Kosnett tregon pse po ikin njerëzit nga Kosova
javanews.al
Përgjimet e "Bild", Balla: Copëza të nxjerra jashtë kontekstit
syri.net
‘Unaza e Re’ i bën 'pritë' Veliajt, Balliu: ‘Përgjimet vërtetuan vjedhjen e votave, Ramës i ka dalë boja në Evropë’ Komentet
tvklan.al
Përgjimet e Bild, PD shpjegon shkeljet ligjore
zeriamerikes.com
Këshilli Evropian i kërkon Kosovës heqjen e tarifave dhe luftë kundër korrupsionit
cna.al
A i ka mbajtur Presidenti Trump premtimet e bëra?
klankosova.tv
Zemaj për rrahjet në LDK: Imponimi në popull dhe struktura për të qenë fitues, shkakton pasoja
Ejupi: Kryeqyteti i Kosovës tash është në hartën e aviacionit në botë
balkanweb.com
KE-ja shtyu negociatat në tetor, Tabaku: Ra fasada e qeverisë
Ish deputeti i PD kërcënon Taulant Ballën: Je hasmi i familjes sime, mezi pres të takoj ballë për ballë
Çuni i Fahri Balliut kërcënon: Rama, Arta Marku dhe Taulant Balla do shkojnë në burg
Gjiri i Lalëzit mirëpret Bankën Lëvizëse – Credins Bank zhvillon takimin e katërt me fermerë
koha.net
Dikasteri i Beqajt nuk sheh problem përzgjedhjen e Kadriut, i dënuar për korrupsion
koha.net
Qeveria anulon vendimin për shpronësim milionësh ku përfshihej objekti i Dukagjinit
kohajone.com
Merkelin e kapin dridhjet teksa dëgjon himnin kombëtar
kallxo.com
Uran Ismaili më shumë vota se Sami Lushtaku, Adem Grabovci e shumë figura të PDK-së
klankosova.tv
Kadaj-Bujupi: Isa Mustafa e nënshkroi ”Republikën e Dodikut” për Kosovën, ne e parandaluam
Çuni i Fariut kërcënon: Edi Rama, Arta Marku e Taulant Balla do shkojnë në burg
rtsh.al
Majlinda Bregu: Jepini Ballkanit një shans të tregoj se ç’mund të bëjë!
Lluka në forumin e BP,Kosova ka kushte të mira për tërheqje të invstitorëve
cna.al
Erdogan e quan "martir"/ Funerali i ish presidentit egjiptian, Mohamed Morsi
syri.net
Edi Rama në delir total/ Lajm i mirë mos hapja e negociataveGjarpër në ambientet e KQZ-së, ja si e parashikojnë supersticiozët në lidhje me zgjedhjet
boldnews.al
Takimi intim me gruan që e fundosi/ Prapaskenat e arrestimit në Tiranë, të të kërkuarit nga INTERPOLI
koha.mk
Lajçak: BE duhet ta mbajë premtimin dhe të hap kapitull të ri me Maqedoninë e Veriut
lapsi.al
Negociatat/ Hahn: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut do të vlerësohen në grup
shekulli.com.al
Johannes Hahn: Nuk mund të jap garanci për negociatat në tetor
gazetablic.com
Këto janë çështjet kryesore që u diskutuan për Kosovën në BE
cna.al
Dështojnë marrëveshjet ekonomike Shqipëri-Kosovë/ Krasniqi jep alarmin
periskopi.com
Konjufca akuzon LDK’në për dështimin e opozitës për rrëzimin e Qeverisë
Tabaku: Nuk ka hapje negociatash pa meritë. Qeveria gënjeshtër me veshje ministri dhe hije shtetërore, më kujton historinë e Cernobilit
Negociatat, vendimi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do merret në grup në tetor
gazetainfokus.com
Vrasja e dyfishtë në Deçan, dëshmitari thotë se dy të akuzuarit kishin me armë në duar
javanews.al
Negociatat, Hahn: Gjermania kërkon më shumë kohë, dy vende mbeten skeptike
aktuale.mk
Galeria Nacionale e Maqedonisë së Veriut realizoi bashkëpunimin kulturor me Kosovën
Hahn e pranon: Kriza politike ka ndikuar te disa nga vendet e BE për negociatat
almakos.com
Kadri Veseli shkaktoi të qeshura gjithandej kur mbrëmë i shpalli luftë korrupsionit
rtsh.al
U premtoi rikonstruksionin e rrugëve në 2015, Veliaj rikthehet në familjen Duzha: “E mbajta fjalën”! 
balkanweb.com
Përgjimet/ “Jashtë kontekstit”, Balla: Mund të jem dhe unë
Konjufca për rrëzimin e Qeverisë: Nuk e kontaktojmë ‘Srpskan’, nëse votojnë ‘pro’ e mirëpresim
kallxo.com
Qeveria shpronëson pronat në fshatin e Fatmir Limajt për ndërtimin e Zonës Ekonomike
hashtag.al
Taulant Balla i bindur: Negociatat çelen në vitin 2019, edhe unë kam folur me Arben Keshin
rtsh.al
Liderët e BE-së vendosin sot për hapjen e negociatave me Shqipërinë, apo vendimi do të shtyhet për në vjeshtë
gazetablic.com
Kryetari i Parlamentit të Turqisë me prejardhje nga Godanci i Vitisë
Procesi i integrimit, instrument unik dhe i pazëvendësueshëm për të ndërtuar një shtet funksional
exit.al
Komisioni i Ekonomisë miraton kontratat, 2 rrugë do kushtojnë më shumë se 250 milionë euro
Dekreti i presidentit është i vetmi ligj për zgjedhjet
E bujshme/ Transferta e radhës për Juventusin vjen nga PSG-ja, 7 mln euro në sezon
shqiptarja.com
Ekskluzive / Kryetari i QKK-së, Eduart Makri: Deri tani janë vlerësuar njerëzit edhe jo projektet, ja ndryshimet që do të bëj

Haradinaj: Serbia duhet të përgjigjet dhe të japë llogari për personat e pagjetur

Gazeta Telegraf 13.01. 05:44

Haradinaj: Serbia duhet të përgjigjet dhe të japë llogari për personat e pagjetur

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, teksa mori pjesë në homazhe te Përmendorja kushtuar personave të zhdukur deklaroi se Serbia duhet përgjigjet për personat e pagjetur dhe të jap llogari. “Java e të Pagjeturve na rëndon dhe na sjellë vuajtje dhe dhembje për mijëra qytetarët, fati i të cilëve»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano