Preminuo Stjepan Zlikovac, dugogodišnji novinar i urednik RTRS-a
Stjepan Zlikovac, dugogodišnji novinar i urednik Radiotelevizije Republike Srpske, preminuo je u 66. godini. »»»
Преминуо Стјепан Зликовац, дугогодишњи новинар и уредник РТРС-а
Извор: РТРС 27.12.2025 11:55 Коментари: Стјепан Зликовац, дугогодишњи новинар и уредник Радиотелевизије Републике Српске, преминуо је у 66. години. У родним Палама завршио је основно и средњошколско образовање, те студиј журналистике на Филозофском факултету у Сарајеву. Новинарски пут започео је у »»»
Nakon proslave Isusova rođenja, slavimo onoga koji je prvi dao život za Njega
Sveti Stjepan prvi je kršćanski mučenik, a bio je jedan od sedam đakona izabranih u počecima Crkve. Ime Stjepan grčkog je porijekla i znači „okrunjen“ ili kruna te vijenac... Ništa se ne zna o njegovu ranom životu. Rođen je oko pete godine poslije Krista, mada postoje različiti izvori. Nakon Isusov»»»
Slavimo blagdan svetog Stjepana Prvomučenika. Donosimo detalje o njegovu životu
Katolici diljem svijeta danas slave blagdan svetog Stjepana Prvomučenika, prvog mučenika Crkve i jednoga od sedmorice đakona koje apostoli spominju u Djelima apostolskim. Sveti Stjepan bio je mladi Židov iz Jeruzalema, čovjek snažne vjere i iznimnog žara za propovijedanjem Evanđelja, koji je svojim»»»
Danas se slavi Sveti Stjepan, prvi kršćanski mučenik
Sveti Stjepan prvi je kršćanski mučenik, a bio je jedan od sedam đakona izabranih u počecima Crkve. Ime Stjepan grčkog je porijekla i znači „okrunjen“ ili kruna te vijenac… Ništa se ne zna o njegovu ranom životu. Rođen je oko pete godine poslije Krista, mada postoje različiti izvori. Nakon Isusove »»»
Nakon proslave Isusova rođenja, slavimo onoga koji je prvi dao život za Njega
Sveti Stjepan prvi je kršćanski mučenik, a bio je jedan od sedam đakona izabranih u počecima Crkve. Ime Stjepan grčkog je porijekla i znači „okrunjen“ ili kruna te vijenac... Ništa se ne zna o njegovu ranom životu. Rođen je oko pete godine poslije Krista, mada postoje različiti izvori. Nakon Isusov»»»
Gradonačelnik Stoca Stjepan Bošković uputio božićnu čestitku vjernicima katoličke vjeroispovijesti
U povodu katoličkog blagdana Božića gradonačelnik grada Stoca Stjepan Bošković uputio je čestitku svim žiteljima katoličke vjeroispovijesti, kao i svim ljudima u Bosni i Hercegovini koji slave ovaj blagdan u kojoj stoji: „U svoje osobno ime i u ime Gradske uprave Stoca svim vjernicima katoličke vje»»»
FOTO Svjetska gospodarska priča iz središnje Bosne: Dijelovi za Mercedes, Bentley... izlaze iz tvornice u Novom Travniku
Prava svjetska priča dolazi nam ovih dana iz središnje Bosne. Naime, zvuk čekića odnedavno ponovno odzvanja u hali u kojoj je nekada radila kovačnica industrijskoga giganta Bratstvo iz Novog Travnika. Danas se na tom mjestu nalazi tvornica Jeco Forging Bosna, koja proizvodi metalne dijelove za vode»»»
Adventsko druženje u Pučkoj kuhinji Mostar: Pomoć korisnicima i blagdanski darovi
Ravnatelj ove socijalne ustanove Antonio Zelenika istaknuo je kako je cilj ovog posjeta poslati poruku korisnicima da ih društvo nije zaboravilo. - Nije uvijek lako, ali uspijevamo. Prosinac je za nas posebno intenzivan mjesec, jer se od sredine studenoga nadovezuju adventsko i blagdansko razdoblje»»»
Zamke su brojne i podmukle: Kako da vas trgovci ne prevare pri kupnji popularnih božićnih poklona?
