syri.net
‘Unaza e Re’ i bën 'pritë' Veliajt, Balliu: ‘Përgjimet vërtetuan vjedhjen e votave, Ramës i ka dalë boja në Evropë’ Komentet
“Bomba” e BILD, ja ku janë sot “protagonistët” e tyre, nga drejtori i shkarkuar deri tek…
cna.al
Çfarë do të ndodhë me 30 Qershor?/ Artan Hoxha bën paralajmërimin e frikshëm
periskopi.com
Zemaj për rrahjet në LDK: Pa të dashtë edhe strukturat, kryetar nuk bëhesh
javanews.al
Përgjimet e "Bild", Balla: Copëza të nxjerra jashtë kontekstit
tvklan.al
Përgjimet e Bild, PD shpjegon shkeljet ligjore
zeriamerikes.com
Këshilli Evropian i kërkon Kosovës heqjen e tarifave dhe luftë kundër korrupsionit
cna.al
A i ka mbajtur Presidenti Trump premtimet e bëra?
klankosova.tv
Zemaj për rrahjet në LDK: Imponimi në popull dhe struktura për të qenë fitues, shkakton pasoja
Ejupi: Kryeqyteti i Kosovës tash është në hartën e aviacionit në botë
balkanweb.com
KE-ja shtyu negociatat në tetor, Tabaku: Ra fasada e qeverisë
Ish deputeti i PD kërcënon Taulant Ballën: Je hasmi i familjes sime, mezi pres të takoj ballë për ballë
Çuni i Fahri Balliut kërcënon: Rama, Arta Marku dhe Taulant Balla do shkojnë në burg
Gjiri i Lalëzit mirëpret Bankën Lëvizëse – Credins Bank zhvillon takimin e katërt me fermerë
koha.net
Dikasteri i Beqajt nuk sheh problem përzgjedhjen e Kadriut, i dënuar për korrupsion
koha.net
Qeveria anulon vendimin për shpronësim milionësh ku përfshihej objekti i Dukagjinit
kohajone.com
Merkelin e kapin dridhjet teksa dëgjon himnin kombëtar
kallxo.com
Uran Ismaili më shumë vota se Sami Lushtaku, Adem Grabovci e shumë figura të PDK-së
klankosova.tv
Kadaj-Bujupi: Isa Mustafa e nënshkroi ”Republikën e Dodikut” për Kosovën, ne e parandaluam
Çuni i Fariut kërcënon: Edi Rama, Arta Marku e Taulant Balla do shkojnë në burg
rtsh.al
Majlinda Bregu: Jepini Ballkanit një shans të tregoj se ç’mund të bëjë!
Lluka në forumin e BP,Kosova ka kushte të mira për tërheqje të invstitorëve
cna.al
Erdogan e quan "martir"/ Funerali i ish presidentit egjiptian, Mohamed Morsi
syri.net
Edi Rama në delir total/ Lajm i mirë mos hapja e negociataveGjarpër në ambientet e KQZ-së, ja si e parashikojnë supersticiozët në lidhje me zgjedhjet
boldnews.al
Takimi intim me gruan që e fundosi/ Prapaskenat e arrestimit në Tiranë, të të kërkuarit nga INTERPOLI
koha.mk
Lajçak: BE duhet ta mbajë premtimin dhe të hap kapitull të ri me Maqedoninë e Veriut
lapsi.al
Negociatat/ Hahn: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut do të vlerësohen në grup
shekulli.com.al
Johannes Hahn: Nuk mund të jap garanci për negociatat në tetor
gazetablic.com
Këto janë çështjet kryesore që u diskutuan për Kosovën në BE
cna.al
Dështojnë marrëveshjet ekonomike Shqipëri-Kosovë/ Krasniqi jep alarmin
periskopi.com
Konjufca akuzon LDK’në për dështimin e opozitës për rrëzimin e Qeverisë
Tabaku: Nuk ka hapje negociatash pa meritë. Qeveria gënjeshtër me veshje ministri dhe hije shtetërore, më kujton historinë e Cernobilit
Negociatat, vendimi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut do merret në grup në tetor
gazetainfokus.com
Vrasja e dyfishtë në Deçan, dëshmitari thotë se dy të akuzuarit kishin me armë në duar
javanews.al
Negociatat, Hahn: Gjermania kërkon më shumë kohë, dy vende mbeten skeptike
aktuale.mk
Galeria Nacionale e Maqedonisë së Veriut realizoi bashkëpunimin kulturor me Kosovën
Hahn e pranon: Kriza politike ka ndikuar te disa nga vendet e BE për negociatat
almakos.com
Kadri Veseli shkaktoi të qeshura gjithandej kur mbrëmë i shpalli luftë korrupsionit
rtsh.al
U premtoi rikonstruksionin e rrugëve në 2015, Veliaj rikthehet në familjen Duzha: “E mbajta fjalën”! 
balkanweb.com
Përgjimet/ “Jashtë kontekstit”, Balla: Mund të jem dhe unë
Konjufca për rrëzimin e Qeverisë: Nuk e kontaktojmë ‘Srpskan’, nëse votojnë ‘pro’ e mirëpresim
kallxo.com
Qeveria shpronëson pronat në fshatin e Fatmir Limajt për ndërtimin e Zonës Ekonomike
hashtag.al
Taulant Balla i bindur: Negociatat çelen në vitin 2019, edhe unë kam folur me Arben Keshin
rtsh.al
Liderët e BE-së vendosin sot për hapjen e negociatave me Shqipërinë, apo vendimi do të shtyhet për në vjeshtë
gazetablic.com
Kryetari i Parlamentit të Turqisë me prejardhje nga Godanci i Vitisë
Procesi i integrimit, instrument unik dhe i pazëvendësueshëm për të ndërtuar një shtet funksional
exit.al
Komisioni i Ekonomisë miraton kontratat, 2 rrugë do kushtojnë më shumë se 250 milionë euro
Dekreti i presidentit është i vetmi ligj për zgjedhjet

Pacolli: Ministria e Diasporës saboton diasporën edhe në diasporë

Zeri 11.10.2018. 17:35

Pacolli: Ministria e Diasporës saboton diasporën edhe në diasporë

Të dashur bashkatdhetarë, Ministria e Diasporës ka organizuar diskutime publike për Projekt Ligjin për Diasporën në këto diskutime po marrin pjesë edhe deputetë të Kuvendit të Kosovës. Nga Lëvizja Vetëvendosje isha unë në Francë ndërsa në Zvicër do të jetë edhe Glauk Konjufca. Problemi me këto dëgj»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano