Portfolio 19.12. 07:55

Harminc éve nem látott szintre emelték a japán kamatot, és ez még csak a kezdet

A Bank of Japan pénteken 25 bázisponttal 0,75%-ra emelte az irányadó kamatot, ami 1995 óta a legmagasabb szintnek felel meg. Ráadásul a döntéshozók további szigorító lépéseket helyeztek kilátásba. Egyhangú döntéssel 25 bázisponttal felemelte az alapkamatot a Bank of Japan, a 0,75%-os ráta 1995 óta »»»

portfolio.hu
Maszol 18.12. 15:17

Még mindig felfoghatatlan – Két éve történt a székelyudvarhelyi bentlakás tragédiája

Két évvel ezelőtt történt az a tragédia Székelyudvarhelyen, amely nemcsak a város közösségét, hanem az egész országot megrendítette: 2023. december 18-án omlott össze a Tamási Áron Gimnázium bentlakásának egy része. Két diák, Sipos Dávid és Barabás Orsolya életét vesztette. Mint ismert, 2023. decem»»»

maszol.ro
Mfor 17.12. 19:29

31,9 milliárd forint értékű munkát kapott a Mészáros és Mészáros Zrt.

A Mészáros és Mészáros Zrt. két, a nyíregyházi önkormányzat által kiírt közbeszerzési eljárásban is nyert – írja a Portfolio. A beruházások az „NyMJV – Ipari Park kivitelezés (II. tervezési ütem)” program részei. Az I. részre – közműudvar és szennyvíztelep fejlesztése – a Mészáros és Mészáros Zrt. »»»

mfor.hu
Portfolio 17.12. 17:47

32 milliárd forintnyi közbeszerzést nyert el a Mészáros és Mészáros Zrt

Két nyíregyházi ipari park-fejlesztési tenderen nyert a Mészáros és Mészáros Zrt., amelyből a cég részesedése 32 milliárd forint – derül ki a BÉT-en publikált közleményekből. Az Opus Global tájékoztatása szerint a társaság közvetlen tulajdonában álló Mészáros és Mészáros Zrt. két, a Nyíregyháza Meg»»»

portfolio.hu
Napi 15.12. 15:38

Kemény menet vár a forintra a választásokig - a magyar gazdaság viszont végre felpöröghet

Unatkozni jövőre sem fog, akinek befektetni való pénze van, a részvénypiacok bár sokat emelkedtek az elmúlt években, továbbra is maradtak vonzó árazáson elérhető papírok, nem is kell messzire tekinteni, elég a régiónk tőzsdéin nézelődni. Erősödő a trend, de megnőhet a volatilitás Erről is volt szó »»»

economx.hu
Portfolio 15.12. 08:36

Nem jó paszban kezdi a forint a hetet

A múlt héten kétszer is elkapták a forint grabancát és növekvő volatilitás mellett gyengült a forint. A mai nap is gyengüléssel kezdi a napot a gazai fizetőeszköz. Egyelőre 385,3 körül az euróval és 338,5 körül a dollárral szemben. A mai nap az euróövezetből és az USA-ból is jönnek adatok, de a for»»»

portfolio.hu
Hvg 10.12. 17:26

A legfelsőbb bíróság és alkotmánybíróság korrupciós ügyeit leleplező tényfeltáró riport miatt magyarázkodik a román igazságügyi miniszter

Megrázta Romániát a Recorder független portál tényfeltáró Foglyul ejtett igazságszolgáltatás című riportja, amelyet a román bírói és ügyészi kar korrupciójáról forgattak. A december 9-én bemutatott, azóta cikkünk megjelenéséig csaknem egymilliós nézettséget elért kétórás dokumentumfilmben megszólal»»»

hvg.hu
Hvg 10.12. 10:53

Döbbenetes adatokat gyűjtött a közpénznyelő magántőkealapokról a Transparency: a mutyiszektor megöli a versenyképes cégeket

Újszerű megközelítéssel adott magyarázatot a magyar gazdaság régiós átlagot alulmúló, szánalmas növekedésére Zsiday Viktor befektetési szakember a Transparency International Magyarország (TIM) korrupcióellenes világnapon tartott konferenciáján. Véleménye szerint a gyenge teljesítménynek az is oka, »»»

hvg.hu
24 Ponthu 09.12. 06:11

„Vámszedői” jogokat és többmilliárdos budai villát kapott a Lévai Anikó ismerőse vezette alapítvány, amely mögött a Tiborcz-kör is felsejlik

Ingyen kapta meg a Várnegyedben az állam által 3,6 milliárd forintért megvásárolt Sőtér-villát a Magyar Kertörökség Alapítvány. A NER-káderekkel feltöltött, állami pénzből működő szervezetet rendelettel tették megkerülhetetlenné az építési beruházások jelentős részénél: a tanúsításuk nélkül nincs h»»»

24.hu