telegrafi.com
Zemaj: Gjashtë qendrat rajonale bëhen me aparatura për testime PCR dhe serologjike
portalb.mk
Politika amerikane mbi Lindjen e Mesme nën administratën Biden
balkanweb.com
“Shkollat pa ujë, pa dizinfektues e ngrohje, blejmë gjithçka vetë”, të rinjtë e Kukësit i ankohen Bashës. Kreu i PD: Planin e kemi gati, na duhet ndih
abcnews.al
Para se t’u japë mend të tjerëve, Perëndimi duhet të respektojë vetë parimet e tij demokratike
LDK, PDK dhe AAK mirëpresin votimin e Rimëkëmbjes Ekonomike
syri.net
Tjetër varrezë masive në Serbi/ Dyshohet për trupat e 17 shqiptarë të vrarë gjatë luftës në Kosovë
exit.al
Rama rendit arritjet si kreu i OSBE: Treguam ambicien tonë me zjarr e karizëm
exit.al
PD padit në SPAK ministren Olta Xhaçka
monitor.al
Danimarka i jep fund të gjitha kërkimeve të reja të naftës dhe gazit
monitor.al
4 këshilla për të pasur sukses nga njeriu më i pasur në botë, Jeff Bezos
kallxo.com
Të hënën, Shpejtim Bulliqi merr detyrën e Kryetarit të Podujevës
lajme.rtsh.al
Kartat e kreditit, dy banka zotërojnë 78% të tregut
ina-online.net
Kuvendi i Kosovës votoi projektligjin për rimëkëmbje ekonomike, ja sa milionë euro do të shpërndahen
balkanweb.com
Thellohet skandali me rrugën Korçë-Ersekë. ARRSH lejoi nisjen e punimeve pa leje ndërtimi dhe pa kompani mbikëqyrëse
portalb.mk
RMV, “Boll më” dekoruan EVN-në me trofeun “Hajni i Artë”, propozim ligji së shpejti në kuvend (VIDEO)
kohajone.com
Berisha: Veton Surroi, nga Ministër i Jashtëm i Shqipërisë në i persekutuar politik
tesheshi.com
Perla e një deputeteje: “Kush e shkruan ligjin për shtetin seksual?”
lajme.rtsh.al
VENDIMET/ KKT miraton leje për hotele në Jug, 2 parqe fotovoltaikë dhe terminalin e aeroportit të Kukësit
tvklan.al
PE: Lajmet e rreme në Shqipëri, për klikime ose nga politika
sot.com.al
“Është një humbje për Partinë Demokratike”, Sali Berisha ndan lajmin e hidhur
tesheshi.com
Paralajmërim nga Brukseli për dy “delet e zeza” të BE: vazhdojmë pa to…
ata.gov.al
Duka: Organizimi i finales së “Conference League” në Tiranë do jetë i shkëlqyer
kallxo.com
Përshëndetja e veçantë e kryeredaktorit të RTK-së
americaneye.al
PD padit në SPAK ministren Xhaçka: Përdori helikopterin ushtarak për fushatë
americaneye.al
Porti i Durrësit do të kthehet në port turistik, investim 2 mld €
cna.al
Me 72 vota pro/ Kosova miraton Ligjin për Rimëkëmbje Ekonomike
cna.al
Edi Rama has no chance to be a donkey
oranews.tv
Shqipëria mbyll kryesimin e OSBE-së, Rama bën bilancin
shqiptarja.com
Shqiptarët jashtë Shqipërisë mund të deklarojnë online adresën ku banojnë! Lleshaj: Nxitoni të pajiseni me karta identiteti që të merrni shërbime
INVESTIGIMI: Shtrirja e mediave hungareze në Ballkan rrit shqetësimet, por i mungon impakti
aa.com.tr
Borrell: Turqia dhe BE-ja ndajnë interesa të përbashkëta
PD nuk i ndahet Xhaçkës: Fluturoi me helikopter për qëllime elektorale
shqiptarja.com
Me 72 vota pro, Kosova voton projektligjin për rimëkëmbje ekonomike
Rukiqi falënderon deputetët për votimin e projektligjit: Topi tani është te QeveriaTë ngjashme
koha.net
Norvegjia do i përdorë tri vaksinat anti-Covid
oranews.tv
Elbasani me koncension, PD pyet kryebashkiakun Gledian Llatja: Ku ka ndodhur?
sot.com.al
Partia Demokratike padit në SPAK ministren Xhaçka, ja akuza
syri.net
Erdogan thumbon Macronin: 'Franca e ka barrë, shpresoj të lirohen sa më shpejt nga ai'
shqiptarja.com
PD i kthen 'reston' Xhaçkës, e padit në SPAK: Shpërdoroi detyrën për qëllime elektorale! Ja sa vjet burg rrezikon Olta Xhaçka
shqiptarja.com
FSDKSH si Hipoteka e Vlorës, dorëhiqet drejtoresha tjetër pas 3 muaj nga emërimi! Largimi i 10-të në 5 vite, mister arsyet
hashtag.al
Norvegjia do të përdorë tre lloje të vaksinave për të luftuar Covidin
kallxo.com
Deputetët e LVV-së: Ligji për Rimëkëmbje Ekonomike ndihmon vetëm bizneset e afërta me qeverinë
top-channel.tv
Ndërron jetë “miku i gazetarëve”/ Ish deputeti Marko Bello, humbi jetën nga covid në një spital turk
lajmpress.org
Kontesti me Bullgarinë, Buçkovski javën e ardhshme pritët t’i takojë autoritetet bullgare
alsat.mk
Liga Evropa, mësohen skuadrat që kalojnë në fazën tjetër
“Goditen negociatat” Brexit – Franca kërcënon me veto: “Duhet të mbrojmë interesat tona”

Covid/Mbyllen 14 shkolla, 130 nxënës të infektuar

Infokusi 28.10. 07:41

Covid/Mbyllen 14 shkolla, 130 nxënës të infektuar

Shkolla fillore e mesme e ulët “Xhemail Mustafa”, në lagjen Dardania, po vazhdon të qëndrojë e mbyllur qysh nga e premtja pasi që disa nxënës dhe mësimdhënës kanë rezultuar pozitiv me virusin Covid-19. Kjo gjë është konfirmuar edhe nga drejtoresha e shkollës, Vjollca Jupolli. “Aktualisht prej 240 m»»»

gazetainfokus.com
Telegrafi 27.10. 16:41

Mbi 250 nxënës dhe mësimdhënës të infektuar me coronavirus, 14 shkolla vazhdojnë mësimin online

Rritja e numrit të rasteve me coronavirus ditëve të fundit, ka bërë që 14 shkolla në Kosovë të mbyllen kurse mësimi të zhvillohet online, pasi që shumë nxënës dhe mësimdhënës janë prekur nga ky virus. Sipas të dhënave të fundit nga Ministria e Arsimit dhe Shkencës, 130 nxënës janë infektuar me COVI»»»

telegrafi.com
Have anything to say about this article?

You can report: fake news, misinformation, error, more information, additional data, etc.

Comment
Cancel
Your comment has been sent successfuly! Thank you.