periskopi.com
Zëdhënësi i Grenellit për Periskopin: Nuk varet nga ShBA-të se a bëhet marrëveshja Kosovë-Serbi
shenja.tv
Kurti nga Londra: Lufta kundër korrupsionit shpresë për të rinjtë
alsat-m.tv
Takimi i Selanikut, porosi për integrimin e rajonit
shqiptarja.com
Koronavirusi, kjo është lista e pyetjeve që duhet t'i përgjigjeni nëse vini në Shqipëri/ FORMULARIMasat ndaj koronavirusit në kufi/ Një kinez në Shkod
mia.mk
Dimitrov: Marsi është test për ambiciet gjeopolitike të Komisionit të ri dhe të vetë BE-së për ndikim kredibil global
epokaere.com
Berisha: Aleksandër Vuçiqi, kërcënim serioz për paqen në rajon
tetovasot.com
Me Kurtin dhe Qeverinë LVV-LDK filloi ndryshimi i madh
ekonomiaonline.com
Në UBT u mbajt konferenca për performancën dhe efiçiencën e energjisë
shqiptarja.com
Drejtoresha e ISSH Fier: Duhet të ndiqni 10 rregullat e higjenës! Mos u dyndni në spitalin e UrgjencësMasat ndaj koronavirusit në kufi/ Një kinez në S
aktuale.mk
LSDM: VMRO-DPMNE ka borxh prej 8 milion eurove, ndërsa askush nuk bartë përgjegjësi
portalb.mk
AAK dhe Aleanca Kosovare e Bizneseve nuk dëshirojnë heqjen e taksës
24-ore.com
Samiti i BERZH-it/ Rama: Ka vetëm një autostradë që na duhet të ndërtojmë së bashku, ajo mes Ballkanit Perëndimor dhe BE-së
telegraf.al
Beslidhja Qytetare: Në 2 Mars mbi 200 mijë shqiptarë do jenë në mbrojtje të Republikës
indeksonline.net
Monografia për identitetin kosovar, një studim i rëndësishëm i profesoreshës Nura
telegrafi.com
Pacientja e dyshuar se u infektua me coronavirus në Kosovë, rezultati del negativ
kallxo.com
Zotimi i ministrit Blerim Reka: Do ta mbajë vetëm pozitën e ministrit
koha.net
Legjenda për “ujin zemzem” dhe epidemia e variola verës në Kosovë më 1972 - sipas shtypit gjerman
insajderi.com
Brukseli përgatitë sanksione për Dodikun
Në Samitin e BERZH-it për investimet 2020
IZRAEL – Netanyahu kryeson ndaj Gantz në prag të zgjedhjeve
rd.al
Reagimi i fortë i ish-deputetes ndaj Ramës
mia.mk
CDU do të zgjedh kryetar në fund të prillit ose fillim të majit
kallxo.com
Karakteristikat e sistemit të mbrojtjes ajrore që Serbia mori nga Rusia
ina-online.net
Edi Rama po i përgatitë “kurthin” Albin Kurtit?
LSDM-ja dhe “BESA” në koalicion parazgjedhor!
AAK: Taksa ka nxitur rritjen e punësimit dhe shitjen e produkteve vendore
klankosova.tv
Të akuzuarit mohojnë se u thirrën në emër të Kadri Veselit dhe Xhavit Halitit
cna.al
Ben Blushi, ky “Robin Hood” i medias shqiptare
Komisioni i Ligjeve miraton Aktin normativ nr. 1, datë 31.01.2020, si dhe ndryshimet në ligjin “Për administrimin e pasurive të sekuestruara e të konf
mia.mk
Rama i përgënjeshtron lajmet për paraqitjen e koronavirusit në Shqipëri
periskopi.com
Kurti me Brnabiqin, Konjufca në konferencë me Daçiqin
gazeta-shqip.com
Rrënjët e kartelit kolumbian të kokainës, ja dy shqiptarët me pasuri marramendëse (EMRAT)
shqiptarja.com
GALERIA/ Masat për koronavirusin në aeroportin e Rinasit...Procedura në FOTOT për udhëtarët që shkelin në ShqipëriMasat ndaj koronavirusit/ 1 qytetar
lapsi.al
800 kg drogë kapen pas kurifit shqiptar/ Misteri që fshihet pas transportimit të kanabisit
Samiti i BERZH: Kurti krah kryeministres Bërnabiç, kërkon njohjen e Kosovës nga Serbia
cna.al
Shënim/ Pse të protestojmë në datën 2 mars
lexo.com.al
Babëzia politike/ Lulzim Basha mbledh kryesinë e PD dhe “e shet” për takim ekspertësh për Coronavirusin
Albin Kurti, ngjitaz me Brnabiç në Londër: mes milionave të BERZH-it kërkon reprocitet dhe njohje
gazeta-shqip.com
Grushti i shtetit, si një skemë e Metës për tu kthyer në “aktor” kryesor
Greva në Itali, Alitalia anulon të martën 4 fluturime Romë-Tiranë-Romë
shqiptarja.com
Nënprefekti i Kukësit: Pronarët nga Kina të kompanisë së kromit u larguan para vitit të ri kinez dhe s'u kthyen më! S'ka asnjë të prekurMasat ndaj kor
Brnabiq flet për tregti, Kurti i kërkon njohje
AAK vendos pankarta në rrethojat e Qeverisë kundër heqjes së taksës
vizionplus.tv
Video-reportazhi/ Bankers Petroleum, rasti kur të pasurit “shkelin” djersën e nafëtarëve
portalb.mk
E vërteta në gjysmë rrugë mes drejtësisë dhe ekstradës
exit.al
Presidenti Meta sqaron 8 veprimet e qeverisë që çuan në grushtin e shtetit
boldnews.al
Shqipëria si “autoshkollë” për Shahinin, ministreshën e Ramës
“Nga Selaniku në Zagreb”, nis konferenca për inteegrimin e Ballkanit
shqiptarja.com
Udhëtimet drejt Italisë/ A keni frikë nga koronavirusi? Vlonjati: Ça të thotë vllai jot, s'kemi gjë në dorë! Qytetarja: Kemi fëmijët andej, po i gjeti
Humbi jetën një ditë më parë, grevistët nderojnë kolegun në heshtje

