikes.com
Shqipëri, ankand për ndërtimin e një parku të madh fotovoltaik
preshevajone.com
Shtate vjet nga vënia dhe largimi i lapidarit te UCPMB-së. Ragmi Mustafa: Lapidari u kidnapua me forcë!
“Ylli i përgjakur dhe SMS-të e mia me ambasadorin për 21 janarin”
Pedagogu i njohur ironizon hidhur Rilindjen për 21 janarin: Mos e mbani më në gojë
insajderi.com
Ekskluzive: Marrëveshja për linjën Prishtinë – Beograd mes Lufthanses, shtetit të Kosovës dhe KFOR-it
Intervista e Ramës për 21 janarin një muaj pasi fitoi zgjedhjet
Erdogan thotë se përfundimi i agresionit nga Haftar është kyç për armëpushimin libian
Shpërthen Agron Duka: Ky parlament turp i botës, Rama kurrë të mos fitojë më
preshevajone.com
Diskriminimi i shqiptareve ne Serbi. Ambasadori amerikan nga nesër, tri dite rresht do te qëndrojne ne Luginën e Preshevës
koha.mk
Veseli e nënshkroi vendimin, miniera Trepçës 100 për qind në pronësi të Kosovës
KOLONELI/ Si Hafter u bë një udhëheqës i fuqishëm i një Libie në konflikt
insajderi.com
Ylli i PSG-së dorëzon kërkesën për largim
shqiptarja.com
Zaimi në Report Tv: Nëse s'ka dakordësi me LDK-në mund të shkojmë në opsionin e 'padëshiruar', hoqëm dorë nga 'presidenti'
Kastrati: VV jodemokratike, Kurti i huaj nga brenda në sistemin politik
Akuza e rëndë: Një kryetar bashkie në Tiranë probleme me dekriminalizimin?
gazetamapo.al
Lleshajt i zënë karrigen në Kuvend, shikoni reagimin e Braçes (FOTO)
lexo.com.al
Perspektivat e Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor gjatë 2020
gazeta-shqip.com
Gjyqtari i “bëmave të mëdha”, liron trafikantët nga burgu para se të dalë në vetting
shqiptarja.com
U vra sonte në Astir, i riu me dy mbiemra u arrestua para dy vitesh në Shkodër me 200 kg drogëTronditet Astiri/ U deportua nga Franca për trafik droge
shqiptarja.com
Kryemadhi: Kush flet sot për sistemin bën lojën e Edi Ramës! Dakordësinë e kemi dhënë vetëm për rekomandimet e OSBE/ODIHR Kryemadhi zbulon në Report T
shqiptarja.com
Kryemadhi zbulon prapaskenat e dakordësisë për zgjedhoren: Rama në janar do shpallte zgjedhje të parakohshme, do mbaheshin në prill! Kryemadhi zbulon
Sesion i ri në Kuvend/ Shtohet një Ministër i Ri, Lleshaj ngelet pa karrige! Garda vihet në lëvizje…(FOTOLAJM)
Monika Kryemadhi zbërthen lojën e fshehtë të Ei Ramës
“Argument” –Kuvendi në 2020-ën, Arben Pëllumbi: “Ky parlament ndër më të suksesshmit për produktin e tij”
gazeta-shqip.com
Lajm i fundit/ Atentat me armë zjarri, breshëri mbi një 35 vjeçar
cna.al
Paloka skeptik për zgjedhjet e parakohshme/ “Ulja në tryezë na detyron të bëjmë marrëveshje”
FMN paraqet raportin e saj për Ekonominë Botërore. Rritjet në tre vitet e ardhshme do të jenë “të brishta”
syri.net
Pompeo përkrah Guaido: Venezuela e dështuar! Më shumë aksione në mbështetje të opozitës
syri.net
Mosmarrëveshjet financiare/ Macron dhe Trump deklarojnë armëpushim deri në fund të vitit
kallxo.com
Fillon numërimi prapa për Albin Kurtin
Gjermania do të braktisë qymyrin si burim energjetik
exit.al
Tjetër komisioner i vetingut i akuzuar për probleme të figurës

Ndahet nga jeta shkrimtari italian Luciano De Crescenzo

Balkanweb 18.07.2019. 21:47

Ndahet nga jeta shkrimtari italian Luciano De Crescenzo

ITALI Është ndarë nga jeta në moshën 90 vjeçare, në Romë, Luciano De Crescenzo. Shkrimtari, regjisori dhe aktori napolitan vuante prej vitesh nga një sëmundje neurologjike, por ka vdekur si pasojë e një problem në mushkëri. I ashtuquajturi ‘Inxhinieri filozof’, simboli i fundit i kulturës napoletan»»»

balkanweb.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano
Text

280 characters remaining