Koje su crvene linije i glavni aduti Srbije u pregovorima sa MOL-om o NIS-u?
Dok se čeka rasplet krize i jasna slika budućnosti Naftne industrije Srbije (NIS), ključni adut Srbije za pregovaračkim stolom sa MOL-om leži u ugovoru sa Gaspromnjeftom iz 2008. godine, koji nam je obezbedio pravo preče kupovine. Zvaničan rok za prodaju NIS-a je 22. maj. Dakle, do tog roka bi rusk»»»
Ruski saveznik se sprema za ulazak u rat: Sledi fatalni udar sa leđa, a na to ukazuje 5 stvari
Anđela Krstović Novinar rubrike Svet Kuleba upozorava da bi eventualni direktan ulazak Belorusije u rat naneo velike gubitke Minsku, ali ruski pritisak na ulazak te zemlje u sukob raste Diplomatski izazovi uključuju angažovanje SAD i Kine za odvraćanje Belorusije, dok vojni izazovi zahtevaju dodatn»»»
VUČIĆ O MAĐARU I PRIČI O AUSTROUGARSKOJ: Jasna poruka iz Srbije — „Ne menjam prijatelje, imamo zajed
Razgovor bolji nego što je očekivano Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se povodom izjave budućeg premijera Mađarske Petera Mađara, koji je govorio o jačanju odnosa sa susednim državama i podsetio na zajedničku istoriju iz vremena Austrougarske monarhije. Vučić je istakao da takve poruke ne»»»
Nastavlja se Kurtijev teror: Porušene garaže Srba u Severnoj Mitrovici
Rušenje objekata počelo je juče rano ujutru, uz prisustvo teške mehanizacije i pojačano obezbeđenje tzv. kosovske policije Garaže koje su se nalazile u neposrednoj blizini pritvorskog centra u severnom delu Kosovske Mitrovice juče ujutru su srušene, a rušenje je sprovedeno uz asistenciju tzv. kosov»»»
Vučič otkrio ko ima podršku stanaca – on ili Đokić?
Predsednik je u Paraćinu prisustvovao otvaranju novog pogona Srpske fabrike stakla Vaider i govorio o aktuelnim temama Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče da je „suviše Srbin“ i da suviše voli Srbiju da bi bio po volji moćnicima, i istakao da njega zanima podrška naroda i građana Srb»»»
OTIŠAO JE U BRISEL I LOBIRAO DA SRBIJA BUDE KAŽNJENA Vučević o političaru koji je uzurpirao trenutnu funkciju
Predsednik SNS i savetnik predsednika Srbije za regionalna pitanja Miloš Vučević izjavio je juče da rektor Univerziteta u Beogradu Vladan Đokić odavno nije rektor, već, kako je naveo, političar koji uzurpira poziciju rektora. - Ono što me zabrinjava jeste da neko ko je državljanin Srbije, ko se bav»»»
Bugarska Srbiji već pet puta blokirala put u EU, šta će raditi Rumen Radev?
Danijela Luković Novinarka rubrike politika Analitičari smatraju da potpuna i sistematska blokada Srbije nije verovatna, ali su mogući povremeni politički pritisci iz Sofije U Bugarskoj prava etničkih manjina, uključujući Srbe, nisu formalno prepoznata Slušaj vest 0:00/ 0:00 Kad treba podmetnuti no»»»
KEMBEL OTVORENO O VUČIĆU! “Nismo se slagali, ali ovo morate da čujete!”