Për herë të parë, një grua bëhet presidente e Greqisë - GazetaKNN

Gazeta KNN 22.01. 16:50

Për herë të parë, një grua bëhet presidente e Greqisë - GazetaKNN

Kuvendi i Greqisë e zgjodhi për herë të parë një grua për presidente të vendit. Presidentja e re, Ekaterini Sakellaropoulou, më parë ka shërbyer si gjykatëse dhe është e specializuar për ligjet mjedisore dhe kushtetuese. Ajo u përkrah nga një shumicë prej 261 deputetësh. Më parë, Sakellaropoulou is»»»

Scan 22.01. 16:29

Presidentja e parë grua në Greqi/ Sakellaropoulou merr mbështetjen e të gjithë parlamentit!

Gjykatësja e lartë, Katerina Sakellaropoulou u bë gruaja e parë presidente e Greqisë këtë Javë, ku politikanët e zgjodhën në krye të shtetit gjatë një shfaqjeje të rallë të unitetit. 64-vjeçarja Sakellaropoulou ka qenë president e Këshillit të Shtetit, gjykatës së lartë administrative në Greqi. Ajo»»»

Epoka e Re 22.01. 16:27

Greqia për herë të parë udhëhiqet nga një grua presidente

Kuvendi i Greqisë e zgjodhi për herë të parë një grua për presidente të vendit. Presidentja e re, Ekaterini Sakellaropoulou, më parë ka shërbyer si gjykatëse dhe është e specializuar për ligjet mjedisore dhe kushtetuese. Ajo u përkrah nga një shumicë prej 261 deputetësh. Më parë, Sakellaropoulou is»»»

epokaere.com
Kosova 22.01. 16:10

Për herë të parë, një grua bëhet presidente e Greqisë

Kuvendi i Greqisë e zgjodhi për herë të parë një grua për presidente të vendit. Presidentja e re, Ekaterini Sakellaropoulou, më parë ka shërbyer si gjykatëse dhe është e specializuar për ligjet mjedisore dhe kushtetuese. Ajo u përkrah nga një shumicë prej 261 deputetësh. Më parë, Sakellaropoulou is»»»

kosova.info
Bota Press 22.01. 15:49

Për herë të parë, një grua bëhet presidente e Greqisë

Kuvendi i Greqisë e zgjodhi për herë të parë një grua për presidente të vendit. Presidentja e re, Ekaterini Sakellaropoulou, më parë ka shërbyer si gjykatëse dhe është e specializuar për ligjet mjedisore dhe kushtetuese. Ajo u përkrah nga një shumicë prej 261 deputetësh. Më parë, Sakellaropoulou is»»»

Kosova Sot 22.01. 15:41

Për herë të parë, një grua bëhet presidente e Greqisë

Kuvendi i Greqisë e zgjodhi për herë të parë një grua për presidente të vendit. Presidentja e re, Ekaterini Sakellaropoulou, më parë ka shërbyer si gjykatëse dhe është e specializuar për ligjet mjedisore dhe kushtetuese. Ajo u përkrah nga një shumicë prej 261 deputetësh. Më parë, Sakellaropoulou is»»»

kosova-sot.info
Express 22.01. 15:33

Për herë të parë, një grua bëhet presidente e GreqisëTe fundit

Kuvendi i Greqisë e zgjodhi për herë të parë një grua për presidente të vendit. Presidentja e re, Ekaterini Sakellaropoulou, më parë ka shërbyer si gjykatëse dhe është e specializuar për ligjet mjedisore dhe kushtetuese. Ajo u përkrah nga një shumicë prej 261 deputetësh. Më parë, Sakellaropoulou is»»»

gazetaexpress.com
Anadolu 22.01. 11:55

Greqia zgjedh presidenten e parë femër

Athinë Kryetarja e Këshillit të Shtetit, Katerina Sakellaropoulou është zgjedhur presidente e vendit duke u bërë presidentja e parë femër në Greqi, transmeton Anadolu Agency (AA). Në raundin e parë të votimit ku Sakellaropoulou mori pjesë si kandidate e vetme "pro" votuan 261 deputetë nga 294 sa is»»»

aa.com.tr
Klan Kosova 22.01. 11:38

Greqia bëhet me Presidente

Parlamenti grek votoi dhe zgjodhi që në raundin e parë në mesditën e së mërkurës me shumicë votash 261 nga 294 deputetë të pranishëm, gruan e parë në postin e Presidentit të Republikës së Greqisë. Kanë aprovuar kandidaturën e saj tre partitë më të mëdha të vendit, konservatorët e Demokracise së Re,»»»

klankosova.tv
Standard 22.01. 11:28

Greqia zgjedh gruan e parë presidente në historinë e vendit

Greqia zgjedh gruan e parë presidente në historinë e vendit. Mësohet se në krye të shtetit helen do të jetë Ekaterini Sakelaropulu. Mediat greke raportojnë se Sakelaropulu u zgjodh presidente me 261 pro dhe 33 abstenim, duke zëvendësuar Prokopis Pavlopulos. Ajo mori votat e 261 deputetëve, pra 61 v»»»

You can read more about this at Osservatorio Italiano