Potraga za savršenim poklonom, bilo da se radi o najnovijem pametnom telefonu za voljenu osobu ili novom televizoru za obiteljska okupljanja, često nas tjera na brze odluke. Upravo u toj žurbi leži najveća opasnost, jer trgovci koriste sofisticirane psihološke trikove kako bi nas naveli na kupnju z»»»
SDP MOSTAR PORUČIO ZASTUPNIKU SDA: 'Sjedeći Ispod zastave presuđenog UZP-a jasno je na koju stranu se stavljate!'
"Simptomatično je zaista da u predizbornim kampanjama u Mostaru, koje vodite sa vašim partnerima u Mostaru (HDZ), uvijek nastrada neki od nacionalnih spomenika / spomenika." SDP Mostar jutros je odgovorio federalnom zastupniku SDA Harisu Šabanoviću na status u kojem je prozvao Vojina Mijatovića (SD»»»
SDA “preimenovala” Hrvatski dom hercega Stjepana Kosače i s fotografija uklonila zastavu hravtskog naroda
Stranka demokratske akcije (SDA) sinoć je u Mostaru održala javnu tribinu u Hrvatskom domu hercega Stjepana Kosače, u organizaciji Asocijacije mladih i Organizacije Žene SDA Mostar. Događaj je održan u amfiteatru ove institucije, no u službenoj komunikaciji SDA naziv ustanove nije korišten u punom »»»
Kiseljak dobio plin: Prva dionica plinovoda puštena u probni rad, slijedi širenje mreže
Kiseljak provodi projekt plinofikacije općine, a današnje puštanje plina za potrebe logističkog centra Lidla d.o.o. BH predstavlja jedan od najznačajnijih infrastrukturnih poduhvata kada je riječ o plinifikaciji. Načelnik Općine Kiseljak Mladen Mišurić Ramljak govorio je o prednostima plinifikacije»»»
SDA “preimenovala” Hrvatski dom hercega Stjepana Kosače i s fotografija uklonila zastavu hravtskog naroda u BiH
Stranka demokratske akcije (SDA) sinoć je u Mostaru održala javnu tribinu u Hrvatskom domu hercega Stjepana Kosače, u organizaciji Asocijacije mladih i Organizacije Žene SDA Mostar. Događaj je održan u amfiteatru ove institucije, no u službenoj komunikaciji SDA naziv ustanove nije korišten u punom »»»
Mostar je sada grad s najdužom šetnicom u BiH
Uz Fejićevu ulicu, koja se proteže od trga Musala, do Starog grada i Starog mosta, ulicu Nikole Šubića Zrinjskog, koja od Španjolskog trga vodi do Trga hrvatskih velikana (Rondo), Mostar je dobio još jednu šetnicu dužine 220 metara, od Rondoa do Zagrebačke ulice, javlja Hrvatski Medijski Servis. Ka»»»
FOTO SDA uklonila zastave hrvatskog naroda u BiH s fotografija sa skupa u Kosači
Na službenim fotografijama koje je nakon javne tribine u Hrvatskom domu herceg Stjepan Kosača objavila SDA, ne vidi se zastava hrvatskog naroda u Bosni i Hercegovini, iako je ona tijekom samog događaja bila fizički postavljena u dvorani. Javna tribina pod nazivom „Odgovor SDA na aktualnu političku »»»
Zlatko Dalić na Duhovnoj obnovi u Bazilici sv. Antuna Padovanskog
U Bazilici Svetog Antuna Padovanskog na Svetom Duhu odrzana je Duhovna obnova za muskarce koju je vodio fra Stjepan Brcina, a poseban gost bio je izbornik Zlatko Dalić. Porezna uprava širi nadzor u realnom vremenu, ministar poručuje da u prvim tjednima neće ‘loviti’ one koji se još ne snalaze»»»
FOTO Javna tribina SDA održana u Hrvatskom domu herceg Stjepan Kosača u Mostaru
U prepunom amfiteatru Hrvatskog doma herceg Stjepan Kosača večeras je održana javna tribina pod nazivom „Odgovor SDA na aktualnu političku situaciju u Bosni i Hercegovini“, u organizaciji Asocijacije mladih SDA Mostar i Organizacije Žene SDA Mostar, priopćeno je iz ove stranke. Tribina je okupila v»»»
DIREKTOR GEOPOL-a ADMIR LISICA TVRDI: 'Vlasti u RS i njihov partner HDZ su glavni kočničari puta BiH u EU, zabrinjava uspavanost vlasti ove bošnjačke komponente'
"Svaki nazadak je da tako kažem negativan u kontekstu naše države, jer ako posmatramo kako to rade države u regionu, primjera radi Crna Gora ili Albanija, jasno je šta ustvari znači napredak." Trideseta je godišnjica od potpisivanja Dejtonskog sporazuma, a u istoj sedmici nam je postalo potpuno jas»»»
U halama nekadašnjeg bh. giganta nastaju dijelovi za Bentley i Mercedes
Početkom 2026. godine planiramo jačanje proizvodnih kapaciteta, a već je u planu dolazak nove mašine čija vrijednost premašuje milion eura, kaže direktor Nastavak vijesti ispod promo sadržaja Zvuk čekića ponovo odzvanja halama u kojima je nekada radila kovačnica industrijskog giganta Bratstvo. Na i»»»
"Vlasti u RS i njihov partner HDZ su glavni kočničari puta BiH u EU, zabrinjava uspavanost vlasti ove bošnjačke komponente"
Trideseta je godišnjica od potpisivanja Dejtonskog sporazuma, a u istoj sedmici nam je postalo potpuno jasno da ove godine od napretka Bosne i Hercegovine na tom evropskom putu nema ništa. Da li je ovo loše zapravo po Bosnu i Hercegovinu, odnosno po njen ugled i kako trenutno sada Evropska unija, E»»»
Mega uspjeh: Tvornica u Novom Travniku proizvodi dijelove za Bentley i Mercedes
Tvornica "Jeco Forging Bosna" (JFB), osnovana početkom 2025. godine, u Novom Travniku proizvodi metalne dijelove za vodeće proizvođače automobila poput Bentleya i Mercedesa.Proizvodni pogoni prostiru se na oko 12.000 četvornih metara, a u njima je zaposleno 135 radnika, priopćeno je iz Grada Novog »»»
TRENUTNO ZAPOSLENO 135 RADNIKA: U bivšim halama bh. giganta danas se prave dijelovi za Bentley
Kompaniju u narednom periodu očekuje snažan investicijski ciklus. Zvuk čekića ponovo odzvanja halama u kojima je nekada radila kovačnica industrijskog giganta Bratstvo. Na istoj lokaciji danas posluje Jeco Forging Bosna (JFB), savremena tvornica koja proizvodi metalne dijelove za neke od najprestiž»»»
Fabrika u Novom Travniku proizvodi dijelove za Bentley i Mercedes
Firma "Jeco Forging Bosna" (JFB), osnovana početkom 2025. godine, u Novom Travniku proizvodi metalne dijelove za vodeće proizvođače automobila poput Bentleya i Mercedesa. Proizvodni pogoni prostiru se na oko 12.000 kvadratnih metara, a u njima je zaposleno 135 radnika, saopćeno je iz Grada Novog Tr»»»
Nekad bilo Bratstvo, danas nastaju dijelovi za Bentley i Mercedes
Zvuk čekića ponovno odzvanja u hali u kojoj je nekada radila kovačnica industrijskog giganta Bratstvo. Danas se na tom mjestu nalazi tvornica Jeco Forging Bosna, koja proizvodi metalne dijelove za vodeće proizvođače automobila. Proizvodni pogoni prostiru se na oko 12.000 četvornih metara, a u njima»»»
Fabrika u Novom Travniku proizvodi dijelove za Bentley i Mercedes
Firma "Jeco Forging Bosna" (JFB), osnovana početkom 2025. godine, u Novom Travniku proizvodi metalne dijelove za vodeće proizvođače automobila poput Bentleya i Mercedesa. Proizvodni pogoni prostiru se na oko 12.000 kvadratnih metara, a u njima je zaposleno 135 radnika, saopćeno je iz Grada Novog Tr»»»
U Novom Travniku nastaju dijelovi za Bentley i Mercedes
Zvuk čekića ponovno odzvanja u hali u kojoj je nekada radila kovačnica industrijskog giganta Bratstvo. Danas se na tom mjestu nalazi tvornica Jeco Forging Bosna, koja proizvodi metalne dijelove za vodeće proizvođače automobila. Proizvodni pogoni prostiru se na oko 12.000 četvornih metara, a u njima»»»
Na Diplomatsko- humanitarnom gastro bazaru prikupljeno 6.615 za centar ‘Duga’
U Novom Travniku, u organizaciji Gradske uprave, održan je prvi Diplomatski humanitarni gastro bazar na kojem je prikupljeno 6.615 KM za potporu radu Javne ustanove Centar za edukaciju i rehabilitaciju Duga. Svojim jelima predstavili su se diplomatski predstavnici Češke, Slovenije, Hrvatske, Mađars»»»
Dramatična noć u Hrvatskoj: Veliki požar u zgradi CIAK-a
ZABOK - U mjestu Gubaševo kod grada Zaboka u Hrvatskoj sinoć, 12.decembra, oko 23 sata izbio je požar u zgradi preduzeća CIAK, koje skladišti opasne materije, a u gašenju je učestvovalo više vatrogasnih ekipa. »»»
Dramatična noć u Hrvatskoj: Veliki požar u zgradi CIAK-a
U mjestu Gubaševo kod grada Zaboka u Hrvatskoj sinoć, 12.decembra, oko 23 sata izbio je požar u zgradi preduzeća CIAK, koje skladišti opasne materije, a u gašenju je učestvovalo više vatrogasnih ekipa. CIAK u toj industrijskoj zoni ima hale i pogon za recikliranje akumulatora, a lokalni mediji pren»»»
“Kad se sklope hrvatske i srpske škare – muslimani neće imati izbora”
Premijer Republike Hrvatske Andrej Plenković posjetio je jučer, 11. decembra, Banju Luku. I mada je bila dobrano ispunjena tobožnjom dobronamjernošću prema “susjedima”, posjeta je protekla u znaku demonstracije partnerstva između hrvatskog premijera i vrha vlasti bh. entiteta Republika Srpska, uklj»»»
(VIDEO) Dramatična noć u Hrvatskoj: Gori skladište opasnih materija, građanima stiglo upozorenje...
CIAK u toj industrijskoj zoni ima hale i pogon za recikliranje akumulatora, a lokalni mediji prenose da je u jednom trenutku na terenu bilo više od 60 vatrogasaca. Nastavak vijesti ispod promo sadržaja U mjestu Gubaševo kod grada Zaboka u Hrvatskoj sinoć oko 23 sata izbio je požar u zgradi preduzeć»»»
Dramatična noć u Hrvatskoj: Buknuo veliki požar, građani tokom donoći dobili SMS upozorenje
Požar u industrijskoj zoni digao je na noge vatrogasce i nadležne službe, dok su građani tokom noći zaprimali upozorenja. U mjestu Gubaševo kod Zaboku u petak navečer oko 23 sata izbio je požar u zgradi CIAK-a u industrijskoj zoni. CIAK u toj industrijskoj zoni ima hale i pogon za recikliranje akum»»»