Razgovor izazvao veliku pažnju Alister Kembel, bivši savetnik britanskog premijera Tonija Blera i jedan od najpoznatijih političkih stratega sa Zapada, oglasio se na društvenoj mreži X nakon razgovora sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem, a njegova poruka odmah je izazvala veliku pažnju. Kemb»»»
40 godina od Černobilja: Radioaktivni oblak nuklearne katastrofe stigao je čak do Jugoslavije
Suzana Luković Novinar rubrike svet U Bugarskoj vlasti su prikrivale informacije i dozvolile konzumaciju kontaminirane hrane, štiteći partijske elite umesto građana U Poljskoj je početna brzina države u distribuciji joda ubrzo zamenjena poricanjem i gubitkom poverenja Slušaj vest 0:00/ 0:00 Ove ned»»»
Посланици Скупштине Србије у 10 сати гласају о свим тачкама дневног реда
БЕОГРАД - Посланици су јуче завршили расправу о амандмана на предложене законе, а данас у 10 сати ће се изјаснити о свих 40 тачака дневног реда. Током друге седнице редовног пролећног заседања разматрали су сет закона из области трговине као и Предлог закона о успостављању и функционисању система з»»»
Iza brda valja se nešto opako: Preti nam ubitačna finansijska oluja! Ovo je znak
Blic Strah od nove finansijske krize jača uprkos visokim profitima velikih banaka u SAD Posebnu zabrinutost izaziva rast privatnih kredita van regulisanog bankarskog sistema Slušaj vest 0:00/ 0:00 Strah od nove globalne finansijske krize ponovo jača, iako velike američke banke trenutno beleže snažn»»»
EU neće suspendovati trgovinski sporazum sa Izraelom
Predlog o suspenziji sporazuma EU – Izrael nije dobio jednoglasnu podršku zemalja EU: Nemačka suspenziju smatra “neprikladnom“, a Italija da predstavlja “udar na celokupno izraelsko stanovništvo“(Luksemburg, 21.04.2026 - sastanak ministara spoljnih poslova EU u zgradi Evropskog saveta, FoNet/AP) Mi»»»
Велика Британија и Француска о мигрантима
ЛОНДОН – Велика Британија је данас саопштила да ће у наредне три године исплатити Француској до 660 милиона фунти (770 милона евра) у оквиру новог споразума о безбедности граница, са циљем сузбијања илегалних прелазака Ламанша, при чему ће део средстава зависити од постигнутих резултата. Према зван»»»
Nastavak pregovora moguć već u petak?
Izvori iz Islambada izjavili da se obnovila mogućnost daljih mirovnih razgovora tokom sledećih "36 do 72 časa"(Islamabad, 22.04.2026 - vojnici na punktovima vode brigu o bezbednosti u Islamabadu, FoNet/AP) Drugi krug razgovora između SAD i Irana mogao bi da se održi brzo - možda već u petak. Inform»»»
SDP odgovara: Pokušaji prisvajanja zasluga za azil su obmanjivanje javnosti - Radio Televizija Novi Pazar
ČITAJ MIRealizacija projekta izgradnje Prihvatilišta za pse i mačke lutalice u Novom Pazaru započeta je još 2019. godine kroz saradnju lokalne samouprave i nadležnih ministarstava. Uprkos jasnoj dokumentaciji i uloženim sredstvima Grada, poslednjih meseci sve su učestaliji pokušaji političkog prisv»»»
TIKA nastavlja podršku Novom Pazaru - Radio Televizija Novi Pazar
ČITAJ MINovoimenovani koordinator TIKA-e, Tefvik Vardar, sastao se danas sa gradonačelnikom Nihatom Biševcem, gde je istaknuta dosadašnja uspešna saradnja i najavljena realizacija novih zajedničkih projekata. Poseban akcenat tokom sastanka stavljen je na projekat postavljanja ograde na Velikom grob»»»
Održana debata „Obrazovanje po meri mladih“ - Radio Televizija Novi Pazar
