gazetamapo.al
Pas Serbisë, Kosova kërcënon me taksë Shqipërinë dhe Maqedoninë V
syri.net
‘S’më quajnë kot qen i Ramës’-Iriqi bisedon me Erion Veliajn Komentet
lapsi.al
Kriza politike/ Meta vijon takimet, ambasadorët mbërrijnë në Presidencë
Materialet zgjedhore mbërrijnë edhe në Elbasan
gazetainfokus.com
Diplomojnë 10 kadetë të rinj, inkurajohen t’i shërbejnë me nder Ushtrisë së Kosovës
Gjatë 24 orëve prokuroritë themelore kanë ngritur 64 aktakuza
kohajone.com
Trump i “sulet” përsëri Fed: “Powell e ka bërë keq detyrën. Unë mund ta pushoj”
sot.com.al
I shkoi në zyrë Metës, aleati ‘besnik’ i Ramës nxjerr zbuluar lëvizjen e radhës të Presidentit: Respektoj vendimin e tij!
ekonomiaonline.com
Çerdhet në Prizren përplasin deputetët
MKRS certifikon 40 të rinjtë që ishin pjesë e “Change-Makers”
Kurti: Unë nuk jam kundër popullit serb, por Serbia është kundër nesh
javanews.al
Kriza politike/ Aleatët e Bashës shkojnë në Presidencë, pritet takimi me Metën
"Bum" takimesh, Meta takohet me ndërkombëtarët në Presidencë
75-vjetori i gjenocidit grek në Çamëri
Shehi jep lajmin ‘bomb’: Meta dekret të ri për datën e zgjedhjeve…
kallxo.com
Bytyqi: NISMA me më së paku 'hise' në korrupsionin e arsimit të lartë
9 vende të lira në Prokuroritë e Shkallës së Parë për magjistratët e rinj
rtsh.al
"Të rinojmë Shqipërinë ", promovon zonat më të bukura të vendit
boldnews.al
Ben Blushi “i qepet” Parlamentit për 1.6 milionë lekë, e ndihmon dhe gjyqtari Artur Malaj
noa.al
Takimi me Metën, Shehi jep lajmin: Pritet dekret të ri për datën e zgjedhjeve
kallxo.com
Dajana Berisha: Termocentrali e rrit çmimin e energjisë për 50 përqind
sot.com.al
Befason aleati besnik i Ramës, pranon ftesën e presidentit Meta dhe i shkon në zyrë
gazetamapo.al
Dash Shehi: Sot Meta do dekretojë datë të re për zgjedhjet
24-ore.com
SHBA e BE në një linjë, kërkesë në KQZ për monitorimin e zgjedhjeve
cna.al
Foto-Testi skandaloz/ Si u tall me maturantët Besa Shahini
klankosova.tv
Zyrtarët gjermanë: Angela Merkel është mirë, të shtunën takon Donald Trump
noa.al
Pas takimit me Metën, Basha pret në zyrë Kryemadhin dhe Idrizin
kallxo.com
Jeta Xharra: Rreziqe për qytetarët nëse ndërtohet Termocentrali 'Kosova e Re'
Voltana Ademi sfidon ligjin me parrullën “tokë e xanun”: Nuk i lirojmë godinat tona për KZAZ
cna.al
KQZ nis materialet zgjedhore në Shkodër/ Reagon Voltana Ademi
aa.com.tr
"Zgjidhja më e drejtë, formimi i shtetit të Palestinës"
newsbomb.al
Në takim me Metën dërgoi Vasilin, Kryemadhi shkon me Idrizin te Basha
ekonomiaonline.com
Kurti: Kosova me shkollimin më të shtrenjtë, e cilësinë më të dobët
ekonomiaonline.com
KOSID-i i dërgon letër OPIC-ut, kërkon kundërshtimin e ndërtimit të termocentralit “Kosova e Re”
Gjashtë vite të ndarjes nga jeta të Veprimtarit të çështjes kombëtare Zeqir Rexhaj
boldnews.al
Fati i Ramës si i Gruevskit, të përbashkët kanë përgjimet…
rtsh.al
Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski nuk do të ekstradohet në vendin e tij
aa.com.tr
Japoni, presidenti Erdoğan nderohet me doktoratë nderi
almakos.com
Memli Krasniqi e quan votimin e Ligjit për Sport si “Lajmin më të mirë të vitit
cna.al
KiE tërhoqi vëzhguesit zgjedhor/ Reagon Vasili
Kamionët e ushtrisë shpërndajnë materialet e votimit në Laç e Lezhë
KQZ dërgoi materialet zgjedhore në Lezhë dhe Kukës

Abelard Tahiri kundërshton propozimin e Haradinajt për taksën

Periskopi 11.01. 16:07

Abelard Tahiri kundërshton propozimin e Haradinajt për taksën

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, sot në mbledhjen e Qeverisë ka kërkuar që, siç ka thënë, të mos dëmtohen sipërmarrësit në vend , të mos aplikohet masa e taksës 100 për qind për mallrat që kanë qenë në Kosovë, raporton KTV . Por ky propozim i Haradinajt nuk është përkrahur nga ministri i PDK»»»

periskopi.com
Lajmpress 11.01. 14:57

Abelard Tahiri kundërshton propozimin e Haradinajt për taksën

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, sot në mbledhjen e Qeverisë ka kërkuar që, siç ka thënë, të mos dëmtohen sipërmarrësit në vend , të mos aplikohet masa e taksës 100 për qind për mallrat që kanë qenë në Kosovë. Por ky propozim i Haradinajt nuk është përkrahur nga ministri i PDK-së në Qeveri A»»»

lajmpress.com
Gazeta Blic 11.01. 14:37

Ministri i PDK-së kundërshton propozimin e Haradinajt për taksën

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, sot në mbledhjen e Qeverisë ka kërkuar që, siç ka thënë, të mos dëmtohen sipërmarrësit në vend, të mos aplikohet masa e taksës 100 për qind për mallrat që kanë qenë në Kosovë. Por ky propozim i Haradinajt nuk është përkrahur nga ministri i PDK-së në Qeveri Ab»»»

gazetablic.com
Koha 11.01. 13:56

Ministri i PDK-së kundërshton propozimin e Haradinajt për taksën

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj, sot në mbledhjen e Qeverisë ka kërkuar që, siç ka thënë, të mos dëmtohen sipërmarrësit në vend , të mos aplikohet masa e taksës 100 për qind për mallrat që kanë qenë në Kosovë, raporton KTV . Por ky propozim i Haradinajt nuk është përkrahur nga ministri i PDK»»»

koha.net
Kallxo 11.01. 13:27

Ministri i PDK-së kundërshton heqjen e taksës për mallrat nga Serbia

Në mbledhjen e sotme të qeverisë u parapa të diskutohet edhe për masën doganore ndaj produkteve serbe dhe boshnjake që hyjnë në Kosovë për mallrat e hyrë në Kosovë para taksës. Më saktësisht për mallrat që gjenden në depot doganore dhe që presin zhdoganim Megjithatë pika që ishte sponzorizuar nga M»»»

kallxo.com
You can read more about this at Osservatorio Italiano