mia.mk
ОН инсистира на продолжување на мировните преговори во Либија
mia.mk
Дачиќ: Именувањето на Лајчак за посредник во дијалогот меѓу Белград и Приштина има позитивни и негативни страни
kurir.mk
Директорот Тозија создава непријател од Хрватска, Владата молчи
makfax.com.mk
По 26 години во бегство, осомничен за геноцидот во Руанда моли да му се суди во Франција
netpress.com.mk
Германија од 15 јуни дозволи патување во европските земји
mia.mk
САД ја осудија Кина за однесувањето околу граничен спор со Индија
kurir.mk
Јанева: Се што кажа Боки 13 вчера го поддржувам целосно и се е точно
kanal5.com.mk
Шефот на германската дипломатија со поддршка за протестите во САД
kanal5.com.mk
Макалоска: Македонското здравство добро се справува со коронавирусот, се помал број на новозаразени во Прилеп
mia.mk
Во Србија раст на е-трговијата и по кризата
mia.mk
МВР Билтен (ДПЛ)
makfax.com.mk
АфД: Германија и ЕУ треба да го следат примерот на Трамп и да ја забранат Антифа
mia.mk
Кина инвестира 20 милијарди долари во петрохемиски комплекс
РЕИС СУЛЈЕМАН РЕЏЕПИ Е СМЕНЕТ А ПОСТОЈАТ ДВЕ ОПЦИИ ЗА ОВОЈ НЕНАДЕЕН ПУЧ
ЗОШТО ГЕРМАНИЈА И САД СЕ РАЗМИНАА ПО ПРАШАЊЕТО НА ПОДЕЛБА НА КОСОВО?
ПАЛМЕР: ВО НАЈТЕШКИ УСЛОВИ СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА СTАНА ЧЛЕНКА НА НАТО
УБИСТВОТО НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ ВО ГЕРМАНСКИОТ, РУСКИОТ И ГРЧКИОТ ПЕЧАТ ОД МАЈ-ЈУНИ 1903 (5)
КАНАДСКИОТ СИМБОЛ НА ДОСЕЛУВАЊАТА
ИЗБОРНИОТ АДУТ НА ТРАМП
netpress.com.mk
Изјавата на водечкиот лекар дека коранавирусот исчезнал од Италија предизвика негодување
kanal5.com.mk
Се продаваат портрети на славните за помош на загрозените од коронакризата (ВИДЕО)
makfax.com.mk
Египет нема да ги повлече плановите за купување руски авиони „Су-35“
kanal5.com.mk
Заев: Датумот за избори е завршена работа, ќе бидат на 5 јули,бујрум!
mia.mk
Дачиќ и амбасадорот на САД разочарани од Приштина со водедувањето на најновите реципрочни мерки
zurnal.mk
Одбраната на Боки-13 тврди дека обвинението е недокажано и дека случајот „Рекет“ е брутална политика
netpress.com.mk
Армијата на Хафтар ја презема контрола над либискиот град ал-Асабија
makfax.com.mk
Општина Кисела Вода објави повик за набавка на камионче со прскалка за чистење под висок притисок и комбе за превоз на патници
mia.mk
Вучиќ – Борисов: Изградбата на гасоводот Балкански поток е од суштинско значење за двете земји
alsat-m.tv
СДСМ: Избори на 5 јули, по сила на закон!
zurnal.mk
Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози
mia.mk
СпејсИкс ја прекина руската превласт во вселената
kurir.mk
Колумна на Латас: И, на крај, ќе ве чипираат
netpress.com.mk
По честитките за летот на „SpaceX“, од Русија критики на реакцијата на Трамп
sitel.com.mk
2-годишно момче најмладата жртва од бомбардирањето на НАТО на Југославија
kanal5.com.mk
Избори на петти јули?!
kurir.mk
Секој сака да биде Премиер, никој слуга на народот
netpress.com.mk
Словенија повторно без зараза и смрт од Covid-19 во последните 24 часа
mia.mk
Мета: Исполнетего ветувањето за консензус и усогласете ја изборната реформа,народот ќе го избира и претседателот
mia.mk
Пјер Московиси ќе биде назначен за шеф на Ревизорскиот суд на Франција
mia.mk
Мухамед Зеќири позитивен на Ковид-19

Тачи: Косово деновиве ќе добие нова влада, не се распушта Собранието и нема нови избори

MIA 22.04. 20:15

Тачи: Косово деновиве ќе добие нова влада, не се распушта Собранието и нема нови избори

Претседателот на Косово Хашим Тачи, по денешните консултации со лидерите на парламентарните партии, изрази уверување дека државата во наредните неколку денови ќе добие нова влада, со оглед дека на актуелната, предводена од лидерот на Движењето самоопределување (ВВ), Албин Курти, уште на 25 март ѝ б»»»

mia.mk
Net Press 29.04. 14:21

Партиите на Мустафа и Харадинај се договорија за формирање заедничка влада

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово (ААК) Рамуш Харадинај објави дека е постигнат договор со Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) за формирање нова заедничка влада која ќе ја води потпретседтелот на ЛДК Авдулах Хоти, јави дописникот на МИА од Приштина. По денешната средба со лидерот на ЛДК И»»»

netpress.com.mk
Kurir 22.04. 22:08

Тачи: Косово деновиве ќе добие нова влада, не се распушта Собранието и нема нови избори

Претседателот на Косово Хашим Тачи, по денешните консултации со лидерите на парламентарните партии, изрази уверување дека државата во наредните неколку денови ќе добие нова влада, со оглед дека на актуелната, предводена од лидерот на Движењето самоопределување (ВВ), Албин Курти, уште на 25 март ѝ б»»»

kurir.mk
Zurnal 29.04. 16:39

Постигнат договор за нова косовска влада

Лидерот на Алијансата за иднината на Косово, Рамуш Харадинај, објави дека е постигнат договор со Демократскиот сојуз на Косово за формирање нова заедничка влада, која ќе ја води потпретседтелот на Демократскиот сојуз на Косово, Авдулах Хоти, јави МИА од Приштина. По денешната средба со Иса Мустафа,»»»

zurnal.mk
Press24 22.04. 21:22

Тачи: Косово деновиве ќе добие нова влада, не се распушта Собранието и нема нови избори

Претседателот на Косово Хашим Тачи, по денешните консултации со лидерите на парламентарните партии, изрази уверување дека државата во наредните неколку денови ќе добие нова влада, со оглед дека на актуелната, предводена од лидерот на Движењето самоопределување (ВВ), Албин Курти, уште на 25 март ѝ б»»»

press24.mk
Kanal5 06.10.2019. 21:32

Излезни анкети на Косово: Водат радикалните националисти , Тачи со многу слаб резултат

Централната изборна комисија на Косово ги објави прелиминарните податоци за зилезноста од околу 44 проценти , додека првите излезни анкети му даваат тесна предност на Албин Курти од самоопределување со 28 до 30 проценти од гласовите. Прегледи:8406 октомври 2019, 21:23СподелиСподелиПо него следува Д»»»

kanal5.com.mk
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.