ČITAJ MIRegionalni centar za profesionalni razvoj zaposlenih u obrazovanju organizovao je debatu „Obrazovanje po meri mladih“. Sa članovima Naučnog kluba u okviru Regionalnog centra razgovarali su predsednik skupštine Samir Lekić, zamenica predsednika skupštine Alma Šarenkapić, i članica Gradskog v»»»
Rat u Iranu, 52. dan: Tramp dao novi ultimatum Iranu, sprema osvetu NATO zemljama
Blic Predsednik SAD Donald Tramp je produžio primirje sa Iranom na zahtev Pakistana. Vojska SAD nastavlja blokadu iranskih luka, ali su napadi obustavljeni. Slušaj vest 0:00/ 0:00 Rat između Amerike, Irana i Izraela ušao je u 52. dan. Predsednik SAD Donald Tramp saopštio je da će, na zahtev Pakista»»»
IRAN POSTAVIO USLOVE: Bez ukidanja američke blokade, nemoguće je otvoriti Ormuski moreuz i postići potpuno primirje
Slušaj vest Predsednik iranskog parlamenta Mohamed-Bager Galibaf izjavio je da „potpuno primirje ima smisla samo ako se ne krši“, upozoravajući na američku pomorsku blokadu iranskih brodova u Ormuskom moreuzu, čiji je prekid uslov za Teheran bez kojeg ne može biti sporazuma. „Ponovno otvaranje Ormu»»»
PERUANSKI MINISTAR ODBRANE DIAZ PODNEO OSTAVKU: Na to se odlučio zbog odlaganja kupovine aviona od SAD
Slušaj vest Ministar odbrane Perua Karlos Diaz podneo je ostavku, nakon što je privremeni predsednik Hose Balkazar odlučio da odloži kupovinu borbenih aviona F-16 od Sjedinjenih Američkih Država. Balkazar, koji napušta funkciju u julu, naveo je da se nabavka odlaže dok ne stupi na dužnost nova vlad»»»
Direktor FBI-a pod lupom zbog navoda o opijanju – demokrate traže ispitivanje
Demokratski članovi Odbora za pravosuđe Predstavničkog doma zatražili su od direktora FBI Kaša Patela da popuni standardizovani test za procenu rizičnih obrazaca konzumiranja alkohola, nakon navoda o njegovom ponašanju objavljenih u časopisu „Atlantik“. Demokrate su se pozvale na izveštaj lista Atl»»»
U AKCIJI "ŠEŠIR" UHAPŠEN ADVOKAT: Boban Savić se tereti da je tražio pare od klijenta da mu završi posao
Slušaj vest U akciji "Šešir" u sredu u Doboju je uhapšen Boban Savić, advokat, kojeg terete da je tražio novac od klijenta kako bi mu završio posao u postupku u kojem ga je zastupao. Kako se saznaje, sumnjiče ga da je tražio 60.000 maraka od klijenta kojeg je zastupao u krivičnom postupku po službe»»»
Vendi odlazi u kliniku smrti, a razlog nije bolest: "Ne želim više da živim"
Blic Vendi Dafi iz Velike Britanije odlučila je da ode u Švajcarsku u kliniku Pegazos kako bi izvršila asistirano umiranje Iako je fizički zdrava, Vendi je izgubila sina jedinca, što je za nju bio nenadoknadiv gubitak, nakon čega nije pronašla smisao u životu Slušaj vest 0:00/ 0:00 Nebo je predivno»»»
NIŠTA OD SKOROG SUSRETA PUTINA I ZELENSKOG! Peskov: Sastanak može biti održan samo u svrhu finalizacije mirovnog sporazuma
Slušaj vest Sastanak ruskog predsednika Vladimira Putina i ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog može biti održan samo radi finalizacije sporazuma između dve zemlje, izjavio je danas portparol Kremlja Dmitrij Peskov. "Glavna stvar je svrha sastanka. Koja bi bila svrha sastanka? Putin je reka»»»
"SAMO TRAMP ODLUČUJE"! Bela kuća: Iran mora da se izjasni o produžetku prekida vatre, vremenski okvir diktiraće predsednik
