Titujt kryesor ekonomikë të shtypit të shkruar – E Martë, 12 Nëntor 2019
hashtag.al
Paloka e Balliu zotohen para banorëve të Astirit: Sapo të vijmë në pushtet do dëmshpëbleheni, me hir a me pahir
Trump-Erdogan takohen për të rregulluar lidhjet SHBA-Turqi
evropaelire.org
Afganistani pajtohet për shkëmbim të të burgosurve me talibanët
Thaçi takohet me Macron: Kosova, e gatshme për marrëveshje paqeje me Serbinë
shqiptarja.com
Tensionet tek 'Astiri'/ Veliaj thirrje banorëve: Nëse ke marre paratë, ndalo sabotimin e TiranësUnaza e re/ IKMT nis prishjen e 33 objekteve në 'Astir
sot.com.al
Blendi Fevziu bën gafën e madhe në emision me Sandër Lleshajn, teksa e falenderon i vendos mbiemrin e ministres së njehur të PS (VIDEO)
lajmi.net
Po bëhet Gjermania polici i ri i botës?
rtsh.al
Protesta në "Astir", PD: Në banesa është hedhur gaz lotsjellës
Mbajeni gojën!
insajderi.com
Publikohet harta e minishengenit, Kosova pjesë e Serbisë
hashtag.al
Gazetari i "Le Iene" ka dy fjalë për Lleshajn: Gajase italianët me të ngrëna e të pira në hotelet luksoze të Bejrutit
rtsh.al
Noka: 12 banorë janë në spital të dhunuar nga policia
A duhet t´i bashkohet Kosova ´Mini-Shengenit´?
cna.al
Topollaj akuza të forta Ramës dhe Veliajt/ Tensionet te Astiri, dëshmi se Shqipëria po shtypet
koha.mk
Makron e priti Pendarovskin
Iniciativa për mini shengenin e dëmshme
cna.al
Protestat globale, Rusia dhe Kina në anën e gabuar të historisë
rtsh.al
Protestat në Astir, përplasje mes banorëve dhe forcave të policisë
sot.com.al
Pas SHBA edhe BE jep alarmin për ndikimin rus dhe kinez, Von der Leyen shpërthen në kritika ndaj Macron për bllokimin e negociatave me Shqipërinë
sot.com.al
Vetingu, shkarkohet nga detyra gjyqtarja Hajrie Muçmata, drejt fundit verifikimet për kandidatët e SPAK
sot.com.al
Basha goditje Berishës, përgatitet për zgjedhje duke u distancuar nga vendimet e ish-kryeministrit, kërkon falje për taksën e pronës
Parashikimi i motit, e martë 12 nëntor 2019
mia.mk
Pendarovski do të takohet me Makronin në margjina të Forumit paqësor të Parisit
sot.com.al
OSBE: Mbështesim procesin e vetingut dhe ngritjen e SPAK e BKH, lufta ndaj korrupsionit domosdoshmëri
sot.com.al
Prokuroria urdhëron arrestimin e Agim Kajmakut, “zhduket” ish-kryebashkiaku i Vorës, ja akuzat që rëndojnë ndaj tij
sot.com.al
SHBA dhe BE rrëzojnë presidentin, mbështesin Kuvendin për zgjedhjen e dy anëtarëve të Kushtetueses, kërkojnë avancimin e reformës
sot.com.al
Thellohen përplasjet për votimin e anëtarëve të Kushtetueses, Ilir Meta dhe LSI akuza qeverisë dhe KED se po kapin drejtësinë
sot.com.al
Zgjedhja e dy anëtarëve të rinj të Gjykatës Kushtetuese, reagojnë deputetët e PS: Do të jetë funksionale brenda pak javësh
kosova-sot.info
Ish agjenti i SHIK-ut zbulon skenarin e Thaçit, paralajmëron rëndë Vetëvendosjen dhe LDK-në
sot.com.al
Edi Rama mbledh grupin parlamentar të PS, i vendosur për t’i shkuar deri në fund shkarkimit të presidentit
sot.com.al
Nis shembja e banesave te ‘Unaza e Re’, ish-deputetëve demokratë iu del gjumi me vonesë: Jemi këtu për mbështetje morale!
rtsh.al
Balla: Kodër Krasta park i madh i gjelbëruar kreativ
kosova-sot.info
“Spiunë e njerëz të UDB-së”, akuza të rënda ndaj Hashim Thaçit dhe Shpend Maxhunit
shekulli.com.al
Mini-shengeni, djali i George Soros takim sekret me Ramën dhe Zaev
sot.com.al
Si "ish-jugosllavët" dhe ish-sekretarët e partisë, duhet të mbyllin gojën në 2019!
alpenews.al
VRASJA E ERI ZEFIT NË MRDITË/ Letër-porosi në Kosovë për dy persona, dyshohet se paguan njeriun që shiti shokun dhe e nxori në...
Ngjarjet e ditës
Presidenti i Kinës në Greqi/ Thellohen marrëdhëniet ekonomike
kallxo.com
Llogaritë e votave të ish-shefave të kuletës së shtetit
Lleshaj: Pas Alvinit, do të mundësojmë largimin e të tjerë shqiptarëve nga kampi Al-Hol
Largimi i Alvinit nga kampi-burg i ISIS, Lamallari tregon detaje të operacionit
Merkel-Conte pro negociatave me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut, kancelarja: Nëse hapim një boshllëk mund të mbushet nga të tjerë
Atentati ndaj Arjan Ndojës, flet për herë të Sandër Lleshaj
Mark Topallaj: Qeveria dhe oligarkët po ngrenë vilat dhe pallatet me tulla gjaku

Bashkim Nuredini ‘godet’ ministrin ‘e përjetshëm’ Sadulla Duraku

Tetova Sot 25.06. 20:36

Bashkim Nuredini ‘godet’ ministrin ‘e përjetshëm’ Sadulla Duraku

Prof.Dr.Bashkim Nuredini nga Tetova ligjërues në UBT përmes llogarisë së tij personale në Fb ka komentuar ndryshimet e reja në Kabinetin Qeveritarë. Prof.Bashkim Nuredini ka komentuar fenomenin ,,funksionarë të përjetshëm” të BDI-së të cilët që nga viti 2001 gati dy dekada sillen në pozicione qever»»»

tetovasot.com
INA 24.07. 00:22

Publikohet biseda në Viber mes dy funksionarëve të BDI-së (VIDEO)

23/07/2019 0 Drejtori i NP Hekurudhat e Maqedonisë-infrastruktura, Irfan Asani nuk pajtohet me vendimin e Qeverisë që ai të shkarkohet nga detyra. Në mesin e 50 drejtorëve të cilët i kapi “Fshesa” është edhe Asani, por ky i fundit thotë se për të duhet të vendos Këshilli drejtues i ndërmarrjes. Sip»»»

ina-online.net
Lajmpress 23.07. 20:04

Publikohet biseda në Viber mes dy funksionarëve të BDI-së (Video)

Drejtori i NP Hekurudhat e Maqedonisë-infrastruktura, Irfan Asani nuk pajtohet me vendimin e Qeverisë që ai të shkarkohet nga detyra. Në mesin e 50 drejtorëve të cilët i kapi “Fshesa” është edhe Asani, por ky i fundit thotë se për të duhet të vendos Këshilli drejtues i ndërmarrjes. Sipas tij nuk ka»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano