kurir.mk
Курти од Скопје: На Балканот не може да има мир ако не се третираат рамноправно Албанците
kurir.mk
Буџаку: Да не е помошта од меѓународните институции, ЦУК тешко би си ја сработил работата
alfa.mk
Докторите на науки аут, „партијаши“ и „гушкачи“ на работа
sitel.com.mk
Медведев следниот месец во Белград на заедничка прослава на победата над фашизмот
makfax.com.mk
(Видео) Сноуден проговори за неговиот живот во Русија: Тајно се оженив и не стравувам дека можат да ме убијат на улица
sitel.com.mk
Бериша: Косово годинава нема да аплицира за прием во Интерпол
makfax.com.mk
Русија подготвена за преговори со Украина, но под одредени услови
makfax.com.mk
ЕУ будно ги следи преговорите на Турција и САД за безбедната зона во Сирија
kanal5.com.mk
Италијанско гратче му нуди на секој нов жител по 25 000 евра, но има услов
kanal5.com.mk
Елези: 450 проекти во вкупна вредност од 557 милиони евра реализирани преку ИПА, потребна е одржливост
alsat-m.tv
Рама охрабрен по средбата со Меркел
kurir.mk
Мицкоски: Датумот за преговори е приватна забава на власта која е потоната во кал, овој процес не смее да се приватизира
makfax.com.mk
Вишеградската група апелира на забрзување на евроинтеграцијата на земјите од Западен Балкан
kurir.mk
Муцунски за В4НА: Разговорите за пристапувањето на Македонија во ЕУ може да започнат за време на мандатот на Трочањи (ВИДЕО)
mia.mk
Сугаревски: Патот Маврово – Никифорово ќе биде готов до крајот на октомври
kurir.mk
Латас за поврзаноста меѓу Зијад Беќировиќ, Зоран Заев и Катица Јанева
makfax.com.mk
Стејт департментот одобри на Полска да ѝ бидат продадени 32 авиона „Ф-35“
makfax.com.mk
Димитров во Брисел: Има несовршености, но нашата земја е зрела за промени и напредок
makfax.com.mk
Кина се закани зашто Германија го прими организаторот на протестите во Хонгконг
kanal5.com.mk
Богати близначки се снимале како хранат бездомник за да освојат мобилен (ФОТО)
mia.mk
Еколошки советувања во Охрид за „Фер и здрава храна“ и за „Енергетска демократија“
press24.mk
Шекеринска- Бениамин Леш: Романија секогаш ќе ви биде пријател и доверлив сојузник
kanal5.com.mk
Наскоро закон за целосни субвенции за инвертор клими во Скопје, Тетово, Битола и Кичево
makfax.com.mk
Нетанјаху: Ќе го анектирам Западниот Брег ако победам на изборите
kurir.mk
Јелинчич побара од Владата на Словенија, Македонија да не ја вика „Северна“
makfax.com.mk
Бибер: Новиот комесар за проширување на ЕУ нема кредибилитет
makfax.com.mk
Советникот за безбедност на Трамп си заминува од Белата куќа
kanal5.com.mk
Нетанјаху ,,го запали” Блискиот исток
alsat-m.tv
Преговорите за Обвинителството и за СЈО под удар на „Рекет“
kanal5.com.mk
Москва изненадена :Американски шпион работел во близина на Путин
kanal5.com.mk
Унгарецот Трочани го наследува Хан на позицијата еврокомесар за проширување
makfax.com.mk
Назначени комесарите во новата Европска комисија
makfax.com.mk
(Видео) Руски морнари спасиле странец на море кој се држел за парче стиропор
makfax.com.mk
САД во тајна мисија повлекле свој шпион од Кремљ, Трамп го довел во опасност
makfax.com.mk
Словенија сака да го зајакне партнерството со Русија и покрај санкциите
kurir.mk
Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ со гледање на филмот за струмичките студенти „Златна петорка“ го заокружи прославувањето на независноста
kanal5.com.mk
Палмер на средба со Ѓукановиќ за неговите приоритети на Западен Балкан
mia.mk
Имаме голема шанса за заеднички успех во октомври, порача Димитров од Париз
alsat-m.tv
Лидерска средба – можност сда се разговара и за други отворени прашања
kanal5.com.mk
Дер Лејен утре ќе го соопшти составот на Европската Комисија
kanal5.com.mk
Преживеаните од ураганот ,,Доријан “ , избркани од спасувачкиот брод (ВИДЕО)
makfax.com.mk
Педесет мигранти спасени од водите на Либија
kapital.mk
Кина ќе биде втор најголем пазар за вино во следните три години
АФЕРАТА „РЕКЕТ“ ИМА И КОНЗУЛАРНО ОБЕЛЕЖЈЕ
АМЕРИКАНСКИ ИЗБОРИ: ДОНАЦИИТЕ ПОВЕЌЕ НЕ СЕ ДОВОЛНИ
НA БУКВА, НА БУКВА „П“ – ПРИМИТИВИЗАМ

Заев во Берлин по поддршка од Меркел за датум за преговори

Makedonsko Sonce 12.06. 12:54

Заев во Берлин по поддршка од Меркел за датум за преговори

Премиерот Зоран Заев во пресрет на самитот на Европскиот совет што треба да се одржи на крајот од јуни во Брисел, на кој треба да се утврди датум за пристапни преговори на нашата земја со ЕУ, денеска заминува во посета на Германија каде очекува позитивна порака од канцеларката Ангела Меркел во одно»»»

Sitel 12.06. 11:11

Заев во Берлин по поддршка од Меркел за датум за преговори

Премиерот Зоран Заев во пресрет на самитот на Европскиот совет што треба да се одржи на крајот од јуни во Брисел, на кој треба да се утврди датум за пристапни преговори на нашата земја со ЕУ, денеска заминува во посета на Германија каде очекува позитивна порака од канцеларката Ангела Меркел во одно»»»

sitel.com.mk
Zurnal 12.06. 09:31

Заев во Берлин по поддршка од Меркел за датум за преговори

Скопје, 12 јуни 2019 (МИА) – Премиерот Зоран Заев во пресрет на самитот на Европскиот совет што треба да се одржи на крајот од јуни во Брисел, на кој треба да се утврди датум за пристапни преговори на нашата земја со ЕУ, денеска заминува во посета на Германија каде очекува позитивна порака од канце»»»

Kanal5 12.06. 08:25

Заев во Берлин по поддршка од Меркел за датум за преговори

Премиерот Зоран Заев денеска заминува во посета на Германија каде очекува позитивна порака од канцеларката Ангела Меркел во однос на добивањето на датумот за преговори. Прегледи:112 јуни 2019, 08:25СподелиСподелиСкопје, 12 јуни 2019 (МИА) – Премиерот Зоран Заев во пресрет на самитот на Европскиот с»»»

kanal5.com.mk
Press24 12.06. 08:18

Заев во дводневна посета на Берлин по поддршка од Меркел за датум за преговори

Премиерот Зоран Заев во пресрет на самитот на Европскиот совет што треба да се одржи на крајот од јуни во Брисел, на кој треба да се утврди датум за пристапни преговори на нашата земја со ЕУ, денеска заминува во посета на Германија каде очекува позитивна порака од канцеларката Ангела Меркел во одно»»»

press24.mk
You can read more about this at Osservatorio Italiano