Slušaj vest Vremenski okvir da se Iran izjasni o produžetku prekida vatre diktiraće samo predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp, izjavila je danas portparolka Bele kuće Kerolajn Livit. "On to održava i velikodušno nudi malo fleksibilnosti režimu koji je potpuno ukaljan", rekla je Livi»»»
"SAMO TRAMP ODLUČUJE"! Bela kuća: Iran mora da se izjasni o produžetku prekida vatre, vremenski okvir diktiraće predsednik
Slušaj vest Vremenski okvir da se Iran izjasni o produžetku prekida vatre diktiraće samo predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp, izjavila je danas portparolka Bele kuće Kerolajn Livit. "On to održava i velikodušno nudi malo fleksibilnosti režimu koji je potpuno ukaljan", rekla je Livi»»»
Ministar mornarice SAD napustio funkciju, Pentagon mu se zahvalio
Blic Njegov odlazak je deo niza promena visokih bezbednosnih zvaničnika u poslednje vreme. Hung Cao, podsekretar, privremeno preuzima funkciju ministra mornarice. Slušaj vest 0:00/ 0:00 Ministar mornarice SAD Džon Felan napustio je Trampovu administraciju, objavio je Pentagon. To označava najnoviji»»»
Zelenski: Razgovori o Ukrajini ne mogu da čekaju kraj rata u Iranu
Blic Ukazao je na izazov što isti američki tim pregovara o oba sukoba, što komplikuje situaciju Zelenski je rekao da je odobreni kredit od 90 milijardi evra pitanje "života i opstanka" za Ukrajinu Slušaj vest 0:00/ 0:00 Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski izjavio je danas da je rat u Iranu skren»»»
BRITANIJA UVELA RADIKALNU MERU! Mladi rođeni posle 2009. godine više nikada neće moći da kupe cigarete
Slušaj vest Britanski 17-godišnjaci i svi mlađi od njih suočiće se sa doživotnom zabranom kupovine cigareta, nakon što je Zakon o duvanu i vejpovanju usvojen u britanskom Parlamentu. I Donji i Gornji dom (Dom komuna i Dom lordova) britanskog Parlamenta dogovorili su se oko konačnog nacrta zakona ko»»»
Nadzorni odbor Kongresa SAD otvoren za opciju da Maksvel bude pomilovana
VAŠINGTON - Predsedavajući Nadzornog odbora američkog Kongresa Džejms Komer izajvio je danas da su članovi Odbora otvoreni za mogućnost da američki predsednik Donald Tramp pomiluje saradnicu osuđenog seksualnog prestupnika Džefrija Epstina, Gilejn Maksvel, kako bi ona zauzvrat snabdela Odbor inform»»»
Velika Britanija izdvaja 660 miliona funti za sporazum sa Francuskom o suzbijanju ilegalnih prelazaka
LONDON - Velika Britanija je danas saopštila da će u naredne tri godine isplatiti Francuskoj do 660 miliona funti (770 milona evra) u okviru novog sporazuma o bezbednosti granica, sa ciljem suzbijanja ilegalnih prelazaka Lamanša, pri čemu će deo sredstava zavisiti od postignutih rezultata. Prema zv»»»
Peskov: Sastanak Putina i Zelenskog može se održati samo radi finalizacije sporazuma
Bobana Ćevriz Novinarka informative Sastanak bi imao smisla samo ako bi doveo do konkretnog dogovora i zahtevao bi pažljivu pripremu i političku volju Kijeva Peskov tvrdi da Moskva trenutno ne vidi takvu političku volju kod ukrajinskog režima Slušaj vest 0:00/ 0:00 Ruski predsednik Vladimir Putin m»»»
Sutra dan za glasanje o tačkama dnevnog reda druge redovne sednice
Poslanici Skupštine Srbije sutra će se u danu za glasanje izjasniti o svih 40 tačaka dnevnog reda druge redovne sednice prolećnog zasedanja. Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić odredila je početak glasanja za 10.00 časova. Prvih devet tačaka o kojima će se poslanici izjasniti su predlozi zako»»»
Jakšić: „Policija je sve – još malo pa i pravo da dišemo“; rušenje garaža deo politike da Srbi odu sa severa - KoSSev
„Ogoljena Kurtijeva kolonijalna uprava nad Severnim Kosovom kroz policijsku državu u kojoj je policija sve: i zakonodavna, i izvršna i sudska vlast, nadležna za svaku oblast naših života, još malo pa i pravo da dišemo, nije nikakvo iznenađenje“, poručio je odbornik Marko Jakšić, reagu»»»
Демократе траже да директор ФБИ Каш Пател попуни тест о конзумирању алкохола
ВАШИНГТОН – Демократски чланови Одбора за правосуђе Представничког дома затражили су од директора ФБИ Каша Патела да попуни стандардизовани тест за процену ризичних образаца конзумирања алкохола, након навода о његовом понашању објављених у часопису „Атлантик”. Демократе су се позвале на извештај л»»»
Starović: Za Srbiju je očuvanje teritorijalnog integriteta od najveće važnosti
Ministar za evropske integracije Srbije Nemanja Starović izjavio je na jedanaestom Delfi ekonomskom forumu, koji se održava u Atini, da je za Srbiju očuvanje teritorijalnog integriteta od najveće važnosti, podsetivši da se to pitanje ne razlikuje od poštovanja teritorijalnog integriteta Kipra i Ukr»»»
Bela kuća: Tramp nije dao rok Teheranu da prihvati pregovore
Američki predsednik Donald Tramp je zadovoljan ekonomskim pritiskom na Iran i nije postavio „čvrst rok“ Teheranu da prihvati pregovore, izjavila je danas na konferenciji za medije portparolka Bele kuće Kerolajn Levit. „Oni više ne mogu ni da plaćaju svoj narod zbog ekonomskog pritiska koji im je pr»»»
Važna vest: Srpska donosi zaključak o zapošljavanju 500 dece poginulih boraca
PREMIJER Republike Srpske Savo Minić najavio je da će Vlada na sutrašnjoj sednici doneti zaključak o zapošljavanju 500 dece poginulih boraca u javnim ustanovama, preduzećima, zavodima i direkcijama. Minić je u emisiji Telering najavio da bi Vlada sutra trebalo da razmatra i nabavku "belarus" trakto»»»
Marija Korina Mačado u Lisabonu razgovarala sa Montenegrom i Rangelom o demokratskoj tranziciji Venecuele
LISABON - Dobitnica Nobelove nagrade za mir i liderka venecuelanske opozicije Marija Korina Mačado sastala se danas u Lisabonu sa portugalskim premijerom Luisom Montenegrom i šefom portugalske diplomatije Paulom Rangelom, sa kojima je razgovarala o potrebi da se politička kriza u Venecueli reši slo»»»
Ukrajinci u potrazi za novim selektorom - Vesti - Fudbal - B92.sport - B92.net
Sergej Rebrov nije više selektor reprezentacije Ukrajine, saopštio je Fudbalski savez Ukrajine (UAF). U saopštenju se navodi da su Rebrov i čelnici UAF-a postigli dogovor o prekidu saradnje. "Zahvaljujemo Rebrovu na njegovom radu i doprinosu u razvoju mladih fudbalera. Moramo da krenemo napred i do»»»
Agron Bajrami imenovan za glavnog pregovarača Kosova u dijalogu sa Srbijom
Ambasador Kosova u Briselu Agron Bajrami danas je imenovan za glavnog pregovarača u tehničkom dijalogu o normalizaciji odnosa sa Srbijom. Kako je saopšteno iz kabineta premijera Aljbina Kurtija, Bajrami će istovremeno nastaviti da obavlja dužnost ambasadora Kosova u Belgiji, prenosi KoSSev. Bajrami»»»
Bela kuća: SAD imaju uvid ko u Iranu odlučuje o sporazumu, ali traže jedinstven stav
