alfa.mk
2018 беше и повеќе од турбулентна низ судските лавиринти
alfa.mk
Се погласни шпекулациите дека Зоран Заев ќе биде македонско – албански кандидат за Претседател
alfa.mk
Се финализираат активностите околу Протоколот за НАТО
alfa.mk
Орбан ја поздрави иницијативата на Макрон за реформирање на ЕУ
kanal5.com.mk
Американското министерство ја одобри продажбата на воени авиони на Тајван
alfa.mk
Тројца професори во трката за шеф на државата – сите ветија фер кампања и чиста битка
alfa.mk
„Коха“: Трамп подготвува церемонија за потпишување на договор меѓу Србија и Косово
alfa.mk
За 3 месеци ќе се знае дали Македонија ќе учествува во изградбата на „Белене“ во Бугарија
alfa.mk
Еврокомисија: Пет држави ги преземаат мигрантите од бродот „Опен Армс“
alfa.mk
Бериша обвинува дека тројката Вучиќ-Тачи-Рама посакува затвор за Харадинај
makfax.com.mk
Девојката на Борис Џонсон, Кери Симондс, не доби виза за САД
alfa.mk
Димитров: Kлучни денови за нашите евроинтеграции – од Брисел и Стразбур песисмистични пораки
alfa.mk
Јункер: ЕУ сака да и помогне на Меј да избегне Брегзит без договор
alfa.mk
Работна средба на раководството на ВМРО-ДПМНЕ со Стопанската комора
sitel.com.mk
Кипар: Пресретнат чамец со 33 мигранти
НАМ И КОГА НИ ДОАЃААТ НАШИТЕ ПЕТ МИНУТИ, СААТОТ ЌЕ НИ СЕ РАСИПЕ
kanal5.com.mk
Новиот италијански премиер би можел да биде екстремен десничар
kapital.mk
Неколку финансиски балони кои се надувуваат во моментов
kapital.mk
Блумберг: Санкциите на Трамп ги направија руските компании побогати за една милијарда долари
sitel.com.mk
Дали Италија може да го искомплицира членството на Македонија во НАТО?
kanal5.com.mk
Дали законот за обвинителство ќе ни ги намали шансите за преговори со ЕУ во октомври?
makfax.com.mk
Летот на „Ер Франс“ од Москва за Париз прогласи вонредна состојба и слета во Луксембург
Охридскиот аеродром со нов рекорд на превезени патници во месец јули
makfax.com.mk
Орбан и Меркел присуствуваа на одбележувањето на 30 години од падот на Железната завеса
press24.mk
Путин во посета на Франција: Нема закана од радијација од ракетата во Северна Русија
sitel.com.mk
Министерот Бектеши патува за Косово по забраната за увоз на компир и мед од Македонија
sitel.com.mk
Штуни: Косово е најзагрозена од поранешни џихадисти
kanal5.com.mk
Бранко Азески за косовските такси
kurir.mk
Српски медиум: Кој се офајдил од „Рекет“- Боки 13 ја финансирал српската опозиција
kapital.mk
Србија купува стратешки компании во Република Српска
kapital.mk
Како централните банки полека но сигурно го туркаат светот кон нова финансиска криза
makfax.com.mk
Три децении од падот на Железната завеса
makfax.com.mk
Шојгу: Летовите на бомбардерите беа планирани, целта не беше затрашување на САД
sitel.com.mk
Дали Македонија и Косово се на раб на трговска војна - утре итна средба на повеќе институции
kanal5.com.mk
Мадуро: Тоа што Трамп и го прави на Венецуела, го правел и Хитлер на Евреите
puls24.mk
Топ тема во сите медиуми во Македонија, но се погласни и во регионот е изнудувањето на рекет од страна на Боки 13 од бизнисменот Орце Камчев, но и вме
makfax.com.mk
Шојгу: Нема да распоредиме нови ракети во Европа, но само под еден услов
makfax.com.mk
Русија ги покани Трамп и Ким на прославата на 75-годишнината од победата во Втората светска војна
mia.mk
Русија ги покани Трамп и Ким на прославата на Денот на победата
kanal5.com.mk
Сугарески и Китанов на увид на работите на патот Струмица-граничен премин Ново Село
kurir.mk
Казаков до Заев и Адеми: Излезете на избори, па да видиме кого поддржува дијаспората!
kanal5.com.mk
Легендарниот рокер доживеа срцев удар , концертите одложени на неодредено
puls24.mk
"Ла Верита" го врати повлеченото видео, повторно може да се гледа на Јутјуб, ова се деталите

ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА ОТВОРИ И НОВИ ФИНАНСИСКИ ИЗВОРИ ЗА ЗЕМЈАВА

Globus 22.04. 22:29

ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА ОТВОРИ И НОВИ ФИНАНСИСКИ ИЗВОРИ ЗА ЗЕМЈАВА

Бордот на директори на Светска банка ја одобри новата четиригодишна рамка за партнерство со Северна Македонија Како што најави министерот за финансии претходно со ова на земјава и се ставаат на располагање 420 милиони долари СВЕТСКА БАНКА Мината недела се одобрени 420 милиони долари на располагање »»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano