sot.com.al
“Të vraftë Zoti o mashtrues”, Kreshnik Spahiu publikon videon që nxjerr zbuluar lulzim Bashën
shqiptarja.com
Pas rrëzimit nga qeveria, Kurti paralajmëron tubim në Prishtinë
cna.al
Luçiano Boçi duhet të pyesë Edi Palokën, ndoshta edhe Sali Berishën përpara se të sulmojë biznesmenin Gjergj Luca
syri.net
Një gisht, një votë - Nga Artan Hoxha
ina-online.net
Marrëveshja me Serbinë nuk do të përfshijë ndarjen e Kosovës
boldnews.al
Skandal/ Oligarkët e Ramës, Salillari dhe Luca po shkatërrojnë lumenjtë Mat dhe Shkumbin (Video)
ina-online.net
Kryeministri shqiptar në Maqedoni/ Bujar Osmani i kundërpërgjigjet ashpër Zoran Zaevit
alpenews.al
MARRËVESHJA E REFORMËS ELEKTORALE/ Si dështoi “revolucioni” që do të rrëzonte Edi Ramën!
ata.gov.al
Kurti për Hotin: Thaçi do një kryeministër të dobët
portalb.mk
Kosovë, hiqet kufizimi i lëvizjes dhe obligimi për vetë-izolim pas hyrjes në vend
balkanweb.com
Tsipras: Nuk kam frikë nga zgjedhjet e parakohshme, por në mes të pandemisë do ishin oportunizëm
lajmi.net
Bytyçi i PDK-së: Ngadalë, po ju bien maskat VV-së, LDK-së e AAK-së
Pas heqjes së reciprocitetit, zhbllokohen fondet amerikane të MCC-së
kallxo.com
Ironizimi i Mikullovci: Sot në mesditë (e jo në mesnatë) më vizituan Kurti e Konjufca
exit.al
“Nëse Skavica…” — A ka hequr dorë Rama nga interesat private në favor të interesit kombëtar?
kryeministri-ks.net
Kryeministri Hoti mirëpret zhbllokimin e fondeve për Kosovën nga MCC
americaneye.al
Ç’lloj e dashure je, bazuar në shenjën e horoskopit
klankosova.tv
Çfarë bën Albin Kurti kur nuk është kryeministër? (VIDEO)
ata.gov.al
Gjirokastër, Aliaj për ATSH-në: 1067 pensione të shpërndara në një ditë pranë banesave të të moshuarve
ata.gov.al
IZRAEL – Gantz jep dorëheqjen nga posti i kryetarit të parlamentit
ata.gov.al
Kosovë/ Mbërrijnë edhe 7 mijë teste për identifikimin e virusit COVID-19
sot.com.al
Kosova shfuqizon reciprocitetin me Serbinë, SHBA-ja përmes Sfidës së Mijëvjeçarit rifillon programet e ndihmës
klankosova.tv
Qeveria heq të gjitha barrierat karshi Serbisë (VIDEO)
kallxo.com
Hoti e mirëpret zhbllokimin e fondeve të MCC-së për Kosovën
AFTËSIA/ Kur e keqja vjen për mirë: Katari, kapërceu bllokadën në Gji, më i suksesshmi nën pandemi, po si?
EBU thirrje institucioneve - kthejani buxhetin RTK-së
shqiptarja.com
Reforma Zgjedhore/ Maliqi:Opozita parlamentare e përçarë, një mandat i dytë për Trump do të ndikojë drejtpërdrejt
newsbomb.al
Reforma Zgjedhore, PD mbledh Kryesinë nesër në orën 11:00
koha.net
SHBA-ja nis ndihmën për Kosovën pas heqjes së reciprocitetit
alpenews.al
MBLEDHJA E KËSHILLIT POLITIK/ Cilat janë 5 çështjet ende për t'u diskutuar
hashtag.al
Basha pas takimit me qytetarët në Tiranë: Kriza ekonomike po thellohet gjithnjë e më shumë, 60 biznese mbyllen çdo ditë
ina-online.net
Ja si mund të vini nga Austria në vendlindje
newsbomb.al
Nënkryetari i PD së Durrësit publikon pamjet me dron: Dhjetëra ton plehra hidhen në Manëz, po shkatërrohet zona turistike me vila e resorte (VIDEO)
newsbomb.al
Përfundon mbledhja e Këshillit Politik, opozita nuk prononcohet, Gjiknuri: Javën tjetër mbyllet paketa ligjore
balkanweb.com
Rubrika gazmore/ Prapaskenat e “Zgjedhores”, ecejaket e palëve drejt marrëveshjes (VIDEO)
syri.net
‘M’u prish shtëpia nga tërmeti, por e rregullova’/ Roza Anagnosti: Teatri u la në mjerim….
shekulli.com.al
DEKLARATA/ ‘Zgjidhja’: Heqja e reciprocitetit, kapitullim dhe fajësim i Kosovës
ina-online.net
Kurti pas heqjes së reciprocitetit: Qeveria Hoti e paligjshme dhe në shërbim të Serbisë
aktuale.mk
Bënë testin e koronavirusit, dalin përgjigjet për futbollistët e Tiranës
ata.gov.al
Pasojat e tërmetit, PD dorëzon kallëzimin penal në SPAK
syri.net
72 viktima në 24 orë/ Vijon trendi zbritës në Itali
gazeta-shqip.com
Menaxhimi i krizës së COVID-19 nga Shqipëria as nuk krahasohet me reagimin katastrofik të Johnson, thjesht pyesni berberin tim!
newsbomb.al
Marrëveshja e djeshme për reformën zgjedhore, reagon Nard Ndoka: Sinjal pozitiv, por nuk jam fort i kënaqur me...
shqiptarja.com
'Për Fëmijërinë e Vjedhur', marshimi kundër përdhunimit vijon edhe në Elbasan'Për fëmijërinë e humbur', pas Tiranës sot protesta në Korçë, Sarandë
ata.gov.al
Naftëtarët e Ballshit, “pagë lufte” në masën 40 mijë lekë, Ahmetaj: Vendimi bëhet aktiv nesër
ina-online.net
Ja si do ti merrni kartelat pagesore

A ishin Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria “kurbane” të antagonizmit Macron-Merkel?

Tetova Sot 21.10.2019. 20:11

A ishin Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria “kurbane” të antagonizmit Macron-Merkel?

Xhelal Neziri Vendet e Bashkimit Evropian (BE) nuk arritën të caktojnë datën e dakorduar për fillimin e bisedimeve anëtarësuese me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Në konkluzionet e Samitit të Këshillit Evropian, një institucion që përbëhet nga liderët e 28 vendeve anëtare të Bashkimit, nuk shkr»»»

ts.mk
Infokusi 18.10.2019. 21:45

A ishin Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria “kurbane” të antagonizmit Macron-Merkel?

Nuk dihet nëse kryeministri Zaev do të japë dorëheqje dhe vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme, por gjithkush e ka të qartë se pason një periudhë e turbullt politike me pasoja mbi sigurinë e rajonit. Ky vendim negativ do pezullojë zbatimin praktik të Marrëveshjes së Prespës me Greqinë dhe të »»»

gazetainfokus.com
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.