VAŠINGTON - Portparolka Bele kuće Kerolajn Livit izjavila je danas da američka administracija veruje da zna ko u Iranu donosi konačne odluke o mogućem sporazumu za okončanje rata, uprkos uočenim unutrašnjim podelama u iranskom rukovodstvu. Odgovarajući na pitanje CNN-a, Livit je rekla da Bela kuća »»»
EU nedelja mogućnosti u Novom Pazaru – Mladi, obrazovanje i sport
1 Mladi, biće u fokusu četvrtog dana EU nedelje mogućnosti, koji će se sutra održati u Novom Pazaru (Kulturni centar, 11č). Događaj će otvoriti zamenica šefa Delegacije EU Plamena Halačeva, a glavni govornik biće istoričarka umetnosti Lora Milutinović. Ukoliko ste zainteresovani za medijsko praćenj»»»
Nadal o životu posle tenisa: "Deca su promenila sve" - Vesti - Tenis - B92.sport - B92.net
Rafael Nadal prolazi kroz potpuno novu fazu života, a u centru svega sada je porodica. Legendarni Španac postao je otac po drugi put u avgustu 2025. godine i priznaje da mu je to jedno od najlepših iskustava u životu. "Ne može se opisati taj osećaj. Samo roditelji znaju koliko je to posebna ljubav »»»
Ambasador Kosova imenovan za glavnog pregovarača u dijalogu sa Srbijom - KoSSev
Ambasador Kosova u Briselu Agron Bajrami imenovan je za glavnog pregovarača u tzv. tehničkom dijalogu o normalizaciji odnosa sa Srbijom. Kako je saopštila kancelarija premijera Aljbina Kurtija, Bajrami je na tu funkciju postavljen odlukom premijera, dok će istovremeno nastaviti da oba»»»
DOJAVA O BOMBI NA PODGORIČKOM AERODROMU! Preteća poruka stigla na mejl adresu Vlade, policije i Agencije za nacionalnu bezbednost
Slušaj vest Dojava o navodno postavljenoj eksplozivnoj napravi kod jednog putnika na podgoričkom aerodromu stigla je na mejl adrese Vlade, policije, Agencije za nacionalnu bezbednost. Poruka je stigla sa mejl servisa sa kojeg je ranije jutros stigla i preteća poruka o navodno postavljenim bombama u»»»
Odloženi izbori za studentski parlament na kragujevačkom FILUM-u
Studentski parlament Filološko-umetničkog fakulteta objavio je večeras na svom Instagram nalogu da se izbori koji su raspisani za sutra (23. april) odlažu. Kako se navodi u objavi, udruženje građana „SMENA“ uputilo je zahtev Studentskom parlamentu za odlaganje izbora do odgovora na žalbu, koju su p»»»
Deo opozicije održao sastanak o izborima: DS, Novi DSS i Kreni promeni nisu želeli da učestvuju
Blic Devet opozicionih stranaka sastalo se u sedištu Narodnog pokreta Srbije i ocenilo sastanak kao veoma dobar Sastanku nisu prisustvovali predstavnici Demokratske stranke, Kreni-promeni i Nove Demokratske stranke Srbije Slušaj vest 0:00/ 0:00 Sastanak devet opozicionih stranaka u sedištu Narodnog»»»
TRAMP PRAVI "CRNI SPISAK IZDAJNIKA": Predsednik SAD hoće da kazni države koje su odbile da podrže rat u Iranu
Slušaj vest Bela kuća priprema svojevrsni spisak "dobrih i loših" članica NATO-a, a administracija predsednika Donalda Trampa traži načine da kazni saveznice koje su odbile da podrže rat u Iranu, piše Politiko. Taj potez, na kojem su zvaničnici radili uoči posete generalnog sekretara NATO-a Marka R»»»
Demokrate traže da direktor FBI Kaš Patel popuni test o konzumiranju alkohola
VAŠINGTON - Demokratski članovi Odbora za pravosuđe Predstavničkog doma zatražili su od direktora FBI Kaša Patela da popuni standardizovani test za procenu rizičnih obrazaca konzumiranja alkohola, nakon navoda o njegovom ponašanju objavljenih u časopisu "Atlantik". Demokrate su se pozvale na izvešt»»»